X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację ból owulacyjny
Odpowiedz

ból owulacyjny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam.
    Dziś odczuwam ból owulacyjny, kłucie w jajnikach. i teraz się zastanawiam kiedy wystąpi owulka. co taki ból oznacza? jak myślicie? dodam też że dziś wyszedł mi pozytywny test owu.

    Baby ;), olcia77 lubią tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi dzisiaj się też pojawił ból a w zasadzie kłucie prawego jajnika a 1 czerwca miałam pozytywny test owulacyjny, śluzu już dziś nie mam więc podejrzewam że owulka mogła być wczoraj albo dziś, dziś temp. poszła o 0,1 stopnia w górę.

    Baby ;) lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na to wychodzi, ze owulke mialas okolo 48 godzin po tym bolu;)

    Baby ;) lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 15 września 2013, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj miałam bardzo silne bóle-lewego jajnika, podbrzusza, plecy też czułam, w nocy 3 bolesne jakby promieniujące skurcze. Teraz mam wrażenie boli mnie lewa nerka ?? ;( Wczoraj test owu zbliżony bardzo do pozytywnego (popoludniu jeszcze nie ), dzis rano mega pozytyw (ale zobaczymy jaki bedzie popoludniu). Dziś wzrost temp o prawie 0,4 C. Od dzis teoretycznie powinnam zacząć barc duphaston ale nie wiem czy proces sie jzu zakończył, czy bezpięczniej będzie od jutra go wziąść. Nigdy wczesniej nie mialm takich boli-naprawde dosc bolesneych, ale teraz jestem na CLO i drugi cykl taki mam....mam nadzieje, że moje beaby się już tworzy :)))

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 16 września 2013, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno od bólu do owulacji może minąć 48 godzin. Ja w tym miesiącu nie miałam śluzu rozciągliwego....Gdy są wskaźniki płodności najlepiej współżyć w tym czasie dputy nie miną, a poźniej też można współżyć dla przyjemności :)

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 19 września 2013, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dochodzi do owulacji do ok 24hr po bolu lewgo jajnika...dziwne ze zawsze tylko lewy boli.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie bolą jajniki kilka dni, więc sama nie wiem kiedy ta owulacja w końcu jest

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tutaj nowa i miło mi , że do Was dołączyłam :) Ja obserwując swój śluz i obliczając swoje dni płodne dzięki internetowemu kalkulatorowi (wiem, że nie ma co w 100% mu wierzyć) współżyłam z mężem właśnie w te płodne dni.(bardziej sugerowałam się wodnistym/rzadkim śluzem,) Natomiast 4 dni po współżyciu wieczorem zaczęłam odczuwać ból w podbrzuszu i ból w prawym jajniku, który minął następnego dnia.Za tydzień powinnam dostać okres i w chwili obecnej tak jak to bywa w każdym miesiącu czuje bóle przed okresowe. Zrobiłam test ciążowy i wyszedł niestety negatywny. Czyli rozumiem, że moja owulacja nastąpiła suma sumarą po wyliczonych przez program dni płodnych? Słyszałam również o bólu implantacyjnym (zagnieżdżenie się jajeczka) - test wyszedł negatywny czyli w ciąży niestety nie jestem :/ Reasumując: czy to możliwe aby owulacja nastąpiła tuż po dniach płodnych...

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 23 września 2013, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielko udostępnij swój wykres....a na test może za wcześnie ?!

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2013, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie od dzisiaj dołączyłam do Waszego grona. Od jutra będę robiła pomiary temperatury i oczywiście zaczęłam bacznie przyglądać się swojemu organizmowi jak nigdy przedtem :) już udostępniam ( mam nadzieje, że mi się uda ponieważ dopiero się wdrażam w obsługę tego wspaniałego portalu ) :)
    ps. co do testu to faktycznie masz rację, ale jednak ta kreska trochę mnie dobiła... ponownie zrobię test tuż lub w trakcie miesiączki chyba , że nie zdążę ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2013, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cd7fc94a6ea59d820e34da6abce5eede.png

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 24 września 2013, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio natrafiłam na artykuł, troche mnie to rozbawiło ale kiedyś spróbuje. Twierdzili tam że aby sprawdzić ból owulacyjny należy " klapnąć" tyłkiem na twarde krzesło jeśli wtedy poczujesz ból ok podbrzusza to jest to ból owulacyjny. Nadal mnie to bawi :) ale trzeba by otwartym na nowości hehehe

    Anielka27, Nusia, Izaczek lubią tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 24 września 2013, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Błysk_kotka - ciekawe, ja taki ból odczuwam kilka razy w miesiącu (choć nie zawsze), czasem kilka razy w ciagu dnia (lub kilku dni). Boli tak, że nie mogę iść, usiąść i najgorsze - kucnąć. Nie trwa dlugo, kilka minut. Może faktycznie coś w tym jest :D

    malutka1989571 lubi tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 25 września 2013, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana wtedy to raczej nie jest ból owulacyjny. Właśnie w tym problem że jak człowiek za bardzo skupia sie na sobie to ulega podświadomej sugestii. Czasem taki ból to mogą być po prostu gazy w jelitach albo jeszcze co innego. Dla mnie zawsze logicznym było że ból owulacyjny powinnien być po jednej stronie , zależnej od tego w którym jajniku będzie jajeczko gotowe do pęknięcia. Myslałam że ten ból to wynik przebijania się jajeczka na zewnątrz jajnika teraz już nic nie wiem..

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • magdulka87 Przyjaciółka
    Postów: 122 39

    Wysłany: 25 września 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już nie wiem co myśleć. U mnie ból lewego jajnika zaczął się w niedzielę wieczorem. Ale testy owu do wczoraj nadal negatywne. Wczoraj byłam u gin na monitoringu i pęcherzyk miałam 16 mm. Dlatego owulacja powinna nastąpić dopiero za jakieś 2 dni. I wniosek tego z taki, że u mnie ten ból nijak się ma do tego co się dzieje w organizmie :) dziś na razie żadnego bólu nie czuję..

    2014 córka z IUI

    Starania o drugie dzieciątko
    2018 - dwie nieudane IUI
    2019 - dwie nieudane IUI

    09.2019 - ICSI - hiperstymulacja - 17 komórek pobranych. 6 zapłodnionych. 5 mrozaczków.
    31.10.2019 criotransfer 😥
    Kolejne 3 crio nieudan
    10.2020 Histeroskopia wykazała rozległe isthmocele w bliznie po cc😔
    11.2020 start 2 procedura❄❄❄❄
    7.11.2020 ET 2 dn. zarodek 😔
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 25 września 2013, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    Kochana wtedy to raczej nie jest ból owulacyjny. Czasem taki ból to mogą być po prostu gazy w jelitach albo jeszcze co innego. Dla mnie zawsze logicznym było że ból owulacyjny powinnien być po jednej stronie , zależnej od tego w którym jajniku będzie jajeczko gotowe do pęknięcia.
    Właśnie, boli w okolicy jajnika (bo nie powiem czy to dokładnie ból jajnika czy nie ;), zawsze z tej strony, gdzie jest owulacja (w tym m-cu prawy, w ubiegłym lewy). Gazy w jelitach bolą zupełnie inaczej :D
    Mi ten ból kojarzy się nie tyle z samą owulacją ale ze wzrostem pęcherzyka, może wtedy są jakieś skurcze czy coś ;)

  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 26 września 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja mam to samo, od okresu pobolewaja mnie jajniki... ze sama juz nie wiem kiedy jest ten bol owulacyjny . ale licze miej wiecej 14- 11 dni od planowanej miesiaczki i wtedy działam :)

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • magdulka87 Przyjaciółka
    Postów: 122 39

    Wysłany: 26 września 2013, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ten ból zdecydowanie wskazuje na to, że pęcherzyk rośnie, dzisiaj już mnie tak nie boli, a test owu wyszedł pozytywnie.

    2014 córka z IUI

    Starania o drugie dzieciątko
    2018 - dwie nieudane IUI
    2019 - dwie nieudane IUI

    09.2019 - ICSI - hiperstymulacja - 17 komórek pobranych. 6 zapłodnionych. 5 mrozaczków.
    31.10.2019 criotransfer 😥
    Kolejne 3 crio nieudan
    10.2020 Histeroskopia wykazała rozległe isthmocele w bliznie po cc😔
    11.2020 start 2 procedura❄❄❄❄
    7.11.2020 ET 2 dn. zarodek 😔
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 1 października 2013, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam inny problem. Mam wrażenie że nigdy nie miałam bólu owulacyjnego co trochę utrudnia bo jej określenie. Mam nadzieję, że miewam owulacje. JJa zawsze słyszałam, że niektóre kobiety czują ból owulacyjny, a ja mam wrażenie, że tylko ja nie czuję

    x76lklh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w ogole nie czuję bólów jajników;/ więc się martwię nigdy mnie nie bolaly

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ