X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 17 lipca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprócz tego, że nie powinno się od razu kąpać (oczywiście to decyzja mamy), to przez pierwsze min 2 tygodnie nie powinno się obcinać paznokci.

  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 17 lipca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sobie nie wyobrażam nie umyć po porodzie.
    Jak mi nie będą chcieli umyć to sama pod kranem ogarnę.
    Ta maź mi śmierdzi no i jak takie oklejone na głowie z resztami krwi i naskórka i innych płynów no nie nie przekonam się żeby tak małe trzymać 3 dni , sory ale to obleśne ;).
    Tak samo nie dam w ubrania szpitalne tylko moje śliczne pachnące dopasowane.
    Nie mam też klasycznych koszul, tylko dłuższe luźne topy i spodenki. Zamiast biustonoszy do karmienia staniki sportowe...
    Moze ja już stara jestem a może to że to 3-cie dziecko, ale nie czaje polowy "nowości" jak trzymanie pępka o wodzie i bujanie się kilka tygodni , zakaz odwiedzin dzidziusia i jeszcze kilka innych ;-).


    Mami36 - o paznokciach nie słyszałam, dlaczego się nie obcina? One mogą być naprawdę ostre i se dziecko buzie mocna zdrapie zaraz to co sie robi żeby sie nie pokaleczyło?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 21:29

    Królowa_Śniegu lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 17 lipca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wyjaśnienie bo nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam.

    Jestem dalej w szpitalu, mój doktorek zlecił mi progesteron dopochwowo na tą moją szyjkę. A ten drugi od „medycyna jest przereklamowana” stwierdził, że ten progesteron to działa tak samo jak woda święcona😬 Serio gościu ma coś nierówno pod sufitem. Gdybym była debilką to bym mu uwierzyła, ale ja dzięki progowi jestem dalej w ciąży. Takie ilości które przyjęłam w pierwszym i drugim trymestrze - luteinę, utrogestan, besins, prolutex - to on chyba nigdy na oczy nie widział. Nie mogę się doczekać kiedy mu wystawię opinie na znanym lekarzu, bo o dziwo ma same oceny po 5 gwiazdek.

    Czekam sobie grzecznie do rana i zapytam o ponowne USG. Niepokoją mnie te moje bóle miesiączkowe mimo wszystko.

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 17 lipca, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    No ja sobie nie wyobrażam nie umyć po porodzie.
    Ja mi nie będą chcieli umyć to sama pod kranem ogarnę.
    Ta maź mi śmierdzi no i jak takie oklejone na głowie i w ogóle z resztkami naskórka i innych płynów no nie nie przekonam się żeby tak małe trzymać 3 dni , sory ale to obleśne ;).
    Tak samo nie dam w ubrania szpitalne tylko moje śliczne pachnące dopasowane.
    Nie mam też klasycznych koszul, tylko dłuższe luźne topy i spodenki. Zamiast biustonoszy do karmienia staniki sportowe...
    Moze ja już stara jestem a może to że to 3-cie dziecko, ale nie czaje polowy "nowości" jak trzymanie pępka o wodzie i bujanie się kilka tygodni , zakaz odwiedzin dzidziusia i jeszcze kilka innych ;-).

    To ja mam podobnie. Nie czaję niektórych nowości 🫣😬 i ta z niemyciem jest jedną z nich 😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 21:23

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 17 lipca, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Dzięki za wyjaśnienie bo nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam.

    Jestem dalej w szpitalu, mój doktorek zlecił mi progesteron dopochwowo na tą moją szyjkę. A ten drugi od „medycyna jest przereklamowana” stwierdził, że ten progesteron to działa tak samo jak woda święcona😬 Serio gościu ma coś nierówno pod sufitem. Gdybym była debilką to bym mu uwierzyła, ale ja dzięki progowi jestem dalej w ciąży. Takie ilości które przyjęłam w pierwszym i drugim trymestrze - luteinę, utrogestan, besins, prolutex - to on chyba nigdy na oczy nie widział. Nie mogę się doczekać kiedy mu wystawię opinie na znanym lekarzu, bo o dziwo ma same oceny po 5 gwiazdek.

    Czekam sobie grzecznie do rana i zapytam o ponowne USG. Niepokoją mnie te moje bóle miesiączkowe mimo wszystko.

    Ale akurat w takim wypadku prog ma dowiedzione działanie 😳 tzn. w przypadku problemów z szyjką. Fakt- nie ma dowód, że zapobiega poronieniom w I trymestrze (poza niedomogą lutealną), ale są badania, że na szyjkę pomaga. Co to za lekarz? 🫣

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 17 lipca, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu - żeby nie było ja nie neguje i jak ktoś uważa że tak jest lepiej to ok no ale nie ma opcji żebym tuliła takie oklejone dziecko, też wiem ze to co dziś jest prawda objawiona za 10 lat będzie wyśmiane, no zmniniaja sie wytyczne i standardy a chyba każdy powinien isc za głosem rozsądku i w zgodzie ze sobą

    preg.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 17 lipca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Królowa_Śniegu - żeby nie było ja nie neguje i jak ktoś uważa że tak jest lepiej to ok no ale nie ma opcji żebym tuliła takie oklejone dziecko, też wiem ze to co dziś jest prawda objawiona za 10 lat będzie wyśmiane, no zmniniaja sie wytyczne i standardy a chyba każdy powinien isc za głosem rozsądku i w zgodzie ze sobą

    Też tak sobie myślę, ze te wytyczne sie co jakiś czas
    Zmieniają i to jest całkiem zabawne, ze coś co kiedyś było standardem obecnie nie jest praktykowane, a podejrzewam, ze oba sposoby działają. Choć ta maź wydaje sie całkiem sensowna, ze chroni i trzymanie jej przez jakiś tam czas ma pozytywny wpływ na skórę… chociaż 3 dni to faktycznie sporo. A to w ogóle nie jest tak, ze dzieciaczek jest wycierany całkiem intensywnie i „na mokro”? Czy faktycznie taki oblepiony przez kilka dni żyje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 22:02

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 17 lipca, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie z tym kąpaniem to dla mnie na początku było też takie wtf, jak tak można. A teraz się osłuchałam. Dodatkowo jak zza krzaków podpatruję starsze ciążowo wątki i wstawiają zdjęcia ze szpitala to te bobaski wyglądają czysto🤔 może trzeba zapytać na jakimś liocowym wątku gdzie świeżo po rozpakowaniu

    Mimi o paznokciach też słyszałam i kurcze nie wiem co bo niedrapki też teraz nie polecane

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 17 lipca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 - no niedrapki nie, obcinanie nie to co wiązać te ręce żeby sie nie drapało... a udrapać potrafi sie taki noworodek do krwi

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 17 lipca, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    No ja sobie nie wyobrażam nie umyć po porodzie.
    Jak mi nie będą chcieli umyć to sama pod kranem ogarnę.
    Ta maź mi śmierdzi no i jak takie oklejone na głowie z resztami krwi i naskórka i innych płynów no nie nie przekonam się żeby tak małe trzymać 3 dni , sory ale to obleśne ;).
    Tak samo nie dam w ubrania szpitalne tylko moje śliczne pachnące dopasowane.
    Nie mam też klasycznych koszul, tylko dłuższe luźne topy i spodenki. Zamiast biustonoszy do karmienia staniki sportowe...
    Moze ja już stara jestem a może to że to 3-cie dziecko, ale nie czaje polowy "nowości" jak trzymanie pępka o wodzie i bujanie się kilka tygodni , zakaz odwiedzin dzidziusia i jeszcze kilka innych ;-).


    Mami36 - o paznokciach nie słyszałam, dlaczego się nie obcina? One mogą być naprawdę ostre i se dziecko buzie mocna zdrapie zaraz to co sie robi żeby sie nie pokaleczyło?

    Mimi ta wypowiedź to miód na me serce. Też nie wyobrażam sobie dotykać takiego nieumytego dziecka. Ja to bardzo wrażliwa na takie rzeczy jestem. Podejrzewam, że będę czuła obrzydzenie..

    No właśnie też mnie te paznokcie ciekawią. Córce dość szybko obcielam, bo miała straszne zadziorki

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 17 lipca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    No ja sobie nie wyobrażam nie umyć po porodzie.
    Jak mi nie będą chcieli umyć to sama pod kranem ogarnę.
    Ta maź mi śmierdzi no i jak takie oklejone na głowie z resztami krwi i naskórka i innych płynów no nie nie przekonam się żeby tak małe trzymać 3 dni , sory ale to obleśne ;).
    Tak samo nie dam w ubrania szpitalne tylko moje śliczne pachnące dopasowane.
    Nie mam też klasycznych koszul, tylko dłuższe luźne topy i spodenki. Zamiast biustonoszy do karmienia staniki sportowe...
    Moze ja już stara jestem a może to że to 3-cie dziecko, ale nie czaje polowy "nowości" jak trzymanie pępka o wodzie i bujanie się kilka tygodni , zakaz odwiedzin dzidziusia i jeszcze kilka innych ;-).


    Mami36 - o paznokciach nie słyszałam, dlaczego się nie obcina? One mogą być naprawdę ostre i se dziecko buzie mocna zdrapie zaraz to co sie robi żeby sie nie pokaleczyło?
    Noworodek może mieć zrośnięta płytkę paznokcia z opuszkiem błonką i można ją uszkodzić. Przez pierwsze 2-3 tygodnie paznokcie nie są takie twarde. Mi o tym, żeby nie obcinać za szybko mówiła pielęgniarka i położna która do nas przychodziła. Moja nie drapała się za dużo więc daliśmy radę odczekać nawet dłużej niż 2 tygodnie ale wiadomo, że dzieci są różne, a obecnie niedrapki też nie są zalecane🙂

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 17 lipca, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choć jak teraz nad tym myślę to wydaje mi się,że córki mi w szpitalu nie umyli. To było 11 lat temu, ale tłumaczyli to tym, że to wczesniak i jest zima. Ale nie kojarzę aby była czymkolwiek oblepiona. A może wykapali ja po porodzie a potem już nie kapali. Bo codziennie przychodziły pielęgniarki i kąpały dzieci, a mojej nie kąpały. Tego jestem pewna. Ale czy po urodzeniu była kąpania tego nie przypomnę sobie.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 17 lipca, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Noworodek może mieć zrośnięta płytkę paznokcia z opuszkiem błonką i można ją uszkodzić. Przez pierwsze 2-3 tygodnie paznokcie nie są takie twarde. Mi o tym, żeby nie obcinać za szybko mówiła pielęgniarka i położna która do nas przychodziła. Moja nie drapała się za dużo więc daliśmy radę odczekać nawet dłużej niż 2 tygodnie ale wiadomo, że dzieci są różne, a obecnie niedrapki też nie są zalecane🙂

    A czemu niedrapki.niezalecane? Tonjuz wiem czemu nie mogłam nogdzie dostać🤔 w końcu dorwałam w smaku 2 pak.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 17 lipca, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi w kiku widziałam. Ze względów sensorycznych

    Zapytałam dziewczynę z winiar, która miała cc w poniedziałek o kąpanie bo na zdjęciach jej mały czysty. Dam Wam znać co odpisała

    Byłam z Młodym 4h za placu zabaw, boisku i głównie wtedy siedzę na twardej ławce. Boże to dziecko chce wyjść pachwiną za karę, że ją tak ugniatałam😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 22:34

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 17 lipca, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    No właśnie z tym kąpaniem to dla mnie na początku było też takie wtf, jak tak można. A teraz się osłuchałam. Dodatkowo jak zza krzaków podpatruję starsze ciążowo wątki i wstawiają zdjęcia ze szpitala to te bobaski wyglądają czysto🤔 może trzeba zapytać na jakimś liocowym wątku gdzie świeżo po rozpakowaniu

    Mimi o paznokciach też słyszałam i kurcze nie wiem co bo niedrapki też teraz nie polecane
    Mi przynieśli czyste dziecko a nie było kąpieli więc trochę przecierają. Spokojnie, dziecko nie leży 3 dni pokryte krwią🙂 WHO zaleca pierwszą kąpiel nie wcześniej niż po 24h. Teraz rezygnują z kąpieli może dlatego, że wiele dzieci w późniejszym okresie ma problemy skórne, a maź chroni je po porodzie, skóra może się trochę dostosować do nowego środowiska a nie od razu traktowana jest chemią.

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 17 lipca, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko właśnie te zalecenia tak się zmieniają... dopajanie, wybudzanie, kąpiel, rozszerzanie diety. Jak tu zaufać jak chwilę wcześniej who mówiło inaczej

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 17 lipca, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    A czemu niedrapki.niezalecane? Tonjuz wiem czemu nie mogłam nogdzie dostać🤔 w końcu dorwałam w smaku 2 pak.
    Żeby pozwolić dziecku na bodźce dotykowe. :)
    Nie wiem, nie zakładałam niedrapek i córka się nie podrapała.
    Jeśli chodzi o maź, to też chyba nie jest tak, że dziecko się rodzi i nic kompletnie z nim nie robią. Chodzi tylko żeby od razu go nie szorować pod kranem. 😀

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 17 lipca, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Zazuzi - skarpeteczki zamiast niedrapek-)
    mojego 10 lat temu nie myli tylko dali takiego ofeflanego na moja pierś i sobie poszli, pamiętam ze skróciłam kangurowate ja całą polepiona krwią i czym tam jeszcze, spocona z drżącymi nogami bo poród był krótko ale tak intensywnie że miałam dość i marzyłam o tym żeby się ogarnąć, umyć przebrać, napić i dopiero sie witać z dzikiem
    ...a oni mi do kompletu dziecko położyli, mąż pojechał do starszej bo juz noc była, wszyscy śpia a ja mam taka pół goła leżeć w tym wszytkim 2 godz.
    Może z 40 min tak leżałam i poprosiłam żeby zabrali małego , po czym umyłam sie przebrałam, wysikałam, zmieniłam podkład i otoczkę zjadłam opiłam sie ogarnęłam gadżety i dopiero wziewam pachnącego ubranego noworodka.
    Dodam że przy starszej wogole nie bylo kangurowata i nasza więź na tym nie ucierpiała, też ja umyli i nigdy nie miała problemów ze skuracz

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 17 lipca, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    A czemu niedrapki.niezalecane? Tonjuz wiem czemu nie mogłam nogdzie dostać🤔 w końcu dorwałam w smaku 2 pak.
    Niezalecane bo ograniczają dziecku możliwość poznawania swojego ciała i otoczenia.

  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 17 lipca, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mami36 - no ok ale co z drapaniem sie jak nie powinno się niedrapek i nie można obcinać

    preg.png
‹‹ 469 470 471 472 473 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ