X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 18 lipca, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Mi też dzisiaj powiedział, że na następnej wizycie zobaczymy co z cukrzycą, jak mały rośnie i umówimy się na cc. 😁

    W Gemini też mi jeszcze wisi koszyk. :)
    Muszę go jeszcze raz przejrzeć i zamówić. Już i tak kilka rzeczy wyrzuciłam bo uznałam za zbędne, albo że kupię po porodzie.
    Co to znaczy, że zobaczy co z cukrzycą? Chodzi o wagę dzidziusia czy coś jeszcze?

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 18 lipca, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek ja nie kupuję, chyba że trafi mi się totalny hnb i nie będę mogła odłożyć jej na minutę to w akcie desperacji kupię.

    Kurcze za miesiąc o tej porze część już będzie rozpakowana😱 z jednej strony czuję się jakbym żegnała się z Wami sto lat temu, a z drugiej przecież dopiero wczoraj były testy, bety, pierwsze prenatalne...mi od połowy leci bardzo szybko

    lady_in_black, Aaga, Oela91, marti lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 18 lipca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Co to znaczy, że zobaczy co z cukrzycą? Chodzi o wagę dzidziusia czy coś jeszcze?
    Tak, o jego wagę. Czy będzie przybierał za szybko lub odwrotnie- może przestać przybierać. Zobaczymy też jakie będą moje cukry. Jeśli wszystko będzie dobrze, to będziemy czekać z rozwiązaniem do 39tc, bo przy cukrzycy dziecko urodzone w 39tc po porodzie często potrzebuje inkubatora na dogrzanie i ogólnie lekarz powiedział, że są mniej przystosowane jakby były urodzone szybciej. Jednak jeśli moja blizna po pierwszym CC będzie miała mniej niż 2mm to musimy rozwiązać ciążę szybciej żeby samo się nic nie zaczęło.
    Dużo rzeczy mówił i dużo się składa na końcową datę cc.
    Wszystko okaże się za 3tygodnie.

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 18 lipca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Dziewczyny czy rozważacie zakup chusty lub nosidełka?jeśli tak jakieś upatrzone marki? Chciałabym chustę, ale jakoś nosidło mi sie wydaje łatwiejsze w użyciu czyli jest większe prawdopodobieństwo, ze będę używać🤔
    Chciałabym chustę, ale umowie się na konsultacje z doradcą po porodzie. Nosidło też trzeba odpowiednio dobrać, poza tym jest mniej ergonomiczne dla malucha.
    Wiązanie chust nie wygląda na nadmiernie skomplikowane, a mam nadzieję na spacery z psem za domem 🙂 wózkiem tam nie dojadę 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 22:20

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 18 lipca, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Dziewczyny czy rozważacie zakup chusty lub nosidełka?jeśli tak jakieś upatrzone marki? Chciałabym chustę, ale jakoś nosidło mi sie wydaje łatwiejsze w użyciu czyli jest większe prawdopodobieństwo, ze będę używać🤔

    Adek2 my kupujemy nosidło z kavki, ale to takie bardziej przypominające chuste. Kosztuje swoje bo jakie700zł i nie da się dostać używki bo to edycja z tego roku, ale z chustą przy córce średnio z tym motaniem nam wychodziło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 23:01

    Adek2 lubi tę wiadomość

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 18 lipca, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek2 wrote:
    Dziewczyny czy rozważacie zakup chusty lub nosidełka?jeśli tak jakieś upatrzone marki? Chciałabym chustę, ale jakoś nosidło mi sie wydaje łatwiejsze w użyciu czyli jest większe prawdopodobieństwo, ze będę używać🤔

    Dla córki miałam chustę. Kupiłam ją przede wszystkim żeby na spacery z psem z nią wychodzić bez wózka. Latem to była masakra, gorąco, jeszcze dodatkowo tyle tego materiału. No i to platanie. Na początku luzik. Ale jak już podrosła i była dość ciężka to nie było to przyjemne. Musiałam się nagimnastykowac. Teraz zdecydowałabym się na nosidełko ergonomiczne. Wtedy bardzo Tule chwalili. Nie wiem co jest aktualnie polecane. Aczkolwiek narazie nie planuje. Jeśli się uda wyprowadzić jesienią na wieś to spacery z psem nie będą problemem. A jeśli tu nadal będziemy mieszkać to się zobaczy. Teraz mam też łatwiej, bo córka z psem wyjdzie czy z dzieckiem zostanie. Pod warunkiem, że nie będzie wtedy w szkole🙂

    Adek2 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 19 lipca, 05:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam chustę elastyczną Lenny Lamb, są bardzo chwalone.
    Uwielbiam chusty i przy pierwszym synu używałam 16lat temu, jak było to dość nowe w PL.
    Ale nie jest to musi have przed porodem. Kupicie po porodzie, jeśli uznacie, że to usprawni Wam dzień.

    Mamy cudowne czasy- większość rzeczy można wyklikać i mieć w 24-48h.

    Adek2, marti lubią tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 19 lipca, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widzę to motanie chustą to mi duszno, gorąco i czuje się zmęczona 😅 lubię wziąć dziecko kiedy ono tego potrzebuje i w każdej możliwej chwili odłożyć, ja się nie mogę przekonać do chust. Nosidło miałam ale dzieci tego nie lubiły więc nie używane leżało. Narazie nie kupuje a jeśli będzie całkowicie nieodkładalne to się zastanowię 😉
    u mnie codziennie o 4 rano pobudka i leżenie do 6 żeby na godzinę zasnąć 🤦

    Adek2 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 19 lipca, 05:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauważyłam, że większość tu podaje wagę z prenatalnych ok 30tc +/- kilka dni 1600g
    U nas też było 1600
    Ciekawe jak będzie przy porodzie

    Nasz syn skończył niedawno 16lat, nie wiem kiedy to zleciało. Jednak nie zapomina się pielęgnacji i wcale aż tak dużo w wytycznych się nie zmieniło... juz wtedy mowiono, żeby nie kąpać noworodka codziennie.
    No poza pielęgnacją pępka, tu wytyczne mocno się zmieniły.

    Ja jestem jednak za zdrowym rozsądkiem i jak zauważę, że pępek jest "dziwny" to nie będę używać wody i od razu spirytus.

    Puszek♡, mimi_m, marti lubią tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 19 lipca, 05:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Jak widzę to motanie chustą to mi duszno, gorąco i czuje się zmęczona 😅 lubię wziąć dziecko kiedy ono tego potrzebuje i w każdej możliwej chwili odłożyć, ja się nie mogę przekonać do chust. Nosidło miałam ale dzieci tego nie lubiły więc nie używane leżało. Narazie nie kupuje a jeśli będzie całkowicie nieodkładalne to się zastanowię 😉
    u mnie codziennie o 4 rano pobudka i leżenie do 6 żeby na godzinę zasnąć 🤦

    To faktycznie może nie być zabawa dla każdego.
    Pierwsze motania mogą wydawać się skomplikowane, ale potem robisz to tak odruchowo, jak zakręcenie koka na głowie.
    Materiały są zwykle z super bawełny lub lnu, więc oddychają.
    No ja jestem mocno na tak i na nas już chusta w kolorze nude czeka w szufladzie

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 19 lipca, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem, że to wiązanie by mnie pokonało więc jeśli coś to tylko kółkowa z The Slings.

    Trochę się boję bo mówi się, że dziecko aktywne jest o tych porach co w brzuchu, a u nas ostatnio imprezy do 23 i od 5 rano😱

    Aaga, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 19 lipca, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador ciążowa siostro u nas tez zaczyna się późno i trwa tak do 1 , a potem nad ranem. Bèdziemy razem bujać😅

    Mam ostatnio coś takiego, że mniej myślę o przedwczesnym porodzie, a bardziej zaczynam spinać siè indukcją... wczoraj na prenatalnych dalej żelazna szyjka, skurcze pièknie wyciszone. Coś czuje, że urodze tu ostatnia po 60 godzinach indukcji i tak przez cc😅

    blador2 lubi tę wiadomość

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 19 lipca, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga ja się boję poniedziałkowej wizyty, żeby mnie nie usadził na dupce, tzn. Ja mogę i leżeć ale już i tak żal mi syna, że nigdzie nie jedziemy więc chociaż te wyjścia do kolegów mu zostają. A co do imprez to ja wcześnie chodziłam spać, mój mąż ma pracę zmianową więc jesienią o 21 potrafiliśmy już wszyscy spać. Czuję, że małe tornado może to zmienić🤣

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 19 lipca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Ja wiem, że to wiązanie by mnie pokonało więc jeśli coś to tylko kółkowa z The Slings.

    Trochę się boję bo mówi się, że dziecko aktywne jest o tych porach co w brzuchu, a u nas ostatnio imprezy do 23 i od 5 rano😱


    Blador u mnie te same pory aktywności 😱 oby tak nie zostało. Wieczorami ciężko zasnąć bo tak się wierci a nad ranem chyba jest głodny kręci się dopóki czegoś nie zjem 😅

    preg.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 19 lipca, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Adek2 my kupujemy nosidło z kavki, ale to takie bardziej przypominające chuste. Kosztuje swoje bo jakie700zł i nie da się dostać używki bo to edycja z tego roku, ale z chustą przy córce średnio z tym motaniem nam wychodziło.

    Właśnie takie lniane nosidełko z kavki, to rosnące, chciałam kupić (albo dostać od rodziców 🤣🤸) i tak myślę, czy by z chusty już nie zrezygnować, bo oba gadżety to spory wydatek. Chyba, ze używkę fajną znajdę. Na szybkie wyjścia z psem, albo do warzywniaka pod dom, jak będę sama, podejrzewam, ze nie będzie mi sie chciało w chustę motać… a widzę, ze fizjoterapeuci internetowi i inni doradcy już aż tak bardzo nie negują wsadzania w nosidła tych niesiedzących bobasków… kiedyś to słyszałam, ze broń Boże, jaka krzywda, ale widać wytyczne sie zmieniają 😂

    Ja mam dzisiaj 3cie prenatalne i boje sie sama stanąć na wagę 🤦‍♀️ Jana fika zawsze między 22-23 i ostatnio też nad ranem, jeżeli na chwilę sie wybudzę to ja czuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca, 08:45

    Aaga lubi tę wiadomość

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 19 lipca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie wieczorami chce wyjść pachwiną😉 jestem z synem na dworzu od 16/17 do 21 i myślę, że ją uciskam bo pozycja nie jest zbyt wygodna. Jak tylko wejdę do domu to śmieję się, że mści się na mnie, a jak się położę to już w ogóle😵‍💫

    Lady pisała, że jej córcia reaguje na burzę. A moja na szumy. Odzywała się na odkurzacz, teraz i ja suszarkę. To ciekawe bo syna usypiał biały szum🤔

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 19 lipca, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały jest aktywny jak tylko usiądę od razu go czuję. Wieczorem jak leżę i rano standard.

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 19 lipca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej
    Kilka informacji z zajęć:

    Oczy- przemywamy przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną.
    Nosek- delikatnie przejeżdżamy przy otworach zwilżonym patyczkiem lub wpuszczamy po kropelce soli fizjologicznej- ma to wywołać kichanie i samooczyszczenie. Jak nie pomoże to wtedy odciągacz .
    Pępek - czyścimy przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną.
    Paznokcie - przycinamy nie wcześniej niż po 2-3 tygodniach. Te pierwsze same się wykruszają.
    Jeżeli uważamy ze są bardzo ostre to smarujemy je oliwką żeby zmiękczyć. Ewentualnie naciągamy bardziej rękawki ubranka . Staramy się unikać rękawiczek, jedynie polecane na chwilę po kąpieli do ogrzania, jak dziecko za bardzo wychłodzone.
    Buźka - na przebarwienia, wypryski krochmal z apteki lub własny zrobiony ze skrobii. Bardzo dobre jest
    nasze mleko do posmarowania .
    No i nasza kąpiel 😆
    Pierwsza kąpiel zalecana jest dopiero w 5-7 dniu po porodzie. W tym czasie wchłania się maź płodowa, która jest bardzo dobrą barierą ochronną dla skóry dziecka. W tych dniach zwykła pielęgnacja, przecieranie między fałdkami. Gdyby coś się działo ze skórą to wtedy można wykąpać wcześniej.
    Któraś z Was kiedyś pisała o dodawaniu własnego mleka do kąpieli. Tak jest to bardzo polecane , to bardzo dobry " kosmetyk" dla skóry noworodka .

    Klarara, Nowanna, marti, bonassola lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 19 lipca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Hej hej
    Kilka informacji z zajęć:

    Oczy- przemywamy przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną.
    Nosek- delikatnie przejeżdżamy przy otworach zwilżonym patyczkiem lub wpuszczamy po kropelce soli fizjologicznej- ma to wywołać kichanie i samooczyszczenie. Jak nie pomoże to wtedy odciągacz .
    Pępek - czyścimy przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną.
    Paznokcie - przycinamy nie wcześniej niż po 2-3 tygodniach. Te pierwsze same się wykruszają.
    Jeżeli uważamy ze są bardzo ostre to smarujemy je oliwką żeby zmiękczyć. Ewentualnie naciągamy bardziej rękawki ubranka . Staramy się unikać rękawiczek, jedynie polecane na chwilę po kąpieli do ogrzania, jak dziecko za bardzo wychłodzone.
    Buźka - na przebarwienia, wypryski krochmal z apteki lub własny zrobiony ze skrobii. Bardzo dobre jest
    nasze mleko do posmarowania .
    No i nasza kąpiel 😆
    Pierwsza kąpiel zalecana jest dopiero w 5-7 dniu po porodzie. W tym czasie wchłania się maź płodowa, która jest bardzo dobrą barierą ochronną dla skóry dziecka. W tych dniach zwykła pielęgnacja, przecieranie między fałdkami. Gdyby coś się działo ze skórą to wtedy można wykąpać wcześniej.
    Któraś z Was kiedyś pisała o dodawaniu własnego mleka do kąpieli. Tak jest to bardzo polecane , to bardzo dobry " kosmetyk" dla skóry noworodka .
    Dzięki za zestawienie informacji🙂 z tym pępkiem to dla mnie nowość, inaczej się pielęgnowało 3 lata temu. Odnośnie oczek to przemywamy od zewnętrznej strony w kierunku wewnętrznej (w stronę noska)

  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 19 lipca, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Dzięki za zestawienie informacji🙂 z tym pępkiem to dla mnie nowość, inaczej się pielęgnowało 3 lata temu. Odnośnie oczek to przemywamy od zewnętrznej strony w kierunku wewnętrznej (w stronę noska)
    Oczka dokładnie tak jak napisałaś 😉
    6 lat temu oktenisept był do pępka .
    I wtedy też nie kąpałam dziecka przez pierwsze dni

    preg.png
‹‹ 473 474 475 476 477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ