X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio
Odpowiedz

Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio

Oceń ten wątek:
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 29 października 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane ja mam zalecenia brania acard po pozytywnym teście i clexane moja nowa gin mówi że odrazu można by było włączyć a poprzedni gin że clexane wdraża później tak 7 tydz .. to nie za późno ? moje ciąże obumarły jedna 13 tydz druga 10 tydz .. ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 30 października 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałąm Acard od połowy cyklu, a Clexane od razu po pozytywnym teście :)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jova wrote:
    Ja brałąm Acard od połowy cyklu, a Clexane od razu po pozytywnym teście :)

    mam pytanie czy któraś z was jest na zestawie Acard + clexane i udało się donosić ciąże? lub jest obecnie na etapie wyższym niż zawsze .. aha i w którym tygodniu miałyście odstawić acard , te informacje są dla mnie bardzo ważne , dziękuje z góry za odpowiedzi ;)

    bo mianowicie zaczerpnęłam opinii 3 lekarzy : jeden mówił żeby brać acard bez clexane , drugi mówił przed zajściem w ciąże o acardzie i clexane ale obecnie kazał zastosować acard tylko po pozytywnym teście do 5 tyg później odstawić i zacząć barć tylko clexane a w tym tyg byłam u mojego lekarza za granica opowiedziałam mu wszystko zrobił dodatkowe badania na te przeciwciała co mam mówiłam mu że w polsce stosuje się acard i clexane wysłał to zawiadomienie do ginekologa specjalisty i wczoraj wieczór dostałam informacje że dostanę clexane i acard że mogę jutro iść wykupić w aptece, oczywiście dziś jadę i się dowiem dokładnie jaką dawkę dostałam :


    i teraz nie wiem co robić którego lekarza posłuchać?
    brać samo clexane ? czy dodatkowo acard jak obecny lekarz mówi ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2016, 09:01

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 5 listopada 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jova wrote:
    Ja brałąm Acard od połowy cyklu, a Clexane od razu po pozytywnym teście :)
    a acard kiedy odstawiłaś ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Junioer Autorytet
    Postów: 458 639

    Wysłany: 5 listopada 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    kochane ja mam zalecenia brania acard po pozytywnym teście i clexane moja nowa gin mówi że odrazu można by było włączyć a poprzedni gin że clexane wdraża później tak 7 tydz .. to nie za późno ? moje ciąże obumarły jedna 13 tydz druga 10 tydz .. ?

    Ja jestem w trochę innej sytuacji, bo ciąża z ivf. Zarówno aspirynę cardio, jak i clexane zaczęłam brać jeszcze przed transferem. Mam brać conajmniej do 12 tygodnia ciąży, a wtedy skonsultować się z hematologiem, który zarządzi co dalej. Mój gin jest zwolennikiem brania Clexane do samego końca.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    6 nieudanych IUI, 2 nieudane IVF, 1 IVF z KD koniec w 8tc
    21.10. FET sukces!
    e6l0p2.png

  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 7 listopada 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Clexane właśnie chyba od siódmego tygodnia, wcześniej nie dostałam. Wcześniej tylko sama brałam acard.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Ju14 Autorytet
    Postów: 733 474

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży brałam Clexane tak od ok.4miesiąca i jakoś do 36tc, a teraz dostałam od 8tc i pewnie też do końca ciąży będę robiłą zasztrzyki.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    w4sq0dw4ipdk3tpr.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 7 listopada 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trawka wrote:
    Ja biorę Clexane właśnie chyba od siódmego tygodnia, wcześniej nie dostałam. Wcześniej tylko sama brałam acard.

    a clexane bierzesz razem z acardem ? czy jak zaczęłaś brać clexane to acard odstawiłaś??

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 9 listopada 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    a clexane bierzesz razem z acardem ? czy jak zaczęłaś brać clexane to acard odstawiłaś??
    Odstawiłam od razu acard

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • malgosia:) Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 27 listopada 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak robicie sobie zastrzyki? mnie to chyba czeka, bo jestem po 2 poronieniach a teraz trzecia ciąża początek. USG mam 1.12 i jak bedzie pecherzyk, to lekarz mówi ze od razu zastrzyki heparyny. pozdrawiam

    malgosia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiu, w dziale "problemy i komplikacje" jest cały watek o clexane
    https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/clexane,7211,16.html
    generalnie zastrzyki robimy w brzuch, idzie przywyknąć, ja obecnie nie mam nawet żadnego siniaka ;)
    Powodzenia na wizycie <3 :)

  • Aga_19888 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 lutego 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po poronieniu, które miało miejsce pół roku temu. Zrobiłam trochę badań, większość nic nie wykazała. Oprócz tego, że mam niedoczynność tarczycy, to mam jeszcze nieprawidłowy jeden parametr krzepliwości krwi, chodzi o skrócony APTT. Po za tym, gdy zaszłam w tamtą ciążę, bardzo bolała mnie lewa noga, co mogłobyć objawem złej krzepliwości. Niestety mój lekarz twierdzi, że nie ma wskazań do zastosowania w następnej ciąży Clexanu. Czy ktoś mogłby mi polecić lekarza z woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorkiego, mazowieckiego bądź pomorskiego, który przepisuje profilaktycznie clexane? Nawet gdy nie ma do tego 100% wskazań?

  • Karola27! Koleżanka
    Postów: 34 35

    Wysłany: 17 lutego 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do Dr Wojewódzkiego, klinika Novum. Jestem po dwóch ciążach biochemicznych i teraz przy trzeciej ciąży z IN VITRO od razu zspisał mi spory zestaw leków: accard, encorton, fraxiparine - podobny lek do clexane na krzepliwość, lutrinę podjęzykowa, luteinę dopochwowo, folik. Jestem w 6 tyg, - widziałam już pęcherzyk i serduszko. Czyli leki dxiałają

    34bw9n73whljcg6j.png

    endometrioza
    06.2016 ciąża biochemiczna
    09.2016 ciąża biochemiczna
‹‹ 8 9 10 11 12
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ