X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio
Odpowiedz

Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia88 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie, mam zrobić układ krzepnięcia krwi- ale, że mam wykupiony pakiet w luxie to lekarz (chodzę prywatnie nie dał mi skierowania)- niestety się okazało, że w luxie mi nie chcą zlecić tego badania i muszę iść zrobić prywatnie w Diagnostyce. I tutaj pojawia się pytanie, co macie dokładnie w wyniku z układu krzepnięcia? bo w diagnostyce nie ma jakiegoś takiego normalnego badania tylko wszystko osobno jest spisane i nie wiem nawet co mam powiedzieć przy okienku...

    Ja kontroluję INR i APTT

  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 4 lutego 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, naprawde wierzę w clexane, acard i tym podobne.Urodziłam zdrową córkę.Dodatkowo miałam też szczepienia w Łodzi z limfocytów krwi męza. Teraz cieszymy się nasza Klara.Walczcie o swoje!

    karolinka85 lubi tę wiadomość

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • marlenak_me Autorytet
    Postów: 714 495

    Wysłany: 11 marca 2015, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny !
    Zwracam się do was, bo wczoraj odstawiłam Clexane o,4 (14 tc po 2 poronieniCH w bardzo wczesnej ciąży). Nie miałam żadnych badań, lekarz zlecił zastryki zapobiegawczo i ostatnio stwierdził, że już wystarczy. Boję się, że to może mieć zły wpływ na dziecko. Brałam je os 4 tc do wczoraj - czyli 10 tygodni. Czy któaś teŻ odstawiła po I trymestrze?
    Do mojego gin idę dopiero za tydzień:/

    720fbe94f2.png
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenak_me wrote:
    Dziewczyny !
    Zwracam się do was, bo wczoraj odstawiłam Clexane o,4 (14 tc po 2 poronieniCH w bardzo wczesnej ciąży). Nie miałam żadnych badań, lekarz zlecił zastryki zapobiegawczo i ostatnio stwierdził, że już wystarczy. Boję się, że to może mieć zły wpływ na dziecko. Brałam je os 4 tc do wczoraj - czyli 10 tygodni. Czy któaś teŻ odstawiła po I trymestrze?
    Do mojego gin idę dopiero za tydzień:/

    Jak trafiłam do szpitala w 8tyg z bólami - lekarz po zapoznaniu się z moimi wynikami ( min. mutacja MTHFR ) zlecił mi FRAXIPARINE 0,3 - pobrałam ją w liczbie 10 zastrzyków - po czym mój lekarz prowadzący zalecił odstawienie i przejście na Acard - bez dodatkowych badań - tak wytrzymałam do 22tyg. później wróciliśmy na Clexane 0,4 ( głównie dlatego, że brzuszek kruszyny miał mniejszy obwód - więc chcą lepiej ukrwawić łożysko ) teraz Clexane mam brać do końca ... a przyjmujesz Duphaston lub Luteine ?

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • marlenak_me Autorytet
    Postów: 714 495

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko luteinę 100 2 ray dziennie, duphaston już odstawiony w 12 tc

    720fbe94f2.png
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenak_me wrote:
    tylko luteinę 100 2 ray dziennie, duphaston już odstawiony w 12 tc

    To dobrze, że masz zabezpieczenie w postaci luteiny - zresztą najbardziej ryzykowne tygodnie są już za Tobą :) ! Myślę, że warto zaufać swojemu lekarzowi.

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • marlenak_me Autorytet
    Postów: 714 495

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za miłe słowa, masz rację, w końcu lekarz wie co robi, a ja za dużo czytam w internecie:D

    Scintilla lubi tę wiadomość

    720fbe94f2.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 20 marca 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam Was zapytać czy clexane Wam pomógł donosić ciążę? Ja mam za sobą poronienie w 9 tyg. Mam niedoczynność tarczycy, łykam Letrox 75. Wyszła mi też nadmierna krzepliwość krwi. Norma 55-120%, ja mam 25%, biorę clexane 0,4. Mam nadzieję, ze pomoze. Wczoraj zaczęłam, w 8 tygodniu, myślicie, że nie za późno. Wcześniej brałam acard, teraz lekarz kazał odstawić, czy Wy bierzecie też acard? A Duphaston tylko do 9 tygodnia mam brać i kazał odstawić, czy to dobrze?

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 20 marca 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania2071 wrote:
    Dziewczyny chciałam Was zapytać czy clexane Wam pomógł donosić ciążę? Ja mam za sobą poronienie w 9 tyg. Mam niedoczynność tarczycy, łykam Letrox 75. Wyszła mi też nadmierna krzepliwość krwi. Norma 55-120%, ja mam 25%, biorę clexane 0,4. Mam nadzieję, ze pomoze. Wczoraj zaczęłam, w 8 tygodniu, myślicie, że nie za późno. Wcześniej brałam acard, teraz lekarz kazał odstawić, czy Wy bierzecie też acard? A Duphaston tylko do 9 tygodnia mam brać i kazał odstawić, czy to dobrze?
    Ja jestem po 2 poronieniach..od samego poczatku biore clexane 0.4 luteina encorton kwas foliowy 5mg i bralam acard75mg ale zostal mi zmieniony na aspiryn cardio100..i tak biore do teraz..a raczej bede brac do samego konca..a poki co jestesmy juz w 27tc..
    Troche wczesnie kazal Ci odstawic duphaston..mogl chociaz kazal brac do bezpiecznego momentu..12tyg..ja luteine biore caly czas 2x100mg..

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 20 marca 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie z tym Duphastonem to sama nie wiem, ale w sumie przed braniem go a już w ciąży miałam ładny progesteron 62 czyli nie mam niedomogi. A Acard kazał lekarz odstawić to myślicie, że go posłuchać czy jak? A Encorton na co? A Ty Karolinka85 dajesz rade z tymi zastrzykami?

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania2071 wrote:
    No właśnie z tym Duphastonem to sama nie wiem, ale w sumie przed braniem go a już w ciąży miałam ładny progesteron 62 czyli nie mam niedomogi. A Acard kazał lekarz odstawić to myślicie, że go posłuchać czy jak? A Encorton na co? A Ty Karolinka85 dajesz rade z tymi zastrzykami?
    Niewiem kochana ja progesteron mialam ponad 50..i luteine bede brac do konca..
    Encorton biore bo mam dodatnie ANA.. Co do acardu..to hmm.niewiem moze nie trzeba..lekarz chyba wie co robi? ;)
    A z clexane jakos daje rade..czasem jak przekluje jakies naczynko to potem jest siniak..ale nie jest zle.. Za mna juz ponad 180 zastrzykow..

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinka85 wrote:
    Niewiem kochana ja progesteron mialam ponad 50..i luteine bede brac do konca..
    Encorton biore bo mam dodatnie ANA.. Co do acardu..to hmm.niewiem moze nie trzeba..lekarz chyba wie co robi? ;)
    A z clexane jakos daje rade..czasem jak przekluje jakies naczynko to potem jest siniak..ale nie jest zle.. Za mna juz ponad 180 zastrzykow..


    Ale mnie przez chwile nastraszyłaś z tym ANA, ale teraz zerknęłam i mam napisane w wynikach, ze nie wykryto. Czyli Encortonu nie trzeba chyba. A z ta luteiną dopytam. Na razie biorę kwas foliowy, wit. prenatalne, Clexane, Duphaston i Magnez (ale małą dawkę, normalną). Pamiętam Cię z Ovu jeszcze, fajnie, że Ci się udało. Mam nadzieję, ze u mnie Clexane pomoże, bo mam mało białka s.

    Nala85 lubi tę wiadomość

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 21 marca 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania2071 wrote:
    Ale mnie przez chwile nastraszyłaś z tym ANA, ale teraz zerknęłam i mam napisane w wynikach, ze nie wykryto. Czyli Encortonu nie trzeba chyba. A z ta luteiną dopytam. Na razie biorę kwas foliowy, wit. prenatalne, Clexane, Duphaston i Magnez (ale małą dawkę, normalną). Pamiętam Cię z Ovu jeszcze, fajnie, że Ci się udało. Mam nadzieję, ze u mnie Clexane pomoże, bo mam mało białka s.
    A jaka dawke clexane bierzesz?bo niewiem czy przy niedoborze bialka s nie powinno sie brac wiekszej dawki..
    Bedzie dobrze..leki spelnia swoja role..zobaczysz.. ;) trzymam kciuki :)

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 21 marca 2015, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinka85 wrote:
    A jaka dawke clexane bierzesz?bo niewiem czy przy niedoborze bialka s nie powinno sie brac wiekszej dawki..
    Bedzie dobrze..leki spelnia swoja role..zobaczysz.. ;) trzymam kciuki :)


    Na razie biorę 0,4 ale mam kontrolę za 3,5 tygodnia i wtedy zobaczymy jak po wynikach. Przypuszczam, że jak nadal będą złe, to i zwiększą dawkę.

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastrzyki wystarczą. Nie wiem po co lekarze szprycują jeszcze acardem, bo to nie jest lek obojętny w ciąży. Zastrzyki są bezpieczne. Ja brałam przez całą ciążę tylko zastrzyki i nic więcej.Dawka uzależniona od wagi, jak przytyjecie to się zwiększa. Mam mutację MTHFR. Przy mutacjach trombofiliowych (zwiększających krzepliwość) nie powinno się brać żadnych środków hormonalnych, w tym duphastonu i luteiny.
    Z witamin brałam Femibion bo on ma kwas foliowy metylowany w 100% przyswajalny.

    Powodzenia

  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 22 marca 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zeloth wrote:
    Zastrzyki wystarczą. Nie wiem po co lekarze szprycują jeszcze acardem, bo to nie jest lek obojętny w ciąży. Zastrzyki są bezpieczne. Ja brałam przez całą ciążę tylko zastrzyki i nic więcej.Dawka uzależniona od wagi, jak przytyjecie to się zwiększa. Mam mutację MTHFR. Przy mutacjach trombofiliowych (zwiększających krzepliwość) nie powinno się brać żadnych środków hormonalnych, w tym duphastonu i luteiny.
    Z witamin brałam Femibion bo on ma kwas foliowy metylowany w 100% przyswajalny.

    Powodzenia

    Wielkie dzięki Zeolth za informację. Ja nie biorę już Acardu. A Duphaston kończę ostatnie opakowanie. Lekarze tak zadecydowali, więc muszę im zaufać. Ja będę miała robione badania genetyczne po ciąży. Na razie mam znaczny niedobór białka s. A miałyście lekkie zawroty głowy po Clexane? Albo mi się wydaje albo je mam.

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • paulinqa Autorytet
    Postów: 948 914

    Wysłany: 22 marca 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ja brałam clexane przez prawie 4 miesiace a duphaston do 14 tyg.. teraz skonczyłam brac acard i zobaczymy po badaniach czy dalej bedzie clxane.

    ja nie miałam żadnych zawrotów po tym jedynie co to sinaiki na brzuchu;) pozdrawiam i powodzenia;)

    Mikołaj ♡
    relgupjypxcecsm1.png


    22.04.2014 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawrotów nie. Zastrzyki brałam przez całą ciążę (od 6 tyg.) i 4 miesiące po porodzie. W sumie około roku.

  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 22 marca 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zeloth wrote:
    Zawrotów nie. Zastrzyki brałam przez całą ciążę (od 6 tyg.) i 4 miesiące po porodzie. W sumie około roku.


    A jakie jeszcze leki bralas w ciąży?

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnych. Zastrzyki absolutnie wystarczają jak ktoś nie ma innych problemów ze zdrowiem tylko mutację MTHFR. Oczywiście witaminy + metylowany kwas foliowy czyli Femibion.

    ania2071 lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ