Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Ania1003
Autorytet
2302

Wysłany: 9 czerwca, 18:08
Cytuj | (1) | Zgłoś
werka93 napisała:
Dziewczyny a ile dni przed owulacja widać na USG pecherzyk? :)

Zależy kiedy występuje owulacja. Ja mając owu 12-14dc, i będąc na monitoringu ok. 6-8dc, miałam już dość spore pęcherzyki.

Rubii lubi tę wiadomość

mhsvl6d8ubjibrpr.png

mhsv3ew189z8afdk.png

werka93
Autorytet
152

Wysłany: 10 czerwca, 01:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
No nic, pozostaje czekać na kolejny miesiąc, oby owulacja się pojawiła :)

f2w39jcgvvzzn6ra.png

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 12 czerwca, 12:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny.

U mnie niestety rozpoczął się kolejny cykl starań. Znów nic nie wyszło. Byłam wczoraj na monitoringu ale jeszcze nic nie było widać bo za wcześnie (6dc). Kolejny monitoring mam 18 czerwca w 13 dc już coś powinno być widać. Mam nadzieje że coś tam urośnie. A jak tam dziewczyny u Was? Jak wasze starania? Czekamy na jakieś pozytywne wieści!!

28.11.2017 - [*] Aniołek ❤️ 7tc
8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
5 cykli z clo bezskutecznych
Pcos
Tyle sił trzeba by walczyć o swoje sny ❤️

storczm
Debiutantka
1

Wysłany: 17 czerwca, 13:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć,

potrzebuje się poradzić, ponieważ zaczynam tracić zaufanie do lekarzy...

W 9dc (9.06) byłam na monitoringu bo od 4-8 dc brałam CLO i co na USC okazało się że w lewym jajniku który przez poprzednie 3 cykle na CLO był uśpiony, jest plamka, jak to Pani dr określiła albo po torbieli albo ciałko żółte bo jest ukrwiona.

Ale co oznacza, że przestrzeń jest ukrwiona, kiedy w takim razie była owu? plamka była wielkości 17mm-22mm

Dodam, ze 19.05 byłam na usg i torbieli nie było.

Co ja mam o tym myśleć? Kiedy mogła być owu, i czy w ogóle była?
Od zeszłego piątku (8dc) mam stan podgorączkowy, temp codziennie powyżej 37.2

Podpowiedzcie coś proszę :)

storcz

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 18 czerwca, 19:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bardzo prawdopodobne ze moglo to byc cialko zolte ale nie wiem jak to jest z jego ukrwieniem. Mi nigdy lekarz nie mowil ze moje cialko zolte jest ukrwione. Owu jest zazwyczaj kiedy pecherzyk osiaga wielkosc 22-23 mm. Podwyzszona temleratura moze swiadczyc o tym ze owu juz byla. Najlepiej byloby zrobic badanie progesteronu z krwi zeby sprawdzic czy owu byla.

8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
Pcos

Samsaramsa
Autorytet
544

Wysłany: 22 czerwca, 10:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej. Zaczęłam pierwszy cykl z monitoringiem a to w sumie drugi cykl staraniowy tyle że kp i różnie może byc dla tego monitorujemy. W pon 12dc był w prawym pecherzyk 16mm i Endo ponad 5mm a wczora 15dc pęcherzyka tego brak za to drugi 11mm i w lewym 8mm. Endo niecałe 7mm. W poniedziałek kolejny monitoring. Temperatura skacze raz 36.6 a raz 36.3 dzisiaj spadek na 36.1. Oby te pęcherzyki pękły. Powodzenia dziewczyny!

3jgxyx8dvoujfeze.png

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 25 czerwca, 17:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Samsaramsa powodzenia w takim razie!! Oby pecherzyki ladnie pekly dlaj znac koniecznie po monitoringu jak sie ma sytuacja. Ja dzis bylam na monitoringu endo 8,5 mm w lewym jajniku cialko zolte 26 mm. Teraz pozostaje mi tylko czekac. Trzymam za Ciebie kciuki!

8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
Pcos

Samsaramsa
Autorytet
544

Wysłany: 25 czerwca, 18:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Z prawego maleje pecherzyk. Ma teraz 8mm. Z lewego rośnie ma 12.5mm a endo 8.5mm. Może ten lewy zatrybi. Rubii kciuki !

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 czerwca, 20:49

3jgxyx8dvoujfeze.png

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 25 czerwca, 18:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie teraz tez lewy pekl. Oby byla ladna owu!! A masz jakis zastrzyk na pekniecie czy lekarz czeka jak samoistnie peknie?

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 czerwca, 18:42

8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
Pcos

Samsaramsa
Autorytet
544

Wysłany: 25 czerwca, 18:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Rubii to dopiero mój drugi cykl po porodzie a dodatkowo jeszcze kp . Monitoring robie dama dla siebie żeby zobaczyć co tam się teraz dzieje

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 czerwca, 19:06

3jgxyx8dvoujfeze.png

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 25 czerwca, 19:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
To juz jedna dzidzie masz. Chlopczyk czy dziewczynka? Ja z mezem dopiero o pierwszw sie staramy. Raz nam sie udalo ale niestety w listopadzie w 7dc cyklu poronilam co ciezko przezylam i teraz dalej sie staramy ale cos ciezko idzie

8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
Pcos

Samsaramsa
Autorytet
544

Wysłany: 25 czerwca, 19:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Chłopiec 10 miesięcy ma. Szybko się udało bo w 2cs. Pierwsza ciążę też poroniłam ale to już 6lat temu. Nie był a planowana ale bardzo to przezylismy i trudno było nam się zdecydować teraz na dziecko

3jgxyx8dvoujfeze.png

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 25 czerwca, 19:45
Cytuj | (1) | Zgłoś
To gratulacje z okazji narodzin synka. Teraz tez Ci sie szybko uda zobaczysz. Wierze w to i trzymam kciuki bardzo mocno!

Samsaramsa lubi tę wiadomość

8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
Pcos

Samsaramsa
Autorytet
544

Wysłany: 25 czerwca, 20:00
Cytuj | (1) | Zgłoś
Rubii ja za Ciebie też!

Rubii lubi tę wiadomość

3jgxyx8dvoujfeze.png

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 26 czerwca, 07:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
A kiedy u Ciebie wypada termin @? Ktora oczywiscie nie przyjdzie :-) Jak dlugie masz cykle?

8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
Pcos

Samsaramsa
Autorytet
544

Wysłany: 26 czerwca, 09:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ostatni miał 36. Przed porodem też takie długie. Dzisiaj 20dc

3jgxyx8dvoujfeze.png

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 26 czerwca, 09:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja tez mam takie dlugie cykle ze wzgledu na pcos. Ja mam dzisiaj 21dc idziemy prawie rowno :D

8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
Pcos

Rubii
Autorytet
293

Wysłany: 26 czerwca, 09:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ale teraz mialam wczesniej owu wiec ten cykl bedzie liczyl mniej dni ok 30-31

8cs ppo
2 cykl z letrozolem 2x1
Pcos

Paulik
Znajoma
4

Wysłany: 6 lipca, 18:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czesc dziewczyny już nie wiem w jakim temacie wpisać to. mialam badanie hsg z miesiąc temu i prawy jajowód drożny a lewy po ciąży pozamaczinej która była usunięta laparoskopowo niedrozny i ten jajowód zostawili. byłam na monitorowaniu i w zeszłym miesiącu owulacja była z prawego a teraz mam z lewego. Lekarka powiedziala że zdarza się że zachodzi się w ciążę przy owulacji z niedrożnego jajowodu ale coś mi się w to nie chce wierzyć :/ już naprawdę mam dość tej drogi pod górkę. Co o tym sądzicie?

Paulik

Isaura81
Autorytet
440

Wysłany: 3 sierpnia, 20:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Paulik napisała:
Czesc dziewczyny już nie wiem w jakim temacie wpisać to. mialam badanie hsg z miesiąc temu i prawy jajowód drożny a lewy po ciąży pozamaczinej która była usunięta laparoskopowo niedrozny i ten jajowód zostawili. byłam na monitorowaniu i w zeszłym miesiącu owulacja była z prawego a teraz mam z lewego. Lekarka powiedziala że zdarza się że zachodzi się w ciążę przy owulacji z niedrożnego jajowodu ale coś mi się w to nie chce wierzyć :/ już naprawdę mam dość tej drogi pod górkę. Co o tym sądzicie?
Mozna zajsc w.ciaze z niedroznego (czesciowo niedroznego) jajowodu. Plemniki mogandie dostac ale jajeczko z racje.ze jest wieksze, nie wydostanie sie i mozemy miec problem z ciaza pozamaciczną.
Druga kwestia, badanie hsg nie jest idealne i moze podawac bledne wyniki. Moze byc czasowa niedroznosc np przy ujsciu jajowodu.
Tutaj jest sporo przypadkow ze po stwierdzeniu niedroznosci udalo sie i jajeczko dotarlo tam gdzie trzeba. Powodzenia. Glowa do gory

Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
HSG - drożne jajowody
Niedomoga lutealna
Zioła ojca sroki nr 3

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)