X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Letrozole
Odpowiedz

Letrozole

Oceń ten wątek:
  • Sarenka89 Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 12 marca, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Laski,

    jestem totalnie nowa na forum :)

    Pierwszy raz został mi przepisany Letrozole - biorę od 3 dnia cyklu czyli już 3 dzień i zaczełam odczuwać ból obu jajnków - czy to jest normalne ? ( moja lekarka jest na urlopie i nie chce jej zawracać gitary). Ogólnie bym się mocno nie wkręcała, ale raz zdażyło mi się mieć owulacje w okolicy 8 dnia cyklu i się boje, że znowu to się może powtórzyć...

  • Miminikna Koleżanka
    Postów: 59 21

    Wysłany: 12 marca, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, u mnie drugi cykl na letrozolu i też bolą mnie jajniki podczas brania, wiec mozliwe, że to standardowy objaw ;)

    Ona: 33 lata
    AMH 1,8
    hormony ok, regularne owulacje
    macica dwurożna

    On: 38 lat
    Badanie nasienia ok poza morfologią
    czerwiec 2023 - morfologia 0%
    wrzesień 2023 - morfologia 4% (suple, dieta)
    luty 2024 - morfologia 3%

    Starania od sierpnia 2022 r.

    Trzeci cykl stymulacji Aromkiem
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 69 48

    Wysłany: 13 marca, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś dostałam miesiączkę i zaczynam swój pierwszy cykl z Lamettą.
    Dam znać co i jak za kilka dni :)

  • Maja1717 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 14 marca, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na stymulacji Aromkiem 2-6dc, odczuwam jajniki, zastanawiałam się nawet wczoraj jak to będzie czy owulacja może być dużo szybciej.. Wizytę mam we wtorek w 10dc zobaczymy co i jak, bo to moja pierwsza stymulacja.

  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 17 marca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja1717 wrote:
    Ja jestem na stymulacji Aromkiem 2-6dc, odczuwam jajniki, zastanawiałam się nawet wczoraj jak to będzie czy owulacja może być dużo szybciej.. Wizytę mam we wtorek w 10dc zobaczymy co i jak, bo to moja pierwsza stymulacja.

    Hej, też po raz pierwszy mam stymulację i też aromkiem. Wizytę mam w czwartek w 10 dniu cyklu i też właśnie zastanawiam się, czy owulacja nie wystąpi trochę szybciej. Daj znać po wizycie jak u Ciebie :)

  • Miminikna Koleżanka
    Postów: 59 21

    Wysłany: 18 marca, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie po Aromku owulacja standardowo okolo 14 dnia, nastomiast moja ginekolog faktycznie mowiła żeby monitorowac wczesniej bo zdarza się, że jest szybciej.

    Ona: 33 lata
    AMH 1,8
    hormony ok, regularne owulacje
    macica dwurożna

    On: 38 lat
    Badanie nasienia ok poza morfologią
    czerwiec 2023 - morfologia 0%
    wrzesień 2023 - morfologia 4% (suple, dieta)
    luty 2024 - morfologia 3%

    Starania od sierpnia 2022 r.

    Trzeci cykl stymulacji Aromkiem
  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 18 marca, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miminikna wrote:
    u mnie po Aromku owulacja standardowo okolo 14 dnia, nastomiast moja ginekolog faktycznie mowiła żeby monitorowac wczesniej bo zdarza się, że jest szybciej.

    A ile razy masz wizyty na monitoring owulacji przy stymulowanym cyklu?

  • Sarenka89 Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 19 marca, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    byłam dzisiaj na monitorowaniu ovu i pęcherzyk jest i ma 17 mm ( 12 dzień cyklu) :)
    Dostałam receptę na Ovitrelle, mam jutro zrobić zastrzyk i jazda z małżonkiem. W piątek do kontroli czy pęcherzyk pękł :)

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

  • Sarenka89 Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 19 marca, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    A ile razy masz wizyty na monitoring owulacji przy stymulowanym cyklu?
    myślę, że dwa razy wystarczy :)

  • Maja1717 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 19 marca, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie 10dc, ogólnie wszystko ok, pęcherzyk jest, przepisal mi ovitrelle, żeby dzisiaj zrobić sobie zastrzyk. Mamy z mężem ❤️ dziś jutro i pojutrze i 30 marca mam zrobić betę, nie zapytałam tylko czemu nie robimy monitoringu czy pęcherzyk pękł, ale to pierwszy cykl więc może bardziej jest to taki próbny, ja też jakoś nie chce się spinać za bardzo, bardziej na luzie chce do tego podchodzić

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 69 48

    Wysłany: 19 marca, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia ❤️ Trzymam za Was kciuki 💪
    Najważniejsze pozytywne myślenie :)
    Ja jutro idę na monitoring (8 dzień cyklu) zobaczyć czy w ogóle Lametta na mnie działa - też mam pierwszy miesiąc stymulacji.

  • Maja1717 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 19 marca, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również trzymam za Was kciuki! 🫶

  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 69 48

    Wysłany: 19 marca, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać po badaniu bety :)

  • Nowa2024 Przyjaciółka
    Postów: 87 42

    Wysłany: 19 marca, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja1717 wrote:
    Byłam dziś na wizycie 10dc, ogólnie wszystko ok, pęcherzyk jest, przepisal mi ovitrelle, żeby dzisiaj zrobić sobie zastrzyk. Mamy z mężem ❤️ dziś jutro i pojutrze i 30 marca mam zrobić betę, nie zapytałam tylko czemu nie robimy monitoringu czy pęcherzyk pękł, ale to pierwszy cykl więc może bardziej jest to taki próbny, ja też jakoś nie chce się spinać za bardzo, bardziej na luzie chce do tego podchodzić


    Trzymam kciuki kochana! Ja w czwartek idę też w 10dc zobaczymy czy mi przepisze zastrzyk 😁 myślałam ogólnie że zastrzyk trochę później się robi gdzieś 13-14dc

  • Maja1717 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 19 marca, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślałam że później, bardziej obstawiałam na weekend, ale możliwe że to zależy od wielkości pęcherzyka

  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 69 48

    Wysłany: 20 marca, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po wizycie, 8 DC, pierwsza stymulacja lametta i cisza... Kompletnie nic się nie dzieje na jajnikach.
    Mam brać jeszcze przez 3 dni lamette 2x1 tabl. I przyjść za tydzień na sprawdzenie.
    Ogólnie mega mnie to podłamało... ;(

  • Maja1717 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 20 marca, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jeszcze coś się ruszy, pierwszy cykl najczęściej jest sprawdzający czy Wg na nas coś zadziała.. Niestety jest to cholernie ciężkie.. Z każdą kolejną wizytą zawsze idziemy z jakaś nadzieją, że będzie lepiej, a potem jest rozczarowanie.. Rozumiem doskonale bo w lutym jak byłam na wizycie z nadzieją, że w końcu może coś będzie szło do przodu usłyszałam: czekamy na kolejny cykl w tym już nic nie zrobimy też mnie to podłamło.. Trochę zaczynam sobie tłumaczyć w głowie i już próbuje podchodzić do tego bardziej na luzie, choć było ciężko..
    Ile się wg staracie, jesteście po jakiś badaniach itd?

  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 69 48

    Wysłany: 20 marca, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też próbuje się nie załamywać, odsuwać negatywne myśli od siebie, nie nakręcać się... Ale za bardzo się nie da :( Mimo wszystko te myśli ciągle są...
    Staramy się już prawie rok. Na początku naturalnie - mam PCOS i bardzo długie cykle. Podwyższone mocno androgeny - testosteron i androstendion. Ale nie wychodziło i gin stwierdziła że czas na wdrożenie stymulacji.
    Mąż miał badanie nasienia, był u androloga - wszystko jest u niego na szczęście ok :)

    Najgorsze jest to czekanie, czemu na codzien czas tak szybko leci a jak mam czekać na kolejną wizytę u ginka to mam wrażenie że czas stoi w miejscu 🤣

  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 69 48

    Wysłany: 20 marca, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z was może wie czy jeśli mam zalecone 2x1 tabletka lametty dziennie, to te dwie tabletki najlepiej wziąć na raz czy np. jedna rano a druga wieczorem?
    Zapomniałam zapytać ginekologa, a nie chce zawracac jej głowy pierdołami

  • Maja1717 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 20 marca, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat mam wszystko ok, a i tak nie wychodzi.. Moja koleżanka też ma PCOS, w końcu za którymś razem ze stymulacja się udało, ale niestety każda z nas jest inna.

    Dokładnie czekanie najgorsze..

    Ja Aromka miałam przepisane aby brać jedną tabletkę rano i drugą wieczorem

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ