X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 25 czerwca, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne te różki, ja narazie nie kupuje,, siostra ma nam podarować komplet pościeli z rożkiem, ale to dopiero pod koniec sierpnia będzie wysyłać, więc wtedy zobaczę co to jest i coś dokupię.

    Kleopatra chyba jak człowiekowi coś dolega to wtedy zaczyna obserwować siebie, ja nigdy nie miałam bolesnych miesiączek ani nic więc na swój organizm nie zawracałam większej uwagi. Zawsze cykle regularne, żadnych plamień ani bólu, każda ciąża bez problemów. Leków nie lubię brać jeśli nie muszę i też najpierw zawsze stosuje metody babcine. Plan Twojego porodu super. Taki komfortowy, przemyślany , ja o moim cc nawet nie chce myśleć 🤦🤦🤦

    Czy wy do szpitala musicie brać cokolwiek dla malucha? Z moich poprzednich porodów pamiętam, że dla dziecka miałam mieć tylko mokre chusteczki i tyle ale teraz jeszcze nie wiem jak będzie w tym szpitalu, do którego idę rodzić. Muszę się dowiedzieć.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 25 czerwca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek ja muszę mieć wszystko dla malucha🤷‍♀️

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 25 czerwca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Czy wy do szpitala musicie brać cokolwiek dla malucha? Z moich poprzednich porodów pamiętam, że dla dziecka miałam mieć tylko mokre chusteczki i tyle ale teraz jeszcze nie wiem jak będzie w tym szpitalu, do którego idę rodzić. Muszę się dowiedzieć.

    Ja, tylko chusteczki,krem i pampersy dla Młodego.

    Widziałam ostatnio, że dwie Mamusie z sierpniowego forum juz są rozpakowane 🙈jeszcze trochę i przyjdzie czas na nas.
    Bardzo szybko mi przeleciała ta ciąża. Pewnie pod sam koniec będzie mi się dłużyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 11:48

    lady_in_black, marti lubią tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 czerwca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Ja, tylko chusteczki,krem i pampersy dla Młodego.

    Widziałam ostatnio, że dwie Mamusie z sierpniowego forum juz są rozpakowane 🙈jeszcze trochę i przyjdzie czas na nas.
    Bardzo szybko mi przeleciała ta ciąża. Pewnie pod sam koniec będzie mi się dłużyć.
    Ja jeszcze się nigdzie nie szykuję. Spokojnie, jeszcze 2,5 miesiąca.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 czerwca, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie mojego szpitala napisane jest aby dla dziecka mieć ubranka, pieluchy tetrowe, pampersy, krem do pupy i rożek. ☺️

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 25 czerwca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff... nadrobiłam :)

    Miałam wyjątkowo aktywne (jak na mnie obecnie) 3 dni. Na weekendzie impreza wyjazdowa na Roztocze, wczoraj ostry dyżur z psem do 22:00... Czymś się struł albo złapał jakąś paskudną infekcję. I taka akcja akurat po weekendzie z moją mamą....Pacjent, żyje. Ma się dzisiaj nieźle, ale ja nie nadaje się do takich akcji teraz. Oboje dochodzimy do siebie :) Poza tym obawiam się, że ta sytuacja będzie miała długofalowe skutki w takiej postaci, że mój mąż nie pozwoli zostawić dziecka z nikim przynamniej do 12 roku życia :|
    Aaga wrote:
    Hahaha Bonassolla dokładnie też myślałam o wakacjach 😅 ale za rok sobie odbijeny tylko już w innym składzie :) dla mnie największa zmiana w podróżowaniu z dzieckiem to ilość bagażu jaki biorę. Jak jechaliśmy sami teraz na wesele mieliśmy jedną małą walizkę, jak jedziemy z córą to połowa bagażnika zawalona... to samo w samolocie, kiedyś mały bagaż wystarczał, teraz muszę zawsze dokupić walizkę 😅
    Pocieszam się, że z dwójką część sprzętów się pokrywa :)

    Mnie naszła jeszcze refleksja, że bardzo chciałabym się przebranżowić. Wiem czego nie chce robić, wiem w czym się odnajduję, ale nie wiem jak to poskładać w całość. Przechodziła któraś z Was taki etap zmiany w karierze zawodowej??

    Też aktualnie tęsknie za wyjazdem. Plaże śnią mi się po nocach.... No nic :) za rok sobie odbijemy :)

    Ja przez kilka ostatnich miesięcy przed ciążą miałam kryzys zawodowy i zastanawiałam się nad przekwalifikowaniem totalnym (najlepiej jakieś proste czynności nie wymagające myślenia :D ). Teraz jak na to patrzę wstecz, to był bardziej ogólnożyciowy kryzys :) aktualnie powróciło poczucie, że zawodowo jest ok, tzn. nie jest idealnie, ale zupełnie nie widzę się w innym miejscu. Czasem psioczę, że na etacie siedziałabym na l4 i nic by mnie nie interesowało, a tak mam do ogarnięcia jeszcze trochę tematów przed porodem i siedzę i klepię różne pisma, użeram się z klientami i urzędnikami, ale wiem, że powrót na etat, przełożeni, godziny pracy to dla mnie byłaby powolna agonia.
    Jednak ja zmieniałam pracę wielokrotnie już wcześniej :) nigdzie nie wytrzymałam dłużej niż 3 lata. Polecam zmianę od czasu do czasu. Daje to fajną perspektywę :)


    Aaga wrote:
    Ja od 12 lat pracuje w logistyce/zakupach/produkcji. Już się wypaliłam, zmieniałam kilka razy firmę myślàc, że o to chodzi, ale ja już nie chcę uprawiać "biurówki". Nie narzekam na finanse i to trochę utrudnia bo jestem typem społeczniary, mam ogromną potrzebę udzielania się dla innych, ale tutaj finansowo szału nie będzie. I tak już od roku myślę co chcę w życiu dokładnie robić...

    Marti mowa o obrocie zewnętrznym do porodu czy jak maluch sam zmienia pozycję? Ja czuję kiedy mały się obraca i jest to nieprzyjemne uczucie. Potem w zależności jaką przybrał pozycję to albo ruchy są przyjemne, albo bolesne.

    Jeśli jesteś społeczniarą to aktualnie można to fajnie przekuć w pracę zarobkową. Nie siedzę w tym, ale miałam gdzieś wpadkowo do czynienia z instrumentami mającymi na celu głównie reintegrację społeczną osób wykluczonych. Są bardzo korzystne opcje prowadzenia działalności (spółdzielnie socjalne, fundacje), czasem w fajnych gminach można wejść we współpracę z samorządem zyskać spoko finansowanie działalności. Generalnie temat jest ciekawy do zgłębienia :)

    nutella_ wrote:
    Moja się już kilka razy obróciła. Ostatni raz wczoraj. Była główka w dół, a teraz leży poprzecznie. Mimo, że moja ciąża jest trochę młodsza niż twoja (a więc i mała mniejsza w brzuszku) to odczuwam ogromny dyskomfort i trochę ból. Teraz mam ulge dla pęcherza, ale za to co chwilę dostaje po żołądku 😂

    Ja już nie ogarniam jak moja leży :) był moment, że bardzo wyraźnie czułam ruchy po obu stronach brzucha jednocześnie, więc pewnie leżała poprzecznie. Ostatnio czuję ruchy ogólnie trochę słabiej (za wyjątkiem pojedynczych mocnych kopniaków), czasem w okolicy żołądka i takie dziwne wiercenie tam, gdzie normalnie są jelita. Nie wspomnę o sytuacjach, w których czuję ją na pęcherzu ;) Obstawiam, że aktualnie urzęduje główką na górze. Na prenatalnych była ułożona główkowo.
    Nowanna wrote:
    Mi się bardziej ten pierwszy podoba, ale to kwestia gustu. Szukałabym na Vinted bo można znaleźć w dobrej cenie :). Chociaż sama szukam śpiworka tog 1,5 z coloratories i albo „zużyty” albo drogo, prawie tyle co nowy.

    Dziewczyny, czy też was nie bolą piersi 😅?

    Nie bolą! W końcu. Wcześniej bywało kiepsko

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 czerwca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek pojedziemy pooglądać wózki 🤩

    lady_in_black, Zenka1, Nowanna, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 25 czerwca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Czy wy do szpitala musicie brać cokolwiek dla malucha? Z moich poprzednich porodów pamiętam, że dla dziecka miałam mieć tylko mokre chusteczki i tyle ale teraz jeszcze nie wiem jak będzie w tym szpitalu, do którego idę rodzić. Muszę się dowiedzieć.

    W tym którym planuję rodzić dla malucha potrzebuję jedynie mokrych chusteczek, maści do pupy i kocyka/rożka :) ubranka i pampersy zapewnia szpital, więc nie biorę bo i po co dokładać sobie ciężaru ;) tak samo dla mnie zapewniają podkłady poporodowe więc nie będę pakować. Ogólnie chcę zabrać naprawdę minimum rzeczy żeby nie znosić bakterii do domu.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 25 czerwca, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ciuszki tylko na wyjście, większość zapewniają szpitale. Ja pojedyncze sztuki wezme swoich rzeczy na wszelki wypadek żeby nie latać z każdą pierdołą, ale będę oceniać jak się spakuje, czy trzeba odchudzić bagaż.

    Lady, Kleopatra dzięki za pomysły - bardzo interesujące poważnie się nad nimi zastanowie, już zczęłam googlować 😅

    Też widziałam, że sierpniówki rozpoczęły porody, ja mam widmo jeszcze wcześniaka więc leciutko spanikowałam, ale jakoś walizki nie pakuje 😅 Raczej mam takie wyprawkowe rozbicie, że jeszcze fura czasu...
    Myślę, że tak za miesiąc poskładamy łóżeczko, kupie materac, wypiore wózek to zacznie to bardziej do mnie docierać.

    Póki co kończe doprowadzać moje zdrowie do porządku, chce w końcu iść obejrzeć porodówki bo dalej nie wybrałam szpitala i nacieszyć się jeszcze w miarę dobrym samopoczuciem.

    Wczoraj zaszalałam i kupiłam rum 0%. Wypiłam z colą i było tak słodkie, że dramat. Czułam się jak na glukozie 😅

    kleopatr4, Nowanna lubią tę wiadomość

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 25 czerwca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rum 0%? Czaad pierwsze słyszę🧐
    Ja sobie okazyjnie piję piwko zero Bavaria. Najlepsze są o smaku truskawki albo limonka z imbirem😃

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 czerwca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie mojego szpitala w rzeczach dla mamy też nic nie ma o podkładach poporodowych, więc chyba nie trzeba. Rodziłam tam tyle lat temu, że nie pamiętam ale chyba szpital powinien zapewnić środki pierwszej potrzeby. 🤷

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 25 czerwca, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Po wizycie na pato, wszystko ok. Moja mała 882g ( 26+3 tc)
    Ułożenie miednicowe .

    Cycki mnie nie bolą , ale nadal mam straszne bóle w górnej części brzucha , pod prawym cyckiem.
    Byłam już u lek.pierwszego kontaktu i zlecone mam trochę badań z krwi i usg jamy brzusznej .

    W szpitalu w którym będę rodzić, całą wyprawkę muszę mieć ze sobą .

    lady_in_black, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 25 czerwca, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga, WeraAnna ja jestem uzależnioma w tej ciąży od warki radler cytrynowej🫣 jak patola idę na alkoholowy i kupuję czteropaka. Gdybym się mocno nie powstrzymywała to najlepiej piłabym każdego dnia🫣

    Aaga lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 25 czerwca, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma któraś wagę dziecka z 27tc? U mnie 920g.

    Marta36 lubi tę wiadomość

  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 25 czerwca, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w końcu zrobiłam zamówienie w aptece, czaje się jeszcze na kilka rzeczy w promocji w rossmanie, koszule porodowe/ do karmienia No i muszę kupić walizkę i mogę się pakować powoli😁

    Do mojego szpitala niestety wszystko trzeba zabrać

    Mami36 - z 27 nie mam ale w 26 ważyła 770 gram

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 25 czerwca, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrabiam was dziewczyny, produkujecie odpowiedzi jak szalone :D chociaż czytam was to jakoś nie miałam weny pisać. Też śledzę wątek sierpniowy ale zaglądam też na październik :) i też troszkę spanikowałam ale sama jeszcze nigdzie się nie wybieram i wrzucam na luz.

    Z rożkiem też jeszcze wstrzymuję, mam upatrzony ten https://milemon.pl/mobile/product/222-rozek-niemowlecy-woodland-szalwia , to w ogóle była pierwsza rzecz niemowlęca jaka sobie zapisalam że muszę to mieć 😅

    Co do kryzysu zawodowego. Oj jak ja was dziewczyny rozumiem. Wielokrotnie ten temat mieliłam w głowie, a aktualnie mój gabinet jest zamknięty i odkupują go ode mnie dwie dziewczyny. Formalnie nie mam miejsca do pracy od września. Kocham moją pracę i wiem że jestem w tym dobra ale w tym momencie sama nie wiem. Nie wyobrażam sobie wrócić na 8-10 h do gabinetu a żeby to się w ogóle spinało w excelu tak wypadałoby robić.

    Do mojego szpitala ( chyba będę rodzić tam gdzie leżałam na patologii bo nie wiadomo czy przy ściąganiu szwu nie zacznie się akcja) i tam muszę mieć wszystko z tego co widzę 😏

    Cycki mnie nie bolą już od dawna, ale za to mam takie cieeeeezkie nogi. Podejrzewam że to przez brak ruchu jednak, a jeszcze przynajmniej 2 tyg mam zakaz jakichkolwiek ćwiczeń, nawet na piłce.

    Waga stanęła mi w miejscu, ważę równe 61 kg. ( zaczynałam z 52), ale przez te upały to apetyt też mam mniejszy przyznam. Dziś na wizycie malutka ważyła 1300g, szew trzyma, wszystko ok. Te badania wziernikiem i USG dopochwowe są już dla mnie mega nieprzyjemne.

    Zrobiłam te badania krwi no i tak, hemoglobina znowu spadła z 11,5 do 11,2
    Żelazo też poleciało znów i w ciągu miesiąca spadło z 83 na 35…
    Ferrytyna było 10,40 a jest 8,74

    Do tej pory byłam na probiotykach, maślanie, laktoferynie i zakwasie z buraka plus normalnie dużo mięsa, jajek szpinaku etc etc. Zobaczymy jak teraz przy tym żelazie, zbadam sobie za miesiąc. Póki co chyba faktycznie zaczyna mi się też problem z zatwardzeniami…

    B12 było 278 a jest 206 i to przy suplementacji wysoka dawka.

    Dziewczyny a jakie macie wanienki? Ja chyba ze względu na małą łazienkę zdecyduje się na składana, ale którą? Może macie jakieś polecenia?

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 25 czerwca, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Ma któraś wagę dziecka z 27tc? U mnie 920g.
    Wyżej pisałam , dzisiaj wizyta 26+3 882g.😉

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 25 czerwca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Ma któraś wagę dziecka z 27tc? U mnie 920g.
    27+5 - 1140g :)

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 25 czerwca, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Nadrabiam was dziewczyny, produkujecie odpowiedzi jak szalone :D chociaż czytam was to jakoś nie miałam weny pisać. Też śledzę wątek sierpniowy ale zaglądam też na październik :) i też troszkę spanikowałam ale sama jeszcze nigdzie się nie wybieram i wrzucam na luz.

    Z rożkiem też jeszcze wstrzymuję, mam upatrzony ten https://milemon.pl/mobile/product/222-rozek-niemowlecy-woodland-szalwia , to w ogóle była pierwsza rzecz niemowlęca jaka sobie zapisalam że muszę to mieć 😅

    Co do kryzysu zawodowego. Oj jak ja was dziewczyny rozumiem. Wielokrotnie ten temat mieliłam w głowie, a aktualnie mój gabinet jest zamknięty i odkupują go ode mnie dwie dziewczyny. Formalnie nie mam miejsca do pracy od września. Kocham moją pracę i wiem że jestem w tym dobra ale w tym momencie sama nie wiem. Nie wyobrażam sobie wrócić na 8-10 h do gabinetu a żeby to się w ogóle spinało w excelu tak wypadałoby robić.

    Do mojego szpitala ( chyba będę rodzić tam gdzie leżałam na patologii bo nie wiadomo czy przy ściąganiu szwu nie zacznie się akcja) i tam muszę mieć wszystko z tego co widzę 😏

    Cycki mnie nie bolą już od dawna, ale za to mam takie cieeeeezkie nogi. Podejrzewam że to przez brak ruchu jednak, a jeszcze przynajmniej 2 tyg mam zakaz jakichkolwiek ćwiczeń, nawet na piłce.

    Waga stanęła mi w miejscu, ważę równe 61 kg. ( zaczynałam z 52), ale przez te upały to apetyt też mam mniejszy przyznam. Dziś na wizycie malutka ważyła 1300g, szew trzyma, wszystko ok. Te badania wziernikiem i USG dopochwowe są już dla mnie mega nieprzyjemne.

    Zrobiłam te badania krwi no i tak, hemoglobina znowu spadła z 11,5 do 11,2
    Żelazo też poleciało znów i w ciągu miesiąca spadło z 83 na 35…
    Ferrytyna było 10,40 a jest 8,74

    Do tej pory byłam na probiotykach, maślanie, laktoferynie i zakwasie z buraka plus normalnie dużo mięsa, jajek szpinaku etc etc. Zobaczymy jak teraz przy tym żelazie, zbadam sobie za miesiąc. Póki co chyba faktycznie zaczyna mi się też problem z zatwardzeniami…

    B12 było 278 a jest 206 i to przy suplementacji wysoka dawka.

    Dziewczyny a jakie macie wanienki? Ja chyba ze względu na małą łazienkę zdecyduje się na składana, ale którą? Może macie jakieś polecenia?

    Ten rożek pasowałby mi do sypialni, bo mam ściany w kolorze szałwii 😅

    Wanienkę kupuję tę

    https://allegro.pl/oferta/wanienka-dla-dzieci-niemowlat-skladana-silikonowa-10963099638

    Bo ma same dobre opinie i nie ma zbędnych pierdół w zestawie.

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 25 czerwca, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny, mnie też nie bolą i jak wczoraj się dotykałam to aż spanikowałam 😃. Czy one zaczną boleć przed porodem czy dopiero po?

    Co do wanienki to my mamy składana sylikonowa, ale ciężko mi powiedzieć czy polecamy 😞. Dostaliśmy ja kiedy już mieliśmy stelaż i wanienkę z ikei i teraz mam rozkmine czy nie lepiej dokupić stelaż do tej składanej (bo oczywiście ten co mamy nie pasuje 🤡) czy sprzedać nową składaną i zostać przy tym co było pierwsze.

    Wiem że temat koszy na pieluchy się przewijał, teoretycznie mamy, ale jakiś wybrakowany 🤷🏼‍♀️ i rozkminiam czy nie kupić czegoś nowego. Macie jakie konkretne modele do polecenia?

    U nas dzisiaj pierwsze pranie ubranek 50, czapeczek, skarpetek i pieluch bo piękna pogoda. Czy obcinacie metki z pieluch 🙈? Głupie pytanie, ale nie wiem czy siedzieć jak ten świstak i to obcinać czy nie 😂.

    preg.png
‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ