X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację ból owulacyjny
Odpowiedz

ból owulacyjny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2013, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was czuła ciągniecie w dole brzucha w okresie płodnym??? Ból owulacyjny u mnie zazwyczaj objawia się kłuciem w jajnikach i uczuciem pełnego brzuszka. Tymczasem dziś 2 dni po bólu owulacyjnym odczuwałam taki dyskomfort jakby macica mi się rozciągała... ni wiem czy to do końca normalne..

  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 18 listopada 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po przeanalizowaniu moich cykli stwierdzam ze u mnie bol owulacyjny występuje prawdopodobnie jakies 2 dni przed owulacja.
    Także różnie z tym bolem bywa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2013, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, ale powiedzcie mi jedno, skoro pojawia sie bol w jajnikach to znaczy ze na pewno jest owulacja, czy mimo bolu do owulacji moze wcale nie dojsc?

  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 19 listopada 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomimo tego, że pęcherzyk wzrasta, co wiąże się właśnie z odczuwanym przez nas bólem czy uczuciem ucisku, może się zdarzyć, że pęcherzyk nie pęknie i zrobi się z niego np. torbiel na jajniku albo się wchłoni. Ale w takim wypadku myślę, że ten ucisk będzie się cały czas utrzymywał i wtedy trzeba iść do lekarza. Dlatego właśnie lekarze często podają lek na pęknięcie pęcherzyka, żeby mieć pewność, że pęknie.

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • malutka1989571 Ekspertka
    Postów: 121 125

    Wysłany: 22 listopada 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a ja wczoraj miałam test owulacyjny pozytywny 2grube kreski dziś testowa ciemniejsza od kontrolnej i mega bol owulacyjny klocie prawgo jajnika ciągnięcie w macicy i bol w szyjce oraz macicy to kiedy mam owulacje dziś przy tych bólach?

    udało się 13cykl starań okazał się szczęśliwy
  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 23 listopada 2013, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy od testu, na moich piszą ze od pierwszego pozytywnego testu owulacja powinna wystąpić od 24-36 godzin bodajże także różnie to bywa.
    Moze byc tak ze w ogóle nie wystąpi mimo pozytywnego testu a moze byc tak ze wystąpi po 3 dniach. Podobno testy sa w tej kwesti czasami przeklamane, ale ja tez używam :)

    Niutka43 lubi tę wiadomość

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odczuwałyście taki ból w podbrzuszu jakby owulacyjny, ale mocniejszy? Kłucie niby jajnika ale nie do końca. Jestem na 4 dni przed planowaną owulacją, ból trwa od piątku czyli to już 3 dzień. temperatura w żaden sposób nie wskazuje owulacji. Niepokoi mnie ten ból.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny mam problem bo w tamtym cyklu kul mnie jajnik i pamiętam ze tak co miesiąc miałam w tym cyklu nie kulo mnie a dziś mam 22dc w 11dc bylam u gina pęcherzyk miał 12 13mm w sobote 13dc test owu pozytywny lekoo tylko mnie podbrzusze bolało , mam cykle nie regularne teraz powinnam mieć @ 8,7,9 grudnia @ a szyjka jest wysoko zamknieta co myślicie? proszę o odpowiedz

  • martka32 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie czuję bardzo wyraźnie bólu jajników ale kłucie w jednym bądź drugim boku. Odczuwam natomiast bardzo silny ból kolkowy w okolicy nerek (z tej samej strony co przepowiadające kłucie). Boli również w okolicy odbytu szczególnie przy siadaniu (jak to któraś z Was napisała radę babciną, że trzeba usiąść mocno na taboret). Biorąc pod uwagę, że jajniki nie są mocno unerwione, a po uwolnieniu pęcherzyka z jajnika dostaje się płyn do zatoki Douglasa (zatoka jest umiejscowiona właśnie przy odbycie) i tam ten płyn zalega przez kilkanaście godzin, wnioskuję, że do samej owulacji dochodzi przed momentem kiedy odczuwalny jest ból kolkowy/ból przy siadaniu na czymś twardym. U mnie taki stan trwa do 24 godzin. Ostatnio OF w wątpliwym czasie wyznaczyło mi ovu na podstawie temperatur i dopiero kilka dni później zaczęłam odczuwać ten silny ból. Wtedy miałam poczucie, że dopiero można mówić, ze już jest po ovulacji.

    belldandy lubi tę wiadomość

  • Magda1992 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 31 maja 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mnie zaczął pobolewać jajnik w niedziele. Są chwile że czuję jakby miał mi pęknać promieniuje do pleców i brzucha mdli mnie nie wiem czy to możliwe żeby to była owulacja tylko tak mocno odczuwana? Raczej nigdy tak nie miałam był ból ale przestawalo szybko teraz boli ciagle. To mój 15 dzień cyklu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2018, 21:15

  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 21 maja 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martka32 wrote:
    Ja nie czuję bardzo wyraźnie bólu jajników ale kłucie w jednym bądź drugim boku. Odczuwam natomiast bardzo silny ból kolkowy w okolicy nerek (z tej samej strony co przepowiadające kłucie). Boli również w okolicy odbytu szczególnie przy siadaniu (jak to któraś z Was napisała radę babciną, że trzeba usiąść mocno na taboret). Biorąc pod uwagę, że jajniki nie są mocno unerwione, a po uwolnieniu pęcherzyka z jajnika dostaje się płyn do zatoki Douglasa (zatoka jest umiejscowiona właśnie przy odbycie) i tam ten płyn zalega przez kilkanaście godzin, wnioskuję, że do samej owulacji dochodzi przed momentem kiedy odczuwalny jest ból kolkowy/ból przy siadaniu na czymś twardym. U mnie taki stan trwa do 24 godzin. Ostatnio OF w wątpliwym czasie wyznaczyło mi ovu na podstawie temperatur i dopiero kilka dni później zaczęłam odczuwać ten silny ból. Wtedy miałam poczucie, że dopiero można mówić, ze już jest po ovulacji.

    Masz zupełna racje! Ja mam ten bol o którym piszesz i sprawdzany na monitoringu..

    kiedy czuje Ten typowy bol, to jest już po owulacji i bol jest związany podrażnieniem przez płyn ..;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2020, 08:15

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3134 4397

    Wysłany: 23 maja 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez większość życia nie miałam bóli owulacyjnych - nic zupełnie, mimo, że owulacja była normalnie. Dopiero zaczęłam czuć bóle po braniu Clo.

    Teraz już wiem czemu kobiety tak narzekają na nie ;)

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml
    ~ 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 320 g maluszka w 19 tc, 420 w 21 tc, 30 tc 1745 g :o
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).


    preg.png
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 24 maja 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie 11 dc byłam na usg dostałam zastrzyk ovitrelle i 13 dc bardzo bolał mnie jajnik lewy aż promieniowało na plecy temperatura po zastrzyku mi spadła a później wzrosła i trzyma się tak na 37,1 z ciekawości robię testy owulacyjne i wychodzą pozytywnie dzisiaj 15 dc i testy dalej dodatnie nie wiem co mam o tym myśleć już mnie nie boli jajnik ani plecy

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Madzia123 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 25 maja 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    Ja przez większość życia nie miałam bóli owulacyjnych - nic zupełnie, mimo, że owulacja była normalnie. Dopiero zaczęłam czuć bóle po braniu Clo.

    Teraz już wiem czemu kobiety tak narzekają na nie ;)

    to moja bratowa tak zawsze skarżyła się na bolesne owulację, że z bólu to aż czasem ją mdli... i ja nigdy nie byłam w stanie tego zrozumieć, bo ja miałam zawsze właściwie bezobjawowe owulki

  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w nocy z soboty na niedziele mialam straszne klucie pod lewym zebrem. Myslalam ze to moze trzustks lub zoladek promieniuje, ale czy mozliwe ze to byla owulacja? Pierwszy raz cos takiego mialam

    atdc2n0a92hantdh.png
  • małaczarna Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @unify
    A robiłaś testy owu? Albo z długości cyklu moglabyc możliwość?

  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W niedziele byl 10dc ,wiec owu bylaby tydzien za wczesnie bo wedlug kalendarzyka ma byc 16.08
    Testy zaczelam robic od wczoraj, druga kreska jasniejsza ale z dnia na dzien ciemnieje

    atdc2n0a92hantdh.png
  • małaczarna Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak ciemnieje dopiero to raczej nie było owulacji

  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tqk mysle..moze nerwobol, czasami miewam

    atdc2n0a92hantdh.png
  • Nayi Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Hej dziewczyny mam pytanie 11 dc byłam na usg dostałam zastrzyk ovitrelle i 13 dc bardzo bolał mnie jajnik lewy aż promieniowało na plecy temperatura po zastrzyku mi spadła a później wzrosła i trzyma się tak na 37,1 z ciekawości robię testy owulacyjne i wychodzą pozytywnie dzisiaj 15 dc i testy dalej dodatnie nie wiem co mam o tym myśleć już mnie nie boli jajnik ani plecy

    Hej! I jak, udało się? Jestem ciekawa, bo mam bardzo podobnie...

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ