X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 26 czerwca, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie strasznie słaba noc dziś, zasnęłam dopiero o 1 i z 5 razy się obudzilam bo bolały mnie jelita..🙄

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 26 czerwca, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara - żelazo które bierzesz może być za mała dawka albo dany typ CI nie spasował (raczej za mała dawka)
    Bierzesz na czczo min godz przed śniadaniem? Popijasz czymś z witamina C?

    hemoglobina - jako tako na bierzaco sie trzyma - jakbyś nie suplementowała to byłoby gorzej, ale po Ferrytynie widać ze zapasu na totalnym wyczerpaniu, samo badanie żelaza wiele nie mówi to to co aktualnie masz w diecie i ono skacze dobowo

    B12 - masz duży niedobór ja przy 200 zaczęłam brać doustnie 9dni i skoczyło coś trochę ponad 250 i hematolog zapisała zastrzyki (5x Vitaminum B12 WZF 200 mcg/ml) - bo jak to określiła dziecko rozwija sie w środowisku skrajnego niedoboru

    W ciąży hemoglobina - szału nie będzie te 11 jest jeszcze ok, ważne żeby fertryne utrzymać na poziomie 20 a B12 na 400.

    Ja dziś po serii zastrzyków B12 i Sorbifer Durules, 100 mg X2 ide badać krew, ale czuje sie rewelacyjnie i fizycznie i psychicznie ;-)

    Niedobory tych powyżej to zmęczenie, niemoc, zadyszka, problemy ze snem i koncentracja.
    O ile dziecko sobie poradzi Ty przy dużych niedoborach będzie słabo już po porodzie i suplementowac trzeba jeszcze długo po porodzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 07:19

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 26 czerwca, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart zaglądasz tu jeszcze??? Jak tam maluchy?

    Ja też kiepska noc, młody od środka skopał każdą część, każdy organ. Córka od 4:30 nie śpi i ona znowu kopała mnie po plecach. Jestem nieprzytomna dziś😴

    Decyduje się któraś na nosidło Kavka handy albo Kavka multiage?

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 26 czerwca, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj też straszna nocka. Częściowo na własne życzenie bo przed samym spaniem przeczytałam wątek sierpniowy i historie dziewczyn które już urodziły lub już leżą w szpitalu. Bolał mnie w nocy brzuch, śniło mi się że zaczęłam rodzić. Potem cały sen o CC itp. Obudziłam się zlana potem. Ale musiało rosnąć ciśnienie czy coś (u nas od dzisiaj mega upały) bo synek i siostrzeniec też kiepsko spali i wstawałam do nich a to dać wodę a to przytulić 😬

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 26 czerwca, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi a nie odpowiadalasz czasem mnie a nie Klarara? :D ja żelazo dopiero zaczęłam brać, ale biorę siarczan a widziałam że np bisglicynian lepiej się wchłania, muszę poczytać. Ta b12 mnie martwi bo biorę dużą dawkę a spada. Może się umówię do hematologa.

    Też mam dzisiaj ciężką noc, dopiero koło 2 usnęłam… w ogóle śpi mi się fataaaalnie co noc.

    mimi_m, Klarara lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 26 czerwca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do niewyspanych. Pobudka o 2, ból brzucha i jakiś niepokój, o kulach do kibelka. Jeszcze spiekłam sobie pośladki i pokutuje 2 dzień😭 o 5:40 kolejna pobudka i znowu od środka ból brzucha, delikatne kopniaczki i znowu wyprawa do kibelka. To przewracanie się to już jest po prostu sapanie i ciągnięcie za sobą brzucha haha

    Jak ktoś nie wie to Multikino uruchomiło serię seansów kultowych filmów i będzie między innymi każda część Harrego Pottera (pulp fiction, wilk z wall street i inne też).
    8 wspaniałych niedziel🥹🥹🥹 co roku robimy maraton w domu, a zobaczyć to na ekranie będzie świetne!!!

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 26 czerwca, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dziś ciężka noc. Nie mogłam zasnąć, budziłam się, jakieś dziwne sny miałam. Do tego skurcze łydek i drętwienie rąk od samych pach. Biorę magnez 2x1 tabletka od uns cytrynian magnezu, chyba zwiększę do trzech tabletek teraz na jakiś czas.

    Jestem trochę zszokowana tym, że Wasi lekarze tak dbają o Was. Mój ginekolog nic nigdy nie mówił żeby zbadać ferrytyny, czy b12. Hemoglobina w normie zgodnie z zaleceniami to jest ok…

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 26 czerwca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna to nie tak, mój mi nic nie mówi, to ja sama sobie dodatkowo robię te badania i pilnuje i sama się go pytam czy trzeba suplementowac. A on tylko ‚no zjada dzidziuś, zjada no ale to normalne’. Wczoraj dopiero mi powiedział że już trzeba suplementowac. Ale to o żelazie, a o B12 ani słowa.

    Aaga ja chyba nosidełka nie planuję ale za to chustę. Chciałabym z the slings którąś, jeszcze nie wiem czy ta elastyczna czy kółkowa ale też ktoś mi namieszał i powiedział że ani ta ani ta że tylko materiałowe bo cos tam. Ja już zglupialam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 08:57

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 26 czerwca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa my planujemy nosidło kavki, ale dopiero po 3 miesiącu. Najpierw chusta. Chusty nie mamy, ale planuje pożyczyć od znajomych żeby przetestować lub udać się do doradcy też już z maluchem żeby prawidłowo dobrać.

    Zenka, okeeej. Już myślałam że to ginekolodzy Wam mówią aby zrobić. Zastanawiam się czy są i tacy, którzy patrzą całościowo na zdrowie kobiety, a nie tylko na zalecenia i tabelki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 09:13

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 26 czerwca, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam takiego który jest aż nadgorliwy w badaniach. Ale u niego to wydajesz wtedy grube pieniądze na krew ( pisze tu o kwotach np 1,5 tys na jeden raz). Ja się nie zdecydowałam na prowadzenie ciąży u niego bo jest bardzo oblegany i przyjmuje w nieludzkich godzinach - masz wizytę na 20, wchodzisz do gabinetu o 1-2 w nocy. Ale zajmuje się pacjentkami bardzo bardzo skrupulatnie.

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 26 czerwca, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 ;-) może tak być
    A jakie masz B12 - jak połykałam a okazało się ze trzeba ssać ;-) 3x1 przy 200 mi kazali przez brać:
    https://allegro.pl/oferta/naturell-metylo-b12-500-60-tabl-15274348907?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_zdrowie_hb_health_pla_pmax&ev_campaign_id=17997543997&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMItNyur934hgMVdrNoCR1tawAKEAQYASABEgIi7PD_BwE
    Podobno sie dobrze wchłaniaja

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 26 czerwca, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Agaa my planujemy nosidło kavki, ale dopiero po 3 miesiącu. Najpierw chusta. Chusty nie mamy, ale planuje pożyczyć od znajomych żeby przetestować lub udać się do doradcy też już z maluchem żeby prawidłowo dobrać.

    Zenka, okeeej. Już myślałam że to ginekolodzy Wam mówią aby zrobić. Zastanawiam się czy są i tacy, którzy patrzą całościowo na zdrowie kobiety, a nie tylko na zalecenia i tabelki.

    A które będziecie wybierać? Multiage da się dostać używke nawet koło 350-400zł, ale bardziej do mnie przemawia handy bo jest właśnie taki bardziej opatulający jak chusta. Tylko to już z tego roku nosidła i tylko nówka wchodzi w gre za jakieś 700zł. Ale chyba się na to zdecyduhemy i tak od 2 miesiąca będziemy korzystać.
    Córka miała obniżone napięcie i chyba nieumiejętnie korzystaliśmy z chusty i się zraziłam. Do tego denerwowało mnie to długie wiązanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 09:29

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 26 czerwca, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Nowanna to nie tak, mój mi nic nie mówi, to ja sama sobie dodatkowo robię te badania i pilnuje i sama się go pytam czy trzeba suplementowac. A on tylko ‚no zjada dzidziuś, zjada no ale to normalne’. Wczoraj dopiero mi powiedział że już trzeba suplementowac. Ale to o żelazie, a o B12 ani słowa.

    Aaga ja chyba nosidełka nie planuję ale za to chustę. Chciałabym z the slings którąś, jeszcze nie wiem czy ta elastyczna czy kółkowa ale też ktoś mi namieszał i powiedział że ani ta ani ta że tylko materiałowe bo cos tam. Ja już zglupialam

    Chuste mamy Zaffiro, ale w ciepłe dni można było się zagotować mimo, że materiał był ok.

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 26 czerwca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - metylokobalamina z aliness 950 mcg w kapsułkach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 09:44

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 26 czerwca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Chciałabym z the slings którąś, jeszcze nie wiem czy ta elastyczna czy kółkowa ale też ktoś mi namieszał i powiedział że ani ta ani ta że tylko materiałowe bo cos tam. Ja już zglupialam
    My mamy dwie chusty. Jedną kołową a druga elastyczną. Z elastyczną jest tak, że pewnie nie będziemy wiedzieli jak zamotać od razu i będzie potrzeba z doradcą poćwiczyć. Ona może być używana od urodzenia do nawet kilku lat - jest długa, nasza ma 5 metrów.
    Druga jest z lennylamb kołowa i tu wielkiej filozofii nie ma, już ogarnęliśmy zawijanie (na kotach🤣). Przeciąga się przez kółeczka, poprawia nóżki i pupkę i można łazić.
    Bałabym się że z elastyczną coś źle naciągnę czy nie obkręcę i będzie problem.
    Kolejna sprawa to materiał. Lennylamb jest grubo pleciona i na jesień-wiosna będzie super. Na lato bardziej len lub bawełna.
    Z nosidłami może być różnie i zanim bym kupiła to poszłabym do doradcy z dzieckiem, żeby dopasować najlepiej.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 26 czerwca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuje chustę kołową na początek na pewno 😊

    A mam pytanie o ci chodzi z tymi majtakami siateczkowymi na których jest napisane że są wielorazowe po 2 sztuki w opakowaniu, je się normalnie pierze czy jak?

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 26 czerwca, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Ja planuje chustę kołową na początek na pewno 😊

    A mam pytanie o ci chodzi z tymi majtakami siateczkowymi na których jest napisane że są wielorazowe po 2 sztuki w opakowaniu, je się normalnie pierze czy jak?

    Chyba tak. Przy córce zrobiłam zapas. Miałam ich dużo, do tego siostra mi po sobie (oczywiście nowe, te co jej zostaly) oddala. Takze nie pralam. Teraz mam 4 szt i zastanawiam się czy wystarczy. Mam jeszcze 2 w mniejszym rozmiarze. Teraz jak założyłam to trochę mnie cisnęły w brzuchu, ale po porodzie mimo wszystko ten brzuch będzie mniejszy więc mam nadzieję, że je też będę mogła wykorzystać. Będę zapierała pod prysznicem najwyżej. Mam cicha nadzieję, że tym razem wyjdę że szpitala po 3 dniach a nie 3 tygodniach. Chociaż taki dłuższy pobyt ma swoje plusy. Zanim wyszłam do domu to do siebie doszłam. Nie musiałam nic poza opieka nad dzieckiem robić. A w domu to wiadomo..

    Akczi, Nowanna, kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 26 czerwca, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Akczi - można przeprać to schnie bardzo szybko, nawet jak wykręcisz w ręcznik to się nadaje do ubrania.
    a one maja tylko podtrzymać te duże podpaski, więc tak na 2- 3 dni max, 4 sztuki starcza spokojnie, ja chyba 2 miałam

    Akczi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 26 czerwca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ostatniej wizycie 26+6 Mały ważył 950g.
    Ja, mam szykować się na CC od 22.08 wtedy będzie 37+0.
    Kolejną wizytę mam 10 lipca mam wtedy dostać skierowanie do szpitala.
    Mój lekarz też bardzo dba o wszystkie wyniki badań, jak do wizyty daleko to mam mu wysyłać bo chce wiedzieć wcześniej.
    Każda wizyta to trwa nawet do 45 min. Mogę wchodzić z mężem a nawet ostatnio syn mógł wejść na badanie USG i widział brata.
    Wszystko mu pokazywał nawet siusiaka 🫣Franek zapytał czy na pewno to brat 😂

    Starsze dzieci jadę 4 lipca na kolonie więc mam zamiar zabrać się za pranie ubranek dla Ignasia 😍.

    Nowanna, kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 26 czerwca, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Na ostatniej wizycie 26+6 Mały ważył 950g.
    Ja, mam szykować się na CC od 22.08 wtedy będzie 37+0.
    Kolejną wizytę mam 10 lipca mam wtedy dostać skierowanie do szpitala.
    Mój lekarz też bardzo dba o wszystkie wyniki badań, jak do wizyty daleko to mam mu wysyłać bo chce wiedzieć wcześniej.
    Każda wizyta to trwa nawet do 45 min. Mogę wchodzić z mężem a nawet ostatnio syn mógł wejść na badanie USG i widział brata.
    Wszystko mu pokazywał nawet siusiaka 🫣Franek zapytał czy na pewno to brat 😂

    Starsze dzieci jadę 4 lipca na kolonie więc mam zamiar zabrać się za pranie ubranek dla Ignasia 😍.

    Jeśli mogę spytać - jakie masz wskazanie do CC?

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
‹‹ 417 418 419 420 421 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ