X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 31 maja, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj spędziliśmy dzień we 3. Brakowało mi tego. Ciągle w biegu, ciągle coś.

    Ja polecałam koszule ze szlafrokiem.
    https://allegro.pl/oferta/koszula-do-karmienia-szlafrok-ciazowy-komplet-10738749320

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 31 maja, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa - w poprzedniej ciąży:
    I trymestr +1kg, II trymestr +6kl, III trymestr +2kg.

    Ja teraz dalej magia łącznie +2kg no i nie martwi mnie to, mały ma 1kg przybiera idealnie

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 31 maja, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Ja bym się tylko cieszyła gdyby bobo rosło a ja nie😉

    U mnie koszmarna noc, taka jak na końcówce 3 trymestru😵‍💫 a co przysnęłam to pobudka na siku, dzisiaj od 18 zwilżam tylko usta, zobaczymy czy to coś da.
    Mi się sprawdza picie wody od samego rana do 18 szklankami. Później tylko po łyczku i nie chodzę w nocy od jakiegoś czasu😍

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 31 maja, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Mi się sprawdza picie wody od samego rana do 18 szklankami. Później tylko po łyczku i nie chodzę w nocy od jakiegoś czasu😍
    No właśnie zobaczymy bo mimo, że sikałam 3 razy w nocy i nie piłam to rano jak wstałam to sikałam po nogach i w ciągu pół godziny byłam dwa razy, no i to nie są infekcyjne ilości😉

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 31 maja, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Mi się sprawdza picie wody od samego rana do 18 szklankami. Później tylko po łyczku i nie chodzę w nocy od jakiegoś czasu😍

    U mnie nie ma reguły, cały dzień piję wodę, ponad 1,5l, ale przychodzi wieczór i mam wielkie pragnienie, a w nocy się budzę z bólem ust, języka bo są niemal popękane z braku wody 😵 w nocy dzisiaj wypiłam ponad litr 😵 ja podejrzewam że to przez moją cukrzycę ciążową, biorę na noc insulinę. Przed ciążą jak brałam metformax też się budziłam z pragnienia. Chyba taki już mój urok 🥴

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 31 maja, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taki czas około miesiąca że się nie budziłam w nocy na siku i myślałam że mi się pęcherz przyzwyczaił a od tygodnia znowu się budzę i za każdym razem muszę się napić bo tak mnie suszy

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 31 maja, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spokojnie wypijam koło 3 litrów wody dziennie i nie chodzę siku w nocy. Niesamowite jak każda z nas ma inaczej.

    Za to dziś męczyłam się z zaśnięciem chyba do 3 w nocy, pobudka na tętno o 6.

    W szpitalu zostajemy do poniedziałku. Okazało się, że podobno ciężko było mi założyć ten szew na tak krótkiej szyjce i chcą mieć pewność że macica mi się nie zacznie buntować. Nie podoba mi się to ale nie dyskutuję, wylezę jeszcze te 3 dni 😔

    Co do wagi, ja startowałam z 52 kg, aktualnie 59. Lubię siebie z tym brzuszkiem, podobam się sobie bardzo i od ludzi też komplementy zbieram, co jest bardzo miłe, bo zawsze byłam wobec siebie bardzo krytyczna. Wrzucam wam siebie trochę w negliżu ze szpitalnej sali ale nie mam z tym problemu. Nawet ładne zdjęcie mi wyszło.

    https://zapodaj.net/plik-ANXKs0Nb5T

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja, 10:24

    nutella_, Akczi, blador2, Puszek♡, bonassola, kleopatr4, marti, Nowanna, Aaga, Ojejku lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 31 maja, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Ja spokojnie wypijam koło 3 litrów wody dziennie i nie chodzę siku w nocy. Niesamowite jak każda z nas ma inaczej.

    Za to dziś chyba męczyłam się z zaśnięciem chyba do 3 w nocy, pobudka na tętno o 6.

    W szpitalu zostajemy do poniedziałku. Okazało się, że podobno ciężko było mi założyć ten szew na tak krótkiej szyjce i chcą mieć pewność że macica mi się nie zacznie buntować. Nie podoba mi się to ale nie dyskutuję, wylezę jeszcze te 3 dni 😔

    Co do wagi, ja startowałam z 52 kg, aktualnie 59. Lubię siebie z tym brzuszkiem, podobam się sobie bardzo i od ludzi też komplementy zbieram, co jest bardzo miłe, bo zawsze byłam wobec siebie bardzo krytyczna. Wrzucam wam siebie trochę w negliżu ze szpitalnej sali ale nie mam z tym problemu. Nawet ładne zdjęcie mi wyszło.

    https://zapodaj.net/plik-ANXKs0Nb5T
    Ślicznie wyglądasz 😊 kciuki aby szew się dobrze przyjął i żebyś szybko była w domu✊️

    Zenka1 lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 31 maja, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka super zdjęcie! Mam bardzo podobny brzuszek😍 ja startowałam też z 52kg teraz 57. Moja lekarka wolałaby żeby było więcej no ale robię co mogę 🤷🏻‍♀️
    Jak ja Ci zazdroszczę tych tatuaży! Ja niestety nie mogę mieć nawet malutkiego😭
    Trzymam kciuki za szew.

    Moje chłopaki dzisiaj wyjechały na dwie noce do Torunia więc mam czas na zrobienie porządku w książeczkach, zabawkach i ubrankach dla malucha. Jak syn jest w domu to nic ale to absolutnie NIC nie mogę wyrzucić, nawet pustych opakowań więc wykorzystam czas i odchudzę zasób jego skarbów 😝

    Zazdroszczę samotnego wieczoru z mężem🥰

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 31 maja, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sobie uświadomiłam że ja mam dosłownie jedno zdjęcie z tej ciąży i to z Wielkanocy 🧐

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 31 maja, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Zenka super zdjęcie! Mam bardzo podobny brzuszek😍 ja startowałam też z 52kg teraz 57. Moja lekarka wolałaby żeby było więcej no ale robię co mogę 🤷🏻‍♀️
    Jak ja Ci zazdroszczę tych tatuaży! Ja niestety nie mogę mieć nawet malutkiego😭
    Trzymam kciuki za szew.

    Moje chłopaki dzisiaj wyjechały na dwie noce do Torunia więc mam czas na zrobienie porządku w książeczkach, zabawkach i ubrankach dla malucha. Jak syn jest w domu to nic ale to absolutnie NIC nie mogę wyrzucić, nawet pustych opakowań więc wykorzystam czas i odchudzę zasób jego skarbów 😝

    Zazdroszczę samotnego wieczoru z mężem🥰


    Ja jestem dokładnie 2 tyg przed Tobą więc jest szansa że mnie dogonisz :) też nie mam zbyt wielu zdjęć, a te które robi mi narzeczony to zdecydowanie nie nadają się do publikacji ani albumu 😅🫣. Nie planowałam tego, ale utknęłam na pinterescie i tam jest kopalnia inspiracji. Chyba się umówię z kimś na zdjęcia jak już wyjdę bo jestem bardzo sentymentalna i lubię sobie oglądać fajne momenty z życia. To szpitalne zdjęcie fajnym momentem nie będzie, ale na pewno przypomni mi kiedyś jaka byłam dzielna.

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 31 maja, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka nie dziwię się że się sobie podobasz bo wyglądasz właśnie tak jak większość z nas chciałabym wyglądać w ciąży 😉 pięknie! Nie wiem jak Ty dajesz radę wypić tyle wody, mi już nie chodzi o to sikanie ale ja tyle wody nie mieszczę po prostu 🤦

    Zenka1, blador2 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 31 maja, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa wrote:
    To moja pierwsza ciąża i właśnie nie wiem, jak to ma wyglądać. W internecie wszędzie informacje, że 0,5 kilo na tydzień, nigdzie nie znalazłam info o skokowym przyroście. Dlatego może wy mi powiecie, jak to u was wygląda lub wyglądało :)
    Nie sugeruj się internetem 🙂 ja ostatnio zaliczyłam reprymendę za 0,5 kg na tydzień 😛🫣
    Można skokowo przybierać, różni też bywa z apetytem. Jeśli dziecko rośnie, nie ma się czym martwić 🙂

    Zenka- wyglądasz przepięknie 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja, 11:02

    Kapa lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 31 maja, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się z okruszkiem widzimy dopiero 17 czerwca, po prawie 6 tygodniach. Nie potrzebuje teraz tak często go widywać, ufam sobie i jemu. Pewnie już koło 1kg stuknie.

    Chce przygotować sobie ściągawki na lodówkę m.in. z pierwszą pomocą, z instrukcją przechowywania mleka, informacje dla „niani” o rytuałach i godzinach wyciszeni, aktywności. Polecacie coś jeszcze sobie przygotować?
    Ja łatwiej funkcjonuję jeśli mogę zerknąć sobie co jakiś czas i utrwalić.

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 31 maja, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Zenka nie dziwię się że się sobie podobasz bo wyglądasz właśnie tak jak większość z nas chciałabym wyglądać w ciąży 😉 pięknie! Nie wiem jak Ty dajesz radę wypić tyle wody, mi już nie chodzi o to sikanie ale ja tyle wody nie mieszczę po prostu 🤦


    Dziękuję Puszek i pozostałym dziewczynom 🥹, choć chętnie oddałabym ten dobry wygląd za wyjście do domu i pewność że dotrwam przynajmniej do 37 tygodnia bez komplikacji. Nawet mogłabym przybrać więcej, serio. Byłaby lepsza baza do robienia formy po ciąży 😅 Z tą wodą to mój organizm chyba tak już się przyzwyczaił do picia, że sięgam automatycznie po nią nie myśląc o tym. W ogóle jednym z pierwszych objawów i tej i poprzedniej ciąży było mega pragnienie od samego początku.

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kapa Znajoma
    Postów: 26 74

    Wysłany: 31 maja, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Nie sugeruj się internetem 🙂 ja ostatnio zaliczyłam reprymendę za 0,5 kg na tydzień 😛🫣
    Można skokowo przybierać, różni też bywa z apetytem. Jeśli dziecko rośnie, nie ma się czym martwić 🙂

    Zenka- wyglądasz przepięknie 🙂

    No właśnie nie wiem, czy rośnie, bo moja wizyta była właśnie 3 tygodnie temu. Apetyt mam ciągle ten sam, czyli spory. Ale wierzę, że jednak jest ok 🤭
    Dzięki dziewczyny

    06.2023 - poronienie zatrzymane w 9 tc
    06.01.2024 -⏸️

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 31 maja, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka to fakt wyglądasz przepięknie! Ja to takie słoniątko, ale trudno, raz schudłam, schudnę drugi, tylko żebym miała siłę się kulać😉

    Kleopatr4 podziwiam, ja teraz mam 4 tygodnie i nie wiem jak wytrzymam bo do tej pory najdłużej nie widziałyśmy się 3 tygodnie

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 31 maja, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka, super zdjęcie i piękne ciało.
    Też lubię tatuaże i marzy mi się rękaw.. ale to już chyba marzeniem zostanie. Mam obok kostki na nodze galazke z kwiatami. I na tym niestety pewnie będzie koniec. Droga inwestycja a na najbliższe lata mamy już troche planów, więc trzeba pozostać przy marzeniach.
    😉

    Co do wagi to obecnie mam +7. W ostatnim miesiącu doszedł 1kg.

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 31 maja, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie waga stoi w miejscu przez dietę. Przyjmuje któraś witaminę B12? Jeśli tak, to jakiej firmy dobrze się wchłania?

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 31 maja, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    U mnie waga stoi w miejscu przez dietę. Przyjmuje któraś witaminę B12? Jeśli tak, to jakiej firmy dobrze się wchłania?
    Kompleks B z SFD

    Nowanna lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
‹‹ 355 356 357 358 359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ