X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 11 lipca, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama miała koleżankę Jankę, piękne imię zawsze mi się podobało.

    Aaga oj tak mała wierci się tak mocno, że czasem jest to już nawet bolesne. Kopie tymi nogami jak szalona 😂

    Ja kolejny raz zasiadłam do listy wyprawkowej i zrobiłam sobie ją chyba w końcu tak jak chciałam, jednak robienie jej w excelu nie jest dla mnie, ja to muszę mieć na kartkach wypisane.

    Weranna nie tylko probiotyki ale też bardzo bardzo bardzo poziom Wit D u mamy przed ciążą i w trakcie ciazy, w temacie mikrobiomu w Polsce nie ma sobie równych Oskar Kaczmarek (@dr_microbiome)

    Adek2, Nowanna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 11 lipca, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    @bladorku pochwalisz się co kupiłaś na gemini? Właśnie kompletuję zamówienie, chętnie podejrzę 😊
    Jasne:

    -podkłady 90x60 2 op. Po 10 szt.
    -podkłady 60x40 20 szt.
    -podpaski bella mama i bella mama comfort, canpol ze skrzydełkami
    -majtki horizon 4 szt.
    -majtki molicare 2szt.
    -bephanten
    -lanolina z ziaji
    -tormentiole baby
    - gaziki jałowe
    -sól w ampułkach
    -sterimar sól do nosa
    - hipp krem pod pieluszkę
    -hipp mleczko do ciała
    -osłonki lovi
    - efferalgan dla dzieci
    -viganttol
    -espumisan
    -ewaqu dla mnie
    -vivomixx
    -microdracyn

    Jeszcze nie mam wkładek laktacyjnych, planuję z lovi, tego na laktację na f🤣 i do mycia z hippa bo wyleciało mi z głowy🫣 no i ja przygotowuję się do cc

    Odebrałam śpiworek z colorstories😍 oby sie z nim bobas polubił bo jest super !

    A i w biedrze pampersy na promocji, złote dady 1+1, a białe chyba drugie opakowanie za 50%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 13:43

    karola_b lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 lipca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Jasne:

    -podkłady 90x60 2 op. Po 10 szt.
    -podkłady 60x40 20 szt.
    -podpaski bella mama i bella mama comfort, canpol ze skrzydełkami
    -majtki horizon 4 szt.
    -majtki molicare 2szt.
    -bephanten
    -lanolina z ziaji
    -tormentiole baby
    - gaziki jałowe
    -sól w ampułkach
    -sterimar sól do nosa
    - hipp krem pod pieluszkę
    -hipp mleczko do ciała
    -osłonki lovi
    - efferalgan dla dzieci
    -viganttol
    -espumisan
    -ewaqu dla mnie
    -vivomixx
    -microdracyn

    Jeszcze nie mam wkładek laktacyjnych, planuję z lovi, tego na laktację na f🤣 i do mycia z hippa bo wyleciało mi z głowy🫣 no i ja przygotowuję się do cc

    Odebrałam śpiworek z colorstories😍 oby sie z nim bobas polubił bo jest super !

    A i w biedrze pampersy na promocji, złote dady 1+1, a białe chyba drugie opakowanie za 50%

    Z takiego standardu to mam jeszcze do tego wodę morską, czopki i aspirator.

    preg.png
  • Morena Koleżanka
    Postów: 55 42

    Wysłany: 11 lipca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Dla mnie cc wydaje się gorszą opcją. Mialam mieć w pierwszej ciąży bo córka dlugo ułożona była miednicowo, na szczęście przekręciła się i rodziłam sn. Wiadomo nie jest to przyjemne, mega boli bo bez znieczulenia byłam ale sama myśl o tym że mialabym rozcinany brzuch mnie przeraża. Wczoraj pytałam lekarza, czy jeśli skończę z insuliną to mogę rodzić naturalnie, powiedział, że tak. U nas końcówka 29 tc i ok 1300g.
    Na który dokładnie dzień i jaka waga Ci wyszła? Mówili że ok czy za mało?

    preg.png

    👩👨32
    Starania od 03.2023

    👩
    Nieregularne cykle, PCOS

    30.08.2023 ⏸️
    💔 6/8tc - poronienie zatrzymane, trisomia 15
    12.2023 - aromek + ovitrelle + glucophage
    01.2024 ⏸️
    Veragene niskie ryzyka, chłopiec 💙
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 11 lipca, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Z takiego standardu to mam jeszcze do tego wodę morską, czopki i aspirator.
    Sterimar to woda, mi się zawsze woda z solą myli🤭 efferalgan to czopki z paracetamolem dla dzieci, a katarek mam z allegro. A czegoś jeszcze brakuje? Bo mój mózg średnio ogarnia🫣 wiadomo, że nie mam tu tych rzeczy do sn dla mam typu tantum rose, butelka, pianka itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 14:47

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 11 lipca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio bardzo słabo w dzień małego czuje. Za to wieczorem nadrabia.
    Wczoraj 10ty ruch poczułam dopiero po 17. Ale dziś nadrobił i już chwilę po 9 mogłam sobie w karcie zaznaczyć. Dziś jest fajnie aktywny. Ale zdecydowanie mniej go czuje niż jeszcze miesiąc temu. Nie panikuje, pewnie mu już ciasno.

    Właśnie mi uświadomiliście, że nie kupilam sobie tych podkładów na lozko. Ale dziś zrobiłam zamówienie dla psa, bo niestety przez tą rwę kulszowa i upały wychodzimy 2 razy w ciągu dnia. Dla szczeniaka to za mało, więc w domu z mat też korzysta. No i tak myślę, że chyba te że sobą zabiorę. Kto będzie wiedział, że to psie😂😂

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 11 lipca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morena wrote:
    Na który dokładnie dzień i jaka waga Ci wyszła? Mówili że ok czy za mało?
    29tc 5d nie pamietam dokładnie bo mierzył dwa razy i różne wagi mi podawał, mój prowadzący twierdzi że mieści się to w normie, ale w szpitalu 2 tygodnie temu zwrócili uwagę, żeby kontrolować wagę bo dziecko niby może być z tych mniejszych. Wiadomo - jedno rodzi się i ma dwa kg z hakiem, inne ponad 4. A jak u Ciebie?

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 11 lipca, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador chyba chodziło o Femaltiker - też muszę zamówić. Jakie macie daty ważności na lekach? Tak się zastanawiam, że jak będzie długa to też już zamówię.

    Ja muszę dokupić właśnie tantum rosa i tą piankę do krocza. Tak to jeszcze materacyk, prześcieradła i mam wszystko :)

    Prać, skręcać łóżeczka czy czyścić wózek planuje w drugiej połowie sierpnia.

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 11 lipca, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a to tantum rosa jest przydatne? Pytam bo kojarzę że przy jakichś infekcjach intymnych 10 lat temu jak tego używałam to piszczałam z bólu, tak mnie szczypało. Zakodowałam sobie w głowie, że to jest złe xD. Kupiłam butelkę lansinoh i piankę ginexid i nie wiem czy to tantum rosa do tego dokupić?

    Mówicie, że dla bobo od razu trzeba podawać probiotyk? Kurde jak tu wybrać dobry, żeby nie poszło w drugą stronę i nie okazało się że źle wpłyniemy na florę bakteryjną maluszka 🫣.

    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 11 lipca, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, miałam wczoraj wizytę. Dzidziuś rośnie ładnie waży już 1700g. Kolejna wizyta 31 lipca i dostanę wtedy skierowanie do szpitala.
    Na ten moment mam się szykować na poród między 36-37tc chyba, że coś nie tak będzie z blizną to wcześniej będzie poród.

    Aaga, marti lubią tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 11 lipca, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera Anna ja jestem już po 2 cięciach więc nie mam wyboru. Moja lekarka powiedziała, że zbyt duże ryzyko więc będę skierowana na cc...

    Też planuje kupić jeden rożek, jeden otulacz bambusowy i jeden taki na zamek lub rzep i ciekawa jestem co się sprawdzi. Ja w poniedziałek mam usg prenatalne i później wizyta u prowadzącej. Mam nadzieję że z tym serduszkiem już wszystko będzie ok ❤️

    Żadna z Was nie będzie stosować sudocremu? Kiedyś to był krem nr 1 a teraz widzę że mniej popularny jest, ciekawa jestem dlaczego

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 11 lipca, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej
    Dawno mnie tu nie było 🫣 nadrobić wszystkie wpisy graniczy z cudem 🤣
    Po tygodniowym maratonie lekarskim w większości ok, tarczyca , usg jamy brzusznej jedyny problem to wyszła mi teraz anemia, ale leki wjechały i zakwas z buraków.
    Kolejny tydzień wolny zleciał , wróciłam do domu, młody u dziadków został więc znowu czas na wizyty.

    Dzisiaj miałam echo serca płodu ... lekki stresik był, ale na szczęście wszystko w porządku 😁

    28+5 mała waży 1249 g, Ułożenie cały czas miednicowe .
    Czy któraś w Was miała pierwszy poród CC a kolejny SN?
    Co prawda po cesarce bardzo szybko doszłam do siebie , bo po tygodniu położna mi powiedziała że wyglądam jakbym już dobry miesiąc po była a nie tydzień. Ale jednam chciałabym tym razem SN.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 11 lipca, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek było coś o sklejaniu warg sromowych u dziewczynek od sudocremu. Ja np. Nie kupiłam linomagu bo kilka lat temu się podrażniłam i posmarowałam nim, no piekło ogniem piekielnym😬

    Czy tak mi się spodobał śpiworek, że zamówiłam kolejny...? Być może🤭

    Aaga sprawdziłam daty, najkrócej probiotyk do 09/2025, a wit. D do 08/2027😱

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 11 lipca, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek, mi położna mówiła że ma bardzo dużo cynku. Ma teraz gorszy dokładnie niż kiedyś. Teraz lepiej stosować np linomag, bepanten albo Nivea. Są kremy, które mają lepszy skład

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 lipca, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Sterimar to woda, mi się zawsze woda z solą myli🤭 efferalgan to czopki z paracetamolem dla dzieci, a katarek mam z allegro. A czegoś jeszcze brakuje? Bo mój mózg średnio ogarnia🫣 wiadomo, że nie mam tu tych rzeczy do sn dla mam typu tantum rose, butelka, pianka itd.
    Też tego nie mam do cc. Mam jeszcze probiotyk i witaminę D.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 lipca, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Wera Anna ja jestem już po 2 cięciach więc nie mam wyboru. Moja lekarka powiedziała, że zbyt duże ryzyko więc będę skierowana na cc...

    Też planuje kupić jeden rożek, jeden otulacz bambusowy i jeden taki na zamek lub rzep i ciekawa jestem co się sprawdzi. Ja w poniedziałek mam usg prenatalne i później wizyta u prowadzącej. Mam nadzieję że z tym serduszkiem już wszystko będzie ok ❤️

    Żadna z Was nie będzie stosować sudocremu? Kiedyś to był krem nr 1 a teraz widzę że mniej popularny jest, ciekawa jestem dlaczego

    Nawet 10 lat temu nie posmarowałam dziecka sudocremem, gdy był popularny. No nie. 🙈

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 11 lipca, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn był prawie bezproblemowy jeśli chodzi o dupkę, ale fajnie działało wietrzenie i jeśli coś się zadziało mąka ziemniaczana do posypania.

    Klarara też mam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 16:20

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 11 lipca, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Wera Anna ja jestem już po 2 cięciach więc nie mam wyboru. Moja lekarka powiedziała, że zbyt duże ryzyko więc będę skierowana na cc...

    Też planuje kupić jeden rożek, jeden otulacz bambusowy i jeden taki na zamek lub rzep i ciekawa jestem co się sprawdzi. Ja w poniedziałek mam usg prenatalne i później wizyta u prowadzącej. Mam nadzieję że z tym serduszkiem już wszystko będzie ok ❤️

    Żadna z Was nie będzie stosować sudocremu? Kiedyś to był krem nr 1 a teraz widzę że mniej popularny jest, ciekawa jestem dlaczego

    Ja nie planuje. Może on i dobry, ale zmyć go ciężko i to pewnie w większości przypadków przeważa, że jednak ludzie tego nie kupują.

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 11 lipca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na mocne odparzenia pomagał tylko sudocrem więc u mnie obowiązkowa pozycja. Reszta kremów nie radziła sobie praktycznie wcale.

    To dopiero ppczątek lipca, a ja już nie wurabiam z tymi upałami :( Chyba zamieszkam w jakiejś galerii handlowej z klimą...

  • Morena Koleżanka
    Postów: 55 42

    Wysłany: 11 lipca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    29tc 5d nie pamietam dokładnie bo mierzył dwa razy i różne wagi mi podawał, mój prowadzący twierdzi że mieści się to w normie, ale w szpitalu 2 tygodnie temu zwrócili uwagę, żeby kontrolować wagę bo dziecko niby może być z tych mniejszych. Wiadomo - jedno rodzi się i ma dwa kg z hakiem, inne ponad 4. A jak u Ciebie?
    U mnie też póki co OK, dziecko raczej nie będzie wielkie, ale na szczęście rośnie proporcjonalnie i prowadząca mówi tak jak Twój, że jest w normie i na spokojnie. W 29tc+6d 1380, centyl podobny jak poprzednio. Kolejną kontrolę mamy za 3 tygodnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 18:45

    preg.png

    👩👨32
    Starania od 03.2023

    👩
    Nieregularne cykle, PCOS

    30.08.2023 ⏸️
    💔 6/8tc - poronienie zatrzymane, trisomia 15
    12.2023 - aromek + ovitrelle + glucophage
    01.2024 ⏸️
    Veragene niskie ryzyka, chłopiec 💙
‹‹ 456 457 458 459 460 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ