X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring owulacji u lekarza
Odpowiedz

Monitoring owulacji u lekarza

Oceń ten wątek:
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 20 lipca 2022, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha87 wrote:
    Tak się zastanawiam czy komuś zdarzyła się sytuacja,że na obrazie usg nie było widać płynu w zatoce ani ciałka zółtego po owulacji??moja ginekolog twierdzi,że nie zawsze widać i an dzień dzisiejszy nie wie czy owulacja była czy nie :/dzis mój 17dc a niby owulacje miałabym ok 13dc-14dc.Ktoś doradzi ?

    A w którym dniu cyklu byłaś? Teoretycznie chyba mogło być tak, że pęcherzyk już pękł, ale ciałka żółtego nie było widać, bo od owulacji do pojawienia się jest ok. 30 godzin.

  • Aneczka Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Mi tylko te lekarz zlecił badania jak do tej pory a jest specjalistą od niepłodności i endokrynologiem a mąż badał nasienie? Mi docent powiedział na piątkowej wizycie że jeśli 3 stymulacje nie przyniosą efektów to zrobimy test penetracji i drożność jajowodów. Dziś jestem tydzień od ovitrelle i strasznie mnie kloje w podbrzuszu w 1 miejscu jakby mi ktoś szpilkę wbijał.


    Mi to samo lekarz powiedział 3 cykle z clostilbegyt i jak będzie brak ciąży to kieruje mnie na drożność jajowodów .. jak to powiedział " szkoda czasu" .
    Teraz miałam pierwszy cykl z CLO. Na monitoringu w 11dc pęcherzyk był już prawie gotowy do pęknięcia z prawego jajnika. Byl weekend więc brak monitoringu. Dziś jestem w 15dc jutro monitoring. Ale wydaje mi się że owulacje miałam w 13 DC byl wyrzut śluzu płodnego szklistego rozciągliwego... A w dzień wcześniej strasznie mokro ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2022, 18:59

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3574 1806

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka wrote:
    Mi to samo lekarz powiedział 3 cykle z clostilbegyt i jak będzie brak ciąży to kieruje mnie na drożność jajowodów .. jak to powiedział " szkoda czasu" .
    Teraz miałam pierwszy cykl z CLO. Na monitoringu w 11dc pęcherzyk był już prawie gotowy do pęknięcia z prawego jajnika. Byl weekend więc brak monitoringu. Dziś jestem w 15dc jutro monitoring. Ale wydaje mi się że owulacje miałam w 13 DC byl wyrzut śluzu płodnego szklistego rozciągliwego... A w dzień wcześniej strasznie mokro ..


    Mam nadzieję że jednak nie będzie potrzeby robienia drożności i do tego czasu się uda. Ale moj mowi podobnie ze szkoda czasu wiec po 3 cyklu drożność
    na tą chwilę skierowal męza na kontolne badanie nasienia. Wiem tylko tyle bo pytałam docenta na poprzedniej wizycie że clo można brać do skutku jeżeli są problemy z owulacją a nie tak jak słyszałam że tylko przez 6 cykli. To bardzo szybko miałaś pecherzyk dominujący jak w 11 dniu cyklu. Mój poprzednio był w 13 dniu cyklu miałam 3 pecherzyki z czego 2 pękły ale nie udało się. Na tą chwilę jestem w trakcie brania clo, w poniedziałek mam monitoring zobaczymy jakie duże są pecherzyki i ile urosło. A u Ciebie jak sytuacja? Przepraszam za zwłokę ale jestem na urlopie i mniej mnie tutaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2022, 15:05

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ