X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 22 czerwca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Kleo zdrówka, a heparyną się nie przejmuj. Ja robię zastrzyki codziennie od początku ciąży, żeby mieć lepsze przepływy - pierwszą ciążę poroniłam i stąd takie zalecenia lekarskie. Więc na pewno Ci nie zaszkodzi a tylko może pomóc.

    Osa u mnie się dzieje jak u każdej z Was. Nadrabiam mocno z wyprawką. Udało mi się dorwać fotelik z bazą w super cenie, mam już prawie całą wyprawkę z apteki gemini, dokupuję jeszcze jakieś pojedyncze ciuszki i otulacz, które spodobają mi się na Vinted. Zostało jeszcze do ogarnięcia kupić butelki, smoczki, wanienkę, termometr, jakąś fajną karuzelę do łóżeczka i całe wyposażenie (kołderki, osłonki, poduszki itd) I chyba będę miała już wszystko.

    Widzę, że nie było odzewu odnośnie kosza na brudne pampersy. Dla mnie ten „gadżet” to must have. Chcę jakoś zapanować nad smrodkiem zużytych pieluszek w domu. Zastanawiam się nad koszem z firmy Angelcare lub Tommee Tippee. Nie są to jakieś drogie produkty. Chyba najdroższe są potem wkłady ze specjalnymi workami do tych koszy. A Wy dziewczyny jak chcecie zapanować nad brudnymi pieluszkami? Po prostu będziecie wyrzucać do śmietnika czy dodatkowo zawijać w jakieś woreczki, bo widziałam też w aptekach są.

    Ja przy córce wyrzucałam normalnie do śmietnika. Możliwe że w mały woreczek dodatkowo wkładałam te bardziej smierdzace. Ale nie pamiętam by jakoś to śmierdziało mocno. Codziennie wynoszę śmieci przy okazji spaceru z psem, więc nie czuje potrzeby kupowania kolejnej rzeczy. Dodam, że te pierwsze kupki praktycznie nie śmierdzą. Dopiero przy rozszerzaniu diety😉 oczywiście jak czujesz taka potrzebę to kupuj śmiało. Ja nie czuje😆

    Klarara lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 22 czerwca, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Hej dziewczyny!
    @kleo ale pech z tymi więzadłami, dużo zdrówka dla Ciebie!
    Ja od wczoraj na L4, oficjalnie rozpoczęłam wolne 😉 Mój Klocek waży już 1,8kg i ma się całkiem dobrze. Skierowany jest już główką w dół i doktorek mówi, że już raczej się nie obróci inaczej.

    Wow piękna waga. Aż zerknęłam na tc u Ciebie. U mnie jakby prawie 2 tyg więcej. Ciekawe ile mój syn waży. Ja to sobie coś ubzdurałam że pewnie jakieś 1.2kg. A on już pewnie do tych 2 dobija. I ja się dziwię, że się
    ledwo toczę. Na 2 piętro wchodzę z 4-6 przerwami🙈 dodam, że z psem wychodzę 4 razy dziennie. Dodatkowo jeszcze jakieś inne wyjścia.. lekko nie jest.. ale już coraz blizej🥰🥰

    karola_b lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 22 czerwca, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie spotkałam ciocie, której jakiś czas nie widziałam. Z uśmiechem na twarzy mnie przywitała jak zobaczyła brzuch i byłoby bardzo miło.. gdyby nie zapytała o imię i od razu skwitowała, że jak pies. No także miło się rozstałyśmy. 🤦
    Zero zahamowań...🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca, 12:41

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 22 czerwca, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę z aliness B12

    Kleo tak jak dziewczyny napisały będzie ok, obyś się teraz szybko pozrastała. W ogóle jak sprawa z przyjaciółką i imprezą? Rozmawiałyście?

    Ja się zastanawiałam też nad koszem, chociaż ja od 3 lat nie mam węchu po covidzie ( tak nic a nic, nawet domestosa nie czuję w ogóle) i zapach mi nie będzie przeszkadzać, ale reszcie domowników na pewno więc jakieś rozwiązanie musi być. Ma to też swoje minusy bo nie poczuje tego zapachu dzidziusia i jest mi bardzo przykro z tego powodu :(


    Wzięłam dziś pierwsze żelazo, wzięłam w końcu rano, 15 minut po soku z buraka. Zobaczymy co to będzie.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 22 czerwca, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja właśnie spotkałam ciocie, której jakiś czas nie widziałam. Z uśmiechem na twarzy mnie przywitała jak zobaczyła brzuch i byłoby bardzo miło.. gdyby nie zapytała o imię i od razy skwitowała, że jak pies. No także miło się rozstałyśmy. 🤦
    Zero zahamowań...🤷
    Ja pierdziele, ludzie to naprawdę albo nie myślą, albo nie potrafią się ugryźć w język. W ŻYCIU nie przyszłoby mi do głowy tak pomyśleć, a co dopiero powiedzieć 🤦‍♀️

    preg.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 22 czerwca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonassola wrote:
    Ja mam zapas jednorazowych foliowek ze sklepu, takie co się np owoce pakuje. Czasem używany do sprzątania kuwety, ale myślę że w nie będę pakowac pieluchy i wyrzucać do kosza. A kosz mamy malutki i często się wyrzuca śmieci ;)
    Mam rh -, mąż rh +

    Czy dostałaś już jakieś skierowanie na immunoglobulinę anty rh d? Mój lekarz chyba zapomniał, nie wiem jak to sie ogarnia 💁‍♀️

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 2528 3384

    Wysłany: 22 czerwca, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Ja przy córce wyrzucałam normalnie do śmietnika. Możliwe że w mały woreczek dodatkowo wkładałam te bardziej smierdzace. Ale nie pamiętam by jakoś to śmierdziało mocno. Codziennie wynoszę śmieci przy okazji spaceru z psem, więc nie czuje potrzeby kupowania kolejnej rzeczy. Dodam, że te pierwsze kupki praktycznie nie śmierdzą. Dopiero przy rozszerzaniu diety😉 oczywiście jak czujesz taka potrzebę to kupuj śmiało. Ja nie czuje😆

    Ja kupiłam zestaw z Ikea jest tam min. Kosz niewielki, do tego woreczki z Rossmann/dm i opróżnianie regularne. Śmieci ogólnie wynosimy codziennie, czasem co drugi 🙈 i tak będąc u kogoś kto ma noworodki nie czuję smrodku 🤔 chyba, że dobrze wietrzą 😆
    Cały ambaras z przebieraniem/zmiana pieluszki planuje u niej w pokoju, a co wyjdzie to wyjdzie.. pewnie pieluchy będą sie walac po nocy 🫣

    Btw. Sandra Kubicka dodała chyba wczoraj relacje, że ma takie bydle w pokoju.. zastanawiam się co ile to się opróżnia, to jest na prawdę wielkie😆 wygląda jak uzdatniacz wody 😆 wolę wziąć wyrzucić to codziennie jak kurde trzymać te kupska w koszu 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca, 14:44

    event.png

    👩🏽 🐕‍🦺 31
    immunologia ✔️genetyka ✔️
    04/2022 histeroskopia ✔️
    04/2022 drożność j. ✔️
    09/2023 laparo. L. Jajnik ✔️
    Ahm -2,8/ cykle 30-32 ✔️

    🧔🏻‍♂️30
    Morfologia 4 ✔️ genetyka ✔️
    Przeciwciała pp. 05/23 70%✖️10/23-> 36% ✔️

    INVIMED Wrocław
    💉ivf. 11/2023 ❄️❄️❄️

    27.12.2023 transfer ❄️🤍
    6dpt. ⏸️ beta: 25,4/8dpt. 83,8
    12dpt.551,00 /14dpt. 1385,00
    16dpt. 2773,00 /26dpt. ♡ 31649,00

    11+3 niskie ryzyko 6,04 cm ♥️
    17+0 227 g 👧🏻.
    23+3 połówkowe 695g
    33+5 2500 g
    36+5 3200 g 🩷

    39+1 👧🏻 4000g 56cm ☀️

    Ferie:❄️❄️
    🤰🏻 ♡
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 22 czerwca, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara my właśnie dlatego nikomu nie mówimy jakie imię wybraliśmy bo ZAWSZE się znajdzie ktoś kto skomentuje głupio jak zrobiła to Twoja ciocia. Ale olej ją! To Wam ma się podobać imię dziecka.

    Ja miałam kosz przy pierwszym synu ale tak mnie wkurzał że wywaliłam go dość szybko i przeszliśmy na te woreczki z rossmana o których piszecie.

    Kleo przykro mi z powodu wypadku. Dobrze że nic więcej sobie nie zrobiłaś.

    Dla tych które nie mają jeszcze zbyt wielu ciuszków - w Sinsay są przeceny. Za małe pieniądze można kupić ciuszki tyle że większość od 68 w górę 😊

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 22 czerwca, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek u nas też konflikt. Z córką miałam, dostałam immunoglobuline po porodzie. Pytałam lekarki teraz o zatrzyk to mówiła, że jak by się pojawiło krwawienie to wtedy, albo znowu po porodzie bo bez sensu wydawać 500zł. Ja w tej kwestii akurat się z nią nie zgadzam i od 28 tygodnie podają za darmo, jest taka strona gdzie są podane szpitale/przychodnie i podają za darmo. Znajde ją i podrzuce link. Mam w planach się zapisać i tylko poinformować lekarkę, że się zdecydowałam na zastrzyk.

    Kleo kciuki żeby szybko się zagoiło - nie rozumiem takiego strasznie... skoro cotrzeba zrobić to po co jeszcze tym straszyć i tak już zestresowanych rodziców... jeżeli da się to obejść niech obejdą, jeżeli jest to konieczne niech to zrobią bez komentarzy...

    My wróciliśny z wesela - dałam radę się bawić do 2:30 😁 mieliśmy pokój koło sali więc dwa razy poszłam odpocząć, tańczyłam w swoim tempie, ale bawiliśmy się wybornie :) we wrześniu mamy jeszcze jedno wesele, ale tam już raczej nie dam rady się dotoczyć 😅

    Niestety musieliśmy zrezygnować z koncertu Podsiadło dziś bo miejsca miałam na płycie i jednak bałam się tyle stać w tłumie skaczàcych ludzi, ale pocieszam się, że to pewnie nie ostatni koncert :)

    Dzięki za polecajki czytników chyba się zdeyduje :)

    Adek2 lubi tę wiadomość

  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 22 czerwca, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do śmietniczków to ja będę kupować taki zestaw koszy zawieszanych z Ikea ÖNSKLIG i w zestawie jest śmietniczek. Myślę że wystarczy. Śmieci często wynosimy w razie co kupię te woreczki o których piszecie i będę zawijać i dopiero do śmieci.

    Ja na 3 piętro kilka razy dziennie wchodzę, nie jest łatwo ale wejść trzeba.

    W H&M dorzucili nowe rzeczy do wyprzedaży. Więc parę rzeczy domówie ale ta rozmiarówka jest zawyżona strasznie. Chce teraz wziąć 5pak body kopertowych na krótki rękaw bo są za 32 zł i nie wiem który rozmiar wziąć... Chyba wezmę 50 bo wypada jak 56. Boje się że wrzesień będzie mega gorący jak w zeszłym roku...

    Czy będziecie kupować jakieś bujaczki dla bobasów? Myślałam o babybjorn, warto? Któraś z Was kupuje lub miała przy poprzednich dzieciach?

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 22 czerwca, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti ja poluje na używke babybjorn. Moja kumpela miała i super lekki i wygodny. Używki koło 300-400 zł chodzą. Ja cały czas szukam jakiegoś nosidła zamiast chusty i nie umiem nic wybrać 🤔

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 22 czerwca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek, u nas konflikt w przyszłym tygodniu idę na zastrzyk. Czekam cały czas na wyniki przeciwciał bo są potrzebne do dobrania dawki (tak rozumiałam mojego lekarza). Badania robiłam 19.06 a wyniku jeszcze nie ma.

    Co do śmietnika na pieluchy my mamy angelcare, nie mam pojęcia jaki model bo kupiony na olx za 20zl. Dokupiłam worki i jestem zawiedziona bo to jakiś dziwny model bez „automatu” który blokuje wrzucone pieluszki, więc czeka nas ponownie zakup jakiegoś innego i nie wiem jaki wybrać. TommyTippi widziałam na YouTube jakąś recenzje, że kiepski, ale nie wiem ile w tym prawdy. Podpytam znajomych co mają kosz jakiej marki mają :).

    Zenka, dziękuję! Ciekawe czy to b12 można brać znajomosci swojego wyniku z krwi 🙈.

    My planujemy bujaczek babybjorn. Chyba fizjomommy go polecała. Tylko u nas używki bliżej 500-600zl niż 300-400 😅.

    A odnośnie nosidła to ponoć kavka ma nowy model który sprawdza się też u maluszków. Cena tylko średnia bo 700 zł. Niby też najlepiej dobrać z fizjoterapeutą takie nosidło.

    Adek2 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 22 czerwca, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z siebie dumna bo dzisiaj wzięłam się za segregowanie ubranek dziecięcych. Mielismy tego tyle, że dwa wielkie worki są do oddania, a my mamy po 20 sztuk bodziaków z krótkim rekawem, z długim rękawem, pajacy, spodenek, trochę bluz.

    Może któraś z Was potrzebuje ciuszki? Masę odrzuciliśmy ze względu na to że mamy już inne od znajomych i jest tego za dużo. Wiadomo wszystko używane, ale niektóre są ładne, kolorowe. Mogę wysłać za pokrycie kosztów wysyłki :). Ewentualnie czy wiecie gdzie można oddać oprócz do PCK?

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 22 czerwca, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Ja jestem z siebie dumna bo dzisiaj wzięłam się za segregowanie ubranek dziecięcych. Mielismy tego tyle, że dwa wielkie worki są do oddania, a my mamy po 20 sztuk bodziaków z krótkim rekawem, z długim rękawem, pajacy, spodenek, trochę bluz.

    Może któraś z Was potrzebuje ciuszki? Masę odrzuciliśmy ze względu na to że mamy już inne od znajomych i jest tego za dużo. Wiadomo wszystko używane, ale niektóre są ładne, kolorowe. Mogę wysłać za pokrycie kosztów wysyłki :). Ewentualnie czy wiecie gdzie można oddać oprócz do PCK?
    Możesz zapytać czy w Domu Samotnej Matki nie potrzebują.

    Nowanna lubi tę wiadomość

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 22 czerwca, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 właśnie chyba tak uderzę. Mam jeszcze kilka rzeczy z tej udanej wyprawki 😅. Między innymi wózek, którego za 100 zł nikt nie chce nawet na olx kupic 🙈.

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 22 czerwca, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna myślę że żadnego suplementu bez świadomości jaki się ma poziom nie powinno się brać :) u mnie b12 kuleje ( możliwe że dlatego też węch mi nie wrócił) dlatego taka spora dawkę biorę.

    W pon czeka mnie znowu krew i mocz to zbadam sobie też te poziomy żelaza ferrytyny i b12.

    Ja dziś znowu upolowałam kilka rzeczy na Vinted coś tam nowego też sobie kupiłam, mam te zestawy bodziaków z hm w koszyku i spodenki chyba na tym skończę zakupy ciuszków na ten moment. Nie zaopatrzam się już na późną jesień i zimę bo nie mam pojęcia jakie rozmiary brać a to zawsze można kupić i na drugi dzień jest.


    Czekają mnie pieluszki, ręczniki kąpielowe, prześcieradełka ( ale to sobie już w lipcu kliknę, mam w koszyku wrzucone z poofi), czapeczki i skarpetki i kocyk z merino i koszulę dla mnie. I chyba z tekstyliów to będzie tyle. Myślę nad kokonem i może z rożek jeden też kupię ale to już na koniec. Ile wy dziewczyny kupujecie pieluszek, ulewajek itd? Jakie wymiary? Bo widzę że są wszędzie inne.


    U mnie humor dalej do kitu. Chodzę taka smętna i nic mi się nie chce.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 22 czerwca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka ja mam 11 szt. 70×75 i 8 ulewajek, jak będzie ulewaczka to domówię

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 22 czerwca, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka, mam 15 sztuk tetry 80x80. Będzie mało to dokupię. Przy córce mi wystarczyło, ale nie ulewała więc zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca, 22:25

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 22 czerwca, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiłam też 3 bambusowe i 3 muślinowe, a do czego, to zobaczymy. ☺️

    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 22 czerwca, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Czy dostałaś już jakieś skierowanie na immunoglobulinę anty rh d? Mój lekarz chyba zapomniał, nie wiem jak to sie ogarnia 💁‍♀️
    Dostałam receptę od gin prywatnie na sam zastrzyk do kupienia. Wyszła z założenia, że badanie kosztuje tyle co zastrzyk i opłaca się wziac sam zastrzyk. Ale stwierdziłam, że 350zl to jednak trochę za dużo i poszłam do gin na NFZ, tam dostałam skierowanie na badanie przeciwciał i od razu zapis na wizytę z zastrzykiem.
    A tu strona na której jest lista miejsc, gdzie zastrzyk podają za darmo: https://konfliktserologiczny.pl/index.php/mapy-placowek/

    Aaga, Adek2 lubią tę wiadomość

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
‹‹ 411 412 413 414 415 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ