X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Oela91 Ekspertka
    Postów: 179 296

    Wysłany: 22 czerwca, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Adek, u nas konflikt w przyszłym tygodniu idę na zastrzyk. Czekam cały czas na wyniki przeciwciał bo są potrzebne do dobrania dawki (tak rozumiałam mojego lekarza). Badania robiłam 19.06 a wyniku jeszcze nie ma.

    A czy wiecie jak wyglada diagnostyka ewentualnego ryzyka konfliktu?

    Prowadząca nic mi nie mówiła. Ja mam arh+, mąż nie zna swojej grupy krwi, nie dopytywałam jakoś mocno, ale z tego co pamietam, to mówiła ze mąż nie musi już nawet sprawdzać 🤷‍♀️

    Przy moim teście grupy krwi widziałam tez komentarz, ze przeciwciał nie wykryto. Nie wiem czy to już wystarczy?

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 22 czerwca, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonassola wrote:
    Dostałam receptę od gin prywatnie na sam zastrzyk do kupienia. Wyszła z założenia, że badanie kosztuje tyle co zastrzyk i opłaca się wziac sam zastrzyk. Ale stwierdziłam, że 350zl to jednak trochę za dużo i poszłam do gin na NFZ, tam dostałam skierowanie na badanie przeciwciał i od razu zapis na wizytę z zastrzykiem.
    A tu strona na której jest lista miejsc, gdzie zastrzyk podają za darmo: https://konfliktserologiczny.pl/index.php/mapy-placowek/

    Banassola, długo czekałaś na wynik przeciwciał? Zaczynam się martwic, muszę mieć swój do czwartku, a badałam w środę i nie ma 😞.

    Mi z wyprawki został na pewno kocyk bambusowy (colorstories mi się bardzo podoba). Do tego pewnie kilka pieluch. Mam 8 chyba z primarka, niby bawełna ale takie cieniutkie są, że nie wiem czy się sprawdza. Do tego 6szt malusich z H&M (40x40). Z 3 szt z Reserved (50x50).
    Zamówiłam też z H&M taką pieluszkę 90x90 i nie wiem czy więcej takich jest potrzebnych 🤔.

    Jeszcze takie rzeczy jak śpiworek do gondoli, mufki, to z takich rzeczy tekstylnych.

    Dziś rozglądałam się za torbą do szpitala. Koleżanka miała taką fajną (jakaś chińska) i teraz wykorzystują ją na jakieś wyjazdy z dzidziolem bo wszystko mieści. Podobne są w puccinim, ale dwa razy droższe 🙈.

    Zenka, masz rację. Może poczekam te 3 tygodnie, zrobię badania i dopiero zacznę suplementowac. Założyłam, że skoro mam niską hemoglobinę i ferrytyne to pewnie b12 też 🙈.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca, 22:54

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 22 czerwca, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela91 wrote:
    A czy wiecie jak wyglada diagnostyka ewentualnego ryzyka konfliktu?

    Prowadząca nic mi nie mówiła. Ja mam arh+, mąż nie zna swojej grupy krwi, nie dopytywałam jakoś mocno, ale z tego co pamietam, to mówiła ze mąż nie musi już nawet sprawdzać 🤷‍♀️

    Przy moim teście grupy krwi widziałam tez komentarz, ze przeciwciał nie wykryto. Nie wiem czy to już wystarczy?

    Ja mam u nas minus, mąż plus. Już raz przyjmowałam przeciwciała kilka lat temu. U nas od razu ginekolog jak zbadał grupę krwi powiedział, że będzie potrzeba podania przeciwciał.

    Oela91 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 22 czerwca, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja właśnie spotkałam ciocie, której jakiś czas nie widziałam. Z uśmiechem na twarzy mnie przywitała jak zobaczyła brzuch i byłoby bardzo miło.. gdyby nie zapytała o imię i od razu skwitowała, że jak pies. No także miło się rozstałyśmy. 🤦
    Zero zahamowań...🤷

    Przepraszam, ale nie kojarzę. Jakie imię wybraliście? Masakra z tymi ludźmi.

    Mnie wczoraj koleżanka zapytała podczas rozmowy tel jakie imię dla syna. Jak powiedziałam Adrian to nastała długa chwilą ciszy.. nosz...

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 23 czerwca, 05:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupulam kocyk bambusowe colorstories. Jest taki milusi i mieciusi. Polecam

    Pieluchy tetrowych mam 10szt, ale w tej wyższej garmaturze 140 brałam.
    Kupulam też 3 szt takich. Biała i jedna kolorowa są też mega milutkie. A jeden kolor taki sztywniejszy, jakby pokryty farba🤔

    https://allegro.pl/oferta/pieluszki-bambusowe-zestaw-pieluch-lionelo-3-sztuk-12422464357

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 23 czerwca, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela91 wrote:
    A czy wiecie jak wyglada diagnostyka ewentualnego ryzyka konfliktu?

    Prowadząca nic mi nie mówiła. Ja mam arh+, mąż nie zna swojej grupy krwi, nie dopytywałam jakoś mocno, ale z tego co pamietam, to mówiła ze mąż nie musi już nawet sprawdzać 🤷‍♀️

    Przy moim teście grupy krwi widziałam tez komentarz, ze przeciwciał nie wykryto. Nie wiem czy to już wystarczy?
    Jeśli kobieta ma grupe krwi z plusem to konflikt nie wystąpi🙂

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 23 czerwca, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie musi byç minus u kobiety. Z dzieckiem konflikt wystąpi jak dziecko ma plusa po tacie. Jeżeli nie wykryto przeciwciał tzn że organizm nie próbuje zwalczyć malucha czyli nie dochodzi do konfliktu, ale zazwyczaj zmieszanie grupy krwi następuje przy porodzie dlatego podają do 72h po zastrzyk żeby w przyszłej ciąży przeciwciała były zneutralizowane.

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 23 czerwca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela91 wrote:
    A czy wiecie jak wyglada diagnostyka ewentualnego ryzyka konfliktu?

    Prowadząca nic mi nie mówiła. Ja mam arh+, mąż nie zna swojej grupy krwi, nie dopytywałam jakoś mocno, ale z tego co pamietam, to mówiła ze mąż nie musi już nawet sprawdzać 🤷‍♀️

    Przy moim teście grupy krwi widziałam tez komentarz, ze przeciwciał nie wykryto. Nie wiem czy to już wystarczy?
    Oela jak masz + to nie masz ryzyka :) tylko jak kobieta minus, a mężczyzna plus występuje konflikt :)

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 23 czerwca, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ciekawe co piszecie bo ja mam A+ i mi kazał lekarz robić to badanie. Ale faktycznie czekałam długo na wynik, jakieś 4-5 dni.

    Dzięki za info o pieluszkach. :)

    Ja z colorstories kupiłam otulacz bambusowy, sama bym się w to otuliła ❤️😁

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 23 czerwca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    To ciekawe co piszecie bo ja mam A+ i mi kazał lekarz robić to badanie. Ale faktycznie czekałam długo na wynik, jakieś 4-5 dni.

    Dzięki za info o pieluszkach. :)

    Ja z colorstories kupiłam otulacz bambusowy, sama bym się w to otuliła ❤️😁

    Ja jeszcze rozek, ale uzywany. Chyba ktoś go źle wyprał, bo trochę sprany. Ale ogólnie jest spoko.

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 23 czerwca, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka wydaje mi się, że chodzi o profilaktykę. Niekóre kobiety nawet nie wiedzą jaką mają grupę krwi, albo jaką grupę ma partner. Czasami grupa krwi jest źle oznaczona. Mogło dojść do przetaczania krwi itd. Być może są inne powody gdzie mogą wytworzyć się przeciwciała przeciwko maluszkowi, ale aż tak nie znam tematu, może Lady będzie w stanie bardziej wyjaśnić. Z tego co wiem to np. u maluszków krew też się bada dopiwro po jakimczasie bo może dojść do zmiany grupy krwi już po porodzie. Jest to baaardzo rzadkie, ale się zdarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca, 10:05

    Zenka1, lady_in_black lubią tę wiadomość

  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 23 czerwca, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam już wynik grupy krwi bo robiłam do laparoskopi w zeszłym roku i też musiałam ponownie robić żeby wynik był potwierdzony

    Aaga lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 23 czerwca, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Ja miałam już wynik grupy krwi bo robiłam do laparoskopi w zeszłym roku i też musiałam ponownie robić żeby wynik był potwierdzony
    Ja też robiłam a mam rh+. Pierwszy wynik miałam z poprzedniej ciąży i teraz mi lekarka kazała. Ponoć tak trzeba do porodu żeby mieć dwa razy wynik potwierdzony

    preg.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 23 czerwca, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam immunoglobulinę podaną po poronieniu, a teraz czytam, ze profilaktycznie należy przyjąć między 28 a 30 tygodniem ciąży po uprzednim zbadaniu przeciwciał. Mam grupę krwii rh - i test na przeciwciała robię raz w trymestrze. Sprobuje sie zapisać do publicznej placówki, żeby dostać ten zastrzyk w ramach NFZ, może porania gdzie mam pokaźna srodowiowa to ogarnie 🤔

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 23 czerwca, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urlop to urlop, odwołać nie można. Pogoda dziś wymagająca, ale jutro liczę na skwar i plażowanie w kostiumie. Pozdrowienia z… tajemnica😎
    IMG-4109.jpg

    Layla205, blador2, Nowanna, Puszek♡, marti lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 czerwca, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://infantilo.pl/pl/products/spiworek-do-wozka-i-fotelika-baranek-boucle-2198.html

    Co myślicie o tym na zimę?

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 czerwca, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    https://infantilo.pl/pl/products/spiworek-do-wozka-i-fotelika-baranek-boucle-2198.html

    Co myślicie o tym na zimę?
    Sorki nie wypowiem się merytorycznie bo zalały mnie hormony, ten "wkład" do śpiworka jest taki słodki😍
    Wygląda fajnie, tylko te baranki różnie zachowują się po praniu. Ja chyba będę szła w taki standardowy, bo pamiętam, że później ten śpiworek służył nam do sanek l.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 23 czerwca, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    To ciekawe co piszecie bo ja mam A+ i mi kazał lekarz robić to badanie. Ale faktycznie czekałam długo na wynik, jakieś 4-5 dni.

    Dzięki za info o pieluszkach. :)

    Ja z colorstories kupiłam otulacz bambusowy, sama bym się w to otuliła ❤️😁
    Ja też jestem plusowa, w dodatku AB, więc generalnie u mnie nie powinno być żadnych problemów z grupą krwi, ale położna w przychodni ściągała mnie o aktualną grupę krwi i przeciwciała. Zapytałam po co, to powiedziała, że konflikt serologiczny nie wystąpi, ale odczyn coombsa (te przeciwciała) powinno się w ciąży zrobić, bo mogą świadczyć też o innych problemach. Miałam doczytać o co chodzi, ale zapomniałam 🤦🫣

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 23 czerwca, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Banassola, długo czekałaś na wynik przeciwciał? Zaczynam się martwic, muszę mieć swój do czwartku, a badałam w środę i nie ma 😞.

    Mi z wyprawki został na pewno kocyk bambusowy (colorstories mi się bardzo podoba). Do tego pewnie kilka pieluch. Mam 8 chyba z primarka, niby bawełna ale takie cieniutkie są, że nie wiem czy się sprawdza. Do tego 6szt malusich z H&M (40x40). Z 3 szt z Reserved (50x50).
    Zamówiłam też z H&M taką pieluszkę 90x90 i nie wiem czy więcej takich jest potrzebnych 🤔.

    Jeszcze takie rzeczy jak śpiworek do gondoli, mufki, to z takich rzeczy tekstylnych.

    Dziś rozglądałam się za torbą do szpitala. Koleżanka miała taką fajną (jakaś chińska) i teraz wykorzystują ją na jakieś wyjazdy z dzidziolem bo wszystko mieści. Podobne są w puccinim, ale dwa razy droższe 🙈.

    Zenka, masz rację. Może poczekam te 3 tygodnie, zrobię badania i dopiero zacznę suplementowac. Założyłam, że skoro mam niską hemoglobinę i ferrytyne to pewnie b12 też 🙈.

    Jeszcze nie robiłam, ale też słyszałam że czeka się parę dni

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 czerwca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Sorki nie wypowiem się merytorycznie bo zalały mnie hormony, ten "wkład" do śpiworka jest taki słodki😍
    Wygląda fajnie, tylko te baranki różnie zachowują się po praniu. Ja chyba będę szła w taki standardowy, bo pamiętam, że później ten śpiworek służył nam do sanek l.
    😅
    Prać to wystarczy na delikatne, żeby tylko odświeżyć no i później do sprzedania, bo do sanek rzeczywiście lipa 🤔
    Sama nie wiem czy warto dawać 2 stówy czy kupić za 50zł na Vinted.

    preg.png
‹‹ 412 413 414 415 416 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ