X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 9 października 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂 proszę o poradę, może też tak miałyście.
    Robiłam testu owu, zaczęły ciemnieć. Druga kreska była jeszcze trochę jaśniejsza niż kontrolna. Pomyślałam, że rano to już na pewno pociemnienie totalnie, a tu zonk. Rano kreska dużo jaśniejsza i nadal temperatura nisko. Myślę sobie, sprawdzam dalej i dziś mam ponownie ciemniejsza kreskę. Tak jakby owulacja chciała wystąpić ale w ostatnim momencie się wycofała i teraz znowu jest w pasach startowych. Miałyście tak? Czy to normalne?

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • BluBlu Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 10 października 2023, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaQ wrote:
    Hej 🙂 proszę o poradę, może też tak miałyście.
    Robiłam testu owu, zaczęły ciemnieć. Druga kreska była jeszcze trochę jaśniejsza niż kontrolna. Pomyślałam, że rano to już na pewno pociemnienie totalnie, a tu zonk. Rano kreska dużo jaśniejsza i nadal temperatura nisko. Myślę sobie, sprawdzam dalej i dziś mam ponownie ciemniejsza kreskę. Tak jakby owulacja chciała wystąpić ale w ostatnim momencie się wycofała i teraz znowu jest w pasach startowych. Miałyście tak? Czy to normalne?

    Hej, ja właśnie jestem w takim cyklu. Już myślałam ze mam owulacje „potwierdzona” testem w 17dc a tu kolejny dzień cień cienia. Następny dzień to samo. Sytuacja powtarzała się ok 10dni. Byłam na monitoringu i okazało się cykl bezowulacyjny.

  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 11 października 2023, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm a mierzysz temperaturę? Jak jest nisko to może faktycznie nie było owu..

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • BluBlu Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 11 października 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaQ wrote:
    Hmm a mierzysz temperaturę? Jak jest nisko to może faktycznie nie było owu..
    Tak, temperatury na niskim poziomie, nawet teraz ( a mam 30dc) cały czas niziutkie. Z tym ze jestem aktualnie po CLO i czekam na jego działanie (miejmy nadzieje na satysfakcjonujące 😁) Jeśli masz wątpliwości to idz na monitoring, będziesz wiedziała w którym momencie cyklu jesteś 😗

  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 13 października 2023, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak.. może w przyszłym cyklu. Tylko przeraża mnie, że jedno USG w Warszawie to najmarniej 170 zł 😵‍💫

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 17 października 2023, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,testy owulacyjne super wychodza tylko zastanawia mnie fakt czy tylko mam czynny jeden jajnik bo tylko on mnie najbardziej pobolewa podczas owulacji.Czy mozliwe ze po obcieciu jajowodu ta strona poprostu podczas kazdej owulacji boli ? Jak to jest wie ktos moze ?Blagam pomozcie

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Kasia_😘 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 19 października 2023, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny 😉
    Jestem tu nowa, proszę wyjaśnijcie jak to z tymi testami jest 😁
    Lepiej je robić raz dziennie czy dwa ?
    I gdy wyjdzie pozytywny to owu dopiero nastąpi? W jakim czasie ? 😉
    Do tej pory byłam przekonana, że gdy wychodzi pozytywny test owu nastąpi w przeciągu powiedzmy doby. Ostatnio byłam u lekarki i powiedziała mi że jak test wychodzi pozytywny to już jest po.
    Trochę zgłupiałam 😚

  • Nati12131 Znajoma
    Postów: 23 36

    Wysłany: 28 października 2023, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, no właśnie ja też nie bardzo wiem jak czytać te testy owulacyjne, dziś zrobiłam jeden i są dwie kreski jedna blada ale ja widać, niedawno poroniłam bardzo wcześnie i tak się zastanawiam czy to możliwe że miałabym już owulacje ?

  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 4 listopada 2023, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Mam nadzieję że mi pomożecie bo już glupieje.
    W kwietniu miałam wyciągniętą wkładkę. Wtedy jeszcze krwawienia były jakieś dziwne a cykle długie. Teraz od czerwca cykle 27 dyniowe.
    To nasz 1szy cykl starań. Chciałam podejść do niego na luzie by się tak nie spinac i by mąż nie miał presji. Nie mierze temp ale skusiłam się na zakup testow owu.
    I tak od 14dc testy owu pozytywne az do dzisiaj (16dc). Dzisiaj jeszcze mocniejsza krecha niż w 14 i 15 dc.
    Starania były i w 11dc i 14dc(śluz płodny) bo starałam się celować w owu. A tu ciągle mi się przesowa owulacja.

    Czy to normalne że test tak długo jest pozytywny? Liczę na to że dzisiaj będzie owulacja 😥

    Pomozcie

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 362 305

    Wysłany: 4 listopada 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno liczy się pierwszy pozytywny test i wtedy do 36h powinna wystąpić owulacja, ale tak naprawdę ciężko to stwierdzić bo nigdy nie wiadomo w którym momencie piku lh wykonałaś test, dlatego dobrze jest je robić codziennie o tej samej porze. Ja mam zawsze taki zwykły paskowy test pozytywny przez 2 dni. Ale też np przy podwyższonym poziomie LH te testy mogą nie być wiarygodne albo dłużej wskazywać pik. Ja polecam test ClearBlue Dual(fioletowy), który dodatkowo bada też estradiol i przewiduje owulacje 3-4 dni wcześniej, dzieki temu mozna sobie zaplanowac kiedy wspolzyc :) Niestety jest dość drogi ale ja używam od pół roku i działa bez zarzutu, zawsze przewidywał owu zgodnie z monitoringami usg i tez kazdy lekarz u ktorego bylam mi polecal wlasnie ten test. Ja bym zwarowala bez niego, ciągle zastanawiając się czy dzisiaj współżyć czy lepiej jutro, żeby też nie męczyć codziennie plemników 😅

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 4 listopada 2023, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam testów z domowe laboratorium.
    Robię codziennie rano po wstaniu.
    To mnie trochę pocieszylas 😊dziekuje

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 4 listopada 2023, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/plik-aIenDoCIP8

    Tak to wygląda. Mam 2 synów. Więc marzy mi się dziewczynka. Temu jak tylko zobaczyłam pozytyw to działalismy.mam nadzieję że żołnierze dotrwają do owu.

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4432 7592

    Wysłany: 5 listopada 2023, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaaa4 wrote:
    Ja używam testów z domowe laboratorium.
    Robię codziennie rano po wstaniu.
    To mnie trochę pocieszylas 😊dziekuje
    Testów owulacyjnych nie powinno się robić z pierwszego moczu, z tego co pamiętam w instrukcji zawsze piszą żeby robić najwcześniej o 10. W porannym moczu może być za duże stężenie lh i wtedy mogą być fałszywie dodatnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2023, 22:48

    Annaaa4 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    Chłopczyk <3 💙
    preg.png
  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 7 listopada 2023, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i to wszystko wyjaśnia 😂

    Obym trafiła 😜

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • WS Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 10 listopada 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Pisze z zapytaniem ponieważ byłam na monitoringu w poniedziałek i miałam pęcherzyk 19x23 robiłam tez test owulacyjny w tem sam dzień i był pozytywny. Minęło już 4 dni i dalej mam ból lewego jajnika czy to możliwe ze owulacji nie było i nie pękł ten pęcherzyk czy po owulacji tez tak boli jajnik?

  • Queensofcups Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 11 listopada 2023, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/plik-M5fn5avk5S

    Jakieś durne te testy . Dziś znowu pozytywny ? 24 dzień cyklu , Z drugiego moczu w odtepie 6 h ... czy te kreski które pokazują stezenie LH w organizmie zawsze się pokazują w różnych odcieniach ?

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 528 626

    Wysłany: 12 listopada 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Queensofcups wrote:
    https://zapodaj.net/plik-M5fn5avk5S

    Jakieś durne te testy . Dziś znowu pozytywny ? 24 dzień cyklu , Z drugiego moczu w odtepie 6 h ... czy te kreski które pokazują stezenie LH w organizmie zawsze się pokazują w różnych odcieniach ?
    Pod uwagę bierze się pierwszy pozytywny test ovu. U ciebie pozytyw był 16dc

    Queensofcups lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • 100krotka🌼 Ekspertka
    Postów: 165 269

    Wysłany: 13 listopada 2023, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem tutaj nowa, ale zdążyłam poczytac kilka wątków o owulacji już.
    To moja historia:

    W pierwszym cyklu troszkę się spóźniłam z testami, zrobiłam go prawdopodobnie w ostatniej chwili - pierwszy test i obie kreski wyszły mocno ciemne, a na drugi dzień była już tylko jedna kreska.

    Teraz jestem w drugim cyklu starań. Testy robiłam od 10 dnia cyklu. Już pierwszy test pokazywał dwie kreski, ale testowa była bardzo blada. Drugi trzeci i czwarty test nadal pokazywał dwie kreski, nadal blade ale każdego dnia ciut bardziej ciemne były. Czwarty test wypadał w 13dc, teoretycznie w dniu owulacji. Wtedy też śluz zmienił mi się na płodny, no ale test nadal był dwukreskowy ale blady. 14dc - wtedy kreska testowa była najciemniejsza że wszystkim testów, ale nadal była nieco bledsza od kontrolnej. 15dc - dwie kreski, ale testowa wyglądala jak na początku, bardzo blada.

    Teoretycznie wiem, że test pokazuje owulację, gdy obie kreski są tego samego koloru. Ale czy po te sytuacji, gdy ciągle były dwie kreski, ale każdego dnia coraz ciemniejsze, można wysnuć, że to mógł być pik? Właśnie wtedy, gdy w 14dc kreska testowa była najciemniejsza, ale i tak bledsza nieco od kontrolnej.

    Wiem, że to dopiero początki starań, ale mam podwyższony cukier i zbyt dużą prolaktynę. Udało mi się to wykryć z innych powodów - szukałam przyczyny trądziku. Dowiedziałam się o tym i rozpoczęłam leczenie dokładnie kilka dni przed pierwszym staraniami, więc trochę mam świrka na tym punkcie starań :/ po 3 tygodniach brania leków miałam zrobić badania kontrolne i Pani doktor powiedziała że prolaktyna wygląda bardzo dobrze i można się starać. To było na samym początku tego cyklu.

    Rozpisałam się, ale może któraś z Was podzieli się opinią, myślą, dobra radą :)

    🙋‍♀️ 26l
    🙋 33l

    05.2023 - hiperprolaktynemia (622uIU/ml)

    10.2023 💊Norprolac 💊glucophage XR 500

    11.2023 prolaktyna zbita - w normie 😊
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 528 626

    Wysłany: 13 listopada 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka🌼 wrote:

    Ale czy po te sytuacji, gdy ciągle były dwie kreski, ale każdego dnia coraz ciemniejsze, można wysnuć, że to mógł być pik? Właśnie wtedy, gdy w 14dc kreska testowa była najciemniejsza, ale i tak bledsza nieco od kontrolnej.

    Wiem, że to dopiero początki starań, ale mam podwyższony cukier i zbyt dużą prolaktynę.
    Witaj 100krotko! Z tego co piszesz cykl wygląda na bezowulacyjny😔 to zdarza się przy wysoko utrzymującej się prolaktynie.
    W twojej sytuacji zaczepiłabym się o jakiegoś lekarza który powystawia ci skierowania żebyś posprawdzała poziom hormonów w różnych momentach cyklu.

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 362 305

    Wysłany: 13 listopada 2023, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka🌼 wrote:
    Cześć. Jestem tutaj nowa, ale zdążyłam poczytac kilka wątków o owulacji już.
    To moja historia:

    W pierwszym cyklu troszkę się spóźniłam z testami, zrobiłam go prawdopodobnie w ostatniej chwili - pierwszy test i obie kreski wyszły mocno ciemne, a na drugi dzień była już tylko jedna kreska.

    Teraz jestem w drugim cyklu starań. Testy robiłam od 10 dnia cyklu. Już pierwszy test pokazywał dwie kreski, ale testowa była bardzo blada. Drugi trzeci i czwarty test nadal pokazywał dwie kreski, nadal blade ale każdego dnia ciut bardziej ciemne były. Czwarty test wypadał w 13dc, teoretycznie w dniu owulacji. Wtedy też śluz zmienił mi się na płodny, no ale test nadal był dwukreskowy ale blady. 14dc - wtedy kreska testowa była najciemniejsza że wszystkim testów, ale nadal była nieco bledsza od kontrolnej. 15dc - dwie kreski, ale testowa wyglądala jak na początku, bardzo blada.

    Teoretycznie wiem, że test pokazuje owulację, gdy obie kreski są tego samego koloru. Ale czy po te sytuacji, gdy ciągle były dwie kreski, ale każdego dnia coraz ciemniejsze, można wysnuć, że to mógł być pik? Właśnie wtedy, gdy w 14dc kreska testowa była najciemniejsza, ale i tak bledsza nieco od kontrolnej.

    Wiem, że to dopiero początki starań, ale mam podwyższony cukier i zbyt dużą prolaktynę. Udało mi się to wykryć z innych powodów - szukałam przyczyny trądziku. Dowiedziałam się o tym i rozpoczęłam leczenie dokładnie kilka dni przed pierwszym staraniami, więc trochę mam świrka na tym punkcie starań :/ po 3 tygodniach brania leków miałam zrobić badania kontrolne i Pani doktor powiedziała że prolaktyna wygląda bardzo dobrze i można się starać. To było na samym początku tego cyklu.

    Rozpisałam się, ale może któraś z Was podzieli się opinią, myślą, dobra radą :)

    Ja bym aż tak nie ufała testom owulacyjnym, niektóre się słabiej wybarwiają i nigdy nie wiesz czy to już czu nie. Czasami wypujesz za dużo wody itp. i można oszaleć. Wg mnie najlepsze są testy z Domowego Laboratorium, ładnie się wybarwiają, choć u mnie nie zawsze. Mogę Ci polecić test Clear Blue Dual, on bada też pik estradiolu i prognozuje owulacje z 3-4 dniowym wyprzedzeniem wiec można sobie zaplanować randkę :) Czytnik jest elektroniczny więc się nie zastanawiasz czy kreska jest blada czy wyraźna. Minus że jest drogi ale moim zdaniem warto.
    Żeby mieć pewność że miałaś owulacje, zbadaj progesteron 7 dnia po owu i jak będzie >10 to znaczy że była poprawna owu :)

    100krotka🌼 lubi tę wiadomość

‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ