X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Domiiiiii Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Jestem nowa na forum i dopiero zaczęłam starania 😀 i mam pytanie odnośnie sprawdzania śluzu.
    Od czwartku codziennie zauważyłam takie jednorazowe „wystrzały” śluzu, takiego „gluta” przezroczystego, który się ciągnął. Miał dobre 5cm.
    Po tych jednorazowych „galaretkach” śluz wraca do postaci kremowego/balsamu.
    Przepraszam za określenia ale inaczej tego nie umiem opisać 🤣
    Wczoraj było ❤️ z partnerem.
    Dziś również pojawił się taki śluz jednorazowo

    Czy można to uznać za płodny śluz?

    W czwartek robiłam test owu z clear blue (fioletowy) ale niestety wieczorem mimo że na opakowaniu jest napisane żeby robić koniecznie rano i wyszla uśmiechnięta buźka.
    Cykle mam 30/31 dni
    Zmian temperatury nie zauważyłam w tym cyklu
    Cykl rozpoczęłam 19.11, czyli w sobotę był 14dc

    Pozdrawiam ❤️

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 435 350

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluz zawsze interpretuje się w kierunku cech wysoce płodnych, więc jeśli zauważasz przynajmniej jedną taką cechę to znaczy że jest to sluz estrogenowy, czyli taki w którym plemniki są w stanie przeżyć. Możliwe że sluz się rozkręca i jutro, po jutrze będziesz miała już super płodny sluz cały czas. Od pozytwego testu do owu może minąć jeszcze 36h więc najlepiej teraz codziennie współżyć:)

    Domiiiiii lubi tę wiadomość

  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ! na forum piszę po raz pierwszy ale ślędzę już od dawna. Moje cykle są regularne co 25-26 dni. Staramy się z mężem już od roku , regularnie korzystam z testów owulacyjnych i zawsze pik występuje między 10-11 dniem cyklu. W tym cyklu zaczęłam testować od 6dc. Od 7 -9 dc kreski na testach były równego koloru , od 10 dc zaczęły blednąć , 13 dc kreska testowa była już ledwo widoczna. 14 dc odziwo kreska testowa była bardzo wyrażna ,nawet bardziej od kontrolnej, Wiem doskonale ,że powinno się testować do pierwszego pozytywnego , natomiast mam nadmiar testów i postanowiłam sobie na mała analizę... :) Co sądzicie o tych testach ? skąd nagle taki ponowny skok ?

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • ariete Koleżanka
    Postów: 191 10

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    Cześć dziewczyny ! na forum piszę po raz pierwszy ale ślędzę już od dawna. Moje cykle są regularne co 25-26 dni. Staramy się z mężem już od roku , regularnie korzystam z testów owulacyjnych i zawsze pik występuje między 10-11 dniem cyklu. W tym cyklu zaczęłam testować od 6dc. Od 7 -9 dc kreski na testach były równego koloru , od 10 dc zaczęły blednąć , 13 dc kreska testowa była już ledwo widoczna. 14 dc odziwo kreska testowa była bardzo wyrażna ,nawet bardziej od kontrolnej, Wiem doskonale ,że powinno się testować do pierwszego pozytywnego , natomiast mam nadmiar testów i postanowiłam sobie na mała analizę... :) Co sądzicie o tych testach ? skąd nagle taki ponowny skok ?

    Witaj, miałam podobnie w tym cyklu. Owulacja powinna być ok. 22 dc (od tego momentu wychodziły też pozytywne testy - dwie takie same kreski). Ale temperatura skoczyła dwa dni później i tylko na dwa dni, po czym znów spadła. A 30 dc wyszła bardzo bordowa kreska (zdjecia są w moim poprzednim poscie). Temperatura skoczyła na drugi dzień, później znów opadła i dziś jest 3 dzień- trzyma się dalej powyżej linii ale niedużo. Sama nie wiem co to oznacza, przekonam się za parę dni. Być może owulacja się opóźniła w tym cyklu lub cykl bezowulacyjny..
    Już więcej testów nie robie, będzie co ma być. Im więcej analizuje mój cykl tym bardziej się on rozjeżdża 🤣
    Normalnie zawsze miałam pierwsza fazę temperaturę 36.5-36.6 a druga faza ok. 36.9. Cykle regularne.
    Ten to masakra, nie wiem nawet kiedy okres powinnam dostać 🤣

    💔 03.2024 cb
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to czekamy razem na rozwiązanie tej zagadki... 😁 Choć ja z ciekawości jeszcze będę testować ,może te informacje w jakiś sposób pomogą mi w obserwacji przyszłego cyklu.
    A kiedy planujesz ewentualnie testować ?

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 435 350

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłyście badanie poziomu LH? Przy podwyższonym LH często testy owulacyjne mogą dawać fałszywie dodatnie wyniki

  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robiłam, jeżeli w tym cyklu się nie uda z początkiem nowego zamierzam wykonać pakiet badań

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • ariete Koleżanka
    Postów: 191 10

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Robiłyście badanie poziomu LH? Przy podwyższonym LH często testy owulacyjne mogą dawać fałszywie dodatnie wyniki

    A to nie jest tak, że przy podwyższonym lh cały cykl wychodzi test pozytywny? U mnie test ciemnieje dopiero przed spodziewana owulacja i znika po 3-4 dniach po owulce.

    U mnie temperatura dziś 37 więc domyślam się że owulacja się przesunęła o tydzień i to ten bordowy test pokazał pik. Wcześniej może organizm przygotowywał się do owulacji w terminie ale coś poszło nie tak. W takim razie spodziewany okres na połowę grudnia 🙂

    💔 03.2024 cb
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 435 350

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    A to nie jest tak, że przy podwyższonym lh cały cykl wychodzi test pozytywny? U mnie test ciemnieje dopiero przed spodziewana owulacja i znika po 3-4 dniach po owulce.

    U mnie temperatura dziś 37 więc domyślam się że owulacja się przesunęła o tydzień i to ten bordowy test pokazał pik. Wcześniej może organizm przygotowywał się do owulacji w terminie ale coś poszło nie tak. W takim razie spodziewany okres na połowę grudnia 🙂

    Ja mam podwyższone LH i mi zawsze te testy świrowały, czasami były przez tydzień pozytywne a owulacja była dopiero za kilka dni, więc lepiej zbadać LH w 3 dniu cyklu jak wychodzą takie dziwne rzeczy. Bo teoretycznie od piku LH do owulacji powinno minąć max 36 godzin. Ale no wiadomo że każda kobieta może mieć indywidualny próg piku a testy mają jakiś prog na sztywno :)

  • MonReve96 Ekspertka
    Postów: 243 567

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie testy owulacyjne najbardziej polecacie? Czy w ciągu cyklu można korzystać z kilku firm?

    🙋🏼‍♀️28
    🙋🏻‍♂️27
    Razem od 2011💕

    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔

    19.02.2024 ⏸️
    19.02.2024 - Beta 140,94, prog 34,43
    21.02.2024 - Beta 360,79
    23.02.2024 - Beta 890.85
    🤞🤞🤞

    🌈🩷
    Czekamy na Ciebie malutka!

    (PAI-1 homo)

    preg.png
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku swojej przygody korzystam z Hydrex ale polecam kupować na allegro bo są zdecydowanie tańsze niż w Rossman

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Witaj, miałam podobnie w tym cyklu. Owulacja powinna być ok. 22 dc (od tego momentu wychodziły też pozytywne testy - dwie takie same kreski). Ale temperatura skoczyła dwa dni później i tylko na dwa dni, po czym znów spadła. A 30 dc wyszła bardzo bordowa kreska (zdjecia są w moim poprzednim poscie). Temperatura skoczyła na drugi dzień, później znów opadła i dziś jest 3 dzień- trzyma się dalej powyżej linii ale niedużo. Sama nie wiem co to oznacza, przekonam się za parę dni. Być może owulacja się opóźniła w tym cyklu lub cykl bezowulacyjny..
    Już więcej testów nie robie, będzie co ma być. Im więcej analizuje mój cykl tym bardziej się on rozjeżdża 🤣
    Normalnie zawsze miałam pierwsza fazę temperaturę 36.5-36.6 a druga faza ok. 36.9. Cykle regularne.
    Ten to masakra, nie wiem nawet kiedy okres powinnam dostać 🤣

    ariete ,i jak u Ciebie sytuacja ?
    Ja od 4 dni kontynuowałam eksperyment z testem uwu, dalej pozytywne i to mega , kreska testowa pojawia się pierwsza od kontrolnej... 🫣😃
    Dziś zrobiłam pierwszy test ,pink różowy, nie wiem do końca ile dni po owu jestem przypuszczam że 8-10 dni po i kreska delikatnie przebija , ale to dosłownie cień cienia, zobaczymy jak będzie jutro... 🫣😁

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • ariete Koleżanka
    Postów: 191 10

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    ariete ,i jak u Ciebie sytuacja ?
    Ja od 4 dni kontynuowałam eksperyment z testem uwu, dalej pozytywne i to mega , kreska testowa pojawia się pierwsza od kontrolnej... 🫣😃
    Dziś zrobiłam pierwszy test ,pink różowy, nie wiem do końca ile dni po owu jestem przypuszczam że 8-10 dni po i kreska delikatnie przebija , ale to dosłownie cień cienia, zobaczymy jak będzie jutro... 🫣😁

    Ja robiłam jeszcze w któryś dzień test owulacyjny i wyszedl pozytywnie tj dwie takie same kreski. Więcej nie robiłam. Jeżeli owulka była w terminie to okres powinnam dostać jutro a jeżeli się przesunęła to dopiero za tydzień. Nie testowałam jeszcze w ogóle 😁
    A masz jakieś objawy ? Jak Twoja temperatura? U mnie skacze strasznie, jeden dzień 36.75 a drugi 37 i tak na przemian ale jest ponad linia podstawowa tak czy siak 😀
    Mega dziwny ten cykl mam 🤣

    💔 03.2024 cb
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Ja robiłam jeszcze w któryś dzień test owulacyjny i wyszedl pozytywnie tj dwie takie same kreski. Więcej nie robiłam. Jeżeli owulka była w terminie to okres powinnam dostać jutro a jeżeli się przesunęła to dopiero za tydzień. Nie testowałam jeszcze w ogóle 😁
    A masz jakieś objawy ? Jak Twoja temperatura? U mnie skacze strasznie, jeden dzień 36.75 a drugi 37 i tak na przemian ale jest ponad linia podstawowa tak czy siak 😀
    Mega dziwny ten cykl mam 🤣


    Ja szczerze powiem w tym cyklu w ogóle nie mierzyłam temperatury i dalej tego nie robię , moja tempka jest zawsze niestabilna ,przez większości cyklu mam podwyższona a do tego jestem przeziębiona od 2 tygodni...
    Ogólnie objawow żadnych nie miałam szczególnych lecz wczoraj wieczorem leżąc już w łóżku bardzo dziwnie się poczułam ,zrobiło mi się jakoś słabo , serce zaczęło mi walić i nie moglo się to uspokoić ,nie mogłam zasnąć... A do tego nagle złapał mnie taki dziwny ból w klatce i piersiach a właściwie w jednej.. nie mogłam się w ogóle położyć na boku , zresztą w każdej pozycji mnie bolało i w sumie pobolewa do teraz ale już mniej... Jak dotąd nigdy w życiu nie towarzyszył mi żaden ból w piersiach ani przy owulacji ani przed okresem ani w innych dniach cyklu, ten temat jest mi totalnie obcy a ten wczorajszy ból był bardzo dziwny... Mam nadzieję ,że to zwiastuje coś dobrego ...😁🫣

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • ariete Koleżanka
    Postów: 191 10

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    Ja szczerze powiem w tym cyklu w ogóle nie mierzyłam temperatury i dalej tego nie robię , moja tempka jest zawsze niestabilna ,przez większości cyklu mam podwyższona a do tego jestem przeziębiona od 2 tygodni...
    Ogólnie objawow żadnych nie miałam szczególnych lecz wczoraj wieczorem leżąc już w łóżku bardzo dziwnie się poczułam ,zrobiło mi się jakoś słabo , serce zaczęło mi walić i nie moglo się to uspokoić ,nie mogłam zasnąć... A do tego nagle złapał mnie taki dziwny ból w klatce i piersiach a właściwie w jednej.. nie mogłam się w ogóle położyć na boku , zresztą w każdej pozycji mnie bolało i w sumie pobolewa do teraz ale już mniej... Jak dotąd nigdy w życiu nie towarzyszył mi żaden ból w piersiach ani przy owulacji ani przed okresem ani w innych dniach cyklu, ten temat jest mi totalnie obcy a ten wczorajszy ból był bardzo dziwny... Mam nadzieję ,że to zwiastuje coś dobrego ...😁🫣

    Oby, trzymam kciuki za Ciebie. 😁 jak już przebija jakiś cień na teście to jest duża szansa. Mnie Pink nigdy nie oszukał, zawsze była biel vizira 😆😆
    Ja nie czuję żadnych objawow, nawet nie czuję się jak przed okresem.. jedynie co to pobolewają mnie sutki co też jest dla mnie nowością bo nigdy tego nie miałam ale nie nastawiam się jakoś bardzo na ten cykl. Za dużo razy już sobie wmawiałam objawy ciąży 😆😆

    💔 03.2024 cb
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Oby, trzymam kciuki za Ciebie. 😁 jak już przebija jakiś cień na teście to jest duża szansa. Mnie Pink nigdy nie oszukał, zawsze była biel vizira 😆😆
    Ja nie czuję żadnych objawow, nawet nie czuję się jak przed okresem.. jedynie co to pobolewają mnie sutki co też jest dla mnie nowością bo nigdy tego nie miałam ale nie nastawiam się jakoś bardzo na ten cykl. Za dużo razy już sobie wmawiałam objawy ciąży 😆😆

    U mnie też totalnie inny niż zawsze , przedewszystkim, że te testy były pozytywne w tym cyklu mega wcześnie...
    Zawsze testowałam pinkiem i też zawsze biel wizira raziła... Tak więc jestem dobrej myśli i jutro dam znać jak sytuacja 😊

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • kasia97 Autorytet
    Postów: 665 938

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonReve96 wrote:
    Jakie testy owulacyjne najbardziej polecacie? Czy w ciągu cyklu można korzystać z kilku firm?

    ja korzystam z clearblue

    👩‍🦰 26 / zaczynamy 6cs ✨
    💊 Omega 3, wit B6 i B12, C, D, E, kwas foliowy, inozytol, olej z wiesiołka, magnez, cynk, jod

    🙎‍♂️ 30
  • ariete Koleżanka
    Postów: 191 10

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    U mnie też totalnie inny niż zawsze , przedewszystkim, że te testy były pozytywne w tym cyklu mega wcześnie...
    Zawsze testowałam pinkiem i też zawsze biel wizira raziła... Tak więc jestem dobrej myśli i jutro dam znać jak sytuacja 😊

    Misiula i jak sytuacja? 🥰

    💔 03.2024 cb
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś rano robiłam znowu pink test i tym razem biało... Tak więc trochę się rozczarowałam.. no ale jutro rano powtórzę, tym razem zrobię facelle

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 234 25

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Misiula i jak sytuacja? 🥰

    Dziś kolejny test ,tym razem Facelle paskowy dalej biel...
    Co ciekawsze testy owulacyjne dalej pozytywne , kreska testowa mocniejsza od kontrolnej.. już 6 dzień.. być moze to jeszcze za wcześnie na testowanie... Owulacja prawdopodobnie była między 8 a 10 dniem cyklu, pozytywne testu były od 7-9 dnia cyklu tak więc tak na prawdę może to być dopiero 9- 11dzień po... Nadzieja umiera ostatnia...✊ A co u Ciebie ?

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ