X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Andelulla Autorytet
    Postów: 835 1495

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Staramy się z mężem o drugie dziecko. Lecimy już 4 miesiąc (5 lat temu to przy 3 cyklu się udało)
    Byłam teraz na monitoringu cyklu u specjalisty ginekologa, który zajmuje się też niepłodnością. Akurat u mnie wyniki hormonalne wporzadku, endokrynolog trzyma ze mną rękę na pulsie. (Nawet ginekolog pochwalił, że mądra Pani doktor 😁) Jednak przez trzy porpzednie miesiące miałam każdy cykl inny (maj 25 dni, kwiecień 31 cykl, marzec 27, luty 27, styczeń 29).
    Znam swój organizm i wiem kiedy mam mokro, ból owulacyjny, oczywiście przy powyższych cyklach bszowałam na obserwacji organizmu i śluzu oraz paski owulacyjne. Ze względu na powyższe cykle zdecydowałam się sprawdzić czy wszystko gra.
    W środę byłam na monitoringu i na lewym jajniku pęcherzyk na 16mm, jutro kolejny monitoring.
    Trzymajcie kciuki i Wam życzę powodzenia ☺️

    Ps. Ciekawostką jest, że pytając ginekologa o paski owulacyjne powiedział mi, że nie ufał by im do końca bo może wystąpić rozbieżność. Zapytałam go również czy mogę się wspomóc suplemente Fertistim czy Inofem to tylko się uśmiechnął odpowiadając, że to chwyt marketingowy i po kieszeni ale jeżeli ktoś uważa że mu pomaga to nie będzie bronić, zalecił mi Febinion 0 i do roku dać czas.

    Mam obustronny niedosłuch (aparat+implant)🦻
    06.2017 - synek 🧒<3 (udało się w 3 cyklu starań)

    22.11 - ⏸ 🍀(7/8cykl)
    23.11 - Beta - 403,9 mIU/ml✊
    28.11 - II beta - 3478,00 mIU/ml✊(przyrost 130.3%)
    02.12 - III beta - 9768,00 mIU/ml ✊(przyrost 67.6%)
    06.12 - mamy pęcherzyk z ❤️
    16.01 - I USG prenatalne🤞🙏🏻 pomiary w normie + Pappa - ryzyka chorób niskie, jedynie ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie ➡️ Acard 150 mg💊na noc, 💙?
    27.02 - (19+4) - ✅USG, 200g
    28.02-06.03 - (19+5)🏥, USG, krwinkomocz i białko w moczu.
    20.03 - (21+4) II USG, 430g dziewczynki 🧚‍♀️🌸
    22.05 - (30+4) - III USG, 1750g 🌸
    19.06 - (34+4) - ✅, 2800g 🌸
    29.06 - (36+0) - ✅, 3300g 🌸
    05.07 - (37+0) - 🏥, 3500g KTG, monitoring cukrów itp.
    17.07 - (38+4) - 🌸 Laura, 53 cm, 3750g🌸

    age.png
  • Róża96 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach ja kupiłam testy innej firmy bo nie było tych co kupiłam ostatnio i dziś całkiem czysty, nie wiem czy to jakiś błąd czy co.. wczoraj już ta druga kreska była dosyć mocna ale jeszcze nie pozytywny (chyba) :/

  • raskar90 Przyjaciółka
    Postów: 81 41

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co myślicie o tych testach? czy Waszym zdaniem wszystkie są pozytywne? owulację zgodnie z kalendarzem i objawami miałam w 14dc i wtedy test wyszedł z najciemniejszą kreską testową, ale na dwóch wcześniejszych kreski są nieco jaśniejsze, ale kontrolna i testowa moim zdaniem są takie same.

    https://zapodaj.net/e89ef31671428.jpg.html

    Mama x 2. Staramy się o trzecie dziecko (czerwiec- piąty cykl starań).

    👧 10.2016 ❤️
    👧 01.2019 ❤️

    👧/🧑 ???
  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    raskar90 wrote:
    Hej, co myślicie o tych testach? czy Waszym zdaniem wszystkie są pozytywne? owulację zgodnie z kalendarzem i objawami miałam w 14dc i wtedy test wyszedł z najciemniejszą kreską testową, ale na dwóch wcześniejszych kreski są nieco jaśniejsze, ale kontrolna i testowa moim zdaniem są takie same.

    https://zapodaj.net/e89ef31671428.jpg.html

    W 14 dc na pewno pozytywny :)

  • toffani Znajoma
    Postów: 29 18

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny od pewnego czasu chciałabym poznać swój cykl. Zaczęłam robić testy ovu. Owulacja za pomocą aplikacji i opisywanych przeze mnie objawów i pomiarów temperatury została wyznaczona 16 dzień cyklu. 3 dni z rzędu testy ovu wyszły pozytywne. Później negatywne... W związku że zaczęły mnie boleć jajniki zrobiłam kolejne testy i każdy z blada kreską- tak wiem odczytuje jako nieważny. Ale wczoraj 26 dzień cyklu dziś 27 dzien cyklu a na nich taka sama ciemna krecha jak na teście z 15 dnia cyklu. Czytałam, że mogą zdarzyć dwie owulacje w cyklu ale nie w takim odstępie czasowym. Robiłam badania hormonalne. TSH, LH, FSH, prolaktyne, estradiol i wszystko wyszło wg mojego lekarza perfekcyjnie. Czy któraś z dziewczyn miała podobną sytuację? I rozwikłała zagadkę?

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toffani wrote:
    Hej. Dziewczyny od pewnego czasu chciałabym poznać swój cykl. Zaczęłam robić testy ovu. Owulacja za pomocą aplikacji i opisywanych przeze mnie objawów i pomiarów temperatury została wyznaczona 16 dzień cyklu. 3 dni z rzędu testy ovu wyszły pozytywne. Później negatywne... W związku że zaczęły mnie boleć jajniki zrobiłam kolejne testy i każdy z blada kreską- tak wiem odczytuje jako nieważny. Ale wczoraj 26 dzień cyklu dziś 27 dzien cyklu a na nich taka sama ciemna krecha jak na teście z 15 dnia cyklu. Czytałam, że mogą zdarzyć dwie owulacje w cyklu ale nie w takim odstępie czasowym. Robiłam badania hormonalne. TSH, LH, FSH, prolaktyne, estradiol i wszystko wyszło wg mojego lekarza perfekcyjnie. Czy któraś z dziewczyn miała podobną sytuację? I rozwikłała zagadkę?
    Kiedyś czytałam że testy owulacyjne są w stanie wykryć wczesną ciążę, ale ile w tym prawdy to nie wiem :)

    Jeśli masz problemy z hormonami to również wynik może wyjsc fałszywy:)

  • pamarancza Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś z Was używa testów horienmedical? Drugi cykl z rzędu test wyszedł pozytywny a na kolejny dzień temperatura była już 36.7. Możliwe, że one wychodzą pozytywne w dniu owulacji?

  • WłaśnieŻeTak Koleżanka
    Postów: 35 73

    Wysłany: 3 lipca 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka

    Mam pytanko. Czy to już był pik? Test w kolejnym dniu już byl dużo bledszy. Dodam, że w dniu tego testu mialam silny ból lewego jajnika.

    https://zapodaj.net/d7ca7745344d1.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2022, 13:27

    1 cs o drugie dziecko

    👰‍♀️ 28
    🤵 27

    👨‍👩‍👧 dziewczynka 2019

    Niedoczynność tarczycy, hashimoto
  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 192 59

    Wysłany: 3 lipca 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WłaśnieŻeTak wrote:
    Hejka

    Mam pytanko. Czy to już był pik? Test w kolejnym dniu już byl dużo bledszy. Dodam, że w dniu tego testu mialam silny ból lewego jajnika.

    https://zapodaj.net/d7ca7745344d1.jpg.html
    Ja bym interpretowała ze zdjęcia jako pik:)

    WłaśnieŻeTak lubi tę wiadomość

  • toffani Znajoma
    Postów: 29 18

    Wysłany: 3 lipca 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała87 wrote:
    Kiedyś czytałam że testy owulacyjne są w stanie wykryć wczesną ciążę, ale ile w tym prawdy to nie wiem :)

    Jeśli masz problemy z hormonami to również wynik może wyjsc fałszywy:)

    A jednak prawda ;)
    To ciąża :)
    Ja myślałam że coś mi się porobiło z cyklem no w tamtym miesiącu cykl był bezowulacyjny...

    Mała87 lubi tę wiadomość

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 3 lipca 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toffani wrote:
    A jednak prawda ;)
    To ciąża :)
    Ja myślałam że coś mi się porobiło z cyklem no w tamtym miesiącu cykl był bezowulacyjny...
    Super!!! Gratuluję ❤️😁

  • M88 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 8 lipca 2022, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Temperatura spadła mi z 37.2C do 36.3C teoretycznie dziś powinna być owulacja. Test wychodził mi pozytywny w ostatnich 3 dniach dwie grube kreski, dziś spadek temperatury i Test już na granicy pozytywnego/negatywnego. Bol brzucha praktycznie nieodczuwalny. Czy dziś może być owulacja czy już była?

    423aef489d7485e2d924ec6f780a9aaa.png

  • Buu Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 10 lipca 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pamarancza wrote:
    Dziewczyny a czy któraś z Was używa testów horienmedical? Drugi cykl z rzędu test wyszedł pozytywny a na kolejny dzień temperatura była już 36.7. Możliwe, że one wychodzą pozytywne w dniu owulacji?
    Miałam i nie działały. Robiłam równolegle z inną firmą i horien ciągle to samo pokazywał a te drugie się zmieniały.

  • Milena2610 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 14 lipca 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Cykl miałam 30dniowy, wczoraj robiłam test owulacyjny i wyszedł chyba pozytywny, kochaliśmy się z mężem. Dziś rano krecha wyszła jeszcze grubsza i mocniejsza, jestem obecnie w 13 dniu cyklu, ostatnio wg testu owulacja była 17 dnia cyklu niestety nie udało się zajść w ciążę. Śluz miałam wczoraj rozciągliwy niczym białko jajka czy jak to mąż mówi gluty z pudełka którymi bawią się dzieci.
    Testy robiłam po 3 na raz z innych firm dla pewności.
    Ale nie wiem jak dodać zdjęcie.
    Pytanko czy wczoraj była owulka czy nie?

    https://naforum.zapodaj.net/6c87b183e971.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2022, 10:37

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 14 lipca 2022, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena2610 wrote:
    Hej. Cykl miałam 30dniowy, wczoraj robiłam test owulacyjny i wyszedł chyba pozytywny, kochaliśmy się z mężem. Dziś rano krecha wyszła jeszcze grubsza i mocniejsza, jestem obecnie w 13 dniu cyklu, ostatnio wg testu owulacja była 17 dnia cyklu niestety nie udało się zajść w ciążę. Śluz miałam wczoraj rozciągliwy niczym białko jajka czy jak to mąż mówi gluty z pudełka którymi bawią się dzieci.
    Testy robiłam po 3 na raz z innych firm dla pewności.
    Ale nie wiem jak dodać zdjęcie.
    Pytanko czy wczoraj była owulka czy nie?

    https://naforum.zapodaj.net/6c87b183e971.jpg.html
    Według mnie to dwa ostatnie testy pozytywne.
    Testy owulacyjne pokazują, że organizm przygotowuje się do owulacji ale, testy nie dadzą pewności ze owulacja wystąpiła, tylko że prawdopodobnie wystąpi w ciągu 24-36h po pierwszym pozytywnym teście :)

    Milena2610 lubi tę wiadomość

  • Milena2610 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 14 lipca 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam objawów na owulację, praktycznie nigdy nie zauważałam bólu, czy innych. Wczoraj "swedzialy" drażniły mnie piersi, sutki były jakby sterczące, śluz jak wspomniałam wczoraj był rozciągliwy wg info był płodny, dziś już piersi nie " swędzą" testy wychodzą tak jak poniżej dodam ...
    Kochaliśmy się z mężem wczoraj, dziś nie jestem pewna że mąż wróci do domu.
    Jak poznać kiedy nadejdzie owulacja? Staramy się o drugi cud od 5 msc i nie wychodzi... Nie mam jak badać szyjki, temp 36.4 każdego dnia.
    Testy robię z kilku firm dla pewności bo czytałam że te horienmedical oszukują

    187a29617184.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2022, 13:20

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 14 lipca 2022, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena2610 wrote:
    Nie mam objawów na owulację, praktycznie nigdy nie zauważałam bólu, czy innych. Wczoraj "swedzialy" drażniły mnie piersi, sutki były jakby sterczące, śluz jak wspomniałam wczoraj był rozciągliwy wg info był płodny, dziś już piersi nie " swędzą" testy wychodzą tak jak poniżej dodam ...
    Kochaliśmy się z mężem wczoraj, dziś nie jestem pewna że mąż wróci do domu.
    Jak poznać kiedy nadejdzie owulacja? Staramy się o drugi cud od 5 msc i nie wychodzi... Nie mam jak badać szyjki, temp 36.4 każdego dnia.
    Testy robię z kilku firm dla pewności bo czytałam że te horienmedical oszukują

    187a29617184.jpg
    Najbardziej wiarygodny będzie monitoring owulacji :)
    A robiłaś jakieś wyniki? Krzywa? Tsh? Atpo atg?
    Ja też robiłam przez pół roku testy owulacyjne i wychodziły pozytywne, a ciąży nie było :) zrobiłam wyniki i okazało się że mam hashimoto i IO, i mimo testów owulacyjnych pozytywnych nie mogło dość do zapłodnienia bo był bałagan w hormonach :) testy pozytywne również mogą wychodzić kiedy masz problem z hormonami:)

  • Milena2610 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 14 lipca 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam badań... Jakoś we wrześniu 2021 wszystko było dobrze, wyniki ok. W poprzedniej ciąży miałam niedoczynność tarczycy, ale po porodzie wszystko wróciło do normy. Monitoring? Nie wiem na czym polega.... Do lekarza mam 40km, i malucha co ma 1.5 roczku więc ciężko mi gdziekolwiek się wyrwać,. W 2020 roku ponad 7 msc się staraliśmy o ciążę

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 14 lipca 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena2610 wrote:
    Nie robiłam badań... Jakoś we wrześniu 2021 wszystko było dobrze, wyniki ok. W poprzedniej ciąży miałam niedoczynność tarczycy, ale po porodzie wszystko wróciło do normy. Monitoring? Nie wiem na czym polega.... Do lekarza mam 40km, i malucha co ma 1.5 roczku więc ciężko mi gdziekolwiek się wyrwać,. W 2020 roku ponad 7 msc się staraliśmy o ciążę
    Ja pół roku wcześniej też miałam wyniki ok :) lepiej skontrolować :)
    Monitoring polega na tym że jedziesz do lekarza i on obserwuje pęcherzyk owulacyjny :)

  • Ewelape1504 Ekspertka
    Postów: 145 132

    Wysłany: 14 lipca 2022, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię testy owulacyjne od 7 DC ,dziś 12 DC , codziennie testy są negatywne . Cykle mam średnio 25 dni ostatni cykl miałam 23 dni. Byłam u ginekologa w poniedziałek był to 9dc powiedział że z prawego jajnika owulacji napewno nie będzie , lewy jajnik pęcherzyk 9 mm , więc owulacja może będzie ale nie prędko. Sluzu płodnego nie było jak narazie , jest go więcej niż od razu po miesiączce ale w mlecznym kolorze ,żadnych innych objawów . Nie wiem co myśleć , kiedyś jak używałam testów owulacyjnych to super pokazywały kiedy owulacja była . A teraz ciągle kreska bledsza . Dziś to już w ogóle tak blada ,nawet na zdjęciu jej nie widać ,że mam wrażenie że już 7dc była ta kreska mocniejsza

    18.09 blada kreska na tescie
    21.09-13 dpo : Beta HCG 153
    24.09 dwie tłuste krechy❤️
    30.09Beta HCG 7490, widoczny pęcherzyk 8 mm i żółtkowy 4 mm.
    06.06.2021-na świat przyszedł Adaś ❤️
‹‹ 141 142 143 144 145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ