X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 czerwca, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na jesień jaki macie kocyk do wózka? Chodzi mi czy zwykły czy te jakieś muślinowe, bambusowe?
    Nie wiem jak one w dotyku i w ogóle. Przy córce miałam zwykły kocyk bo nie było takiego wyboru i też nie chce płacić za "modę" . Takie coś znalazłam
    https://infantilo.pl/pl/products/komplet-muslinowy-poduszka-teddy-2333.html

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 czerwca, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lżejszy mam taki https://allegro.pl/oferta/kocyk-bambusowy-azurowy-delikatny-lekki-100-bambus-12127505071, a grubszy z merynosa, ale dopiero będzie się robił, bo zamówiłam hand made.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 23 czerwca, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara, my na jesień/zimę mamy kocyk z wełny merino marki poofi. Akurat była promocja i cena bardziej przystępna.

    Mam pytanie czy macie do polecenia jakiś dobry inhalator z końcówkami również dla dzidziusia?
    Czwarty tydzień jestem chora 😭. Cały czas mam ten kaszel. Byłam dwa razy u internisty, jutro idę po raz kolejny. Raz dostałam leki wykrztuśne, przestałam je brać i od tamtego czasu kaszel niby suchy, ale coś się odrywa plus cały czas mam zatkane zatoki 😭. Myślę że nie zaszczepia mnie na ksztusiec w tym tygodniu przez to plus martwię się o bąbelka przy tak długiej infekcji. Lekarze mam wrażenie, że bagatelizują problem i boją się dać jakiekolwiek leki 😩.

    Ktoś nam polecił Inhalator nebulizator pneumatyczny FLAEM Nebulair Plus EL37P00, ale opinie ma różne i zastanawiam się czy macie może coś sprawdzonego 🙏🏻?

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 czerwca, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna może spójrz na ten opis https://pantabletka.pl/nebulizator-inhalator-jak-wybrac-analiza-opinie/ mój syn miał zapalenie oskrzeli w wieku 2.5 miesiąca i poprostu maseczkę dla dzieci, nie smoczek. Ważne żeby maseczka była bez dziur żeby leki nie uciekały

    Nowanna lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 23 czerwca, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Nowanna może spójrz na ten opis https://pantabletka.pl/nebulizator-inhalator-jak-wybrac-analiza-opinie/ mój syn miał zapalenie oskrzeli w wieku 2.5 miesiąca i poprostu maseczkę dla dzieci, nie smoczek. Ważne żeby maseczka była bez dziur żeby leki nie uciekały

    O dziękuję, nie pomyślałam o panu tabletce!

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 23 czerwca, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Klarara, my na jesień/zimę mamy kocyk z wełny merino marki poofi. Akurat była promocja i cena bardziej przystępna.

    Mam pytanie czy macie do polecenia jakiś dobry inhalator z końcówkami również dla dzidziusia?
    Czwarty tydzień jestem chora 😭. Cały czas mam ten kaszel. Byłam dwa razy u internisty, jutro idę po raz kolejny. Raz dostałam leki wykrztuśne, przestałam je brać i od tamtego czasu kaszel niby suchy, ale coś się odrywa plus cały czas mam zatkane zatoki 😭. Myślę że nie zaszczepia mnie na ksztusiec w tym tygodniu przez to plus martwię się o bąbelka przy tak długiej infekcji. Lekarze mam wrażenie, że bagatelizują problem i boją się dać jakiekolwiek leki 😩.

    Ktoś nam polecił Inhalator nebulizator pneumatyczny FLAEM Nebulair Plus EL37P00, ale opinie ma różne i zastanawiam się czy macie może coś sprawdzonego 🙏🏻?
    Ja mam Flaem 4Neb, fajne jest w nim to, że można wybrać wielkość cząsteczki. Innego nie miałam więc nie mam porównania. Ogólnie moje dziecko nie akceptuje inhalacji. Sama skorzystałam kilka razy ale tylko z solą. Dużo fajniejszy jest dla mnie inhalator przenośny (mamy z firmy Tech Med - ale on do leków się nie nadaje), stosuje go tylko do soli. Jest poręczny, cichutki, nie budzi śpiącego dziecka.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 czerwca, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami mój od początku odlatywał przy inhalacjach, no i dla mnie jednak musi być do leków, bo Młody sporo miał berodualu, mucosolvanu, pulmicordu. My dostaliśmy jak się urodził jakiś dziecięcy, a po kilku latach w trakcie choroby na szybko kupowaliśmy microfile w aptece bez sprawdzania co i jak, ale inhalacje przynosiły poprawę więc chyba ok.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 23 czerwca, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Mam pytanie czy macie do polecenia jakiś dobry inhalator z końcówkami również dla dzidziusia?
    (…)
    Ktoś nam polecił Inhalator nebulizator pneumatyczny FLAEM Nebulair Plus EL37P00, ale opinie ma różne i zastanawiam się czy macie może coś sprawdzonego 🙏🏻?
    Flaem są świetne. Moja mama ma wiele lat 4NEB 0.53 ml/min i spisuje się jak na początku, bezawaryjny. My też mamy pneumatyczny, ale inny model - NUOVA Respir Air 0.23 ml/min
    Zwróć uwagę na rozmiar cząsteczek i szybkość nebulizacji - ja w naszym ampułkę leku 5ml podaje w trybie wolnym około 25 minut. Wolę wolniej bo oddycham spokojniej i uważniej, ale jest też opcja max i wychodziłoby 10 min sesji.
    On ma maskę dziecięcą, dla dorosłych i końcówki do nosa i ustnik standardowy.
    Ja gdzie mogę to polecam nebulizację chociażby nawilżającą solą fizjologiczną na pierwsze objawy zapalenia dróg oddechowych. Zawsze nas ratuje i skraca czas infekcji czy jej rozwój.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 24 czerwca, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy Microlife NEB 400. Totalnie nie sprawdzałam parametrów, dostaliśmy od teściowej farmaceutki. Dla mnie must have przy dziecku :)
    Na Media expert jakaś promka na laktator Neno Camino jak coś .

    Od wczoraj zaczèłam III trymestr... z jednej strony nie mogę się doczekać jak mały bèdzie z nami, z drugiej panicznie się tego boje, a z trzeciej jakoś szybko to wszystko mija i teraz jest taki fajny czas... hormony chyba mną zawładnęły 😅

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 24 czerwca, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    My mamy Microlife NEB 400. Totalnie nie sprawdzałam parametrów, dostaliśmy od teściowej farmaceutki. Dla mnie must have przy dziecku :)
    Na Media expert jakaś promka na laktator Neno Camino jak coś .

    Od wczoraj zaczèłam III trymestr... z jednej strony nie mogę się doczekać jak mały bèdzie z nami, z drugiej panicznie się tego boje, a z trzeciej jakoś szybko to wszystko mija i teraz jest taki fajny czas... hormony chyba mną zawładnęły 😅

    O jeny mam to samo 🙈 w piątek zaczęłam III trymestr, wystraszyłam się że dwie trzecie już za mną, a nie wiem kiedy to zleciało 🙈 z jednej strony próbuję sobie wyobrazić, jak to będzie z dzieckiem, porodem itp, z drugiej się tego boję, miałam myśli "a po co mi to było, mogłam dać sobie spokój i teraz lecieć do Turcji na wakacje" 😅🤣 wczoraj mała zaczęła tak mocno kopać, jak nigdy. Raz się tak przekręciła, że było widać główkę przez brzuch 😳 bolało jak nie wiem co 😅 i wtedy pomyślałam, że już za późno na gdybanie, dziecko będzie z nami już we wrześniu, a teraz kopie i daje znać, że u niej wszystko ok :)

    Aaga, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 24 czerwca, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Bonassolla dokładnie też myślałam o wakacjach 😅 ale za rok sobie odbijeny tylko już w innym składzie :) dla mnie największa zmiana w podróżowaniu z dzieckiem to ilość bagażu jaki biorę. Jak jechaliśmy sami teraz na wesele mieliśmy jedną małą walizkę, jak jedziemy z córą to połowa bagażnika zawalona... to samo w samolocie, kiedyś mały bagaż wystarczał, teraz muszę zawsze dokupić walizkę 😅
    Pocieszam się, że z dwójką część sprzętów się pokrywa :)

    Mnie naszła jeszcze refleksja, że bardzo chciałabym się przebranżowić. Wiem czego nie chce robić, wiem w czym się odnajduję, ale nie wiem jak to poskładać w całość. Przechodziła któraś z Was taki etap zmiany w karierze zawodowej??

    bonassola lubi tę wiadomość

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 24 czerwca, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Hahaha Bonassolla dokładnie też myślałam o wakacjach 😅 ale za rok sobie odbijeny tylko już w innym składzie :) dla mnie największa zmiana w podróżowaniu z dzieckiem to ilość bagażu jaki biorę. Jak jechaliśmy sami teraz na wesele mieliśmy jedną małą walizkę, jak jedziemy z córą to połowa bagażnika zawalona... to samo w samolocie, kiedyś mały bagaż wystarczał, teraz muszę zawsze dokupić walizkę 😅
    Pocieszam się, że z dwójką część sprzętów się pokrywa :)

    Mnie naszła jeszcze refleksja, że bardzo chciałabym się przebranżowić. Wiem czego nie chce robić, wiem w czym się odnajduję, ale nie wiem jak to poskładać w całość. Przechodziła któraś z Was taki etap zmiany w karierze zawodowej??

    Ja rozważam, ale chyba za tchórzliwa jestem.. jestem z zawodu pedagogiem i ekonomista.. liznęłam też krawiectwa.. A cały czas rozważam zrobienie sobie kierownika budowy.. Mega by się to nam przydało. Oboje z mężem siedzimy też w tej branży. I w sumie jakby zacząć w październiku z tokiem indywidualnym.. nie był by to glupi pomysł.. tylko czy ja sama to w domu ogarnę. Będąc na wykładać, ćwiczeniach dużo zostaje w głowie.. A tak... dziecka nie będę miała z kim zostawić by iść na zajęcia na cały dzień... Także chyba jeszcze nie w tym roku

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 24 czerwca, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga, powiedzmy że ja się przebranżawaiłam, chociaż ciężko tak mówić mając zaledwie kilka lat doświadczenia w jednym zawodzie w wieku 22 lat. Rok uczyłam się programowania i analizy danych. Trafiłam na bardzo ciężki czas dla IT i jako że chcieliśmy już założyć rodzinę, a ja przechodziłam z działalności freelancerskiej (projektowałam wnętrza) na coś stabilnego na etacie to wprowadziłam w życie plan B, czyli zarządzanie projektami.

    Trzeba mieć przestrzeń żeby porządnie to zrobić, u nas mąż musiał przez spory czas się poświęcić, abym zdobyła wiedzę i cisnęła podczas rekrutacji.
    Ostatecznie IT to mój plan C na życie.
    Plan A uruchomię w 2026, kiedy będę chciała skupić się na dzieciach, domu, kurkach i alpace.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 24 czerwca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra ja mam 38 lat i nadal nie wiem co chce w życiu robić. Z zawodu jestem fryzjerką ale porzuciłam to jak zaszłam w pierwszą ciąże 12 lat temu i nawet przez sekundę nie chciałam wracać. Lubię tworzyć na włosach ale nie lubię oracy z ludźmi, nie nadaję się do tego. Ja mam duszę artystyczną i chciałabym w życiu robić coś co będzie mi sprawiało przyjemność ale naprawdę nie wiem co.... Cały czas szukam. Zrobiłabym studia gdybym wiedziała co chce robić. 🤦 Pracuję przy produkcji kosmetyków, tylko i wyłącznie dla pieniędzy ale praca ani fajna ani dobrze płatna.... Nie chce tam wracać, ale jeśli nie wymyślę czegoś to będę zmuszona.

    U mnie też rozpoczął się trzeci trymestr i to takie fajne uczucie. Fizycznie czuje się sto razy lepiej niż w pierwszym a psychicznie też tak mam, że myślę po co mi to było a za chwilę nie mogę się doczekać, boje się i cieszę się. Ja bardzo lubię maleńkie dzieci, zajmowanie się nimi mnie dosłownie uszczęśliwia. A jak zaczynają się buntować to najchętniej oddałabym je komuś pod opiekę bo nie mam cierpliwości 😁

    kleopatr4, Aaga lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 24 czerwca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nie dziewczyny nie wiem czy u was też to widać ale chyba ktoś się włamał na forum, okropny spam jest na wątku w ciąży - ogólnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca, 10:26

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 24 czerwca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy obracanie dziecka boli? Czy któraś z was może się wypowiedzieć na ten temat?

    Ja mam kocyk bambusowy całoroczny z lullalove i chce dokupić jeszcze jeden ale nie wiem jaki.

    Klarara ten śpiworek jest przepiękny 🥺

    Aaga ja też myślę o zmianie, bardzo bym chciała ale wiadomo na etacie dobrze się siedzi, zmiany jednak wymagają wkładu i dlatego ciężko się za to zabrać ale jestem coraz bliżej podjęcia decyzji.

    Aaga lubi tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 24 czerwca, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakieś chińskie napisy pojawiają się, tak jakby ktoś się włamał

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 24 czerwca, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 12 lat pracuje w logistyce/zakupach/produkcji. Już się wypaliłam, zmieniałam kilka razy firmę myślàc, że o to chodzi, ale ja już nie chcę uprawiać "biurówki". Nie narzekam na finanse i to trochę utrudnia bo jestem typem społeczniary, mam ogromną potrzebę udzielania się dla innych, ale tutaj finansowo szału nie będzie. I tak już od roku myślę co chcę w życiu dokładnie robić...

    Marti mowa o obrocie zewnętrznym do porodu czy jak maluch sam zmienia pozycję? Ja czuję kiedy mały się obraca i jest to nieprzyjemne uczucie. Potem w zależności jaką przybrał pozycję to albo ruchy są przyjemne, albo bolesne.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 24 czerwca, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga jak się sam obraca.
    Wydaje mi się że w nocy zaczął się obracać główką w dół. Lekarz mi mówił, że mały będzie to robić na kilka razy, trochę się przekręci, posiedzi I za kilka dni znowu trochę. Pokazał jak to będzie wyglądać i mówił że będę to czuć, to nie będzie przyjemne, może boleć.
    W nocy chyba zaczął bo tak mnie wszystko bolało że szok, do tej pory mam wrażenie że czuje swoje wnętrzności 😅

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 24 czerwca, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti wrote:
    Aaga jak się sam obraca.
    Wydaje mi się że w nocy zaczął się obracać główką w dół. Lekarz mi mówił, że mały będzie to robić na kilka razy, trochę się przekręci, posiedzi I za kilka dni znowu trochę. Pokazał jak to będzie wyglądać i mówił że będę to czuć, to nie będzie przyjemne, może boleć.
    W nocy chyba zaczął bo tak mnie wszystko bolało że szok, do tej pory mam wrażenie że czuje swoje wnętrzności 😅
    Moje pierwsze dziecko obracało się niedługo przed porodem i wogóle tego nie czułam, a miała już ze 3 kg.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

‹‹ 413 414 415 416 417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ