Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe Mamy 2025 🧡🌼🧡
Odpowiedz

Wrześniowe Mamy 2025 🧡🌼🧡

Oceń ten wątek:
  • sarenka95 Autorytet
    Postów: 990 2188

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abby10 wrote:
    Ja po wizycie. Wszystko ok, termin cesarki znany wstępnie bo lekarz jeszcze nie ma grafiku na wrzesień, ale mam się szykować na tydzień od 8.09 🙈

    Za dwa tygodnie wizyta, bo później doktorek jedzie na urlop no i później pewnie 06.09 tuż przed cesarką. Obym dotrwała 🫣

    To jeśli dotrwamy to rodzimy "razem" 😜😁. Bo u mnie wstępnie termin indukcji to będzie 08.09, no chyba że wcześniej pogorszą się przepływy albo mała gwałtownie przybierze.

    Abby10 lubi tę wiadomość

    2020 💙👦
    2025 🩷👧
  • sarenka95 Autorytet
    Postów: 990 2188

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aglo wrote:
    Straszna nuda na tym oddziale 🫣
    Na USG Staszko ok i wymierzyli go na 2730g
    U mnie plamienie tylko brązowe więc takim ponoć się nie martwić 🤷🏼‍♀️

    dieta cukrzycowa tutaj to jakiś żart 😅 mój obiad różnił się tym że miałam buraczki zamiast marchewki 🤣 a na śniadanie był biały chleb 🫣

    To dobre wiadomości,jak na te okoliczności. A Stasiu już ma ładną wagę 💪☺️

    Taaak,dieta cukrzycowa w szpitalu to żart. Pamiętam mój pobyt w lutym i wywalone cukry praktycznie po każdym posiłku 🤦 no a jak byłam 5 lat temu w innym szpitalu przed porodem to było chyba jeszcze gorzej 🥴

    2020 💙👦
    2025 🩷👧
  • Hajkonk Autorytet
    Postów: 1223 3051

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam - dieta cukrzycowa to żarty w szpitalu 🙈
    Albo że to dieta która składa się z 5 posiłków a tym 4 i 5 posiłkiem było dodatkowe pół kromki chleba do kolacji i w woreczku kilka orzechów do obiadu. Staśko duży chłopak już ale jeszcze niech posiedzi u mamusi 😊

    Mnie dziś boli kroczę ? Nie wiem ale czuję taki mega dyskomfort, pieczenie jak przy zapaleniu pęcherza ale nic się z pęcherzem nie dzieje tylko że to pieczenie czuję przy samym „wyjściu” i nacisk na kroczę i ból Szyjki jakby plus ból pleców niby jak rwa kulszowa ale bardziej do kości ogonowej ale wszystko w ramach znośnosci, Klara też radośnie fika więc nie stresuje się i czekamy do środowej wizyty.

    Na pamiątkę 🥹

    04.01.2025 ⏸️ 🍀
    15.01.2025 ❤️
    26.03.2025 🎀
    30.08.2025 K. 💖✨
  • Agusia246 Autorytet
    Postów: 1620 2596

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aglo, super wieści ♥️ a wyżywienie szpitalne to w ogóle totalna kpina, ja rozumiem karmić tak kogoś kto złamał nogę i ogólnie jest zdrowy jak tur, ale kobietę w ciąży?

    Hajkonk, brzmi jakby młoda zeszla niżej i zaczęła uciskać. Ale, że Wy już po sterydach, to na tym etapie, przynajmniej wdg mojego lekarza, już się nie zatrzymuje niczego, więc faktycznie bez stresu, jak wyjdzie to będzie ♥️

    Hajkonk lubi tę wiadomość

    age.png
  • Alexis1719 Koleżanka
    Postów: 54 241

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aglo, Będzie wszystko dobrze 💛 Staś niech jeszcze spokojnie posiedzi w brzuszku mamy :)

    Majka, jesteś niesamowicie dzielna i bardzo Cię podziwiam! ✨ Już coraz bliżej wyjścia ze szpitala :)

    Ja dziś lepszy dzień, ale za to jakieś bóle między pachwina, takie kłujące. Na szczęście do zniesienia.

    W ogóle w szpitalu, w którym będę rodzić wczoraj było 13 porodów, rekord 🫣🫣Oj ciężki mieli dyżur lekarze i położne . Oby w moim terminie było luźno 😂

    Majka92 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Szosz Autorytet
    Postów: 645 2025

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aglo wrote:
    Straszna nuda na tym oddziale 🫣
    Na USG Staszko ok i wymierzyli go na 2730g
    U mnie plamienie tylko brązowe więc takim ponoć się nie martwić 🤷🏼‍♀️

    dieta cukrzycowa tutaj to jakiś żart 😅 mój obiad różnił się tym że miałam buraczki zamiast marchewki 🤣 a na śniadanie był biały chleb 🫣
    Pewnie bez sensu, że Cię trzymają, ale po krwawieniu raczej muszą na trochę zostawić, dobrze, że sytuacja spokojna, Staś ma całkiem słuszną wagę i wygląda na to, że na razie nigdzie się nie wybiera - oby tak dalej!
    Diety cukrzycowej w wydaniu szpitalnym nawet nie skomentuję, porażka 🫣

    Majka, jesteś megadzielna, wytrzymajcie jeszcze trochę! Filip spbie cudownie radzi, a Wam nawet sobie nie wyobrażam, jak trudno musi być go zostawiać :(

    Abby10, super, że na wizycie wszystko okej i termin w miarę dograny :D i wspólna data z Sarenką95 - ale jestem ciekawa, jak to się wszystko potoczy, która kiedy urodzi i z którą, i jak to będzie, jak już będziemy wszystkie rozpakowane :D
    …a póki co ja nawet do szpitala spakowana nie jestem 😂🫣 ale oficjalnie mam wszystko poprane, przygotowane, tylko w końcu się wziąć i spakować!

    Ale dziś mam dzień niemocy, po wczorajszym trudnym wieczorze wreszcie mam możliwość, żeby trochę poodpoczywać - i robię to na maksa, odespałam, wyleguję się, korzyskam, póki mogę.

    sarenka95, Joa.szym, purplerain, Majka92, Abby10 lubią tę wiadomość

    👩🏻 36 + 👦🏻 36 + 🧒🏻 4 + 🐶❤️ + 👶🏻 🩷 23.08.2025
  • Hajkonk Autorytet
    Postów: 1223 3051

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia246 wrote:
    Hajkonk, brzmi jakby młoda zeszla niżej i zaczęła uciskać. Ale, że Wy już po sterydach, to na tym etapie, przynajmniej wdg mojego lekarza, już się nie zatrzymuje niczego, więc faktycznie bez stresu, jak wyjdzie to będzie ♥️


    Dokładnie tak, nic się nie stresuję 😊 aż dziwne nawet dziś bo jedna kotka która wgl do mnie nie przychodzi położyła mi się na brzuch i nie chce zejść 🤣 w poniedziałek odstawiam progesteron jestem spakowana i przygotowana. Musze tylko odebrać z paczkomatu zawieszki do smoczka i zamontować bazę i fotelik w samochodzie. Łóżeczko mogę pościelić jak wrócimy do domu więc czuję wewnętrzny spokój 😊

    Szosz, Agusia246, truskawki981 lubią tę wiadomość

    Na pamiątkę 🥹

    04.01.2025 ⏸️ 🍀
    15.01.2025 ❤️
    26.03.2025 🎀
    30.08.2025 K. 💖✨
  • amamamam Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawki981 wrote:
    Twierdził, ze jeżeli w otoczeniu dziecka wszyscy będą zaszczepieni to tym bardziej ta ochrona działa. W sumie sensowne 😀
    Tak, to jest bardzo sensowne i nazywa się to ochroną kokonową. Mi może lekarz nie radził, ale chwalił jak mąż się doszczepiał przy pierwszym dziecku. Ochrona jest oficjalnie na 10 lat, zwykle ostatnią dawkę dostaje się w wieku 18 lat więc jak jest się pod trzydziestkę to ochrona jest już nieaktualna.
    Tak samo warto żeby oprócz ciężarnej, mąż i dzieci zaszczepili się na grypę. Szczepionki już są więc mozna działać 😀

    truskawki981, Daisy89 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Hajkonk Autorytet
    Postów: 1223 3051

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexis1719 wrote:

    W ogóle w szpitalu, w którym będę rodzić wczoraj było 13 porodów, rekord 🫣🫣Oj ciężki mieli dyżur lekarze i położne . Oby w moim terminie było luźno 😂


    Niezły wynik 😀
    A słyszałyście może o wpływie pogody i faz księżyca na liczbę porodów ?

    Na pamiątkę 🥹

    04.01.2025 ⏸️ 🍀
    15.01.2025 ❤️
    26.03.2025 🎀
    30.08.2025 K. 💖✨
  • sarenka95 Autorytet
    Postów: 990 2188

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hajkonk wrote:
    Niezły wynik 😀
    A słyszałyście może o wpływie pogody i faz księżyca na liczbę porodów ?

    Ja słyszałam,że w pełnię rodzi się więcej dzieci 🌝🌕 ale czy to realnie ma wpływ to nie wiem 🤷

    2020 💙👦
    2025 🩷👧
  • Hajkonk Autorytet
    Postów: 1223 3051

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarenka95 wrote:
    Ja słyszałam,że w pełnię rodzi się więcej dzieci 🌝🌕 ale czy to realnie ma wpływ to nie wiem 🤷
    Moja sąsiadka położna mówi, że tak. W pełnię mają najwięcej porodów jak i w burze. A jeszcze w jakiejś tam fazie księżyca przyjeżdża w nocy na IP dużo kobiet z odpłynięciem wód 🫣

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    Na pamiątkę 🥹

    04.01.2025 ⏸️ 🍀
    15.01.2025 ❤️
    26.03.2025 🎀
    30.08.2025 K. 💖✨
  • sarenka95 Autorytet
    Postów: 990 2188

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hajkonk wrote:
    Moja sąsiadka położna mówi, że tak. W pełnię mają najwięcej porodów jak i w burze. A jeszcze w jakiejś tam fazie księżyca przyjeżdża w nocy na IP dużo kobiet z odpłynięciem wód 🫣

    Internet mówi,że pełnia wypadanie 7 września. Mogę wtedy rodzic jak coś 😁

    Hajkonk, Agusia246, sofiz, Deyansu lubią tę wiadomość

    2020 💙👦
    2025 🩷👧
  • PaulinaLexi Autorytet
    Postów: 460 1069

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że się wystarszyłam bo miałam taki długi skurcz, typowy jak przy problemach jelitowych. Nie wiem czy u mnie też coś się już oczyszcza, ale dawno takiego uczucia nie miałam.
    Po toalecie przeszło jak na razie.
    Jeżeli poród boli mocniej to ja nie chcę 😂

    Jakiś czas temu właśnie pisałam kiedy pełnia wypada, w sierpniu 9go, więc trochę za wcześnie dla nas, a we wrześniu 7go i to akurat będzie u mnie 40+6, także też jestem ciekawa czy będzie u nas jakaś zależność na naszym wątku. Na czerwonym chyba faktycznie w pełnie przyszło najwięcej dzieci.

    '95 👫 '93 Wrocław
    22.12 ⏸️ 1cs
    Termin OM 1.09
    Nifty - zdrowy chłopak💙, niskie ryzyka

    24.02 - 13+0 I prenatalne - wszystko ok. CRL - 7,54 cm, ryzyko preeklampsji
    15.04 - 20+1, II prenatalne, 355 g
    18.06 - 29+2, III prenatalne, 1284 g
    14.07 - 33+0, 2090 g
    22.07 - 34+1, 2300/2400 g
    04.08 - 36+0, 2880 g
    11.08 - 37+0, 3100 g
    02.09 - 40+1, 3470 g
    preg.png
  • purplerain Autorytet
    Postów: 1342 2914

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka, to brzmi jak taka trudna sytuacja… 😢 Ale uważam, że od początku radzisz sobie super dzielnie ♥️ Czas jakoś zleci, już niedługo to będzie tylko wspomnienie 😘

    Aglo, super, że jest stabilnie i oby tak dalej ♥️ Dla mnie diety szpitalne (jakiekolwiek) to w ogóle jest żart 😬

    Hajkonk, ja tylko słyszałam od lekarzy, z którymi współpracuję, że w czasie pełni odpalają się osoby z zaburzeniami psychicznymi i że na dyżurach jest wtedy niezła jazda 🤪

    Ja mam dzisiaj jakiś taki słaby energetycznie dzień, że masakra, tak że Szosz, łącze się z Tobą w bólu 😮‍💨😘

    Hajkonk, Szosz, Majka92 lubią tę wiadomość

    👩🏼🧔🏻‍♂️🐈🐈🐈

    🏃🏼‍♀️🏋🏼‍♀️🚴🏼‍♀️✈️🌍🏝️🌊🍕🍝☕️🍦

    🫰⏸️ 16.01.2025
    🧚💫 31.01.2025
    💗🎀 19.04.2025
    🐣✨07.09.2025
  • Filcek Autorytet
    Postów: 874 1328

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka Rozumiem, że chcielibyście mieć Filipka już w domu i że to trudne tak go zostawiać na oddziale każdego dnia. Cieszę się, że przekroczyliście wagę 2kg i że za Wami już 3 tygodnie. Zobaczysz, że szybko zleci a może jeszcze będzie tak, że te kilka dni wcześniej coś się uda Was wypisać <3

    AgloTrzymam kciuki za Ciebie i Stasia - niech siedzi jeszcze te 2 tygodnie :) mam nadzieję, że wypuszczą Cię do domu dzisiaj, spanie we własnym łóżku zawsze lepsze. Może po prostu pękło jakieś naczynko ? Tak czy inaczej przytulam <3

    U mnie dzisiaj morfologia i mocz. Wyniki lepsze więc się cieszę :) we wtorek wizyta i zobaczymy co dalej.

    purplerain, sarenka95, Suzie, Hajkonk, Szosz, Alexis1719, Majka92, Deyansu, Bella93, Moirane lubią tę wiadomość

    preg.png
  • cortexq Koleżanka
    Postów: 59 198

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aglo, trzymam kciuki, żeby to był fałszywy alarm!

    A co do diety cukrzycowej to u mnie jest całkiem nieźle jak na szpital, poza drobnym szczegółem - kolację przynoszą o 16 30, a śniadanie jest o 8 xD Ale zapakowane jak dieta pudełkowa, więc moje sobie leży i czeka do 18/19 chociaż.

    Agusia246 lubi tę wiadomość

  • Hajkonk Autorytet
    Postów: 1223 3051

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to żebyśmy się utrzymali w dwupakach przy najbliżej pełni !
    @purplerain tego to nie słyszałam 😀 przytulam za słaby dzień 🫶
    @cortexq a jak u Was ? Jak samopoczucie?

    Ja się dziś rozpływam 😍

    684f2491ac570.jpghttps://zapodaj.net/plik-ywuBmMuPyZ

    To jedyna kicia z miotu, która nie chciała ze mną spać a ewidentnie dzisiaj czuje jakąś miętkę do Klary 🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2025, 17:26

    Suzie, Abby10, Joa.szym, Szosz, Azalea 🌸, Amandi, Ivka, promykk, Engel, Alexis1719, Majka92, nick nieaktualny, PaulinaLexi, sarenka95, Nova37, Deyansu, Agusia246, Marcysia1990, purplerain, Bella93, Venus, truskawki981, zolima26, Filcek, Moirane, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    Na pamiątkę 🥹

    04.01.2025 ⏸️ 🍀
    15.01.2025 ❤️
    26.03.2025 🎀
    30.08.2025 K. 💖✨
  • Joa.szym Autorytet
    Postów: 262 1027

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aglo - uff, dobre wieści ❤️ Oby było ma tyle dobrze, że wkrótce Was wypuszczą. Stanisław - siedź tsm jeszcze! 😀

    Szosz - no i super, że dzisiaj znalazła się okazja do odpoczynku :)

    Majka92 - próbuję sobie wyobrazić jak trudne jest zostawienie takiego maluszka... jesteście bardzo dzielni ❤️ I z każdym dniem jesteście bliżej wyjścia. Filipek pięknie rośnie i nawet się nie obejrzycie, a będziecie w trójkę w domu.

    U nas dzisiaj dzień ogarniania spraw domowych. Ja ulepiłam 80 pierogów z mięsem, a mąż gotował wczoraj, więc mamy zamrożone jakieś 10 obiadów na wrzesień. To jeszcze nie koniec :)

    Szosz, Amandi, Majka92, Deyansu, purplerain lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Szosz Autorytet
    Postów: 645 2025

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Purplerain, polubiłam w ramach wsparcia. Masz możliwość poodpoczywania w zgodzie z tym, czego potrzebujesz? Mam nadzieję, że się uda 😘

    Hajkonk, jejku 😍 nic słodszego już dziś nie zobaczę!

    Joa.szym, wow, wspaniała produkcja, brawo!

    Ja teraz trochę odżyłam (ale serio, nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam tak wypompowana, 1,5 godziny drzemki, dwie godziny leżenia z książką i znów 40 minut spania, mogłabym pewnie drzemać dalej, gdyby nie to, że już mnie wszystko bolało od tego leżenia 😂), trochę ogarnęłam chatę, czeka mnie teraz spacer z piesą, zakupy i chwila w kuchni - widzimy się z przyjaciółmi i zaplanowałam, że zrobię ciacho :)

    Truskawki, zapomniałam napisać, mój gin nic nie wspominał o szczepieniach dla męża, ale mój się niedawno szczepił na krztusiec, na grypę tez się szczepi co sezon, będzie dopytywać w przychodni na dniach, czy mają to już ogarnięte.

    Hajkonk, Deyansu, Joa.szym lubią tę wiadomość

    👩🏻 36 + 👦🏻 36 + 🧒🏻 4 + 🐶❤️ + 👶🏻 🩷 23.08.2025
  • Keiko Debiutantka
    Postów: 14 31

    Wysłany: 2 sierpnia 2025, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amamamam wrote:
    Tak samo warto żeby oprócz ciężarnej, mąż i dzieci zaszczepili się na grypę. Szczepionki już są więc mozna działać 😀

    @amamamam - Gdzie to się udało? To jakoś ostatnio?

    Ja dziś byłam w aptece i Pani mówiła że jeszcze nie wyszły nowe szczepionki na grypę, stare miały ważność do marca i dopiero za dwa tygodnie będą. A ja bym chciała jak najszybciej;)

    I czy którejś z Was udało się zaszczepić na RSV w aptece?

    Jeśli było to pytanie to wybaczcie, ale te strony się tak szybko mnożą! ;)

    Dużo zdrowia dla wszystkich!

‹‹ 909 910 911 912 913 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ