X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 18 lipca, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta i sama ta piękna gondola 3300😱🤣 ciekawa jestem czy ktoś to kupił...

    Powodzenia na badaniach. Ja mam w poniedziałek i już mi słabo na myśl o depilacji...😵‍💫

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3247

    Wysłany: 18 lipca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do grona niewyspanych. Najpierw nie mogłam zasnąć, potem budziłam się co godzinę 😑
    @blador, nie wiem kto to kupuje za tyle hajsu, ale dla mnie to totalny badziew 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 08:30

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 18 lipca, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szpitalu nie kąpią i mi to pasuje bo ja kąpania nie chce. Dziecko i tak jest wycierane, nie siedzi oblepione do wyjścia do domu. U nas dopiero to wchodzi w standardy ale na zachodzie już od dawna nie myją.
    Z paznokciami to nie wiedziałam, że trzeba czekać z obcinaniem chociaż myślę że trzeba będzie to dopasować do dziecka, jeśli będzie się drapać to podciąć albo nie wiem opiłować lekko.
    Ja też nie chce odwiedzin w domu bo chce najpierw sama się odnaleźć w sytuacji i oswoić, nabrać jakiejś wprawy, wypracować rutynę a nie żeby mi wszyscy przylazili. Może przy następnym dziecku będzie inaczej ale teraz przy pierwszym nie wyobrażam sobie, że kogoś przyjmę w domu. W szpitalu będą mogli zobaczyć wnuczka.

    A zalecenia WHO no cóż zmieniają się co chwilę bo tak naprawdę przez lata nie robiono żadnych konkretnych badań noworodków, niemowląt i ich rozwoju. Urodziło się to okej, nikt nie sprawdzał jak zachowanie rodziców wpływa na rozwój mózgu albo czemu dzieci nie śpią. Wiele rzeczy nie było wiadomych a teraz wiemy coraz więcej i te zalecenia będą zmieniane ale to tylko zalecenia, nie nakazy których złamać nie wolno, oczywiste żeby nie brać wszystkiego na sztywno

    Wózki Cybexa są spoko ale serie limitowane czy tam specjalne to ja nie wiem dla kogo są wydawane, ktoś to wgl kupuje oprócz jakiś celebrities? 😆
    Trzeba być naprawdę indywidualistą żeby to kupić

    U mnie dzisiaj spania też nie ma, leżę od 7:30...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 08:44

    Adek2, Nowanna lubią tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 18 lipca, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Marta i sama ta piękna gondola 3300😱🤣 ciekawa jestem czy ktoś to kupił...

    Powodzenia na badaniach. Ja mam w poniedziałek i już mi słabo na myśl o depilacji...😵‍💫
    Dziękuję bardzo , w sekcji oddam za darmo nawet bym nie napisała po niego 🤣🤣🤣 a co dopiero tyle kasy 🫣

    Ja już po wizycie u gin.
    10 kg na plusie, ciśnienie leży na podłodze 89/62
    Anemii nie ma, wynik po 2 tygodniach idealny .
    Szyjka długa I zamknięta.
    Teraz czekanie do 12 na prenatalne 😀

    Ojejku, Aaga, bonassola, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 18 lipca, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ile razy miałyście już wykonywane badania USG w czasie ciąży? Ja na każdej wizycie u gin + prenatalne u innego lekarza. Ostatnio słyszałam od znajomej, że częste USG może być szkodliwe…

  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 18 lipca, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym się tym wózkiem nie zainteresowała nawet, jakby ktoś go na Śmieciarce chciał za darmo oddać 🙈 no ale jakiś ekscentryk na pewno się skusi :D

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 18 lipca, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Cześć, ile razy miałyście już wykonywane badania USG w czasie ciąży? Ja na każdej wizycie u gin + prenatalne u innego lekarza. Ostatnio słyszałam od znajomej, że częste USG może być szkodliwe…
    Miałam tyle razy, że nie jestem w stanie policzyć. Mam na każdej wizycie + prenatalne + 2 razy w szpitalu. Gdzieś już słyszałam to, że niby szkodliwe.

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 18 lipca, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja idę prywatnie, to chyba nie będzie problemu żeby weszła na chwilę.
    Powodzenia! Ja też już wyjeżdżam.

    Też robię prywatnie i nie może dziecko wejść. Ale prawda jest taka że każda klinika/przychodnia czy to na NFZ czy prywatnie ma swoje prawa i przepisy. W jednej pozwolą w innej nie .
    Mam nadzieję że u Ciebie tego problemu nie będzie i wejdziecie razem 😉

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 18 lipca, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Cześć, ile razy miałyście już wykonywane badania USG w czasie ciąży? Ja na każdej wizycie u gin + prenatalne u innego lekarza. Ostatnio słyszałam od znajomej, że częste USG może być szkodliwe…
    Ja też na każdej wizycie u gin czyli co ok. 4 tyg.
    1+2 +3( dzisiaj) prenatalne
    2x już na patologii ( we wtorek będzie kolejne)
    1x echo serca

    preg.png
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 18 lipca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Ja też na każdej wizycie u gin czyli co ok. 4 tyg.
    1+2 +3( dzisiaj) prenatalne
    2x już na patologii ( we wtorek będzie kolejne)
    1x echo serca

    Ja też miałam sporo. Niby szkodliwe ale badań nie ma żeby to na 100% potwierdzić. I jak prenatalne, ktory masz tydzień i ile dzidzia waży? :) u mnie 50 percentyl na 3 prenatalnych.

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 18 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez przesady, spanie koło telefonu też jest szkodliwe, życie z routerem od internetu też jest szkodliwe, życie w mieście jest szkodliwe. Zewsząd mamy różne promieniowania które są szkodliwe, a takie gadanie że USG może szkodzić dziecku tylko moim zdaniem nakręca i tak już ogromny strach o maleństwo. Szkodzi… ale jak konkretnie szkodzi??

    Ja na każdej wizycie co 2 tyg, plus prenatalne, plus szpital. Były dni że miałam 2-3 USG w ciągu dnia.


    Ludzie będą mieć różne podejścia. Jest lekarka która prowadzi ciążę nie robiąc w ogóle USG kobietom. Można? Można. W Holandii każda możliwa chorobę leczą paracetamolem, nawet złamane konczyny. Można? Też można. Nie dajmy się zwariować……


    Ja też dziś pobudka o 6:30 wyjątkowo :o zgrywany się z księżycem czy co?😅

    Ja robiłam prenatalne prywatnie i też nie pozwalali wchodzić z dziećmi.

    W moim szpitalu chyba nie kąpią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 11:44

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 18 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja prowadząca usg wymaga co któraś wizytę. Ja czasem dopłacałeam żeby np córka czy mąż zobaczyli, bo akurat wtedy mogli pojechać że mną. Ostatnio np mówiła, że nie ma potrzeby. Ja jej mówię, że ja chętnie zrobię. Kasa, kasą, ale głowa spokojniejsza, więc zrobiłam. Ona mówi, że nie chce swoich pacjentek naciągać. Jak ciąża rozwija się prawidlowo to nie wymaga przy każdej wizycie.
    Ciążę z córką prowadziłam u innego lekarza i tam miałam w cenie usg 3d na każdej wizycie.

    Dziś u nas chłodniej. Byłam na malych zakupach. Kupiłam w końcu biustonosze do karmienia i buty ala birnenstock. Napaliłam się na oryginalne, ale jednak się wstrzymałam, bo teraz te nogi spuchnięte, po ciąży może się stopą zmieni. A to nie mały wydatek. Zwyklaki w tym stylu za 70zl kupilam, więc spoko. Do końca ciąży dochodzę. Chyba już wszystko mam pokupione. Teraz się spakować i dokończyć mieszkanie sprzątać i mogę rodzic🤣

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 18 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Ja też miałam sporo. Niby szkodliwe ale badań nie ma żeby to na 100% potwierdzić. I jak prenatalne, ktory masz tydzień i ile dzidzia waży? :) u mnie 50 percentyl na 3 prenatalnych.
    Jestem właśnie w drodze na badanie, dam znać później 😉

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 18 lipca, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam usg na każdej wizycie + prenatalne, często wychodziło to co 2 tygodnie wiec sporo, myślę że nie jest to szkodliwe dla dziecka, jedyne co to słuchanie serduszka przed 10 tygodniem może szkodzić podobno.

    Wczoraj też nie mogłam zasnąć ale nocka taka w miarę. W szpitalu nie kapią chyba że się chce, ja będę chciała żeby na pewno wykąpała położna przed wyjściem do domu żebym zobaczyła co i jak.

    Byłam dziś w labo I zrobiłam te badania dla 3 trymestru, w ogóle bardzo miło mi było panie w punkcie zachwycały się moim brzuszkiem i akurat trafiłam na puste laboratorium 😅

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 18 lipca, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Ja mam usg na każdej wizycie + prenatalne, często wychodziło to co 2 tygodnie wiec sporo, myślę że nie jest to szkodliwe dla dziecka, jedyne co to słuchanie serduszka przed 10 tygodniem może szkodzić podobno.

    Wczoraj też nie mogłam zasnąć ale nocka taka w miarę. W szpitalu nie kapią chyba że się chce, ja będę chciała żeby na pewno wykąpała położna przed wyjściem do domu żebym zobaczyła co i jak.

    Byłam dziś w labo I zrobiłam te badania dla 3 trymestru, w ogóle bardzo miło mi było panie w punkcie zachwycały się moim brzuszkiem i akurat trafiłam na puste laboratorium 😅
    Mój gin na początku ciąży też nie puszczał głośno bicia serduszka bo mówił, że to szkodzi. Jakie badania w labo dla 3 trymestru?

    Akczi, marti lubią tę wiadomość

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 18 lipca, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też usg co wizytę + prenatalne + szpital. Ostatnio miałam wizytę tydzień po szpitalu to powiedziała, że nie ma sensu naświetlać dzieciaczka i nie robiła usg.

    Muszę jeszcze przed porodem wypożyczyć odkurzacz piorący i wyprać kanapę, auta i dywan. Wtedy będę usatysfakcjonowana 😁

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 18 lipca, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Ja też usg co wizytę + prenatalne + szpital. Ostatnio miałam wizytę tydzień po szpitalu to powiedziała, że nie ma sensu naświetlać dzieciaczka i nie robiła usg.

    Muszę jeszcze przed porodem wypożyczyć odkurzacz piorący i wyprać kanapę, auta i dywan. Wtedy będę usatysfakcjonowana 😁

    O właśnie. Też muszę poaprzatac swoje auto. Bo mąż albo to ogarnie albo nie. A jak wsiadam to czuje kurz.. Niemowlaka nie wsadze w takie auto. I kurde nie zamowilam ochraniacza na fotel pod fotelik. A mam skórzane obicia, więc nie postawie go bezpośrednio. Mogłabym położyć kocyk, ale nie lubię tak. U mnie to wszystko ma być tak wiecie na tip top😂 perfekto dopasowane😉

    Przy okazji przypomniała mi się wczorajszą akcja. Córka myślałam, że padnie że śmiechu. Mieszkam w centrum i wiadomo kiepsko tu z parkowaniem, więc każdy wciska się w choćby malutka dziurkę. No i wczoraj jadę z córką do optometrysty . Podchodzimy pod auto A strona od kierowcy zastawiona. Normalnie wciągnęła bym brzuch i się wsliznela. No ale ciążowego przecież nie wciągnę.. czas goni. No to poszłam od pasażera strony. Ile ja się nagimnastykowalam żeby wejść to moje. Jednak brzuszek przeszkadza. Lomatko. To było nie lada wyzwanie. No ale wyjścia nie było.

    Aaga, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 18 lipca, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Mój gin na początku ciąży też nie puszczał głośno bicia serduszka bo mówił, że to szkodzi. Jakie badania w labo dla 3 trymestru?
    Ja mam w karcie ciazy że robi się jeszcze raz HIV i hbs

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 18 lipca, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie 1650g, wszystko dobrze. Wizyta za 3 tygodnie. Dużo badań do zrobienia na następną wizytę chyba już pod kątem cc.

    Zzzaba, bonassola, Aaga, Layla205, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 18 lipca, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Cześć, ile razy miałyście już wykonywane badania USG w czasie ciąży? Ja na każdej wizycie u gin + prenatalne u innego lekarza. Ostatnio słyszałam od znajomej, że częste USG może być szkodliwe…

    A znajoma takiego newsa wytrzasnęła z....? ;)

    Jest jakaś chińska publikacja (albo oparta na chińskich badaniach), którą uwielbiają szury, z której wynika, że USG jest totalnie szkodliwe w ciąży i powinno się go całkowicie zakazać :)

    Co do samego USG- faktycznie- może być szkodliwe, a konkretnie doppler używany na zbyt wczesnym etapie ciąży może uszkadzać tkanki, podobnie jak USG 3d. Ostatnio też pojawiły się jakieś doniesienia o potencjalnych uszkodzeniach słuchu, ale nie znalazłam na ten temat nic wiarygodnego, więc to może być kolejna sensacja bez potwierdzenia.

    USG mam na każdej wizycie plus 3 prenatalne. Aktualnie będę je miała co najmniej co 2 tygodnie (może nawet częściej) z uwagi na sprawdzane przepływy i stan części cieśniowej szyjki macicy.

    W III trymestrze powinno się powtarzać zakaźne (mało kto to robi), te z początku ciąży, hbs i wymaz na gbs

    Zzzaba, Aaga lubią tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
‹‹ 471 472 473 474 475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ