X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Morena Koleżanka
    Postów: 55 42

    Wysłany: 18 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam USG na każdej wizycie + 3 prenatalne + echo serca
    Wizyty mam całkiem często, zdarzyły mi się też dwie dodatkowe poza planem (z uwagi na dziwny ból pęcherza i na słaby wzrost malucha). Nawet przy tym sprawdzeniu bólu podbrzusza prowadząca zdecydowała, że zrobimy tez USG by wszystko sprawdzić.
    Wydaje mi się, że póki robimy to u specjalistów, w ramach przebiegu ciąży, to raczej będzie OK. Można się zastanawiać czy sensowne jest robienie dodatkowego, długiego badania USG tylko po to by nagrać filmiki 3D lub złapać jakieś super zdjęcia na pamiątkę. Pewnie też nie ma wielkiego ryzyka, ale jednak w standardzie lekarze sprawnie mierzą to co trzeba, zrobią przy okazji zdjęcia i kończą, a nie kręcą się w poszukiwaniu ujęć.

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    preg.png

    👩👨32
    Starania od 03.2023

    👩
    Nieregularne cykle, PCOS

    30.08.2023 ⏸️
    💔 6/8tc - poronienie zatrzymane, trisomia 15
    12.2023 - aromek + ovitrelle + glucophage
    01.2024 ⏸️
    Veragene niskie ryzyka, chłopiec 💙
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 18 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Ja mam w karcie ciazy że robi się jeszcze raz HIV i hbs

    Ja właśnie HIV teraz robiłam i jeszcze jakieś dziwne badania.

    preg.png
  • Zzzaba Koleżanka
    Postów: 58 83

    Wysłany: 18 lipca, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, dawno sie nie odzywałam, nie nadążam was czytac 😅 w przyszłym tyg w końcu ide na zwolnienie i będę mieć więcej czasu, już mam tyyyyle planow ciekawe co z tego wyjdzie xD
    Luna_Luna wrote:
    Cześć, ile razy miałyście już wykonywane badania USG w czasie ciąży? Ja na każdej wizycie u gin + prenatalne u innego lekarza. Ostatnio słyszałam od znajomej, że częste USG może być szkodliwe…
    Nie ma dowodów na szkodliwość usg, poza użyciem Dopplera u bardzo małych zarodków.
    Natomiast też w fizjologicznej ciąży nie ma potrzeby robić za często. Ja nie mam na każdej wizycie, ale to uroki nfz xD
    Za to zleciła mi komplet zakaznych na 3 trymestr.

    W kwestii kąpania dziecka w szpitalu - ja leżałam z noworodem dość długo bo prawie tydzień i pod koniec pobytu poprosilam polozna żeby mnie nauczyła kapać. Dzięki temu potem w domu czułam się dużo pewniej.
    Ale teraz chyba będę chciała poczekac z kąpielą na powrót do domu.

    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 18 lipca, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szpitalu raczej nie kąpią, chyba że dziecko jest bardzo brudne, we krwi itp. Raczej zalecają kąpiel po powrocie do domu, chociaż jak się poprosi to wykąpią albo pomogą wykąpać.
    USG mam na każdej wizycie plus prenatalne u tej samej doktor. Za każdym razem sprawdza czy serduszko miarowo bije, z jaką częstotliwością itp. Do 10tc nie włączała dopplera, mówiła że są badania że zarodek może tego nie wytrzymać, przegrzac się, w ostateczności może dojść do poronienia, więc nie będziemy ryzykować. Sprawdza też główkę, podejrzewam że przez moją cukrzycę. Na koniec robi parę zdjęć i wyłącza USG.
    Do tego byłam u innego lekarza, może na trzech wizytach, i też miałam u niego USG. Myślę że nawet jakby w minimalnym stopniu było szkodliwe, to przeważają korzyści, choćby wczesne wykrycie chorób, sprawdzenie serduszka czy prenatalne. ;)

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 18 lipca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prenatalnych wszystko super. Bejba zdrowa 😁

    Takie małe porównanie
    11.07- tc 28+5 waga 1249g Ułożenie pośladkowe
    A dzisiaj
    18.07 -tc 29+5 waga 1542g Ułożenie główkowe

    Gorzej tylko bo na karcie informacyjnej napisane mam " prawidłowe męskie narządy " 😱😱😱
    Tyle że podczas usg zapewniała ze dziewczynka i nie będzie inaczej 🤭

    blador2, Akczi, Zzzaba, lady_in_black, Layla205, bonassola, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 18 lipca, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To sporo przybrała malutka przez tydzień😁

    Marta36 lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 18 lipca, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Marta36 - i że co masz juz chłopaka? ;-)

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 18 lipca, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta może gin jechał na gotowcu i nie znienił🤔 wczoraj usłyszałam, że też wrześniowa mama, dowiedziała się tydzień temu, że córeczka jest synkiem... opowiadam mężowi, a on mówi jak tak u nas będzie to będzie najbardziej różowy chłopiec w okolicy... ale ja serio nie mam neutralnych ubranek bo albo kolor albo wzór dziewczęcy🤷‍♀️ po 9 latach kupowania dla syna nie mogłam się oprzeć🫣

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 18 lipca, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że nie poprawiła gotowca. Bo na 2 prenatalnych też na 100% zapewniała już że dziewczynka i dzisiaj też. Więc wierzę na słowo 😀

    blador2 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 18 lipca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador, Marta jakby co to piszcie, podzielę się ubraniami bo ja mam aż za dużo😂🤪 Chociaż myślę że ubranka to byłby najmniejszy problem gdyby tak w ostatniej chwili okazała się inna płeć 🤦🏻‍♀️

    Ja tak świętowałam zmianę kodu na 3 z przodu że wylądowałam wczoraj na IP. Od wtorku ból w żebrach tak się nasilił że musiałam brać przeciwbólowe. Nie spałam od 4 bo nie mogłam się ni jak ułożyć. Ale to jeszcze nic. Wczoraj jak się położyłam wieczorem do spania to każdy najmniejszy nawet ruch powodował ból jakby mi ktoś przebijał płuco. Darłam się jak głupia. Zaczęłam sobie wkręcać że coś się dzieje z przeponą bo to nie był tylko ból ale też problem z oddychaniem.
    Pani położna na izbie spojrzała na mnie z lekko drwiącym uśmiechem i powiedziała że sprawdzą co z dzidzią ale nic innego raczej nie zrobią bo to wygląda na nerwobóle. Brzuch bardzo mocno mi urósł w ostatnich dniach a ja jestem chuda i faktycznie gdzieś jest ucisk.
    Z maluchem ok. Zapis kto w normie, USG tak samo. Dr stwierdził ze synek jest większy niż na 30 tc. W ciągu 4 tygodni podwoił swoją wagę 😱 teraz waży ok.1800.
    Totalnie na oczy nie widzę bo wróciłam z IP po 1 a musiałam po 6 wstać na szczepienie. Jestem już po dawce na krztusiec

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 18 lipca, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Blador, Marta jakby co to piszcie, podzielę się ubraniami bo ja mam aż za dużo😂🤪 Chociaż myślę że ubranka to byłby najmniejszy problem gdyby tak w ostatniej chwili okazała się inna płeć 🤦🏻‍♀️

    Ja tak świętowałam zmianę kodu na 3 z przodu że wylądowałam wczoraj na IP. Od wtorku ból w żebrach tak się nasilił że musiałam brać przeciwbólowe. Nie spałam od 4 bo nie mogłam się ni jak ułożyć. Ale to jeszcze nic. Wczoraj jak się położyłam wieczorem do spania to każdy najmniejszy nawet ruch powodował ból jakby mi ktoś przebijał płuco. Darłam się jak głupia. Zaczęłam sobie wkręcać że coś się dzieje z przeponą bo to nie był tylko ból ale też problem z oddychaniem.
    Pani położna na izbie spojrzała na mnie z lekko drwiącym uśmiechem i powiedziała że sprawdzą co z dzidzią ale nic innego raczej nie zrobią bo to wygląda na nerwobóle. Brzuch bardzo mocno mi urósł w ostatnich dniach a ja jestem chuda i faktycznie gdzieś jest ucisk.
    Z maluchem ok. Zapis kto w normie, USG tak samo. Dr stwierdził ze synek jest większy niż na 30 tc. W ciągu 4 tygodni podwoił swoją wagę 😱 teraz waży ok.1800.
    Totalnie na oczy nie widzę bo wróciłam z IP po 1 a musiałam po 6 wstać na szczepienie. Jestem już po dawce na krztusiec
    A próbowałaś konsultacji z fizjo uro-gin? Serio potrafią pomoc w takich sytuacjach

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 18 lipca, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady właśnie to mi jedynie pozostało bo nie wyobrażam sobie tak do końca ciąży ale nie wiem czy u mnie w mieście jest taka/taki

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 18 lipca, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, ale u Was dzieciaczki przybierają szybciutko w krótkim czasie. U nas 40 percentyl mały ma 1550 g, a mamy 30+4. Lekarz starał się złapać zdjęcie buźki, ale książe się zakrywał rączkami.

    O rany było by mi teraz mimo wszystko mega ciężko, gdyby się nagle zmieniła płeć. Jakoś już się przyzwyczaiłm, że będzie Jasiu.

    Czujecie już, że wrzesień lada moment czy macie poczucie, że jeszcze kupa czasu?

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 18 lipca, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    O rany, ale u Was dzieciaczki przybierają szybciutko w krótkim czasie. U nas 40 percentyl mały ma 1550 g, a mamy 30+4. Lekarz starał się złapać zdjęcie buźki, ale książe się zakrywał rączkami.

    O rany było by mi teraz mimo wszystko mega ciężko, gdyby się nagle zmieniła płeć. Jakoś już się przyzwyczaiłm, że będzie Jasiu.

    Czujecie już, że wrzesień lada moment czy macie poczucie, że jeszcze kupa czasu?
    Dzieciaki chyba lubią taką pozycję w brzuchu bo mój też rączki przy twarzy. Z córką też tak miałam. Trochę się boję, że lekarz coś mu zrobi jak tak mocno przykłada głowicę żeby zmienił pozycję...

    Co do września to dla mnie jeszcze sporo czasu. ☺️

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 18 lipca, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wyobrażam sobie żeby teraz okazał się chlopiec . Już tak jestem nastawiona na córcie😄

    Zaraz zaczynam zajęcia z położną, akurat dzisiaj temat "przewijanie i codzienna pielęgnacja " oraz " kąpiel"
    Zobaczymy jakie wytyczne teraz są 😄

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 18 lipca, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi się do ostatniej wizyty wydawało, że do tego 4.09 sporo czasu. Aż mnie prowadząca uświadomiła że w 37 tc czyli ok 12.08 widzimy się na oddziale i będziemy czekać na rozwój sytuacji, od tego momentu czas ekstremalne przyspieszył.

    lady_in_black, Aaga lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 18 lipca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy rozważacie zakup chusty lub nosidełka?jeśli tak jakieś upatrzone marki? Chciałabym chustę, ale jakoś nosidło mi sie wydaje łatwiejsze w użyciu czyli jest większe prawdopodobieństwo, ze będę używać🤔

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 18 lipca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta napisz co tam ciekawego i nowego wymyślili 😁 głowa już puchnie od tych wytycznych. Ja nawet nie pamiętam czy moje dzieci były kąpane, serio wiem, że coś tam mówili że się nie kąpię ale cieszyłam się że dzieci zdrowe. Przynieśli mi je czyste i pachnące to chyba musieli je umyć 😁 teraz też będzie mi wszystko jedno tak się boję cięcia i myślę, żeby wszystko z dzieckiem i że mną było ok że takie rzeczy jak kąpiel po porodzie nie są dla mnie tak istotne.

    Usg też na każdej wizycie mam - na NFZ i teraz też dostałam skierowanie na mnóstwo badań, które robiłam w pierwszym trymestrze. Na następnej wizycie czyli będzie to skończony 34 tydzień dr powiedziała że już będziemy się umawiać na cc... strasznie szybko mi się to wydawało i aż zaczęłam zakupy szybciej robić 😅 dzisiaj przyszedł mi rożek zamówiony na Vinted nowy, śliczny w sklepie 130 a ja zapłaciłam 50 z wysyłką i takie zakupy lubię 👍 na Gemini w koszyku już mam większość rzeczy, ale będę zamawiać za dwa tyg bo w domu nadal remont i miejsca brak.

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 18 lipca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta napisz co tam ciekawego i nowego wymyślili 😁 głowa już puchnie od tych wytycznych. Ja nawet nie pamiętam czy moje dzieci były kąpane, serio wiem, że coś tam mówili że się nie kąpię ale cieszyłam się że dzieci zdrowe. Przynieśli mi je czyste i pachnące to chyba musieli je umyć 😁 teraz też będzie mi wszystko jedno tak się boję cięcia i myślę, żeby wszystko z dzieckiem i że mną było ok że takie rzeczy jak kąpiel po porodzie nie są dla mnie tak istotne.

    Usg też na każdej wizycie mam - na NFZ i teraz też dostałam skierowanie na mnóstwo badań, które robiłam w pierwszym trymestrze. Na następnej wizycie czyli będzie to skończony 34 tydzień dr powiedziała że już będziemy się umawiać na cc... strasznie szybko mi się to wydawało i aż zaczęłam zakupy szybciej robić 😅 dzisiaj przyszedł mi rożek zamówiony na Vinted nowy, śliczny w sklepie 130 a ja zapłaciłam 50 z wysyłką i takie zakupy lubię 👍 na Gemini w koszyku już mam większość rzeczy, ale będę zamawiać za dwa tyg bo w domu nadal remont i miejsca brak.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 18 lipca, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Marta napisz co tam ciekawego i nowego wymyślili 😁 głowa już puchnie od tych wytycznych. Ja nawet nie pamiętam czy moje dzieci były kąpane, serio wiem, że coś tam mówili że się nie kąpię ale cieszyłam się że dzieci zdrowe. Przynieśli mi je czyste i pachnące to chyba musieli je umyć 😁 teraz też będzie mi wszystko jedno tak się boję cięcia i myślę, żeby wszystko z dzieckiem i że mną było ok że takie rzeczy jak kąpiel po porodzie nie są dla mnie tak istotne.

    Usg też na każdej wizycie mam - na NFZ i teraz też dostałam skierowanie na mnóstwo badań, które robiłam w pierwszym trymestrze. Na następnej wizycie czyli będzie to skończony 34 tydzień dr powiedziała że już będziemy się umawiać na cc... strasznie szybko mi się to wydawało i aż zaczęłam zakupy szybciej robić 😅 dzisiaj przyszedł mi rożek zamówiony na Vinted nowy, śliczny w sklepie 130 a ja zapłaciłam 50 z wysyłką i takie zakupy lubię 👍 na Gemini w koszyku już mam większość rzeczy, ale będę zamawiać za dwa tyg bo w domu nadal remont i miejsca brak.
    Mi też dzisiaj powiedział, że na następnej wizycie zobaczymy co z cukrzycą, jak mały rośnie i umówimy się na cc. 😁

    W Gemini też mi jeszcze wisi koszyk. :)
    Muszę go jeszcze raz przejrzeć i zamówić. Już i tak kilka rzeczy wyrzuciłam bo uznałam za zbędne, albo że kupię po porodzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 20:15

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 472 473 474 475 476 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ