X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Jak poprawić śluz płodny? Porady
Odpowiedz

Jak poprawić śluz płodny? Porady

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 22 marca 2022, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Śluz wodnisty też może być śluzem dobrej jakości!
    Tutaj ściąga jak to wygląda w metodzie rotzera:
    https://www.szansaspotkania.pl/kurs-naturalnego-planowania-rodziny/lekcja-7/

    Ja w tym cyklu brałam olej z wiesołka (w tabletkach) i śluzu miałam faktycznie więcej niż kiedykolwiek (chociaż dbałam też żeby pić dużo wody, bo mam z tym problem), ale też kilka dni przed owulacją, potem dwa dni z mniejszą ilością i dopiero wzrost temperatury.
    Czy stosowałyście może te żele, które mają wspomagać żywotność plemników w takich sytuacjach?

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1254 2350

    Wysłany: 27 marca 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam brać olej z wiesiołka w tabletkach, ale dopiero od tygodnia, więc jeszcze nic nie zaobserwowałam 😊 i po tym co się naczytałam tu na forum, planuję też kupić jutro olej lniany i w drugiej połowie cyklu pić. Chyba będę dodawać do sałatek, bo nie widzę innej opcji na spożywanie go 😄 ile tego oleju lnianego? Łyżka czy łyżeczka dziennie?

  • natala Ekspertka
    Postów: 187 221

    Wysłany: 27 marca 2022, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:)
    Ja też wyposażyłam się w olej lniany i z wiesiołka, dodaję je po łyżce do sałatek, czasami używam na kanapkę zamiast masła, ale od niedawna więc nie zauważyłam jeszcze efektów.

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kofii wrote:
    Ja zaczęłam brać olej z wiesiołka w tabletkach, ale dopiero od tygodnia, więc jeszcze nic nie zaobserwowałam 😊 i po tym co się naczytałam tu na forum, planuję też kupić jutro olej lniany i w drugiej połowie cyklu pić. Chyba będę dodawać do sałatek, bo nie widzę innej opcji na spożywanie go 😄 ile tego oleju lnianego? Łyżka czy łyżeczka dziennie?

    Olej lniany w po owulacji? Zaciekawiłaś mnie 🙃. Jakie ma właściwości w drugiej fazie?

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy, któraś z was stosuje może olej z wiesiołka w kapsułkach oeparol? Chce od nowego cyklu sparować z nim, bo piłam z olinii, ale nie smakował mi a efekty tez nie specjalne. Tylko nie wiem jak sobie dawkować te kapsułki czy 3x2 czy mniej ?

    age.png
    age.png
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie wyglądu śluzu. 😅 Nie wiem jak interpretować taki śluz niby wodnisty (ogólnie czuć wilgoć), ale z takimi widocznymi glutowatymi, biało-przejrzystymi grudkami. Niektóre z tych gęstszych frakcji rozciągają się, inne w ogóle. To wygląda jakbym miała mix różnych rodzajów śluzu. Kiedyś nie miałam problemu z jego rozpoznawaniem, zazwyczaj był jednorodny i albo się rozciągał, albo nie. Po poronieniu w ogóle nie miałam płodnego, teraz biorę olej z wiesiołka i zaczęły się pojawiać własnie takie gluty. 🙈 Dziś mam 16 dc, owulacje mam późne, koło 18/19 dc, więc pora najwyższa na jakiś płodny śluz, ale przekonana nie jestem czy to to.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 995 488

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie wyglądu śluzu. 😅 Nie wiem jak interpretować taki śluz niby wodnisty (ogólnie czuć wilgoć), ale z takimi widocznymi glutowatymi, biało-przejrzystymi grudkami. Niektóre z tych gęstszych frakcji rozciągają się, inne w ogóle. To wygląda jakbym miała mix różnych rodzajów śluzu. Kiedyś nie miałam problemu z jego rozpoznawaniem, zazwyczaj był jednorodny i albo się rozciągał, albo nie. Po poronieniu w ogóle nie miałam płodnego, teraz biorę olej z wiesiołka i zaczęły się pojawiać własnie takie gluty. 🙈 Dziś mam 16 dc, owulacje mam późne, koło 18/19 dc, więc pora najwyższa na jakiś płodny śluz, ale przekonana nie jestem czy to to.
    Wg tych wszystkich metod bierze się najlepszy pod uwagę, więc może to to? Wodnisty, ale z glutami, gluty jako odrobina gorszego?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Wg tych wszystkich metod bierze się najlepszy pod uwagę, więc może to to? Wodnisty, ale z glutami, gluty jako odrobina gorszego?
    No właśnie te gluty to dziwne były, one się przynajmniej choć trochę rozciągały. Dziś znów kremowy, ale raczej taki gęsty, no nie wygląda to na śluz płodny nawet odrobinę. 😔

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wrote:
    No właśnie te gluty to dziwne były, one się przynajmniej choć trochę rozciągały. Dziś znów kremowy, ale raczej taki gęsty, no nie wygląda to na śluz płodny nawet odrobinę. 😔
    A możliwe ze owulacja była wcześniej?
    Nic cię w pochwie nie piecze?? Takie grudki z infekcja mi się się kojarzą

    age.png
    age.png
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    A możliwe ze owulacja była wcześniej?
    Nic cię w pochwie nie piecze?? Takie grudki z infekcja mi się się kojarzą
    Niemożliwe, żeby owu już była, w 9 dc byłam na usg, nie było pęcherzyka dominującego, od 14 dc robię testy owu i są negatywne. Infekcja raczej nie, żadnego dyskomfortu nie czuję, zapach też normalny. Te grudki to bardziej glutki, nie wiem jak to opisać. 😅 Taka konsystencja tężejącej żelatyny, coś jak kisiel ale bardziej zwarte, trochę białe, a trochę przejrzyste i wyraźnie wyróżniające się od reszty kremowego śluzu. Jeden taki glut ma może z 3 mm. Jest tego niewiele. Może ten olej z wiesiołka mi tak namieszał. No nic, pozostaje czekać i obserwować dalej te dziwne twory. 😆

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie wyglądu śluzu. 😅 Nie wiem jak interpretować taki śluz niby wodnisty (ogólnie czuć wilgoć), ale z takimi widocznymi glutowatymi, biało-przejrzystymi grudkami. Niektóre z tych gęstszych frakcji rozciągają się, inne w ogóle. To wygląda jakbym miała mix różnych rodzajów śluzu. Kiedyś nie miałam problemu z jego rozpoznawaniem, zazwyczaj był jednorodny i albo się rozciągał, albo nie. Po poronieniu w ogóle nie miałam płodnego, teraz biorę olej z wiesiołka i zaczęły się pojawiać własnie takie gluty. 🙈 Dziś mam 16 dc, owulacje mam późne, koło 18/19 dc, więc pora najwyższa na jakiś płodny śluz, ale przekonana nie jestem czy to to.
    Taki śluz występuje niedługo przed płodnym o dobrej jakosci. Miałam taki zawsze przed wystąpieniem szczytu śluzu.

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Taki śluz występuje niedługo przed płodnym o dobrej jakosci. Miałam taki zawsze przed wystąpieniem szczytu śluzu.
    Obyś miała rację kobieto! 😁 Bo u mnie dziś 19 dc, testy owulacyjne robię od 14. i ciągle blade, poza tymi dziwnymi glutami i miękką wysoko położoną szyjką nic nie wskazuje na nadchodzącą owu.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ