Letnia promocja w OvuFriend!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 31 sierpnia a otrzymasz od nas prezent:

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend, w niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 31 sierpnia 2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring owulacji u lekarza
Odpowiedz

Monitoring owulacji u lekarza

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • demi_01 Ekspertka

Wysłany: 30 listopada 2014, 14:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny?
    Czy któraś z Was prowadzi monitoring owulacji u lekarza? Warto? Kiedy należy się zgłosić na pierwszy monitoring w cyklu?

• vanessa Autorytet

Wysłany: 30 listopada 2014, 14:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam. Watro bo można sprawdzić czy rzeczywiście owulacja wystepuje czy pecherzyki pekaja tak jak trzeba, bo moga rosnąć a nie pekać tylko np. sie zapadać.
    U mnie nic nie wskazywało na cykle bezowulacyjne temp. rosła w drugiej fazie, prog był 15-17 co wg. niektórych (ale nie wszystkich) ginów wskazuje na cykl owulacyjny.
    Trzeba tez znaleźć lekarza który sie na tym zna, bo ja chodziłam raz do lekarki która zamiast pęcherzyka potrafiła pomierzyć coś innego :/ i niby "pecherzyki" raz rosły a raz malały i tak na zmiane ale to dlatego że nie były mierzone bo w rzeczywistości tak sie nie dzieje.
    Kolejny lekarz robił dobrze usg ale nie wiedział czy pekaja czy nie... albo nie chciał mi powiedzieć... i zlecał badać prog. i stwierdzał ze wynik 17 potwierdza owulację, ale u mnie przy takim wyniku nie było owulacji.
    Dopiero jak poszłam ze zdjeciami USG do naszego lekarza (bo monitoringi robiłam u innych na miejscu bo lekarz prowadzący daleko) to okazało sie że pęcherzyki rosły ale nie pekały tak jak powinny czyli owulacji nie było mimo że taki prog. wyszedł ale mój lekarz i tak uważa że prog powinien być co njmniej 19.

7 lat starań o Ciebie Kruszynko...
    i wreszcie jesteś z nami :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 30 listopada 2014, 14:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy ilu dniowe masz cykle i kiedy przypadnie owulacja ;)
    Ja mam 29 dniowe i chodzę na monitoring ok 12 dc. I potem jeszcze w 15 zobaczyć czy owulka była i czy pecherzyk peknal. Zazywam CLO wiec musze sprawdzac czy wszystko ok. Osobiście polecam, bo tylko tak w 100% można sprawdzić czy jest owu :)

M4DZI4 lubi tę wiadomość

• demi_01 Ekspertka

Wysłany: 3 grudnia 2014, 10:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze inne opinie na ten temat?

• Frelka Ekspertka

Wysłany: 3 grudnia 2014, 10:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem gdzie pytać więc podepnę się tutaj.
    W tym cyklu byłam na usg w 10 i 15 dc. 10-go ładny pęcherzyk, 17 mm. A 15-go śladu po nim nie ma. OVF wyznaczyło mi owulację na 12 dc. Czy to możliwe, żeby tego 15 dc nie było jeszcze widać ciałka żółtego, ale jednak owulacja wystąpiła? Czy mam uznać, że owulacji nie było, skoro go na usg nie widać i mam nie robić sobie w tym cyklu nadziei?

Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 3 grudnia 2014, 11:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka miałam podobną sytuację, w 15 dc. nie było widac już pęcherzyka ani ciałka a mimo to gin powiedział, że jest szansa. Nadzieję zawsze warto mieć! Pamiętaj, że OF mogło wyznaczyć ci owu za szybko i może pęcherzyki pękły w 13 albo 14 dc. :)

• M4DZI4 Autorytet

Wysłany: 3 grudnia 2014, 11:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    demi_01 wrote:
    Jeszcze inne opinie na ten temat?
    Moim zdaniem jak się stara bezowocnie rok czasu to najwyższa pora zacząc monitorowac owulację u gina,najlepiej znalezc takiego co się typowo zajmuje leczeniem bezpłodności.Ja głupia dwa lata straciłam zanim trafiłam do swojego gina z kliniki leczenia niepłodności w Białymstoku.Jak się okazało miałam wiele cykli bezowulacyjnych i tu był pies pogrzebany.Dostałam lek na stymulację owulacji i chodziłam na minitoringi ok 12 dc, potem badałam progesteron by potwierdzic czy owulka nastąpiła.Jak się okazało że pęcherzyki nie zawsze pękają to wprowadziliśmy zastrzyk ovitrelle ( po usg na którym gin stwierdzał ilośc i wielkośc pęcherzyków)i tak oto niedługo na świecie pojawi się moja dziecina :)Warto koniecznie warto chodzic się monitorowac i sprawdzac co się dzieje a nie tracic czas na bezowocne starania ( zwłaszcza u dziewczyn po 30tce takich jak ja ,kiedy czas goni ;)) Powodzonka !!!

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 grudnia 2014, 11:34

relgh371ssmqv4f3.png
  • słodka Przyjaciółka

Wysłany: 3 grudnia 2014, 12:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring na NFZ czy prywatnie?

• elcia_aa Autorytet

Wysłany: 5 grudnia 2014, 15:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się, że raczej prywatnie, koszt w moim przypadku 40-50 zł ;/

I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • Jeheria Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2016, 18:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio lekarz mnie poinformował że zwykły gabinet ginekologiczny nie zajmuje się leczeniem niepłodności i monitoringiem, zrobila oczywiscie USG ale endometrium było zerowe wiec zaleciła monitoring prywatnie włączając leki oczywiście. Koszt u mnie 30 zł monitoring

7v8rdqk3cugy87ry.png
    Starania od sierpień 2016
    Hashimoto, IO, endometrioza I st., trombofilia wrodzona, cienkie endometrium, MTHFR A1298C hetero, PAI hetero
    HSG ok, histero ok, kariotypy ok, nasienie ok
    10.08.19 punkcja - 17 pęcherzyków, 6 zapłodniono, 6 zarodków dotrwało do 3 doby
    13.08.19 transfer 9a,
    na zimowisku 5❄️: 4ab, trzy 3bb, 1bb
    beta 9dpt=61
    beta 11dpt=159
  • kasia2903 Ekspertka

Wysłany: 24 listopada 2016, 09:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jakiś słaby ten gabinet, chociaż by wnioskując po cenie... u mnie ostatnie 50zł..a tak to w granic 100-150 zł

Gasie lubi tę wiadomość

ciągłanadzieja
    ajnr79d.png[/url]
    w4sq0dw4gz8fxpcs.png

• Jeheria Autorytet

Wysłany: 24 listopada 2016, 17:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mieszkam w Ełku (60 tys mieszkanców) region biedoty - woj. Warmińsko-Mazurskie. Lekarz bardzo dobra wśród naszych ełckich. Oczywiscie to cena samego jednego monitoringu który musi być min. 3 w cyklu. A w Olsztynie znajoma ma monitoring na NFZ...

7v8rdqk3cugy87ry.png
    Starania od sierpień 2016
    Hashimoto, IO, endometrioza I st., trombofilia wrodzona, cienkie endometrium, MTHFR A1298C hetero, PAI hetero
    HSG ok, histero ok, kariotypy ok, nasienie ok
    10.08.19 punkcja - 17 pęcherzyków, 6 zapłodniono, 6 zarodków dotrwało do 3 doby
    13.08.19 transfer 9a,
    na zimowisku 5❄️: 4ab, trzy 3bb, 1bb
    beta 9dpt=61
    beta 11dpt=159
  • Paulinucha87 Ekspertka

Wysłany: 8 grudnia 2016, 00:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiam czy komuś zdarzyła się sytuacja,że na obrazie usg nie było widać płynu w zatoce ani ciałka zółtego po owulacji??moja ginekolog twierdzi,że nie zawsze widać i an dzień dzisiejszy nie wie czy owulacja była czy nie :/dzis mój 17dc a niby owulacje miałabym ok 13dc-14dc.Ktoś doradzi ?

• Dominisia883 Autorytet

Wysłany: 12 lipca 2017, 19:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie. Chciałabym zacząć chodzić na monitoring owulacji ale pracuję od 6:00 do 13:00 a że dojeżdżam to o 14:00 jestem w domu. Jest jakaś różnica czy będę chodzić rano czy po południu? Wydaje mi się że nie ale wolę spytać. Nie mam możliwości wziąć teraz wolne w czasie urlopów i nie mam możliwości wyjść na chwile z pracy niestety a zależy mi żeby wykonać monitoring w tym bądź kolejnym cyklu.

22cs
    10.07.17 morfologia 4%
    18.09.17 morfologia 2%
    10.11.17 morfologia 4%
    14.03.18 4%
    b69bc213f9af994cd5d902b4f43ccaea.png
    bfarxzdvn0n45n2f.png
  • Emily89 Autorytet

Wysłany: 13 lipca 2017, 07:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam zazwyczaj po południu, ale zdarzyło się, też że byłam w sobotę, to wtedy rano :)

Nie ma żadnej różnicy. Ja miałam monitoring co 2 dni robiony i był dobry przyrost, niezależnie od godziny monitoringu :)

bl9c3e5ez8bo2wpc.png

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)