X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio
Odpowiedz

Zastrzyki Clexane,duphaston,aspiryn cardio

Oceń ten wątek:
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super,ze po pierwszym poronieniu zaczęłaś działać,bo mi po drugim łyżeczkowaniu powiedziano w szptalu państwowym,ze spokojnie, trzeba próbować, szkoda kasy na badania! glupcy!
    suzi wrote:
    MartaKD bedzie teraz dobrze wiele kobiet bierze ten zestaw co ty i donoszą szczęsliwie ciążę. Ja akurat stosowałam acard i clexane profilaktycznie bo pierwsza ciąża również obumarła. Zrobiłam tylko badanie na zespół antykardiofosfolipidowy i wyszlo ok, ale mimo to biore clexane i jest ok :) acard juz odstawiłam i dzidzia rozwija sie dobrze, ale clexane juz sie boje odstawić!

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • suzi Przyjaciółka
    Postów: 91 51

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaKD wrote:
    To super,ze po pierwszym poronieniu zaczęłaś działać,bo mi po drugim łyżeczkowaniu powiedziano w szptalu państwowym,ze spokojnie, trzeba próbować, szkoda kasy na badania! glupcy!
    Mój lekarz sam to zaproponował odrazu, początkowo miałam obawy czy to wogóle bezpieczne dla dziecka teraz mam obawy czy to bezpieczne dla mnie bo ciagle wyniki krwi mam kiepskie, ostatnio płytki krwi znacznie spadły. Ah skoro tyle kobiet to stosuje to mam nadzieje ze bedzie dobrze. Trzymam kciuki oby tym razem udało się a myśle że sie uda na tym zestawie ja juz dotrwałam do 30 tygodnia wiec działa!

    aniołek 11 tc 06.02.2013 <3
    w57vdqk3w5noffwj.png
    05659d9cf1.png
    Matuszek-5 wrzesnia 2014 <3
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    I ja muszę brać Clexane.

    Miałam kiedyś zakrzep w nodze w trakcie pierwszego opakowania tabletek anty, po przerwie może 7 letniej... Potem oczywiście kategoryczny zakaz tabletek anty i musiałam brać właśnie Clexane a potem miałam operację żylaka.
    Jestem po 2 poronieniach: jedno w 5tc, drugie- puste jajo płodowe w 6tc i zabieg w 9tc. Po tym ginekolog wysłał mnie na badania do hematologa. Zrobiłam wszystkie badania antykardiofosfolipidowe, strasznie dużo tego było! Wyszły dobrze, tylko antyciała antDNA miałam troszkę powiększony wynik (norma to do 30 a ja miałam 36), ale hematolog powiedział, że to ma małe znaczenie, jeśli wszystko inne jest ok. Napisał "list" z zaleceniami do mojego ginekologa i ten kazał mi potem na wszelki wypadek brać Aspirinetta 100mg (to jest coś w stylu aspiryny cardio albo acard- mieszkam we Włoszech i tutaj stosuje się właśnie to). Tą aspirynę miałam brać w trakcie starań. Brałam przez 3 mies i się udało.
    Po pierwszej wizycie u ginekologa okazało się, ze mam odklejającą się kosmówkę, i został przepisany progesteron w globulkach. Wg wcześniejszych zaleceń hematologa Clexane mam brać tylko w przypadku, jeśli jestem leczona progesteronem, dlatego robię te zastrzyki raz dziennie (4000 U). Aspiryna odstawiona. Jak kosmówka się przyklei i odstawią mi progesteron, będę tez mogła odstawić Clexane.
    Ja za to nic nie płacę, bo jestem obecnie bezrobotna a tu leki dla bezrobotnych są refundowane. Normalnie 6 zastrzyków kosztuje 33 euro!

    Hematolog zalecił branie Clexane tylko w przypadku konieczności progesteronu, albo konieczności leżenia w ciąży (mam też zakładać rajstopy uciskowe). No i przez 6 tyg po porodzie, bo napisał, że wskazaniem jest epizod z tym zakrzepem i wiek powyżej 35 lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2014, 22:51

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnb6 wrote:
    hej dziewczyny,
    I ja muszę brać Clexane.

    Miałam kiedyś zakrzep w nodze w trakcie pierwszego opakowania tabletek anty, po przerwie może 7 letniej... Potem oczywiście kategoryczny zakaz tabletek anty i musiałam brać właśnie Clexane a potem miałam operację żylaka.
    Jestem po 2 poronieniach: jedno w 5tc, drugie- puste jajo płodowe w 6tc i zabieg w 9tc. Po tym ginekolog wysłał mnie na badania do hematologa. Zrobiłam wszystkie badania antykardiofosfolipidowe, strasznie dużo tego było! Wyszły dobrze, tylko antyciała antDNA miałam troszkę powiększony wynik (norma to do 30 a ja miałam 36), ale hematolog powiedział, że to ma małe znaczenie, jeśli wszystko inne jest ok. Napisał "list" z zaleceniami do mojego ginekologa i ten kazał mi potem na wszelki wypadek brać Aspirinetta 100mg (to jest coś w stylu aspiryny cardio albo acard- mieszkam we Włoszech i tutaj stosuje się właśnie to). Tą aspirynę miałam brać w trakcie starań. Brałam przez 3 mies i się udało.
    Po pierwszej wizycie u ginekologa okazało się, ze mam odklejającą się kosmówkę, i został przepisany progesteron w globulkach. Wg wcześniejszych zaleceń hematologa Clexane mam brać tylko w przypadku, jeśli jestem leczona progesteronem, dlatego robię te zastrzyki raz dziennie (4000 U). Aspiryna odstawiona. Jak kosmówka się przyklei i odstawią mi progesteron, będę tez mogła odstawić Clexane.
    Ja za to nic nie płacę, bo jestem obecnie bezrobotna a tu leki dla bezrobotnych są refundowane. Normalnie 6 zastrzyków kosztuje 33 euro!

    Hematolog zalecił branie Clexane tylko w przypadku konieczności progesteronu, albo konieczności leżenia w ciąży (mam też zakładać rajstopy uciskowe). No i przez 6 tyg po porodzie, bo napisał, że wskazaniem jest epizod z tym zakrzepem i wiek powyżej 35 lat.

    Też jestem w 10 tygodniu i 3 dni:) też miałam pusty pecherzyk i poronienie. Bardzo podobna historia. Ja kupuję clexane za 12zł. da się przeżyc taka cenę. Ginekolog wypisuje mi refundowaną receptę na postawie porady od genetyczki. Czyli widzę,ze nie tylko w Polsce jest popularny zestaw acard i clexane:)

    agnb6 lubi tę wiadomość

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta KD - powodzenia w takim razie życzę, aby spokojnie dotrwać do końca ciaży! :)

    MartaKD lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 9 lipca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja biore clexane 0,4 raz dziennie od 6 tyg. I duphaston 3x2 dziennie.
    Jestem po poronieniu w ok. 8 tyg. I w porodzie przedwczesnym po zalozonym pessarze na szyjke ktora byla zainfekowana bakteria pessar doprowadzil do porodu jak to lekarz mi podczas kontrolnej wizyty w 21 tyg. Powiedzial : to jest moja porazka!prosze jechac do kliniki pani rodzi bylam w szoku jak to? Ja nawet nie wiem jak to mam zrobic.lekarz mi wspolczul bardzo nawet mnie odwiedzil tylko ze to ja musialam to,dziecko miec pod sercem jeszcze dwa tyg. Wierzac ze nie urodze wczesniej, pozniez urodzic i pochowac.
    Obecnie tez mam bakterie niby nieliczne ale juz mam wdrożone leczenie domoxem i pumaficyna.WIERZE W CUD ze tym razem sie uda. Trzymajcie za mnie i dzidkę kciuki.

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • Layla. Przyjaciółka
    Postów: 61 67

    Wysłany: 10 lipca 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaKD wrote:
    Layla, a czemu brałaś nospe?


    Nospe brałam bo pobolewał mnie brzuch i często twardniał :/ więc lekarz zalecił do ukończenia około 13tc brać dawkę forte 3x1 gdyż może pomuc a napewno nie zaszkodzi :) a potem już tylko w razie potrzeby brałam. Życzę spokojnej ciąży. Ja wierze że się uda ....


    1a3ceb932aeb2f807776a783ec22555a.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend


    Aniołki 31.05.2013 [*] 12.12.2013 [*] kocham i pamiętam <3

    Layla.
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 11 lipca 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam na usg i testach papa-a, wszystko jest w porzadku, dziecko rusza się i macha raczkami.Wyszło troszkę za niskie białko,więc na pewno będę brała zastrzyki do końca ciąży,żeby w łozysku było wszystko ok.

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 3 września 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Ja jestem w 6 tc i clexane 0,4 biorę od 3 tc do tego duphaston 2x1. Często też pobolewa mnie brzuch moj gin mowi że to normalne napoczatku ciaży ale strasznie się boję bo już 2x straciłam ciażę w 6 tygodniu. Ogólnie to cały czas leżę bo tak kazała pani doktor a do tego jeszcze przyplatała sie cukrzyca.

    Anoolka lubi tę wiadomość

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2015, 11:36

    agatka196 lubi tę wiadomość

  • Jagódkaaa Ekspertka
    Postów: 174 171

    Wysłany: 3 września 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    Agatka196 ja też jestem na clexanie, w zasadzie mam takie same leczenie jak Ty i też potwornie się boję.. ale cóż trzeba być dobrej myśli, nic więcej się nie da zrobić.

    agatka196 lubi tę wiadomość

    Czekamy na Stasia :)

    f2w3dqk3v8mz5zsy.png
    Mama 3 Aniołków (*)
    maj 2010 (9tc) marzec 2013 (4tc) marzec 2014 (8tc)
  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 4 września 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    Tarczyce i wszystkie wyniki mam wporządku.Jedyne co miałam złe to przeciwciała przeciwjądrowe z tond też clexane ( przynajmniej ze zniżką). A martwię się tą niedobrą cukrzycą. Stosuję diete a rano cukier jak z kosmosu.

    w4sqrjjggd4fc5fm.png


    Mama 2 aniołków 2005 i 2013 r

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2014, 14:11

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy clexane i acard sa bezpieczne w ciazy? Czy jednak moga doprowadzic do poronienia poprzez zbytnie rozrzedzenie krwi.?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia acard i clexane są po to żeby zapobiegać poronieniom a nie do nich doprowadzać :)

    maaadziaaa87 lubi tę wiadomość

  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 4 września 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o dokładnie clexane pomaga. Ja miałam 2 ciąże i obydwie straciłam a żaden poprzedni lekarz nawet nie wspomniał mi o zastrzykach czy o tabletkach uważali że naturze nie trzeba pomagać. Dopiero po 2gim poronieniu zmieniłam lekarza gdzie Pani doktor od razu miała plan jak będzie mnie prowadzić przed ciążą i jak w ciąży. I rzeczywiście na 1 wizycie po testach ciążowych odrazu mi przepisała clexane mimo że na usg jeszcze nic nie widziała. To jest moja 1 ciąża gdzie dotrwałam już do 6 tygodnia :-). A zamiast acardu ja biore duphaston 2x1.



    w4sqrjjggd4fc5fm.png

    Anoolka lubi tę wiadomość

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja przed zajsciem juz bralam acard teraz od pozytywnego testu biore clexane tylko troche sie boje zeby mi zanadto krwi nie rozrzedzilo..ja wiem ze wielu kobietom pomoglo ale ja tez jestem po kilku juz obumarlych ciazach wszystkie w 8tyg.i troche sie boje jednakze wierze ze i mi pomoze ten zestaw.

  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 4 września 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciaża kilka miesięcy też brałam duphaston tylko że przez 10 dni w miesiacu przy owulacji. A teraz to raczej cała ciaże i clexane też do końca. Tylko czy mi wystarczy brzucha na te zastrzyki :-D

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatka196 wrote:
    A zamiast acardu ja biore duphaston 2x1.
    Agatka acard i duphaston to dwa różne leki, acard rozrzedza krew a duphaston to progesteron.

    agatka196 lubi tę wiadomość

  • kasia_1988 Autorytet
    Postów: 1436 1621

    Wysłany: 4 września 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do zastrzyków to właśnie jestem po podaniu sobie clexane ... acesan zaczełam brać miesiąc przed ciązą a clexane od 6 tyg ciązy. Ani razu nie krwawiłam i wysztko jest dobrze... Tylko mój brzuch jest w malutkich siniaczkach czasami... ale do przeżycia...

    8tc
    9tc
    10tc
    17tc
    relgh37106b9h52t.png
    f2wli09kel1p6uqt.png
    1usal6d80v7jp3t1.png
  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 4 września 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsumie to nie wiedziałam a to nie wystarczy brać sam akard by rozrzedzić krew tylko jeszcze zastrzyki?

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ