X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio
Odpowiedz

Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio

Oceń ten wątek:
  • Strażaczka90 Autorytet
    Postów: 1830 2365

    Wysłany: 19 marca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla. wrote:
    Blisko pępka boli mocniej i większe prawdopodobieństwo siniola :)
    Ja robię bardziej po bokach narazie bez znacznych siniaków ale mam dwa i schodzą bardzo długo :/


    maaadziaaa87 ale chyba siniak nie rozlał Ci się na cały brzuch? Zaraz przy siniaku jak zrobisz nic się nie stanie no i najlepiej robić na przemian raz z lewej raz z prawej
    Kochana chyba każda reaguje inaczej
    :0 bo mnie mniej boli blisko pępka jakbym w ogóle nie czuła nic jak Maż wbija i siniaka nie mam w ogolę:)

  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 19 marca 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety każda z nas musi sobie wypracować jak najlepiej i gdzie zrobić zastrzyk, bo jak widać opinie są podzielone gdzie mniej boli czy w jakim miejscu mniejsze prawdopodobieństwo na siniaka :) no moje siniole już ze dwa tygodnie schodzą i dalej widoczne :/ ale najważniejsze że nie bolą i że dzidzia rośnie <3

    Layla.
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 19 marca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też boli mniej im bliżej pępka.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jovi81 wrote:
    Jestem po dwóch wczesnych poronieniach - organizm z jakiegoś powodu odrzucał ciążę i dlatego lekarz wprowadził m.in. steryd.

    a jest mozliwosć sprawdzenie jakims badaniem że przyczyna poronienia tkwi w tym,że ciało kobiety uważa ciążę za coś obcego i chce się tego pozbyć?

  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 22 marca 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maaadziaaa87 wrote:
    a jest mozliwosć sprawdzenie jakims badaniem że przyczyna poronienia tkwi w tym,że ciało kobiety uważa ciążę za coś obcego i chce się tego pozbyć?
    raczej nie ale jeśli wszystkie inne badania moje i męża nic nie wykazały to lekarz mówi że czasem tak się zdarza bo innych przyczyn u nas nie jest w stanie zdiagnozować - sam fakt że biorąc steryd zaraz po owulacji w pierwszym cyklu się udało i dotrwałam do teraz może świadczyć o tym że gin ma rację

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 08:15

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 22 marca 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy lekarz zlecił Wam badanie krzepliwości krwi przy clexane? Ja co 10 dni muszę robić INR, ATTP, d-dimer ( masakra 70zł nie moje za każdym razem) ale gin uważa że to konieczne bo pozwala kontrolować skuteczność clexane i korygować dawki w razie potrzeby. Powiedział że co mu da to że ja się będę kuć jeśli on nie ma jak monitorować układu krzepnięcia u mnie który w ciąży potrafi szaleć :) no to grzecznie chodzę i się badam ale żadna z Was nie pisze że ma to zlecone ...?

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 22 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz wspomniał kiedyś że wyśle mnie na takie badanie, ale do dzis jeszcze go nie zrobiłam. Czy to moze miec jakis wpływ? Trzeba brać clexane do końca i tyle. Tak czy siak nie można teraz go przerwać. Szczerze powiem że ja już mam dość tych zastrzyków mój brzuch wygląda okropnie, w niektórych miejscach robią się takie zgrubienia nie mam gdzie sie już wkłuwać, boli :( a tu jeszcze 5 miesięcy ...

    jovi81 lubi tę wiadomość

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 22 marca 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawracam się z pytaniem do dziewczyn które przyjmowały pod różnymi postaciami progesteron : mnie po stopniowym odstawieniu progesteronu (dawki 700mg dziennie)zaczął pobolewać brzuch i trochę jakby kłuje trzeci dzień z rzędu. Odstawiłam tez steryd w tym samym czasie - myślicie że to normalna reakcja organizmu czy jednak za wcześnie odstawiony progesteron ? Któraś z
    Was miała bóle brzucha po odstawieniu ?

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zażywałam duphaston do 14 tygodnia 2x dziennie, a później dostałam luteine dopochwową. Bałam się tego przejścia bo duphaston wspomaga ciąże. Ale jest ok, czy brzuch bolał- hm mnie cały czas brzuch pobolewał nie zauważałam żeby po odstawieniu więcej bolał. Brzuch pobolewa bo tam w środku wszystko się rozciąga i znajduje nowe miejsce ;) chyba że ten ból jest naprawdę mocny i wkurzający to udaj się do lekarza... trudno cokolwiek zasugerować...

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gin kazał na noc brać lutkę aż się wszystko unormuje więc się uspokoiłam :)

    suzi lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 26 marca 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hip Hip Hurra :D

    Zapytałam lekarza o receptę na leki bo mi się kończą zastrzyki clexane za dwa dni, duphaston za 5 dni i wiecie co powiedział żeby dobrać je do końca i już więcej nie ma potrzeby brać bo łożysko przejmuje role :) . Troszkę mieszane mam uczucia ale ufam lekarzowi, na każdej wizycie mi powtarza "obiecałem doprowadzić do końca i wszystko będzie dobrze" Mówiłam że czytałam o zastrzykach i dziewczyny biorą do końca ciąż a duphaston zmniejszają dawke stopniowo powoli odpowiedział "żeby nie czytać bzdur na internecie i forach" he he he no dobra jak by nie było 300zł w kieszeni więc więcej dla dzidzia :) a i jeszcze mam wybrać jedno opakowanie aspirin protect a nie cardio tak jak mi dała w aptece bo nie było tego co chce to powiedziała że cardio to to samo a gówno prawda to nie to samo powiedział lekarz że jakieś tam osłony nie ma czy coś

    mam 12t4d
    21436971750140326931_thumb.jpg

    Layla.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jovi81 wrote:
    raczej nie ale jeśli wszystkie inne badania moje i męża nic nie wykazały to lekarz mówi że czasem tak się zdarza bo innych przyczyn u nas nie jest w stanie zdiagnozować - sam fakt że biorąc steryd zaraz po owulacji w pierwszym cyklu się udało i dotrwałam do teraz może świadczyć o tym że gin ma rację


    a co to za sterydy?

  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 26 marca 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla. wrote:
    Hip Hip Hurra :D

    Zapytałam lekarza o receptę na leki bo mi się kończą zastrzyki clexane za dwa dni, duphaston za 5 dni i wiecie co powiedział żeby dobrać je do końca i już więcej nie ma potrzeby brać bo łożysko przejmuje role :) . Troszkę mieszane mam uczucia ale ufam lekarzowi, na każdej wizycie mi powtarza "obiecałem doprowadzić do końca i wszystko będzie dobrze" Mówiłam że czytałam o zastrzykach i dziewczyny biorą do końca ciąż a duphaston zmniejszają dawke stopniowo powoli odpowiedział "żeby nie czytać bzdur na internecie i forach" he he he no dobra jak by nie było 300zł w kieszeni więc więcej dla dzidzia :) a i jeszcze mam wybrać jedno opakowanie aspirin protect a nie cardio tak jak mi dała w aptece bo nie było tego co chce to powiedziała że cardio to to samo a gówno prawda to nie to samo powiedział lekarz że jakieś tam osłony nie ma czy coś

    mam 12t4d
    21436971750140326931_thumb.jpg
    Zazdroszcze!!! Ja to chyba jestem skazana do końca na clexane mój lekarz raczej nie zrezygnuje z tego ehhh ważne żeby obietnice spełnił lekarz i ciąże doprowadzi do końca!! ;)

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 27 marca 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzi wrote:
    Zazdroszcze!!! Ja to chyba jestem skazana do końca na clexane mój lekarz raczej nie zrezygnuje z tego ehhh ważne żeby obietnice spełnił lekarz i ciąże doprowadzi do końca!! ;)


    No ja zastrzyki miałam przypisane profilaktycznie, bo badania oki więc chyba bez sensu mnie faszerować i kuć niepotrzebnie :) Tylko troszke się boje odstawienia dupka za pare dni :/ a jutro jadę zrobić badania na antygen HBs, mocz, morfologia, rubella IgG i IgM oraz toksoplazmoza IgG i IgM a wyniki 1 kwietnia i wizyta :)

    Layla.
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 27 marca 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazdroszczę, ja mam brać zastrzyki do końca ciąży a progesteron odstawił mi tydzień temu.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • Alejandra Koleżanka
    Postów: 35 4

    Wysłany: 27 marca 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zastrzyki mam brac na razie do 26 tyg ciazy. Nie mialam tez zadnych badan zrobionych, ale tak dla siebie poszlam na d-dimery po wizycie u hematologa. Jakos tak dziwnie, ze lekarz bez badan dal Clexane, ale niestety spotkalam sie juz z taka opinia, ze lekarze maja pod stolem jak przepisuja Clexane bez refundacji. Ja mam szczescie, bo znajoma siostry pracuje w hurtowni farmaceutycznej i zalatwia mi Clexane za 40 zl za 10 zastrzykow, a nie za 114 zl jak jest normalnie. To duza roznica...

    suzi lubi tę wiadomość

    Alejandra
  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 29 marca 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mnie też lekarz przepisał Clexane i acard. Nie miałam żadnych badań. W ubiegłym roku poroniłam, a teraz mam mięśniaki. Trochę się martwię, że tak bez żadnych badań. U lekarza bylam wczoraj, jeszcze nie zaczęłam brać tych lekarstw. Zastanawiam się nad pójściem do innego lekarza. Jestem w 5tc. Co radzicie?

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 29 marca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz zgłosić sie do innego lekarza, ale teraz bardzo wielu lekarzy przepisuje ten zestaw. Moja pierwsza ciąża obumarła w 11tc i lekarz odrazu zadecydował że w kolejnej ciąży zaleci ten zestaw, robiłam badania na zespół antykardiofosfolipidowy wyszły ok ale mimo to biorę. Poczytaj sobie na necie, jest bardzo dużo opinii na ten temat i kobiety rodzą zdrowe dzieciątka co najważniejsze donoszą ciąże do końca. Czasem trzeba zaufać lekarzowi. Ja ufam, biorę to choć już mnie te zastrzyki wkurzają ale liczę na to że nasze dzieciątko będzie całe i zdrowe ;)

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 29 marca 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alejandra u mnie też pierwotna wersja była że do 26 tygodnia a teraz że ma brać do końca (bez żadnych badań)

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 29 marca 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzi wrote:
    Możesz zgłosić sie do innego lekarza, ale teraz bardzo wielu lekarzy przepisuje ten zestaw. Moja pierwsza ciąża obumarła w 11tc i lekarz odrazu zadecydował że w kolejnej ciąży zaleci ten zestaw, robiłam badania na zespół antykardiofosfolipidowy wyszły ok ale mimo to biorę. Poczytaj sobie na necie, jest bardzo dużo opinii na ten temat i kobiety rodzą zdrowe dzieciątka co najważniejsze donoszą ciąże do końca. Czasem trzeba zaufać lekarzowi. Ja ufam, biorę to choć już mnie te zastrzyki wkurzają ale liczę na to że nasze dzieciątko będzie całe i zdrowe ;)
    Mnie właśnie martwi, ze nie miałam żadnych badań. A lekarza znam krótko, jest trochę dziwny, roztrzepany i nie bardzo na razie budzi moje zaufanie - co oczywiscie nie znaczy ze jest dobrym fachowcem. Dzięki za poradę

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ