X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację owulacja bez skoku temperatury
Odpowiedz

owulacja bez skoku temperatury

Oceń ten wątek:
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 2 listopada 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, czy zdarzyła się którejs z Was owulacja bezskoku temperatury? może mój termometr nawala, temperatura utrzymuje się na jednym poziomie a monitoring wykazał owu... czy zawsze musi byc skok temperatury? mówi się, że bez skoku są cykle bezowulacyjne ale to nie do końca się zgadza z moimi obserwacjami.

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 4 listopada 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:15

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 4 listopada 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje, że bez skoku nie może być owulacji... ale te termometry to czasem w cały świat pokazują zwłaszcza te elektroniczne... możesz zmierzyć sobie kilka razy pod rząd i sprawdzić czy pokazuje tą samą temp czy za każdym razem różną.

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie też zastój na wykresie.. ale mam wrażenie, że z powodu zburzeń snu i stresu w 1 fazie miałam zawyżone tempki.. wcześniej miałam niższe. A teraz w 2 fazie nie widać przez to wzrostu.. ale może jeszcze podskoczy - po pierwsze po dupku, a po drugie mam potwierdzoną owulację na usg jak Ty mar.. A może to i termometr:) kto go tam wie. Ale jak najadłam się gorącego i włożyłam do ust to wskazał ponad 37 stopni.. czyli coś tam mierzy ponad te 36,6..

  • kicikici Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 14 listopada 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie nic się nie zgadza. Wtedy kiedy powinna być owu temperatura spada. Śluz jest, ale z prób nic nie wychodzi. Generalnie po miesiączce temperatura utrzymuje się na poziomie 36,2-36,4. Ginekolog powiedziała mi, że dopiero po roku nieudanych starań można zacząć się martwić, ale ja w tym roku skończyłam 30tke i martwię się już teraz, bo mimo, że staramy się od ok. 5 miesięcy to wcześniej też próbowaliśmy z przerwami. Byłam 10 lat na tabletkach, ale już od 1,5 roku ich nie biorę. Po prostu się martwię. Nie wiem czy mam tak czekać czy coś robić? Czytałam sporo o owulacji, ale wszędzie piszą, że nie da się na 100% określić czy była czy nie. No chyba, że na usg? Ale nie wiem jak wygląda takie badanie? Coś doradzicie?

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 14 listopada 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym powiedziała, że pomiar temperatury jest pewna metodą stwierdzenia owulacji. Wyższa temperatura wynika z obecności progresywny, który jest uwalnianie przez ciałko żółte, czyli to co zostało w jajnika z pęcherzyka po uwolnieniu komórki jajowej (owu).

    Nie ma skoku temperatury bez owulacji - bo skąd by się wziął ten profesorów gdyby nie było owu?
    Natomiast odwrotna zależność nie istnieje: owulacja nie zależy od temperatury. Tylko temperatura od owulacji.

    Kici, po 30rz to już po 6 miesiącach starań można zacząć badania, nie po roku. Niektórzy mówią, że po 35rz, ale światowa medycyna skłania się bardziej do 30.
    W dniu owu temperatura może zanotowac jednodniowy spadek, ale potem powinna poszybowac. Jeśli tak nie jest, to cykle są prawdopodobnie bezowulacyjne. Śluz plodny mówi tylko o tym, że organizm przygotowuje się do owu, noe ze ona była.


    Oczywiście druga pewną metoda jest monitoring USG. Wygląda to tak, że poczynając najczęściej od kilku dni od skończenia krwawienia do stwierdzenia owu przychodzisz co 2-3 dni na USG.

    kicikici lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok temperatury występuje też w cyklach bezowulacyjnych i tak jest np u mnie. Z kolei brak takiego skoku, ale potwierdzenie owulacji na monitoringu oznacza, że pewnie z termometrem jest coś nie tak. Moim zdaniem najlepszy jest tradycyjny rtęciowy.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 listopada 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Skok temperatury występuje też w cyklach bezowulacyjnych
    Dokładnie. U mnie jest tak samo. Zawsze skoki są (i zawsze były) a w monitoringach wyszło że mam cykle bezowulacyjne :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 16 listopada 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:52

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 16 listopada 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:15

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Ata Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 16 listopada 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja cały czas liczę, że może jednak u mnie skok się pojawi... jestem w 26 dc... i powiem, że ta "temperaturowa równina" wykańcza! Co z tego, że przez dwa dni miałam podwyższoną temp., skoro mierzyłam ją prawie 8 godz później niż zwykle, mogłam się tego spodziewać. Dlatego nie wiem co myśleć o moim wykresie... czy jest jakkolwiek szansa, że w ogóle owulacja była?

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 20 listopada 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:15

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • RofTW Koleżanka
    Postów: 59 30

    Wysłany: 26 listopada 2014, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jeżeli skoku nie było, ale od dnia w ktorym powinien on nastąpić narastają objawy charakterystyczne dla fazy poowulacyjnej (senność, bóle piersi) to w rzeczywistości mozna podejrzewać,ze owulacja była ale "sie ukryła"? Czy te objawy sa niezależne od owulacji a jedynie zwiastują nadejście miesiączki (de facto dwa tygodnie przed terminem)?

    f2w3ikgno7e387of.png

    http://media.photobucket.com/component/Download-File?file=/albums/dd354/c_dancer2002/babydust.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 26 listopada 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:15

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • RofTW Koleżanka
    Postów: 59 30

    Wysłany: 26 listopada 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie widzę Twojego wykresu...

    f2w3ikgno7e387of.png

    http://media.photobucket.com/component/Download-File?file=/albums/dd354/c_dancer2002/babydust.png
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 27 listopada 2014, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Douczyłam się. Może się zluteinizować niepęknięty pęcherzyk i wtedy jest skok tempki bez owu. Nie wiem czy to jest tożsame z LUF, ale chyba tak? Masakra z tymi obserwacjami...

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie pękały pęcherzyki przez kilka miesięcy skoki temperatury miałam cały czas...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar wrote:
    hej dziewczyny, czy zdarzyła się którejs z Was owulacja bezskoku temperatury? może mój termometr nawala, temperatura utrzymuje się na jednym poziomie a monitoring wykazał owu... czy zawsze musi byc skok temperatury? mówi się, że bez skoku są cykle bezowulacyjne ale to nie do końca się zgadza z moimi obserwacjami.
    u mnie sie tak zdarzylo, ze nie pokazal termometr skoku i jak poszlam na monitoring to sie okazalo ze jestem po owu.

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 27 listopada 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:15

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • RofTW Koleżanka
    Postów: 59 30

    Wysłany: 27 listopada 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mon!ta^ wrote:
    naciskasz na mnie i tam naciskasz na tak i zobaczysz


    Haha rzeczywiscie niezle to Twoje maleństwo, ze postanowiło sie pojawić mimo zdecydowanie nieowulacyjnego wykresu :)

    f2w3ikgno7e387of.png

    http://media.photobucket.com/component/Download-File?file=/albums/dd354/c_dancer2002/babydust.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ