X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Cienkie endometrium
Odpowiedz

Cienkie endometrium

Oceń ten wątek:
  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 2 lutego 2022, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to pierwsza ciąża. Lekarz sam od początku mi mówił, że ten cykl jest raczej skazany na niepowodzenie :-P

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 3 lutego 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Jak sytuacja u ciebie wygląda? 😊


    Niestety udało się zajść ale poroniłam samoistnie w 6tc+3dni. Teraz wracam do pracy, zlecił badania i w kwietniu wracamy do starań. A jak u Ciebie?

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 20 lutego 2022, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Niestety udało się zajść ale poroniłam samoistnie w 6tc+3dni. Teraz wracam do pracy, zlecił badania i w kwietniu wracamy do starań. A jak u Ciebie?
    Przykro mi, ściskam mocno 🥺
    Jakiś badania robicie?

    Ja w styczniu i w lutym ciąża biochemiczna. Robimy badania i na pół roku starania wstrzymane 😕 u nas głównie immunologia bo wyszły wyniki, że organizm traktuje ciążę jako wroga.

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 20 lutego 2022, 05:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Przykro mi, ściskam mocno 🥺
    Jakiś badania robicie?

    Ja w styczniu i w lutym ciąża biochemiczna. Robimy badania i na pół roku starania wstrzymane 😕 u nas głównie immunologia bo wyszły wyniki, że organizm traktuje ciążę jako wroga.

    Ojej to przykre że tak miesiąc za miesiącem Ciebie to spotkało, wiem co czujesz 😭 nie zrozumie tego ten kto tego nie doświadczył. Tak lekarz odrazu wypisał mi skierowanie na badania między innymi: Prolaktyna, TSH, zespół antyfosfolipidowy, posiew z szyjki, badania na chlamydie, mycoplasme i uroplasme, APTT, czas protrombinowy. My starania mamy wstrzymane na 3 miesiące, 28 lutego jadę do kliniki porobic badania. Poczekam na wyniki i pojade na wizytę niech mi już włączy leczenie jakby wyszlo coś nie tak. Lekarz skierował mnie odrazu na badania bo chce mi oszczędzić powtórki żeby to się już nie powtórzyło i będzie wiedział jak reagować na przyszłość więc choć o tyle dobrze. A co dodatkowego robisz z badań?

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 20 lutego 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Ojej to przykre że tak miesiąc za miesiącem Ciebie to spotkało, wiem co czujesz 😭 nie zrozumie tego ten kto tego nie doświadczył. Tak lekarz odrazu wypisał mi skierowanie na badania między innymi: Prolaktyna, TSH, zespół antyfosfolipidowy, posiew z szyjki, badania na chlamydie, mycoplasme i uroplasme, APTT, czas protrombinowy. My starania mamy wstrzymane na 3 miesiące, 28 lutego jadę do kliniki porobic badania. Poczekam na wyniki i pojade na wizytę niech mi już włączy leczenie jakby wyszlo coś nie tak. Lekarz skierował mnie odrazu na badania bo chce mi oszczędzić powtórki żeby to się już nie powtórzyło i będzie wiedział jak reagować na przyszłość więc choć o tyle dobrze. A co dodatkowego robisz z badań?
    To moja 6 strata 😕mimo leków.. Heparyna, acard, luteina, metformina i witaminy cały full..
    My ogólnie mamy badanie nasienia z fragmentacja DNA, oboje : kariotyp, trombofilia, celiakia, gluten, laktoza, b12, kwas foliowy, Wit D, homocysteina, ferrytyna, żelazo, Insulina, glukoza.. Jeszxze inne ake nie pamiętam..
    Przebadana immunologia, teraz było badanie z poronienia i wyszło najwięcej immunologicznych problemów, na to immunoterapia i steryd. Do powtórzenia Allo MLR i Cross match i wtedy lekarz powie co dalej.. Czy powtarzamy szczepienia limfocytami męża..
    Jestem po dwóch histeroskopiach i usuwałam zrosty i polipa.
    Teraz idę zrobić wymazy te co ty i posiewy tlenowe i beztlenowe.
    Idę sprawdzić zęby i migdały czy nie ma stanu zapalnego.
    Kurczę myśle czy czegoś nie pominęłam 🤔

    Aa i wszystkie wyżej mamy zrobione co ty masz zrobić teraz.

    Dodatkowo idę na krzywe glukozowe i insulinowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2022, 13:19

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 20 lutego 2022, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    To moja 6 strata 😕mimo leków.. Heparyna, acard, luteina, metformina i witaminy cały full..
    My ogólnie mamy badanie nasienia z fragmentacja DNA, oboje : kariotyp, trombofilia, celiakia, gluten, laktoza, b12, kwas foliowy, Wit D, homocysteina, ferrytyna, żelazo, Insulina, glukoza.. Jeszxze inne ake nie pamiętam..
    Przebadana immunologia, teraz było badanie z poronienia i wyszło najwięcej immunologicznych problemów, na to immunoterapia i steryd. Do powtórzenia Allo MLR i Cross match i wtedy lekarz powie co dalej.. Czy powtarzamy szczepienia limfocytami męża..
    Jestem po dwóch histeroskopiach i usuwałam zrosty i polipa.
    Teraz idę zrobić wymazy te co ty i posiewy tlenowe i beztlenowe.
    Idę sprawdzić zęby i migdały czy nie ma stanu zapalnego.
    Kurczę myśle czy czegoś nie pominęłam 🤔

    Aa i wszystkie wyżej mamy zrobione co ty masz zrobić teraz.

    Dodatkowo idę na krzywe glukozowe i insulinowe


    Ojej bardzo Ci współczuję , tyle strat 😱😭😭 ja się ledwo co podniosłam i juz myslalam o psychologu po 1 więc nawet nie chce sobie wyobrażać jaki Ty koszmar przeszłaś 😭😭😭. Ja mam porobione wszystkie te podstawowe hormony, krew, glukozę, mąż badanie nasienia i te zlecił po poronieniu teraz. U mnie niestety dochodzi cukrzyca i nadciśnienie. Więc muszę się pilnowac. Mam zaburzenia owulacji muszę mieć stymulacje i zastrzyk na pęknięcie pecherzyka bo nie zawsze pękają, czasem po kilka razy w miesiącu muszę jechać do lekarza a też mam dość daleko. Idź koniecznie do dentysty, mnie krotko po poronieniu rozbolał ząb I stan zapalny. Więc lekarz też powiedział że mam pozaleczac zęby do kolejnych starań. W których tygodniach straciłaś ciążę?

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 20 lutego 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja połowy nie wiem co to za badania masz zrobione 🤦🏼‍♀️ mój docent na razie uznał że to wystarczy. Po stymulacji w pierwszym cyklu zaszłam Więc mam nadzieję że przy kolejnych staraniach pójdzie już gładko I że uda się utrzymać czego i Tobie życzę✊️

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 20 lutego 2022, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Ojej bardzo Ci współczuję , tyle strat 😱😭😭 ja się ledwo co podniosłam i juz myslalam o psychologu po 1 więc nawet nie chce sobie wyobrażać jaki Ty koszmar przeszłaś 😭😭😭. Ja mam porobione wszystkie te podstawowe hormony, krew, glukozę, mąż badanie nasienia i te zlecił po poronieniu teraz. U mnie niestety dochodzi cukrzyca i nadciśnienie. Więc muszę się pilnowac. Mam zaburzenia owulacji muszę mieć stymulacje i zastrzyk na pęknięcie pecherzyka bo nie zawsze pękają, czasem po kilka razy w miesiącu muszę jechać do lekarza a też mam dość daleko. Idź koniecznie do dentysty, mnie krotko po poronieniu rozbolał ząb I stan zapalny. Więc lekarz też powiedział że mam pozaleczac zęby do kolejnych starań. W których tygodniach straciłaś ciążę?
    Idź do psychologa koniecznie jeśli o nim myślisz. Ja poszłam po drugim poronieniu, drugie puste jajo było. Dostałam nerwicy lekowej i skończyło się na psychiatrze i na lekach.. Jeszcze odczuwam czasami nerwice... Ale też brak wsparcia rodziny, szybka wyprowadzka od teściów się przyczyniła do tego.. W tym czasie się pokłóciliśmy i było mi ciężko mega.
    Stracilam 8tc+3 puste jajo
    Drugie też przed 9tc
    Potem 4 ciążę biochemiczne
    Tak dokładnie sprawdzę wszystkie zęby.. Tak bym chciaka by wkoncu się udało 🥺
    A bierzesz leki na nadciśnienie i cukrzycę?
    Ja też mam niby swoje owulacje, ale stymulacje miałam i ovitrelle na pęknięcie.. U mnie problem z utrzymaniem, bo zachodze od razu.

    A skąd jestes? I docent czyli ginekolog tak? Bo ja mam docenta ale Immunologa 😊

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 20 lutego 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Idź do psychologa koniecznie jeśli o nim myślisz. Ja poszłam po drugim poronieniu, drugie puste jajo było. Dostałam nerwicy lekowej i skończyło się na psychiatrze i na lekach.. Jeszcze odczuwam czasami nerwice... Ale też brak wsparcia rodziny, szybka wyprowadzka od teściów się przyczyniła do tego.. W tym czasie się pokłóciliśmy i było mi ciężko mega.
    Stracilam 8tc+3 puste jajo
    Drugie też przed 9tc
    Potem 4 ciążę biochemiczne
    Tak dokładnie sprawdzę wszystkie zęby.. Tak bym chciaka by wkoncu się udało 🥺
    A bierzesz leki na nadciśnienie i cukrzycę?
    Ja też mam niby swoje owulacje, ale stymulacje miałam i ovitrelle na pęknięcie.. U mnie problem z utrzymaniem, bo zachodze od razu.

    A skąd jestes? I docent czyli ginekolog tak? Bo ja mam docenta ale Immunologa 😊


    Swoje też przeszłaś.. Musi się udać w końcu, napewno badania wszystko wykaza co jest nie tak że zachodzisz a nie możesz utrzymać. Mój to był 3 cykl w którym zaszłam bo po drodze jeszcze miałam torbiele a pierwszy cykl stymulowany clo + ovitrelle bo ovitrelle miałam w poprzednich cyklach też. Tak biorę leki i na ciśnienie i cukier lekarz wie o wszystkich lekach wszystko konsultowałam z nim. Mój docent jest ginekologiem-endokrynologiem. Jestem z okolic Poznania a Ty? Pytanie co jest powodem u Ciebie za dużo tych strat a to boli. Ja jestem miesiąc po więc świeża sprawa i ciężko nie myśleć, a to leki na uspokojenie Ci dał czy co? Ja mam bardzo duże wsparcie w mężu i rodzinie, chociaż docent chciał żebym jeszcze do siebie to ja się uparłam i wróciłam jak najszybciej do pracy żeby nie myślec za dużo. Trzymaj się, musi być w końcu dobrze nie może być wiecznie pod górkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2022, 21:27

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 20 lutego 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Swoje też przeszłaś.. Musi się udać w końcu, napewno badania wszystko wykaza co jest nie tak że zachodzisz a nie możesz utrzymać. Mój to był 3 cykl w którym zaszłam bo po drodze jeszcze miałam torbiele a pierwszy cykl stymulowany clo + ovitrelle bo ovitrelle miałam w poprzednich cyklach też. Tak biorę leki i na ciśnienie i cukier lekarz wie o wszystkich lekach wszystko konsultowałam z nim. Mój docent jest ginekologiem-endokrynologiem. Jestem z okolic Poznania a Ty? Pytanie co jest powodem u Ciebie za dużo tych strat a to boli. Ja jestem miesiąc po więc świeża sprawa i ciężko nie myśleć, a to leki na uspokojenie Ci dał czy co? Ja mam bardzo duże wsparcie w mężu i rodzinie, chociaż docent chciał żebym jeszcze do siebie to ja się uparłam i wróciłam jak najszybciej do pracy żeby nie myślec za dużo. Trzymaj się, musi być w końcu dobrze nie może być wiecznie pod górkę.
    Oj tak, było mega ciężko.. Dodatkowo mąż ma w kariotypie translokacje między chromosomami.. To była załamka. Ale jego siostra ma też i ma dziecko.. Więc Jest nadzieja. Ja Poroniłam tydzień temu.. I chodziłam podczas krwawienia do pracy. Nie chciałam by ktokolwiek wiedział.. Bo wiesz jacy ludzie teraz są..
    Współczuję ci bardzo, mnie bolała najbardziej pierwsza i druga strata.. Dobrze, że masz wsparcie. To jest bardzo cenne.
    Teraz postaraj się zająć czymś głowę, to najlepsze rozwiązanie. I zobaczysz teraz obstawią cie lekami i się uda 🙏
    Też czuje, że teraz nam się uda wkoncu 🙏
    Psychiatra dał mi leki na uspokojenie. Na receptę są. Nie uzależniają. Ale już nie biorę ich. I oby tak zostało.
    Ja jestem z Ostrowa Wielkopolskiego, jeszcze rok temu jeździłam do lekarza do Pozniania. Teraz jeżdżę do Wrocławia.

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 20 lutego 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Oj tak, było mega ciężko.. Dodatkowo mąż ma w kariotypie translokacje między chromosomami.. To była załamka. Ale jego siostra ma też i ma dziecko.. Więc Jest nadzieja. Ja Poroniłam tydzień temu.. I chodziłam podczas krwawienia do pracy. Nie chciałam by ktokolwiek wiedział.. Bo wiesz jacy ludzie teraz są..
    Współczuję ci bardzo, mnie bolała najbardziej pierwsza i druga strata.. Dobrze, że masz wsparcie. To jest bardzo cenne.
    Teraz postaraj się zająć czymś głowę, to najlepsze rozwiązanie. I zobaczysz teraz obstawią cie lekami i się uda 🙏
    Też czuje, że teraz nam się uda wkoncu 🙏
    Psychiatra dał mi leki na uspokojenie. Na receptę są. Nie uzależniają. Ale już nie biorę ich. I oby tak zostało.
    Ja jestem z Ostrowa Wielkopolskiego, jeszcze rok temu jeździłam do lekarza do Pozniania. Teraz jeżdżę do Wrocławia.

    To prawda beż wsparcia było by ciężko, sama wiesz ze beż tego się nie da. Mam nadzieję że jak siostra Twojego męża ma translokacje między chromosomami to i że Wam pozytywnie się uda, będę mocno trzymała kciuki ✊️✊️✊️ U nas niby hormonalnie jest wszystko dobrze, maz badania tez ma dobre więc nie wiem gdzie jest problem..Oj wiem jacy są ludzie w pracy, ja się bałam pytań po powrocie ale na szczęście nikt o nic nie pytał. Podziwiam Ciebie że chodziłaś do pracy w trakcie krwawienia 😱 ja miałam takie bóle i skurcze że nie była bym w stanie ani fizycznym a psychicznym to już w ogóle, docent mi w święto wystawiał receptę na ketonal bo ja z bolu wytrzymac nie mogłam, nigdy mu nie zapomnę tego jaką opieką mnie otoczył w tym trudnym dla mnie czasie dzwonił i pisał interesował się co się ze mną dzieję a mieszkam dokładnie 60 km od Poznania I kawałek drogi do niego mam ale jest tego warty. Dlatego właśnie chciał żebym zrobiła badania na wypadek gdyby wyszlo coś nie tak żeby obstawił lekami bo jak to powiedział. Chce mi darować kolejnej straty i cierpienia a on będzie wiedział jak reagować. Lekarz skarb i trafia w diagnozy. Leczy też niepłodność terminy szybkie. Zobaczymy co powie jak pojadę z badaniami. Też kawał drogi dojeżdżasz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2022, 21:57

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 20 lutego 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo musicie teraz odczekać do kolejnych starań?

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 20 lutego 2022, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    To prawda beż wsparcia było by ciężko, sama wiesz ze beż tego się nie da. Mam nadzieję że jak siostra Twojego męża ma translokacje między chromosomami to i że Wam pozytywnie się uda, będę mocno trzymała kciuki ✊️✊️✊️ U nas niby hormonalnie jest wszystko dobrze, maz badania tez ma dobre więc nie wiem gdzie jest problem..Oj wiem jacy są ludzie w pracy, ja się bałam pytań po powrocie ale na szczęście nikt o nic nie pytał. Podziwiam Ciebie że chodziłaś do pracy w trakcie krwawienia 😱 ja miałam takie bóle i skurcze że nie była bym w stanie ani fizycznym a psychicznym to już w ogóle, docent mi w święto wystawiał receptę na ketonal bo ja z bolu wytrzymac nie mogłam, nigdy mu nie zapomnę tego jaką opieką mnie otoczył w tym trudnym dla mnie czasie dzwonił i pisał interesował się co się ze mną dzieję a mieszkam dokładnie 60 km od Poznania I kawałek drogi do niego mam ale jest tego warty. Dlatego właśnie chciał żebym zrobiła badania na wypadek gdyby wyszlo coś nie tak żeby obstawił lekami bo jak to powiedział. Chce mi darować kolejnej straty i cierpienia a on będzie wiedział jak reagować. Lekarz skarb i trafia w diagnozy. Leczy też niepłodność terminy szybkie. Zobaczymy co powie jak pojadę z badaniami. Też kawał drogi dojeżdżasz
    Ja również trzymam kciuki za Was 🙏✊✊
    Taki lekarz to skarb, i to dodaje otuchy.. Też mam takiego fajnego co w pierwszej ciąży byłam, potem poszłam do kogoś innego i źle trafiłam.. Potem wielu przerabiałam lekarzy i było bagno 😕nie znali się na rzeczy. Teraz od nowa chodzę do tego co na początku i jest to lekarz do rany przyłóż.. Pomaga dużo i da mi zawsze skierowanie czy receptę na szybko bez problemu. A we a Wrocławiu to mamy Naprotechnologa i to on wiele rzeczy zobaczył i pokierował też, że naprawdę widać, że chce pomóc. No i on będzie ciążę prowadził.

    Tak w pracy najgorzej jak pytają.. A u mnie wprost walą prosto z mostu...
    Pierwszy raz chodziłam w trakcie krwawienia, byłam na lekach, no i jakoś dałam radę mimo bólu. Jestem teraz zmęczona na maxa. 😵

    Najważniejsze, że jesteś w dobrych rękach. Dobry lekarz to połowa sukcesu. A podaj Imię i Nazwisko lekarza, może będę wiedzieć

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 20 lutego 2022, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Jak długo musicie teraz odczekać do kolejnych starań?
    Pół roku. W sumie musimy porobić badania i się czeka sporo czasu. Teraz 30 marca jedziemy i pewnie wynik gdzieś w kwietniu i Sie okaże co dalej będzie. Najgorsze to czekanie. Minęło teraz 3 lata, 14 lutego od pierwszego poronienia..

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 21 lutego 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Ja również trzymam kciuki za Was 🙏✊✊
    Taki lekarz to skarb, i to dodaje otuchy.. Też mam takiego fajnego co w pierwszej ciąży byłam, potem poszłam do kogoś innego i źle trafiłam.. Potem wielu przerabiałam lekarzy i było bagno 😕nie znali się na rzeczy. Teraz od nowa chodzę do tego co na początku i jest to lekarz do rany przyłóż.. Pomaga dużo i da mi zawsze skierowanie czy receptę na szybko bez problemu. A we a Wrocławiu to mamy Naprotechnologa i to on wiele rzeczy zobaczył i pokierował też, że naprawdę widać, że chce pomóc. No i on będzie ciążę prowadził.

    Tak w pracy najgorzej jak pytają.. A u mnie wprost walą prosto z mostu...
    Pierwszy raz chodziłam w trakcie krwawienia, byłam na lekach, no i jakoś dałam radę mimo bólu. Jestem teraz zmęczona na maxa. 😵

    Najważniejsze, że jesteś w dobrych rękach. Dobry lekarz to połowa sukcesu. A podaj Imię i Nazwisko lekarza, może będę wiedzieć


    To najważniejsze żeby mieć takiego lekarza co odpowiednio pokieruje a nie naciąga na koszty bo tacy też są, wolalabym żeby wyszlo coś żeby obstawił lekami i spokojna głowa a szukanie ciągłej przyczyny to też męczy i stresuje tylko. Ja też sporu lekarzy odwiedziłam zanim trafiłam do niego on obstawił lekami torbiel I się wchłaniały inna chciała mi zabieg robić a że mi wracają często to walka z wiatrakami by była. Wogole on tak wszystko wytłumaczy nic nie muszę dopytywać I zna się na rzeczy, mam wrażenie że zawsze temat został wyczerpany na maxa.

    U mnie w pracy wiedzieli ze byłam w ciąży więc pytań nie ma bo nikt glupi nie jest domyślają się że poroniłam, wie tylko szef i szef obiektu ale to musiałam powiedzieć.
    Mój lekarz to dr. hab n.med R. Słopień i też będzie prowadził moją ciążę nie widzę inej opcji zeby miał byc to ktoś inny bo fajnie mnie prowadzi teraz i przede wszystkim trafia z diagnozą i lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2022, 08:49

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 21 lutego 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Pół roku. W sumie musimy porobić badania i się czeka sporo czasu. Teraz 30 marca jedziemy i pewnie wynik gdzieś w kwietniu i Sie okaże co dalej będzie. Najgorsze to czekanie. Minęło teraz 3 lata, 14 lutego od pierwszego poronienia..


    To też sporo ta niepewność i czekanie są najgorsze. My 3 miesiące mamy odczekać też badania i w marcu chcę jechać na usg czy nie mam torbieli i z wynikami na wypadek gdyby wyszlo coś nie tak żeby już włączył leczenie tak jestem z nim umówiona a w kwietniu możemy ruszyć z staraniami

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 21 lutego 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    To najważniejsze żeby mieć takiego lekarza co odpowiednio pokieruje a nie naciąga na koszty bo tacy też są, wolalabym żeby wyszlo coś żeby obstawił lekami i spokojna głowa a szukanie ciągłej przyczyny to też męczy i stresuje tylko. Ja też sporu lekarzy odwiedziłam zanim trafiłam do niego on obstawił lekami torbiel I się wchłaniały inna chciała mi zabieg robić a że mi wracają często to walka z wiatrakami by była. Wogole on tak wszystko wytłumaczy nic nie muszę dopytywać I zna się na rzeczy, mam wrażenie że zawsze temat został wyczerpany na maxa.

    U mnie w pracy wiedzieli ze byłam w ciąży więc pytań nie ma bo nikt glupi nie jest domyślają się że poroniłam, wie tylko szef i szef obiektu ale to musiałam powiedzieć.
    Mój lekarz to dr. hab n.med R. Słopień i też będzie prowadził moją ciążę nie widzę inej opcji zeby miał byc to ktoś inny bo fajnie mnie prowadzi teraz i przede wszystkim trafia z diagnozą i lekami.
    No dokładnie tak to jest z tymi lekarzami..no to tyle dobrze, że teraz jest lekarz co wszystko wytłumaczy dobrze, ja też mam takiego..
    Widzisz, nie potrzebnie by był zabieg, a tak to zwalczone lekami 💪
    A doczekałaś się serduszka? Czy poprostu beta zaczęła spadać? Na jakim etapie byłaś?

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 21 lutego 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    To też sporo ta niepewność i czekanie są najgorsze. My 3 miesiące mamy odczekać też badania i w marcu chcę jechać na usg czy nie mam torbieli i z wynikami na wypadek gdyby wyszlo coś nie tak żeby już włączył leczenie tak jestem z nim umówiona a w kwietniu możemy ruszyć z staraniami
    No to szybko czas zleci do kwietnia. Super. Zobaczysz leki będą to poskutkuje pozytywnie 😊
    Oby i u nas tak było.. Bo już czasami myślę, że nigdy mamą nie będę 😓 tak ciężko mi się myśli.. I wyobraża zdrową ciążę po tych przejściach. Choć wierzę, że Pan Bóg nas obdarzy i nie ma dla niego rzeczy nie możliwych 🙏

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 21 lutego 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    No dokładnie tak to jest z tymi lekarzami..no to tyle dobrze, że teraz jest lekarz co wszystko wytłumaczy dobrze, ja też mam takiego..
    Widzisz, nie potrzebnie by był zabieg, a tak to zwalczone lekami 💪
    A doczekałaś się serduszka? Czy poprostu beta zaczęła spadać? Na jakim etapie byłaś?

    Ja poroniłam samoistnie, nawet nie było pęchęrzyka tylko lekarz mówił że przy 3 pęcherzykach tak się zdarza że jest później. Endometrium miałam bardzo grube beta skakała No i ostatecznie zaczęła spadać u mnie był bardzo wczesny etap według OM 6tc3dni ale już od początku podejrzewał że jest coś nie tak i od samego początku leki na podtrzymanie i straszył pozamaciczną ale wiem że musiał powiedzieć. Też czasami mam takie myśli że widocznie tak musialo być że poroniłam żeby dziecko zdrowe było że już nigdy mamą nie zostanę, może to głupie ale po tym poronieniu taki mam tok myślenia choć z drugiej strony wiem i lekarz mi też to powiedział że napewno jeden z jajowodów jest drożny, plemniki zadziałały więc u nas nie można powiedzieć o niepłodności , twierdzi że mogę mieć jakąś bakterie skoro reszte badań mam w normie. No i niby następnym razem powinno pójść gładko bo macica jest przygotowana. Chciała bym żeby następnym razem już się udało bez komplikacji czego I Tobie życzę z całego serca 💪✊️🙂

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 21 lutego 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orientujesz się może czy są jakieś specjalne zalecenia jeśli chodzi o badania prolaktyny, tsh, zespół antyfosfolipidowy, posiew z szyjki, badania na chlamydie, mycoplasme, uroplasme, APTT, czas protrombinowy? Na prolaktyne i tsh to wiem że kilka dni przed żeby unikać wysiłku fizycznego oraz sytuacji stresujących a na te wymazy abstynencja seksualna ? Jak to wygląda wiesz może?

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ