X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio
Odpowiedz

Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio

Oceń ten wątek:
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz posłuchać lekarza to na pewno, tylko którego ? Niestety w tym Ci nie poradzę.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwoniliśmy do trzeciego lekarza jeszcze z opinią co on uważa i tez mówi by odstawić polocard wiec tak tez dziś uczyniłam. Modle sie by było wszystko dobrze !!! A clexane jeszcze stosujemy

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • Fiołek Przyjaciółka
    Postów: 67 82

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Ja również mam problemy z krążeniem i gęstością krwi, biorę Clexane i Acard od początku ciąży przez cały czas jej trwania. Acard należy odsawić 2 tyg. przed porodem, Clexane brać jeszcze w połogu.

    Jeśli nie jesteście pewne, którego ginekologa w tej kwestii posłuchać - mam dla Was radę: ze względu na to, iż są to sprawy związane z krwią udałabym się do dobrego hematologa. Ja tak zrobiłam i nie żałuję. Mam do niego pełne zaufanie, a jego tezy potwierdza również mój ginekolog.

    Kocham Cię, Tosieńko!
    p19u9n73a9aifqwx.png
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak naprawdę nie miałam zdiagnozowanych problemów z krążeniem i krzepliwością, nigdy nie miałam z tym problemu. Raz poroniłam ciąża obumarla i gin uznał ze zastosuje właśnie acard i clexane. Zespołu antykardiofosfolipidowego nie mam wiec tak naprawdę biorę to na ślepu. Moze nawet i bez tego moja ciąza by przebiegala pomyślnie tego sie nigdy nie dowiemy.

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzi wrote:
    Ja tak naprawdę nie miałam zdiagnozowanych problemów z krążeniem i krzepliwością, nigdy nie miałam z tym problemu. Raz poroniłam ciąża obumarla i gin uznał ze zastosuje właśnie acard i clexane. Zespołu antykardiofosfolipidowego nie mam wiec tak naprawdę biorę to na ślepu. Moze nawet i bez tego moja ciąza by przebiegala pomyślnie tego sie nigdy nie dowiemy.

    Suzi to podobnie jak ja tyle że poroniłam dwa razy i też miałam przypisane na oślep :) ale ufam mojemu lekarzowi. Już trzy tygodnie nie biore clexane tylko aspirin cardio a dzidzia rośnie zdrowo :)czasem lepiej dmuchać na zimno i posłuchać lekarza jak trzeba to trzeba a nie zaszkodzi tylko może pomóc :)

    suzi lubi tę wiadomość

    Layla.
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla a jak długo jeszcze będziesz stosowała aspirin cardio? Mój drugi lekarz chce odstawić mi claxane juz w 28 tygodniu, ale mysle ze jak juz polocardu nie biore to sama heparyna nie zaszkodzi do 35 tygodnia

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzi wrote:
    Layla a jak długo jeszcze będziesz stosowała aspirin cardio? Mój drugi lekarz chce odstawić mi claxane juz w 28 tygodniu, ale mysle ze jak juz polocardu nie biore to sama heparyna nie zaszkodzi do 35 tygodnia


    Aspirin cardio będę brała nie wiem jak długo jeszcze, ale napewno nie dłużej jak do trzeciego trymestru :) i uważam że jeśli jest wszystko oki i nic się nie dzieje a dzidzia rozwija się prawidłowo to po co masz kuć się niepotrzebnie :) naprawdę nie ma sensu jeśli lekarz mówi że w 28tc trzeba odstawić to tak zrób.

    suzi lubi tę wiadomość

    Layla.
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza dzidzia rośnie jak na drożdżach ;) juz ma 430g, uwielbiam maluszka oglądać na usg moje serce przepełnia sie coraz większą miłością do niego <3 lekarz powiedział że bardzo ruchliwe dziecko jak robił usg było słychać kopniaki, uderzał w głowice:) hihi

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzidzia też fika koziołki bo łaskocze w brzuch przeokropnie :) już ją/jego kocham ponad wszystko <3

    suzi lubi tę wiadomość

    Layla.
  • MartaM27 Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 20 maja 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja biorę clexane dlatego, że mam złe wyniki krzepliwośći, zbadajcie sobie INR i APTT i zobaczcie czy są w normie czy są obniżone, jeśli obniżone to powinnyście je brać. Ja od 8 tygodnia brałam clexane 0,4 i aspiryne cardio (aspiryna też rozrzedza kred), po jakimś czasie powyższe wyniki się unormowały i miałam odstawioną clexane, niestety jak musiałam odstawić aspiryne cardio przed 3 trymestrem to znowu wyniki mi się obniżyły i już teraz przyjmuje clexane 0,6. lekarka poinformowała mnie, że będę musiała również w połogu go stosować.

    Jeśli musicie brać clexane a macie lekarza, który nie ma podpisanej umowy z NFZ to załatwcie sobie recepte od np. swojego lekarza rodzinnego. Nie wiedząc o tym wykupiłam receptę i myślałam, żę się poryczę - zapłaciłam 450 zł. a mogłam 36 zł. :( clexane jest lekiem refundowanym i nie potrzeba przepłacać.

    podobna sytuacja ma się z duphastonem, na pewno zauważyłyście, żę nieraz za niego płacicie 27 zł. a nieraz ok 40 zł. chodzi tak na prawdę o opakowanie. Z eksportu jest ten sam skład tylko przepakowywany w jakimś mieście w Polsce i jest tańszy, więc po co płacić więcej.

    suzi lubi tę wiadomość

    MartaM27
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 21 maja 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja clexane załatwiałam początkowo od lekarza rodzinnego, sam zaproponował że moge wysłac mame ktora jest wiadomo starsza i jej spokojnie moze to wypisywac na żylaki ;) bo to szaleństwo placic 115 zl za opakowanie gdzie mozna 12 zl zaplacic. Niestety dobre źródelko sie skonczylo teraz ginekolog wypisuje mi na mała mase ciała dziecka ale tez nie wiem jak dlugo będzie mogl bo mały rośnie jak na drożdżach :D trzeba kombinować!!

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja aspirin cardio będe brała i w trzecim trymestrze chociaż w ostatnim trymestrze jest przeciwwskazane :/ ale wyczytałam na forum cytat:

    "do konca ciąży przyjmowałam aspirynę, mam dwoje zdrowych dzieci, w moim przypadku to była jedyna szansa na donoszenie ciąży.Dawka aspiryny jest niewielka,więc jeśli lekarz tak zalecił to wie co robi, jeśli nie będzie jej przyjmować to może się ta ciąża źle skończyć,aspiryna trochę oszukuje organizm kobiety (przy zespole antyfosfolipidowym) tzn. nie przyjmując jej organizm kobiety traktuje płód jako jego zagrożenie i wypycha, a aspiryna rozrzedzając krew wprowadza organizm w błąd stabilizuje tak jakby odczytywany przez organizm stan zapalny.
    Ważne jest aby kontrolować przez usg rozwój dziecka, z pewnością wszystko będzie dobrze."

    Ach jak chciałabym abym donosiła i urodziła zdrowego synka <3

    Layla.
  • ania.g Autorytet
    Postów: 6340 25754

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Z tego co przeczytałam to co lekarz to inna opinia. U mnie stwierdzony zespół antyfosfolipidowy. Przed ciążą acard w dawce 2x1 75mg. Od 6 tyg ciąży clexane jeden zastrzyk co wieczór i acard 2 tabletki rano po 75mg. Ostatnio dowiedziałam się że acard będę brała do końca ciąży a clexane odstawię w trzecim trymestrze. Do tego nawet nie wiedziałam że robi się przy takich lekach badanie krzepliwości krwi, bo nikt mi o tym nie powiedział. Wychodzi na to że powinnam skonsultować się jeszcze z innym specjalistą.

    Matka fantastycznej 4 :)
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja akurat nie robiłam żadnych badań w kierunku krzepliwości krwi, ale jeśli ma Cię to uspokoić to zrób je na własną kieszeń powodzenia :*
    Mój synek rośnie zdrowo <3




    1a3ceb932aeb2f807776a783ec22555a.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Layla.
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kobietki:) Od dawna czytam rózne fora,postanowiłam napisać tutaj.Jestem po 2 poronieniach. Rok temu puste jajo płodowe, w styczniu 2014 ciążą obumarła na etapie 7/8 tydzień,poronienie zatrzymane, przez prawie 3 tygodnie nie było żadnych objawów. Ginekolog od razu stwierdził problem immunologiczny. Faktycznie,w Łodzi wykryto przeciwciała przeciwjądrowe ANA.Przez 3 tygodnie brałam zestaw equoral, metypred,azotopiryne i ranigast, później szczepienia z limfocytów męza, ostatnie już w 5 tygodniu ciąży.Jednocześnie miałam również zlecone badania genetyczne- kariotyp ok,ale u mnie wyszła mutacja mutacja mthfr c677t i mutacja protrombiny. Genetyczka stwierdziła,że mam brać zwiększony kwas foliowy i już przed ciążą zaczać brać właśnie Clexane. Profesor immunolog kazał w ciąży też brać Acard.Od ginekologa mam też duphaston 2 razy dziennie i witaminy koniecznie z witaminą D. Jestem obecnie w 10tc, 2 tygodnie temu miałam usg,wszystko układa się książkowo, jednak bardzo się boję,że znów się zatrzyma rozwój, ciąża umrze:( Słyszałam,że własnie na zestawie acard,clexane,duphaston wiele kobiet po poronieniach szczesliwie kończy ciąze, nawet gdy poronienia nie mają zdiagnozowanej przyczyny. Bardzo Wam zazdroszcze już końcówek ciązy:) Najgorsze jest to,że gdyby mi się znów nie udało,już nie wiem co mam badać:(

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam,ze badania na krzepliwość robione u ginekologa wyszły ok, natomiast te w genetyce właśnie wykazały predyspozycje wrodzone do krzepliwośći.Genetyczka powiedziała,że takie badania zwykłe w zwyczajnym laboratorium nie zawsze cos wykazują. A czy Wy dziewczyny miałyście tez problemy z immunologią?

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaKD wrote:
    Witam Was Kobietki:) Jestem obecnie w 10tc, 2 tygodnie temu miałam usg,wszystko układa się książkowo, jednak bardzo się boję,że znów się zatrzyma rozwój, ciąża umrze:( Słyszałam,że własnie na zestawie acard,clexane,duphaston wiele kobiet po poronieniach szczesliwie kończy ciąze, nawet gdy poronienia nie mają zdiagnozowanej przyczyny. Bardzo Wam zazdroszcze już końcówek ciązy:) Najgorsze jest to,że gdyby mi się znów nie udało,już nie wiem co mam badać:(



    Kochana będzie dobrze :) masz podobny zestaw leków jak ja miałam
    clexane 0,4 raz dziennie
    aspirin cardio raz dziennie
    duphaston trzy razy dziennie
    nospa forte trzy razy dziennie
    kwas foliowy raz dziennie

    a obecnie pije herbate żurawinową bo jakaś bakteria się przyplątała (brałam przez tydzień urofuraginum 3x2) mam anemie więc zażywam witaminki femiferal 2x1 i ciągle aspirin cardio 1x1

    Jesteś w dobrych rękach :) Bo w tych czasach trafić na dobrego lekarza jest cenne :D powodzenia

    suzi lubi tę wiadomość

    Layla.
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaKD bedzie teraz dobrze wiele kobiet bierze ten zestaw co ty i donoszą szczęsliwie ciążę. Ja akurat stosowałam acard i clexane profilaktycznie bo pierwsza ciąża również obumarła. Zrobiłam tylko badanie na zespół antykardiofosfolipidowy i wyszlo ok, ale mimo to biore clexane i jest ok :) acard juz odstawiłam i dzidzia rozwija sie dobrze, ale clexane juz sie boje odstawić!

    MartaKD lubi tę wiadomość

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla, a czemu brałaś nospe?
    Layla. wrote:
    Kochana będzie dobrze :) masz podobny zestaw leków jak ja miałam
    clexane 0,4 raz dziennie
    aspirin cardio raz dziennie
    duphaston trzy razy dziennie
    nospa forte trzy razy dziennie
    kwas foliowy raz dziennie

    a obecnie pije herbate żurawinową bo jakaś bakteria się przyplątała (brałam przez tydzień urofuraginum 3x2) mam anemie więc zażywam witaminki femiferal 2x1 i ciągle aspirin cardio 1x1

    Jesteś w dobrych rękach :) Bo w tych czasach trafić na dobrego lekarza jest cenne :D powodzenia

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też powiedziała genetyczka,żeby clexane brac też w czasie połogu.

    ug37df9hvpghw3yg.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ