X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • 89Natka Znajoma
    Postów: 30 5

    Wysłany: 2 września 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Mam pytanie. miałam inseminację, po 2 dniach miałam kontrolne usg i na nim było widać nadal pęcherzyk... tak jakby tej owu jeszcze nie było;-/ a brałam zastrzyk z ovitrelle. Ginekolog powiedział mi że on nie uznaje takiego pojęcia jak niepękające pęcherzyki bo w jakiś badaniach w Stanach udowodnili, że niekiedy pęcherzyk nie pęka jak balon na strzępy tylko się rozszczelnia, uwalnia komórkę i bywa że się zasklepia... Badanie miałam wykonywane w klinice leczenia niepłodności, doktor robił staż i specjalizację z niepłodności w Stanach także wydaje mi sie być osobą kompetentną... mam przynajmniej taką nadzieję. Spotkałyście się kiedyś z podobą opinią?

    Natka

    Starania od 12.2016

    12.2017- badanie nasienia - morfologia 1%
    04.2018- badanie nasienia - morfologia 2%
    05.2018- pierwsza wizyta w MedArt
    06.2018- sono Hsg -lewy jajnik niedrożny
    08.2018- inseminacja (morfologia 4%)
    12.2018 - inseminacja (morfologia 4%) zakończona pozytywnym testem
  • Olelka Koleżanka
    Postów: 46 4

    Wysłany: 22 września 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700, oj dawno mnie tu nie było. Okazało się, że owulacja była dzień później niż mówił ginekolog. I nawet się udało i zaszlam w tym cyklu w ciążę, niestety poronilam, więc znowu tu wracam

  • Zuzanka90 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 12 listopada 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Bardzo dużo czytałam i postanowiłam dopytac was o opinie.. jestem po pierwszym cyklu stymulowany aromkiem. Leki działają, bo w 11 dc czyli 5.11.2018 na monitoringu miałam dwa pecherzyki: w lewym jajniku 18 mm, w prawym 18mm. Lekarz powiedział, ze są duze szanse. Dostałam zastrzyk ovitrelle na pęknięcie wykonany 9.11.2018 chociaż dzień wcześniej czułam już kłucie w jajniku lewym. Lekarz kazał się starać 8,9,10,11 listopada. 16 mam zrobić progesteron. Jeżeli wyjdzie powyżej 10 to będzie dobrze i jeżeli okres nie przyjdzie (planowo 20) to 23 listopada zrobić betę. Dziewczyny... czy przy dwóch pęcherzykach dominujących z obydwu jajników są większe szanse na ciąże w rym cyklu? Lekarz powiedział, ze jest szansa na bliźniaki i po tych słowach zapomniałam wypytać o cała resztę ☺️ Dziekuje Wam z góry za podzielenie się swoimi doświadczeniami!

    Bellakawa lubi tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 12 listopada 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Zuzanka90, jak są 2 pęcherzyki to szansa na ciążę w tym cyklu jest większa niż jakby był tylko jeden :) Życzę dwóch kresek na teście!

    Zuzanka90 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • jjm Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanka90, oczywiście ze po stymulacji lekami jest większa szansa na ciąże także mnoga. Moim zdaniem przy stymulacji lekami bardzo ważne jest sprawdzenie drożności jajowodów i nasienia partnera. Te badanie bardzo dużo wyjaśniają. Ja żałuje, ze nie zrobiłam badania drożności przed stymulacja bo straciłam przez to dużo czasu.

    35l, Sono- hsg 10.2018r. - Jeden drożny Badanie nasienia- Ruchliwość plemników w dolnej normie.
    IUI - 12.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jjm wrote:
    Zuzanka90, oczywiście ze po stymulacji lekami jest większa szansa na ciąże także mnoga. Moim zdaniem przy stymulacji lekami bardzo ważne jest sprawdzenie drożności jajowodów i nasienia partnera. Te badanie bardzo dużo wyjaśniają. Ja żałuje, ze nie zrobiłam badania drożności przed stymulacja bo straciłam przez to dużo czasu.

    kiedy lekarz powinien skierowac na badanie drożności? po ilu nieudanych miesiącach starań? albo po jakich innych przesłankach?

  • Zuzanka90 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 13 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja już raz byłam w ciąży przy staraniach naturalnych bez żadnych wspomagaczy, ale poroniłam w 5 tyg. Lekarz na wizycie kontrolnej w czasie późniejszym „przy okazji” powiedział, ze teraz będzie cykl prawdopodobnie bezowulacyjny i zaproponował czy chce spróbować ze stymulacja. Zgodziłam się, to pierwsza próba. Może za to narazie nic nie zlecił, bo udało mi się zajść w ciąże bez wspomagaczy, ale mam odkryte pewne nieprawidłowości co do genetyki i badań z krwi wiec dodatkowe leki również są przypisane. Jeżeli przez pół roku od poronienia nie zajdę w ciąże z lekami i po stymulacjsvh to wtedy będziemy robić badania nasienia i może więcej moich. Mam nadzieje, ze skoro udało się bez tego wszystkiego to teraz musi być tylko lepiej.. a jeśli udałoby się mieć bizniaki to płakałabym, ale bardziej ze szczęścia :)

    Bellakawa lubi tę wiadomość

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 13 listopada 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na monitoringu 11dc, w prawym pęcherzyku były dwa pęcherzyki - 18 i 21mm, dostałam ovitrelle. Mieliśmy się starać 9 i 11 listopada. Martwi mnie fakt, że nie ma u mnie skoku temperatury, czyli co jednak nie pękły? ;(

  • Zuzanka90 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 13 listopada 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tydzień po zrobieniu zastrzyku zrobić badanie progesteronu. To może pokazać czy była owulacja i czy coś jest na dobrej drodze :) lekarz mówił, ze jak będzie wynik powyzej 10 to dobrze. Może warto u Ciebie tez sprawdzić ten poziom?

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 14 listopada 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podpowiedź. Zbadam go po tygodniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 07:56

  • Zuzanka90 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 14 listopada 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 08:17

  • Love_Blueberry Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 18 listopada 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :))
    Jestem nowa na forum.
    Od ponad roku wraz z mężem staramy się o dzidzie. Miesiąc temu postanowiłam poprosić o pomoc ginekologa. Rozpoczęliśmy od badań nasienia męża , a teraz jestem w trakcie monitoringu owulacji. W piątek była druga wizyta, pęcherzyk na prawym jajniku miał 17 mm. Jutro wieczorem idę na kolejne usg. Lekarz powiedział że jak na jego „nos” pęcherzyk pęknie w nocy z poniedziałku na wtorek i mamy z mężem zacząć działać. Mieliśmy tydzień „abstynencji” gdyż mąż ma niższa koncentracje plemników na ml.
    Mam nadzieje ze grudzień przyniesie nam dobra nowinę gdyż mamy już dość :( z reszta cały rok u nas był okropny wiec może chociaż tak nam życie wynagrodzi.
    Buziaki dla Wszystkich <3

    Starania 17 cykli o pierwsze
    4.02.2019 Wczesne samoistne poronienie , 5 tydzień ciąży.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love_Blueberry wrote:
    Hej dziewczyny :))
    Jestem nowa na forum.
    Od ponad roku wraz z mężem staramy się o dzidzie. Miesiąc temu postanowiłam poprosić o pomoc ginekologa. Rozpoczęliśmy od badań nasienia męża , a teraz jestem w trakcie monitoringu owulacji. W piątek była druga wizyta, pęcherzyk na prawym jajniku miał 17 mm. Jutro wieczorem idę na kolejne usg. Lekarz powiedział że jak na jego „nos” pęcherzyk pęknie w nocy z poniedziałku na wtorek i mamy z mężem zacząć działać. Mieliśmy tydzień „abstynencji” gdyż mąż ma niższa koncentracje plemników na ml.
    Mam nadzieje ze grudzień przyniesie nam dobra nowinę gdyż mamy już dość :( z reszta cały rok u nas był okropny wiec może chociaż tak nam życie wynagrodzi.
    Buziaki dla Wszystkich <3

    ŻYCZĘ POWODZENIA :)

    Love_Blueberry lubi tę wiadomość

  • Love_Blueberry Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamaja wrote:
    ŻYCZĘ POWODZENIA :)
    Dziekuje ❤️
    Dziś byłam u ginekologa. W prawym jajniku gdzie był pęcherzyk , doszło do jego pęknięcia. Widać wyraźnie na USG „rozerwany” pęcherzyk. Pan doktor życzył powodzenia i kazał działać przez dwa dni. Mieliśmy z mężem tydzień przerwy ze względu na zalecenia lekarza z uwagi na niższa koncentracje. Czy uważacie ze jeśli pęcherzyk pękł prawdopodobnie dopiero co, jest szansa na zapłodnienie? Właśnie jesteśmy po stosunku :p

    Starania 17 cykli o pierwsze
    4.02.2019 Wczesne samoistne poronienie , 5 tydzień ciąży.
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 19 listopada 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwolniona komórka jajowa jest w stanie czekać nawet do 12 godzin więc jest szansa :)
    Dziwne natomiast zlecenia z tym tygodniem abstynencji. Stare plemniki są mało ruchliwe wiec podobno zaleca się do 5 dni przerwy (podobnie z seminogramem jest).
    Ale pewnie lekarz miał rację. Powiedzenia! Trzymam kciuki

    Love_Blueberry lubi tę wiadomość

  • Love_Blueberry Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 20 listopada 2018, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Uwolniona komórka jajowa jest w stanie czekać nawet do 12 godzin więc jest szansa :)
    Dziwne natomiast zlecenia z tym tygodniem abstynencji. Stare plemniki są mało ruchliwe wiec podobno zaleca się do 5 dni przerwy (podobnie z seminogramem jest).
    Ale pewnie lekarz miał rację. Powiedzenia! Trzymam kciuki
    Dziekuje za odpowiedz :)
    No właśnie mi tez na początku wydawało się to dziwne, ale później tłumaczył ze u męża tych plemników jest za mało i musi się uzbierać - prostym językiem :p
    Dziekuje ślicznie, mam nadzieje ze w końcu nam się uda ❤️

    Starania 17 cykli o pierwsze
    4.02.2019 Wczesne samoistne poronienie , 5 tydzień ciąży.
  • Bardotka# Ekspertka
    Postów: 202 122

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 23:01

  • jjm Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardotka#, jesli zdecydujesz sie pojechac do lekarza to bedziesz miala pewnosc czy pęcherzyk pękł czy nie.

    35l, Sono- hsg 10.2018r. - Jeden drożny Badanie nasienia- Ruchliwość plemników w dolnej normie.
    IUI - 12.2018
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardotka i jak? Byłaś dzisiaj u lekarza?

    Bardotka# lubi tę wiadomość

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny poradzcie co robić, w czwartek byłam na monitoringu i gin powiedział, że jest pęcherzyk 19mm i że pęknie w ciągu 4dni, od dzisiaj miałam zacząć brać luteinę przez 10dni, wczoraj po południu poczułam ból po prawej stronie, wydaje mi się że to jak na pęknięcie, zrobiłam test owu i kreska testowa była dużo mocniejsza niż kontrolna, dzisiaj powtórzyłam rano test i dalej to samo.

    Co robić? Brać luteinę czy poczekać jeszcze i zrobić jeszcze raz test owu? Boje się że jesli owu dopiero będzie to coś zblokuje.


    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
‹‹ 1138 1139 1140 1141 1142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ