X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Wiki_26 Koleżanka
    Postów: 33 4

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , postanowiłam podjąć kolejny raz starania była już nadzieja ale okazało się że biochem 😪
    Zakupiłam więc testy owulacyjne i tak mnie pokusiło żeby zaraz po okresie robić dziś już trzeci dzień jest i kreska coraz mocniejsza mam również aplikacje do porownywania tych testów i z dnia na dzień jest coraz lepszy wynik , czy jest to możliwe wgl żeby ta owulacja była w 10-11dc ? ( Pisze już do przodu jak będę robić bo dziś 9dc )

  • Skatusia🥰 Ekspertka
    Postów: 238 459

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki_26 wrote:
    Hej , postanowiłam podjąć kolejny raz starania była już nadzieja ale okazało się że biochem 😪
    Zakupiłam więc testy owulacyjne i tak mnie pokusiło żeby zaraz po okresie robić dziś już trzeci dzień jest i kreska coraz mocniejsza mam również aplikacje do porownywania tych testów i z dnia na dzień jest coraz lepszy wynik , czy jest to możliwe wgl żeby ta owulacja była w 10-11dc ? ( Pisze już do przodu jak będę robić bo dziś 9dc )
    A jak długie masz cykle ? 😊

    💒 01.10.2022
    07.03.2023 - zabieg (puste jajo płodowe)
    07.02.2024 - Marcelek 💙 całe 3.880 g i 56 cm szczęścia 🥰💙


    age.png
  • Mela Autorytet
    Postów: 422 502

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Raczej wszystkie negatywne ☹️

    .
    U mnie od wczoraj mega pozytywne testy (oraz objawy owulacji), a dziś na USG ani pęcherzyka dominującego, ani pękniętego. Także już odpuszczam robienie testów owulacyjnych.

    Weszłam na wątek zadać pytanie, ale widzę, że tutaj podobna kwestia. Wczoraj u mnie test wg mnie pozytywny, od poniedziałku ewidentnie czuję prawy jajnik na owulację, dziś 14 dc (cykle regularne 28-30 dni) a lekarz w poradni na monitoringu mówi, że on nie widzi owulacji ani nic, co by ją zapowiadało. Wiem, że bezowulacyjne cykle to normalne zjawisko, ale się zaskoczyłam tą informacją (zwłaszcza że hormony mam w normie i wskazywały na owulację).

    Tylko skoro testy wyłapują hormon, to ciekawe czemu nawet nie ma pęcherzyków dominujących...

    ♀️ 34
    ♂️ 35

    AMH 1,02 (03.2023 r.) -> 1,89 (08.2023 r.) -> 1,07 (09.2023 r.) -> 1,37 (01.2024 r.)
    Homocysteina 16,3 -> 12,2 -> 10,7 -> 10,5 -> 9,2 (01.2024 r.) -> 8,2 (03.2024 r.)
    Kariotypy OK
    Teratozoospermia
    HSG - niedrożny lewy jajowód, prawy szczelinowato-zwężający
    Mutacje genu MTHFR: 665C>T (hetero), 1286A>C (hetero)
    PAI-1 4g/4g (homo)
    Czynnik V Leiden hetero
    PPJ (ANA1) dodatni
    PPJ (ANA2) dodatni
    PPJ (ANA3): centromer B (+++), AMA-M2 (+), reszta ujemne
    24.11.2023 - punkcja, 6 komórek, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu ❌️ (stymulacja Menopur 300 j. + Ganirelix)
    12.04.2024 - punkcja, 3 komórki, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu (Gonal F 300j + Menopur 75j + Orgalutran)
  • Basia1234 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie kupiłam testy owulacyjne robiłam przez parę dni , aż do dziś czytałam opakowaniu że jeśli się ma owulację to powinny być dwie wyraźne kreski , ja takich nie miałam ale miałam jeszcze wczoraj dwie dziś już nie było kreski tylko jedna .
    I moje pytanie brzmi czy ktoś tak miał a jednak była to owulacja ?? Co wy myślicie o tym czy jeśli nie wyszła kreska to owulacji nie było , czy może być tak że brak owulacji a śluz jest lepki przejrzysty ?? Temperatury nie sprawdzałam

  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 307 146

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny czy jest mozliwa owulacja w 25-26 dniu cyklu cykle mam ostatnio roznych dlugosci 2 miesiace po 29 dni kolejny 34 i czy jezeli tak to ile trwa druga faza cyklu ?
    test owulacyjny wyszedl mi dzisiaj pozytywny a mam 24 dzien cyklu

  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 307 146

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy testy owulacyjne mogą wychodzić pozytywne kilka dni

  • Skatusia🥰 Ekspertka
    Postów: 238 459

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    Hej czy testy owulacyjne mogą wychodzić pozytywne kilka dni
    Hej, mi w tym cyklu przez 2 dni też wychodziły pozytywnie , także chyba mogą 🙂

    💒 01.10.2022
    07.03.2023 - zabieg (puste jajo płodowe)
    07.02.2024 - Marcelek 💙 całe 3.880 g i 56 cm szczęścia 🥰💙


    age.png
  • Aga.f Autorytet
    Postów: 642 113

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    Hej czy testy owulacyjne mogą wychodzić pozytywne kilka dni
    Hej, mogą. Mi wychodziły przez 10 dni w poprzednim cyklu..

  • Aga.f Autorytet
    Postów: 642 113

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dzisiaj zrobiłam w 23dc i wyszedł od razu https://zapodaj.net/d0789dc2e32ab.jpg.html
    Także mam nadzieję,że mąż jutro wróci z delegacji i zdążymy coś zdziałać 😆😁

    Kika95, Hania2010 lubią tę wiadomość

  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 307 146

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga.f wrote:
    A dzisiaj zrobiłam w 23dc i wyszedł od razu https://zapodaj.net/d0789dc2e32ab.jpg.html
    Także mam nadzieję,że mąż jutro wróci z delegacji i zdążymy coś zdziałać 😆😁

    czyli to nic zlego bo gdzies wyczytalam ze to przez zaburzenia hormonow
    i juz mi sie stres wlaczyl

  • M0210 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jestem 3 miesiące po porodzie, brałam miesiąc tabsy, ale od miesiąca nie stosuje. Wrocil mi 1 naturalny okres, ale jestem w 10dc i mam testy negatywne, a symptomy zbliżającej się owulacji są... sluz rozciagliwy, bol brzucha itp. Martwi mnie tylko to, że sluz wciąż jest lekko brazowy- miałam pierwszy naturalny okres dość długi 5 dni... jak u Was z owulacja po porodzie? Szybko wróciła? Wychodziła na testach?

  • Funkyfresh Koleżanka
    Postów: 43 39

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 👋.
    Przybywam z prośbą o pomoc.
    Po trzech próbach inseminacji robimy sobie przerwę od kliniki.
    Dziś jest 11 dzień cyklu i wybrałam się do lekarza w ramach pakietu medycznego z pracy, żeby tylko sprawdzić czy była owulacja, czy jeszcze nie.
    Testy ciągle wychodziły negatywne. Zdarzało się że owulacje i IUI miałam 7 DC. Liczyłam się z tym że już jest po.
    Dziś podczas USG lekarz ocenił pęcherzyk na 28mm w prawym jajniku ( od 8 miesięcy odkąd jestem pod opieką kliniki zawsze owulacja była z lewego jajnika). Po powrocie do domu od lekarza test owu wyszedł pozytywny. Ten cykl robię bez Ovitrell. Chce za 2 dni zacząć brać duphaston jak do tej pory. Pytanie moje. Czy za tydzień robić badania progesteronu, żeby sprawdzić czy do owulacji w ogóle doszło ? Czy duphaston i tak zafalszuje wynik i nie ma to sensu ?? 🤔🤔

    31l. 👩‍❤️‍👨 42l.
    ♀️:
    AMH 1,1
    TSH 4,8->1,6
    HbsAg ✔️
    Pozostałe w normie
    ♂️ :
    Zabieg żylaków 05.2022
    Prawidłowa bud. Plem.2%
    Wiązanie z kwasem hial. 0% -->23%
    Pozostałe ok
  • Lani Ekspertka
    Postów: 227 209

    Wysłany: 28 czerwca 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mam pytanko. U mnie cykle są głównie 27dni. W ciągu ostatniego pół roku zdarzyły się dwa przesunięcia kiedy cykle były jeden 37dni, jeden 35dni. Myślałam, że owulacja w tym cyklu już była w 20dc testy robione od 13dc wskazywałyby wtedy owu. Kreski ładnie stopniowo ciemniały, a ostatnie jakie udało mi się wyłapać były tak samo mocne, później już bladły. Wtedy też było czuć symptomy typu kłucie jajników i lepiący śluz.
    Jakoś mnie napadło rano żeby zrobić sobie owulacyjny z okazji, że 3 mi zostały i jakież było moje zaskoczenie dlatego, że typowy pik zastałam. Była to godzina 7:30 rano i tak samo drugi teraz 21:30. Poza tym śluz jest, ale wodnisty. Żadnego kłucia jajników. Dziwna sytuacja. Może ktoś też tak miał? Dzisiaj 24dc. Jeszcze warto wspomnieć, że ostatnio miewam plamienia okołoowulacyjne i takie plamienie już się zdarzyło w 18dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2023, 21:49

    👩 29l.
    👧 Lena 2014r
    👦 Aleksander 2015r
    👦Kajtuś 2017r
    👼 Dawidek 2022r

    7CS🍀🌈

    23.10.2023r 11dpo ⏸🤰
    23.10.2023r 11dpo bhcg 10,8mIU/ml , progesteron 9,34ng/ml
    25.10.2023r 13dpo bhcg 40,9mIU/ml, progesteron 14,97ng/ml
    06.11.2023r mamy pęcherzyk ciążowy USG 5+6, OM 6+3
    20.11.2023r mamy serduszko 👶🏼🩷
    20.12.2023r prenatalne dziewczynka 👧🏼
    28.02.2024r II prenatalne dziewczynka 👧🏼
    preg.png
  • Sunflowerry Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 7 lipca 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    To mój pierwszy miesiąc z testami owulacyjnymi, jestem zielona a tym temacie.
    Wczoraj druga kreska ledwo widoczna a dziś wyszło tak jak na zdjęciu. https://zapodaj.net/plik-fCpF0pICBh
    Czyżby to znaczyło ze test jest pozytywny? Czyli owulacja powinna być jutro?
    HELP 😳😳😳

  • Joan31 Autorytet
    Postów: 519 360

    Wysłany: 7 lipca 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerry wrote:
    Hej dziewczyny :)
    To mój pierwszy miesiąc z testami owulacyjnymi, jestem zielona a tym temacie.
    Wczoraj druga kreska ledwo widoczna a dziś wyszło tak jak na zdjęciu. https://zapodaj.net/plik-fCpF0pICBh
    Czyżby to znaczyło ze test jest pozytywny? Czyli owulacja powinna być jutro?
    HELP 😳😳😳
    Pozytywny. Owulacja jutro lub pojutrze 😊

    preg.png
    age.png
  • Sunflowerry Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 8 lipca 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan31 wrote:
    Pozytywny. Owulacja jutro lub pojutrze 😊

    Dziś wyszedł identyczny jak wczoraj.
    Tzn ze owulacji jeszcze nie było ? Dobrze rozumiem ? ☺️
    Przepraszam ale kompletnie się w tym nie orientuje 🤦‍♀️

  • Joan31 Autorytet
    Postów: 519 360

    Wysłany: 8 lipca 2023, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerry wrote:
    Dziś wyszedł identyczny jak wczoraj.
    Tzn ze owulacji jeszcze nie było ? Dobrze rozumiem ? ☺️
    Przepraszam ale kompletnie się w tym nie orientuje 🤦‍♀️
    Mi zawsze wychodzą dwa dni pod rzad. Pozytywny test wskazuje że za 24-36 h nastąpi owulacja. Podejrzewam że będzie dzisiaj albo jutro owulacja u ciebie😊

    preg.png
    age.png
  • Aneczka Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 11 lipca 2023, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do sprzedania testy owulacyjne 5 szt strumieniowe.
    Długa data ważności .. cena 20zl raczej to bardziej za przesyłkę do paczkomatu.

    ;)
    Email [email protected]

  • Rybeńka Autorytet
    Postów: 1404 1724

    Wysłany: 23 lipca 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę prosić o poradę czy wg tych testów owulacja byla po 16dc? Te kreski nie są takie mega mocne i sama już nie wiem…

    https://zapodaj.net/plik-g7hw5tXYJc

    Ona -> 35 -> Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, alergia. Dwójka cudownych dzieciaczków z pierwszego małżeństwa <3

    <3 MAJUSIA <3
    28.02.2015r.

    <3 MICHAŚ <3
    05.10.2017r.

    On -> 36 -> Niska jakość nasienia -> 2% prawidłowych -> ruchliwość prawidłowa prawie 0..

    Zaczynamy 9cs
  • Joan31 Autorytet
    Postów: 519 360

    Wysłany: 23 lipca 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybeńka wrote:
    Mogę prosić o poradę czy wg tych testów owulacja byla po 16dc? Te kreski nie są takie mega mocne i sama już nie wiem…

    https://zapodaj.net/plik-g7hw5tXYJc
    Powinna być taka sama lub ciemniejsza. Tutaj nie jest więc ciężko powiedzieć. Ale testom owulacyjny nie można do końca ufać 😉 A inne objawy owulacji miałaś ?

    preg.png
    age.png
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ