X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Ból owulacyjny
Odpowiedz

Ból owulacyjny

Oceń ten wątek:
  • malenka Koleżanka
    Postów: 50 27

    Wysłany: 6 lutego 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ból owulacyjny (taki rozpierający na dole w podbrzuszu, takie parcie na pęcherz) może występować również po owulacji (czy tylko w trakcie)? czy mialyście tak? byłam na monitoringu cyklu i gin powiedział mi że owulacja będzie najpóźniej w piatek a ja ból owulacyjny miałam w sobotę i niedzielę. Czy możliwe że ten ból wystepował już po owulacji?

  • unia83 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 10 lutego 2013, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam głupie pytanie:) Ja nigdy nie czułam, że mam owulację. Pojęcie "ból owulacyjny" jest mi całkowicie obce, nawet nie wiem jaki to ból. Myślisz, że jest on właśnie taki jak napisałaś??:) Ja mam tylko ból jajników w przed okresem i w trakcie okresu. Pozostała część cyklu jest bez żadnych objawów. Nawet obecność śluzu jest niewielka :/

  • karola0607 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 15 lutego 2013, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unia ja tez nic nie czuje :( do tego ovu przesunelo mi owulacje w zeszlym cyklu, a do tego na koniec calkiem mi ja zlikwidowalo :(

    Sinamorata lubi tę wiadomość

    5oalxuunieq91bbg.png
  • kaloryferka Koleżanka
    Postów: 48 107

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie czuje kiedy mam owulację. Z resztą w ciągu całego cyklu raz prawy raz lewy jajnik daje o sobie znać, także mogę tylko ufać tempce i testom LH, że owulacja była. Aczkolwiek ostatnio poczytałam o LUFie i już całkowicie zgłupiałam @_@

    AsiaCh lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie bóle że dokladnie wiem w ktorej godzinie mam owulkę!!! Może i dobrze bo moja tempka nie jest za bardzo wiarygodna!!

  • karola1617 Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 19 lutego 2013, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od 2 dni mam ból jajników a testy na owulację nie pokazują 2 kresek jednakowych, dlaczego program nie wykrywa u mnie owulacji? :/

    [link=https://www.suwaczki.com/]4ljhflmrcai28cek.png[/link]
  • luciak Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 lutego 2013, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,jestem tu nowa, od tego cyklu postanowilam mierzyc i sie obserwowac.
    karola 1617 mi sie tak czesto zdarza, ze mam bol jajnikow a testy negatywne, tzn jedna bledsza od drugiej, nie wiem dlaczego tak sie dzieje, czyzby owu mialo nie byc??? czekam z obawa na owu, bo ostatnie dwa cykle nie mialam, chociaz lezy jajnik mial pecherzy, jednak nie pekl i zrobila mi sie torbielka :(, cos pokickalam sie hormonalnie :(

  • karola1617 Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 20 lutego 2013, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nigdy nie przywiązywałam takiej uwagi do mojego organizmu jak teraz. jednak ten ból jajników, nigdy chyba nie był aż tak bolesny.ja dopiero zaczęłam mierzyć temp. nie mam w tym jeszcze takich doświadczeń ale każdy zaczynał i się uczył poznawać swój organizm...

    [link=https://www.suwaczki.com/]4ljhflmrcai28cek.png[/link]
  • albinoina Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 1 marca 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ze str. medycznej

    ,,Nie należy więc mówić, że „szukam owulacji na wykresie”, „owulacja była tego a tego dnia”.

    10. Dlatego metody NPR nie poszukują i nie wyznaczają DNIA owulacji!!

    11. Metody NPR wyznaczają okres płodny w cyklu miesiączkowym, co jest wystarczające zarówno dla poczęcia dziecka (należy współżyć w tym okresie), jak i odłożenia poczęcia (należy wstrzymać się od współżycia w okresie płodnym).

    12. W organizmie kobiety schemat zachodzących zmian jest następujący:
    (a) dojrzały pęcherzyk jajnikowy przed pęknięciem rozpoczyna wydzielanie progesteronu (a więc jeszcze przed owulacją)
    (b) sygnał o wytwarzaniu progesteronu odbierany jest przez ośrodek termoregulacji w mózgu.
    (c) odpowiedzią tego ośrodka jest wzrost podstawowej temperatury ciała. W zależności od „czułości” ośrodka na poziom progesteronu (reaguje na niższy lub wyższy poziom hormonu), ten sygnał (i wynikający z niego wzrost temperatury, zwany w metodach NPR „skokiem temperatury”) działa przed, podczas lub po owulacji. Stąd obserwuje się owulację w okresie od trzech dni przed skokiem (dla dużej „czułości” na hormony) do trzech dni po skoku temperatury (gdy wyczuwane jest dopiero wysokie stężenie hormonu).

    13. Nieuzasadnione jest więc utożsamienie bolu jajnika lub DNIA SKOKU temperatury (lub dnia poprzedzającego skok) z dniem owulacji. Wprawdzie niektórzy nauczyciele NPR, dla uproszczenia, zakładają, że owulacja następuje w dniu skoku temperatury, ale jest to TYLKO umowa!

    14. Umowa dotyczy też początku fazy lutealnej czyli progesteronowej. Dla wygody zakłada się, że rozpoczyna się ona w dniu skoku temperatury (choć może to być już po owulacji; wówczas zapewne faza jest krótsza; lub przed owulacją i wtedy faza jest nominalne dłuższa).

    15. Podobnie niepewna jest sytuacja z wynikami TESTOW owulacyjnych. Testy te wykrywają określony poziom hormonu LH. Pozytywna reakcja testu nie oznacza jeszcze, że w danym cyklu odbędzie się owulacja; muszą być spełnione jeszcze inne warunki.

  • albinoina Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 1 marca 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ach... i tak kazda z nas ma inaczej :) :D ja podejrzewam ,ze jajeczkowanie U MNIE jest PO bolach jajnikow...(jako ze testy sa bardzo ujemne,a pojawiaja sie dodatnie 2 dni pozniej, i wtedy jest skok) ale kiedy sam moment owulacji- nie mam pojecia :))

  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 4 marca 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie owulacja objawia sie bolem jajnika ( akurat w tym miesiacu jest to prawy)... wtedy gdy siadam np na taborecie lub krzesle to czuje takie klucie wlasnie w prawym jajniku a do tego boli mnie truche podbrzusze.

    i tak co miesiac "I lovin it ;)"

    Atra81, kenihewa lubią tę wiadomość

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • Anka1986 Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 17 marca 2013, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kuje czasem w podbrzuszu chyba to na owulację podczas @ to normalne że brzuch boli. Najczęściej prawy daje się we znaki tak jak pisała kookana1987 mam tak samo :)
    Powodzonka :) trzymam kciuki


    4baac1312c3d98ea52126c58969e500f.png

    Co ma być to będzie siłę znajdę wszędzie :D
  • Paula90 Autorytet
    Postów: 865 273

    Wysłany: 7 kwietnia 2013, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie starsznie bola plecy na owulacje...

    http://ovufriend.pl/graph/f218632fa0f752934241608f0b61e3f44b9a3ew1m5orzswd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jescze nie wiem jak to jest mieć owulację gdyż dopiero 3 tygodnie temu odstawiłąm anty. Dzisiaj boli mnie podbrzusze, trochę nogi i rochę kręgosłup. Może to przez kaszel któy męczy mnie od tygodnia ;-P A może to właśnie owulacja lub początek dni płodnych? Hmmm...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2013, 19:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja około 12 dnia cyklu zaczynam być drażliwa bo bolą mnie jajniki na przemian stukają pukają :D i nie wiem co jeszcze plecy też ,a nie wspomnę o sutkach których sama nie tykam ,a co dopiero narzeczony ...!! może pomarzyć albo popatrzeć:( no i tak boli mnie do ok 17 dnia ale coraz słabiej ! zaś suteczki do samego końca do pojawienia się @ po czym na parę dni am ulgę i znowu sutki bolą czyli ogólnie wiecznie są drażliwe !!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola0607 wrote:
    unia ja tez nic nie czuje :( do tego ovu przesunelo mi owulacje w zeszlym cyklu, a do tego na koniec calkiem mi ja zlikwidowalo :(

    Witam w cyklu kwietniowym mam ten sam problem owu pokazlo mi ze mam owulacje w 11 dniu kiedy w 15 dniu normalnie jak codzien wpisywałam dane owu pokazalo ze jednak owulacji nie bylo mimo ze kilka dni temu pokazalo ze jest a tesy ktore robilam w dniu owulacji pokazaly wynik dodatni
    jakies jaja a ja cierpie przez to

    zabcia 41 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2013, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja miałam dzisiaj takie napięcie w podbrzuszu myślałam że mam parcie na pęcherz ale pusto i miałam wrażenie że coś pękło no nagle pojawił się przezroczysty rozciągliwy śluz nawet dużo i podbarwiony nitkami krwi serduszka poszły dzisiaj jest 15dc

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy Pco mam tylko pr<ygotowanie do owulacji- sluzu plodnego malo, bol jajnikowo, podbrzusza i krzyzy...tempka skok do gory, 3 dni wyzesz tempki i spadek na pysk i tak czesto w ciagu cyklu...jakby nie progesteron to nie byloby @. Testy owu wychodza pozytywne...co z tego jaj jajeczko nie peka...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie objawia się bólem brzucha takim jak przed okresem tylko słabszym, po zatem słyszałam że jeśli pojawia się ból owulacyjny to jest to koniec dni płodnych, do tej pory myślałam że początek , co wy na to ???

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie też bólem brzucha takim delikatnym, przeważnie z lewej strony ale bywa też z prawej strony, zależy z którego jajnika jest owulacja, teraz będę miała z lewego bo tam był wczoraj na usg pęcherzyk, a dziś pobolewa mnie z lewej strony, więc czas aby działać

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ