X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Hej dziewczyny może mi coś doradzicie. Mam wrazenie że przekopalam mój internetu a odpowiedzi nie znalazłam. Byłam wczoraj na usg w 17 dc. Był widoczny pęcherzyk bezechowy 20 mm. Lekarz mówi że widać ładny śluz w szyjce i że owulacja tuż tuż. A potem sprawdzał endometrium i powiedział że jest typowe dla fazy wydzielniczej i ma 8.1 mm. O co chodzi? Z jedek strony niby Zara owu a z drugiej endometrium jak dla fazy poowulacyjnej...? Jak to interpretować?

    no al lekarz co na to?

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 21 marca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no nic. Powiedział że owulacja zaraz powinna być a endometrium typowe dla fazy wydzielniczej. A mi się coś porypalo że faza wydzielnicza to ta właśnie pierwsza faza. Dopiero potem sprawdziłam że to faza poowulacyjna. A sam lekarz się nie odniósł do tego

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Love_Blueberry Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie i pomóżcie mi bo na głowę dostanę.
    W lutym poroniłam samoistnie.
    W pierwszym cyklu próbowałam sama wyłapać owulacje testami owulacyjnymi. Miesiączka przyszła...
    w nowym cyklu postanowiłam pójść do ginekologa na monitoring.
    Od poniedziałku (10 dzień cyklu) pęcherzyk tej samej wielkości.
    Poniedziałek 13 mm -10dc
    Wtorek 13 mm -11dc
    Czwartek 13 mm - 13dc
    O co tu chodzi ?
    Po poronieniu miałam robione badania wszystkie wyniki doskonale nic tylko dzieci robić wiec co jest nie tak :(((((

    Starania 17 cykli o pierwsze
    4.02.2019 Wczesne samoistne poronienie , 5 tydzień ciąży.
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 21 marca 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love Blue Berry też tak miałam i to w cyklu po stymulacji. Pęcherzyk jakoś się zatrzymał na 15 mm i przez parę dni ani drgnal mimo leków. Potem Juz nie chodziłam na stymulacje. A tydzień później miałam owulacje. Nie wiem czy ten pęcherzyk urósł czy inny. Zaszłam w ciążę w tym cyklu ale niestety poronilam w 8tc

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Love_Blueberry Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 21 marca 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Love Blue Berry też tak miałam i to w cyklu po stymulacji. Pęcherzyk jakoś się zatrzymał na 15 mm i przez parę dni ani drgnal mimo leków. Potem Juz nie chodziłam na stymulacje. A tydzień później miałam owulacje. Nie wiem czy ten pęcherzyk urósł czy inny. Zaszłam w ciążę w tym cyklu ale niestety poronilam w 8tc
    Dziekuje za odpowiedz. Serio już wariuje na maxa z tym wszystkim co się dzieje , najgorsze jest to ze naprawdę odpuściłam było wszystko super. Ide na monitoring zadowolona z myślą ze pęcherzyk urośnie a tu dupa blada...

    Starania 17 cykli o pierwsze
    4.02.2019 Wczesne samoistne poronienie , 5 tydzień ciąży.
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Witajcie
    Czy może któraś z Was miała podobny problem do mojego...?
    Od zawsze miałam problem z @ nigdy nie wystąpiła u mnie sama, zawsze była wywoływana luteina, długi czas brałam antykoncepcję.
    Odstawiłam antykoncepcję żeby starać się o dziecko i tu wstał się problem miałam podejrzenie Pco ale zostało to wykluczone mam tylko jajniki struktury Pco-nie rozumiem tego, biorę tabletki na tarczyce po których nie czuje się dobrze. Byłam w szpitalu, miałam robione wszystkie badania podobno problem nie jest poważny ponieważ mam tylko zaburzenia hormonalne związane ze stresem(od dziecka?). Wogóle nie występuje u mnie @ (jak brałam antykoncepcję pytałam lekarza jak jest z płodnościa dostałam odpowiedź że pęcherzyk który Pani doktor" widziała" pękł... widziała również ciałka żółte i albo te ciałka albo torbiele w około jajników mi się zbierały(nic z tego nie rozumiem) ponieważ teraz Pani doktor nie widzi nic... moja @ jest wywoływana luteina i biorę clo od 2 dnia cyklu przez 5 dni, jestem po pierwszej "kuracji" miałam monitoring 14.02 I Pani doktor nie widzi nic ani pęcherzyka że doszło do owulacji ani tych" ciałek"... (brzuch bolał mnie po tym clo ).

    ?

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 22 marca 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) 20 marca byłam u lekarza na usg i miałam pęcherzyk 16 mm. Dzień przed badałam lh i estradiol wyniosły odpowiedni 21 i 125. Lekarz kazał powtórzyć badanie dzisiaj. Dzisiejsze wyniki to lh - 8 i estradiol 80. Mierzę też PTC i dzisiaj zaobserwowałam skok temp o ponad 0,2 stopnia. Czy jest możliwe, że owulacja się jednak odbyła? Czy raczej pęcherzyk nie pęknie? Tylko skąd ten wzrost temp?

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • Agata7890 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) chciałabym Was prosić o poradę. Staramy się o dziecko już ponad 9 miesięcy. Moje zdrowie psychiczne cierpi bardzo...

    W poprzednim cyklu zaczęłam zbyt późno monitoring, bo mam nieregularne cykle i okazało sie, ze był LUF. W tym miesiącu cykl rozpoczął się 7 marca i w 12 dniu dostałam zastrzyk Ovitrelle na pęknięcie. Po 24 godzinach miał być stosunek. Na wszelki wypadek poprawiliśmy kolejnego dnia.

    Moja temperatura ciała była zawsze niska ok. 36,0, 36,2.Od podania zastrzyku moja temperatura ciała rano to 36,5 -36,6 a popołudniu znowu spada do 36,2. Pobolewa mnie tez jajnik, ale z dnia na dzień co raz mniej.. Wizytę kontrolna mam w czwartek, ale już nie mogę wysiedzieć z nerwów. Myślicie, ze to może być znowu LUF ?

    Mam tez hashimoto i jestem po laparotomii torbieli czekoladowej..

    Z góry dziekuje za poradę :)

  • Agata7890 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love_Blueberry wrote:
    Dziewczyny powiedzcie i pomóżcie mi bo na głowę dostanę.
    W lutym poroniłam samoistnie.
    W pierwszym cyklu próbowałam sama wyłapać owulacje testami owulacyjnymi. Miesiączka przyszła...
    w nowym cyklu postanowiłam pójść do ginekologa na monitoring.
    Od poniedziałku (10 dzień cyklu) pęcherzyk tej samej wielkości.
    Poniedziałek 13 mm -10dc
    Wtorek 13 mm -11dc
    Czwartek 13 mm - 13dc
    O co tu chodzi ?
    Po poronieniu miałam robione badania wszystkie wyniki doskonale nic tylko dzieci robić wiec co jest nie tak :(((((

    Jak miałam podobnie to moja doktor mówiła, ze to wina stresu. Tak intensywnie myślałam o tym wzroście pęcherzyka, ze się zestresował i się zatrzymał.

    Jeżeli to jednorazowa sytuacja to się nie przejmuj i poczekaj spokojnie do kolejnego cyklu. Będzie dobrze !

  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 26 marca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn, które miały monitoring. Kiedy najlepiej wybrać się na kolejne usg? Byłam wczoraj, 17dc, pęcherzyki 21mm i 24mm. Lekarz powiedział żeby przyjechać w środę/czwartek. Jak pojadę w środę to wiadomo że będzie bardziej na bieżąco, ale jeśli pęcherzyki nie pękną to będę musiała przyjechać tez w piątek, a wiadomo to dodatkowo wydana kasa. A jak przyjadę w czwartek to w piątek już raczej nie będzie takiej potrzeby.
    Co byście zrobiły? Wiadomo że trzeba monitorować regularnie ale tez kwestia kasy. Kolejne usg będzie już czwartym w tym cyklu. Cykl mam stymulowany clo, od wczoraj wieczorem biorę Duphaston.

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 26 marca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to jest Twój pierwszy monitorowany cykl?

    Jeśli tak, to ja bym poszła i w środę i w piątek. Kolejny cykl też bym zrobiła z pełnym monitoringiem, bo być może będzie pracował drugi jajnik, a być może ten sam. Natomiast jeśli jest to już, któryś z rzędu monitorowany cykl i znasz swoje ciało na tyle dobrze, że wiesz, że LUF Ci nie grozi i wyczujesz owulkę, to idź w czwartek.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 26 marca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) tak, to mój pierwszy stymulowany i monitorowany cykl

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • MEGI 123 Autorytet
    Postów: 424 605

    Wysłany: 26 marca 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, testy owulacyjne od 13dc nic nie pokazały, mam już 18dc i dziwne od dzisiejszej nocy promieniujace bóle jajnika prawego aż na nogę, czy któraś tak miała?? Może owu było wcześniej

  • Gula Autorytet
    Postów: 745 303

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile czasu wstecz lekarz jest w stanie stwierdzić że była owulacja? Byłam na usg w poniedziałek i były pęcherzyki 21mm i 24mm. Lekarz kazał przyjechać w środę/czwartek żeby sprawdzić czy pękły. Dziś nie za bardzo chce mi się jechać. To będzie jakaś różnica między usg dziś wieczorem (ok 19) a jutro przed południem (ok11)? Zastrzyku i tak nie dostanę na pęknięcie. Doradźcie proszę :)

    Starania od sierpnia 2018
    09.2019 - 10tc puste jajo płodowe 💔
    09.2020 - cb 😔

    13.08.2021 - II 🍀
    25.08.2021 - 6mm człowieka z bijącym💚
    15.09.2021 - 2,43cm/❤️177

    ckaiikgnedsk8113.png
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 28 marca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. to mój pierwszy monitorowany cykl. pierwsze usg bylo wykonane w 9dc i byl pecherzyk w prawym jajniku 9mm a w lewym 8mm. kolejne usg bylo w 11dc i lekarz stwierdzil ze pecherzyki dalej maja ten sam rozmiar. kazal zrobic kolejne usg w 15dc, a jesli nic sie nie zmieni to stymulacja Clo.Czy to oznacza cykl bezowulacyjny?

    preg.png
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niekoniecznie- kiedy masz 15 dc?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis .i jade popoludniu na kolejne usg

    preg.png
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety dalej bez zmian. lekarz kazal czekac na miesiaczke i przyjechac po recepte na clo

    preg.png
  • Agata7890 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, używam testów owulacyjnych z rossmana. Obojętnie w jakim dniu cyklu jestem pokazują blada druga kreskę. Czekam na miesiączkę i dzis tez wyszła blada kreska :/

    Wam tez tak wychodzą te testy? Nigdy nie wychodzi zupełnie biała ?

    W tym cyklu mam problem z niepeknietym pęcherzykiem i postała torbiel - zastanawiam się czy to nie problem.

  • Monika_hope Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    W 12 dc miałam robione USG monitorowania owulacji. Lekarz powiedział mi, ze cykle mam bezowulacyjne (taka po prostu jest moja przypadłość). Na USG wyszło , ze w obu jajnikach mam liczne pecherzyki. Endometrium miałam 4 mm. Przepisał mi ovarin 2 razy dziennie oraz glucophage xr 750 mg - raz dziennie.
    Cykle mam 32 +/- dniowe
    Brak nadwagi
    Brak owłosienia męskiego, itp.
    Czy jest możliwość ze nie zajdę w ciąże ?
    Przyznać, ze na forum i w internecie jest mnóstwo informacji i PCO i PCOS, ale brakuje mi informacji co w mojej sytuacji - lekarz nie powiedział ze to PCOS. Może któraś z Was miała podobna sytuacje ?

‹‹ 1142 1143 1144 1145 1146
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ