X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • 100krotka🌼 Ekspertka
    Postów: 165 269

    Wysłany: 14 listopada 2023, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ja bym aż tak nie ufała testom owulacyjnym, niektóre się słabiej wybarwiają i nigdy nie wiesz czy to już czu nie. Czasami wypujesz za dużo wody itp. i można oszaleć. Wg mnie najlepsze są testy z Domowego Laboratorium, ładnie się wybarwiają, choć u mnie nie zawsze. Mogę Ci polecić test Clear Blue Dual, on bada też pik estradiolu i prognozuje owulacje z 3-4 dniowym wyprzedzeniem wiec można sobie zaplanować randkę :) Czytnik jest elektroniczny więc się nie zastanawiasz czy kreska jest blada czy wyraźna. Minus że jest drogi ale moim zdaniem warto.
    Żeby mieć pewność że miałaś owulacje, zbadaj progesteron 7 dnia po owu i jak będzie >10 to znaczy że była poprawna owu :)


    A skąd wiedzieć, ktory dzień to była ewentualna owulacja? Czy to 13 dc - śluz zmienił się na płodny. Czy może 14dc - kreska testowa wyszła wtedy najciemniejsza. A może 15dc - czyli dzień po teście?
    Jestem początkująca, trochę czytałam, ale nie mogę złożyć do kupy tych wszystkich informacji :(
    14dc wypadł w sobotę, więc tydzień później w sobotę nie zrobię nigdzie badań :/

    🙋‍♀️ 26l
    🙋 33l

    05.2023 - hiperprolaktynemia (622uIU/ml)

    10.2023 💊Norprolac 💊glucophage XR 500

    11.2023 prolaktyna zbita - w normie 😊
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 435 350

    Wysłany: 14 listopada 2023, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie musi być dokładnie tydzien po, może być 6 albo 8, ważne żeby progesteron był wyższy niż 10, wtedy można mówić że był cykl owulacyjny. Co do śluzu, to płodny sluz zaczyna się już na kilka dni przed owulacją, jeśli masz uczucie mokro/ślisko/naoliwienie albo sluz jest przezroczysty albo rozciągliwy na min. 2.5cm to jest to sluz płodny. Wystarczy jedna z tych cech zeby mowic o dniach plodnych. Zazwyczaj ostatni dzień wystąpienia sluzu z przynajmniej 1 taką cechą to dzień owulacji. Jeśli poobserwujesz się kilka cykli na pewno zauważysz jak sluz z dnia na dzień się zmienia. Albo nawet jak zmienia się w ciągu dnia. Tak naprawdę to kiedy dokladnie jest owulacja nie jest takie ważne, ważne żeby współżyć gdy jest płodny śluz. Plemniki mogą w nim przeżyć nawet do pięciu dni, ale raczej mówi się że są to 3 dni. Więc najlepiej współżyć co 2-3dni, wtedy trudno 'przegapić' owulację. Jeśli zależy Ci na wychwyceniu kiedy dokładnie była owu to możesz też do obserwacji sluzu dołączyć pomiary temperatur, ale to bywa uciążliwe bo wymaga sumienności i samodyscypliny :)

    Mnie na początku te obserwacje frustrowały bo nie wiedziałam czy dobrze to robię, ale skorzystałam z pomocy instruktora i naprawdę bardzo to polecam. Koszt takiego kursu nie kosztuje dużo a naprawdę dużo rozjaśnia i te obserwacje naprawdę stają się dużo łatwiejsze. Ja miałam 3 spotkania online i w zupełności wystarczyły żeby załapać o co w tym tak naprawdę chodzi :)

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • 100krotka🌼 Ekspertka
    Postów: 165 269

    Wysłany: 15 listopada 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Nie musi być dokładnie tydzien po, może być 6 albo 8, ważne żeby progesteron był wyższy niż 10, wtedy można mówić że był cykl owulacyjny. Co do śluzu, to płodny sluz zaczyna się już na kilka dni przed owulacją, jeśli masz uczucie mokro/ślisko/naoliwienie albo sluz jest przezroczysty albo rozciągliwy na min. 2.5cm to jest to sluz płodny. Wystarczy jedna z tych cech zeby mowic o dniach plodnych. Zazwyczaj ostatni dzień wystąpienia sluzu z przynajmniej 1 taką cechą to dzień owulacji. Jeśli poobserwujesz się kilka cykli na pewno zauważysz jak sluz z dnia na dzień się zmienia. Albo nawet jak zmienia się w ciągu dnia. Tak naprawdę to kiedy dokladnie jest owulacja nie jest takie ważne, ważne żeby współżyć gdy jest płodny śluz. Plemniki mogą w nim przeżyć nawet do pięciu dni, ale raczej mówi się że są to 3 dni. Więc najlepiej współżyć co 2-3dni, wtedy trudno 'przegapić' owulację. Jeśli zależy Ci na wychwyceniu kiedy dokładnie była owu to możesz też do obserwacji sluzu dołączyć pomiary temperatur, ale to bywa uciążliwe bo wymaga sumienności i samodyscypliny :)

    Mnie na początku te obserwacje frustrowały bo nie wiedziałam czy dobrze to robię, ale skorzystałam z pomocy instruktora i naprawdę bardzo to polecam. Koszt takiego kursu nie kosztuje dużo a naprawdę dużo rozjaśnia i te obserwacje naprawdę stają się dużo łatwiejsze. Ja miałam 3 spotkania online i w zupełności wystarczyły żeby załapać o co w tym tak naprawdę chodzi :)



    Dziękuję Ci za pomoc Ewappp!

    🙋‍♀️ 26l
    🙋 33l

    05.2023 - hiperprolaktynemia (622uIU/ml)

    10.2023 💊Norprolac 💊glucophage XR 500

    11.2023 prolaktyna zbita - w normie 😊
  • BluBlu Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 16 listopada 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, pomocy!

    Czy wg Was to jest pik?

    https://zapodaj.net/plik-7czdSe3hJc

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 562 654

    Wysłany: 16 listopada 2023, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blublu, zależy jakie masz jeszcze objawy. Nie bazowałabym na samych testach

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • 100krotka🌼 Ekspertka
    Postów: 165 269

    Wysłany: 17 listopada 2023, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ja bym aż tak nie ufała testom owulacyjnym, niektóre się słabiej wybarwiają i nigdy nie wiesz czy to już czu nie. Czasami wypujesz za dużo wody itp. i można oszaleć. Wg mnie najlepsze są testy z Domowego Laboratorium, ładnie się wybarwiają, choć u mnie nie zawsze. Mogę Ci polecić test Clear Blue Dual, on bada też pik estradiolu i prognozuje owulacje z 3-4 dniowym wyprzedzeniem wiec można sobie zaplanować randkę :) Czytnik jest elektroniczny więc się nie zastanawiasz czy kreska jest blada czy wyraźna. Minus że jest drogi ale moim zdaniem warto.
    Żeby mieć pewność że miałaś owulacje, zbadaj progesteron 7 dnia po owu i jak będzie >10 to znaczy że była poprawna owu :)


    Mam jeszcze kilka pytań o progesteron:

    1. Czy badania: PRG - progesteron i 17OHprogesteron to dwa różne badania? Który z nich zrobić? Czym się różnią? Bo nie mogę znaleźć w google różnicy 🙈

    2. Jeśli w dniach 6-8 po owulacji prog wyjdzie powyżej 10, to oznacza, że byla owulacja. Ok, to rozumiem. A czy jest to też jakis wskaźnik, że tego hormonu jest odpowiednio dużo do utrzymania ciąży? Bo z tego co już wiem, żeby utrzymać ciążę, musi być odpowiednio dużo progesteronu. Czy to wtedy właśnie można to ocenić, czy bada się to kiedy indziej?

    3. Czy robiąc prog te 7 dni po owu można zrobić betę? Czy to za wcześnie? Czasem czytałam że dziewczyny robią wtedy testy ciążowe i im wychodzi druga kreska.

    🙋‍♀️ 26l
    🙋 33l

    05.2023 - hiperprolaktynemia (622uIU/ml)

    10.2023 💊Norprolac 💊glucophage XR 500

    11.2023 prolaktyna zbita - w normie 😊
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 435 350

    Wysłany: 17 listopada 2023, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka🌼 wrote:
    Mam jeszcze kilka pytań o progesteron:

    1. Czy badania: PRG - progesteron i 17OHprogesteron to dwa różne badania? Który z nich zrobić? Czym się różnią? Bo nie mogę znaleźć w google różnicy 🙈

    2. Jeśli w dniach 6-8 po owulacji prog wyjdzie powyżej 10, to oznacza, że byla owulacja. Ok, to rozumiem. A czy jest to też jakis wskaźnik, że tego hormonu jest odpowiednio dużo do utrzymania ciąży? Bo z tego co już wiem, żeby utrzymać ciążę, musi być odpowiednio dużo progesteronu. Czy to wtedy właśnie można to ocenić, czy bada się to kiedy indziej?

    3. Czy robiąc prog te 7 dni po owu można zrobić betę? Czy to za wcześnie? Czasem czytałam że dziewczyny robią wtedy testy ciążowe i im wychodzi druga kreska.

    1. Nie wiem czym jest ten 17OH ale zbadaj zwykły progesteron :) internety mówią że ten 17OH jest syntezowany z progesteronu więc obstawiam że to nie to samo, ale aż tak się nie znam.

    2. 7-8dzien po owulacji to szczyt progesteronu i powinien on być wtedy najwyższy. Nie ma chyba jasnych norm jaki powinien być żeby utrzymała się ciąża, ale ogólnie im więcej tym lepiej, najlepiej jak jest koło 20 albo wyżej. Są chyba różne szkoły. Niektórzy mówią że 15 wystarczy a mi przy 18 ginekolog zalecił suplementację. W każdym razie jeśli progesteron jest poniżej 15 to może, ale nie musi, to świadczyć o niedomodze ciałka żółtego, jak jest bliżej 10 to np. pęcherzyk mógł nie pęknąć i robi się torbiel ale mimo wszystko niepęknięty pęcherzyk i tak wytwarza progesteron. Żeby mieć w ogóle jasność jak zachuwuje się u Ciebie progesteron to najlepiej jest zbadać go 3 razy razem z estradiolem: 4-5 dni po owu, 7 dni po owu, 9-10 dni po owu. Daje to szerszy obraz czy progesteron odpowiednio rośnie i czy nie spada za szybko. Dodatkowo istnieje coś takiego jak przewaga estrogenowa więc warto zobaczyć czy w 2 fazie nie mamy estradiolu wywalonego w kosmos. Tak naprawdę każdy cykl może być inny więc warto zbadać poziomy przez kilka cykli żeby mieć wiedzieć czy mamy w miarę stabilnie, czy jednak co miesiąc możemy mieć skrajnie różne wyniki.

    3. 7 dni zo zdecydowanie za wcześnie na betę. Dopiero 6 dnia najwczesniej jest szansa na zagnieżdżenie więc beta może jeszcze nie wyjść
    I niepotrzebie będziesz się nakręcać. Mi lekarz zaleca badanie 12 dnia od owu, razem z progesteronem żeby w razie jak będzie ciąża zbyt niski progesteron to od razu wiedzieć i szybko ratować :) 10 dzień od owu to chyba takie minimum, wcześniej szkoda wydawać pieniądze. :)

  • 100krotka🌼 Ekspertka
    Postów: 165 269

    Wysłany: 17 listopada 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    1. Nie wiem czym jest ten 17OH ale zbadaj zwykły progesteron :) internety mówią że ten 17OH jest syntezowany z progesteronu więc obstawiam że to nie to samo, ale aż tak się nie znam.

    2. 7-8dzien po owulacji to szczyt progesteronu i powinien on być wtedy najwyższy. Nie ma chyba jasnych norm jaki powinien być żeby utrzymała się ciąża, ale ogólnie im więcej tym lepiej, najlepiej jak jest koło 20 albo wyżej. Są chyba różne szkoły. Niektórzy mówią że 15 wystarczy a mi przy 18 ginekolog zalecił suplementację. W każdym razie jeśli progesteron jest poniżej 15 to może, ale nie musi, to świadczyć o niedomodze ciałka żółtego, jak jest bliżej 10 to np. pęcherzyk mógł nie pęknąć i robi się torbiel ale mimo wszystko niepęknięty pęcherzyk i tak wytwarza progesteron. Żeby mieć w ogóle jasność jak zachuwuje się u Ciebie progesteron to najlepiej jest zbadać go 3 razy razem z estradiolem: 4-5 dni po owu, 7 dni po owu, 9-10 dni po owu. Daje to szerszy obraz czy progesteron odpowiednio rośnie i czy nie spada za szybko. Dodatkowo istnieje coś takiego jak przewaga estrogenowa więc warto zobaczyć czy w 2 fazie nie mamy estradiolu wywalonego w kosmos. Tak naprawdę każdy cykl może być inny więc warto zbadać poziomy przez kilka cykli żeby mieć wiedzieć czy mamy w miarę stabilnie, czy jednak co miesiąc możemy mieć skrajnie różne wyniki.

    3. 7 dni zo zdecydowanie za wcześnie na betę. Dopiero 6 dnia najwczesniej jest szansa na zagnieżdżenie więc beta może jeszcze nie wyjść
    I niepotrzebie będziesz się nakręcać. Mi lekarz zaleca badanie 12 dnia od owu, razem z progesteronem żeby w razie jak będzie ciąża zbyt niski progesteron to od razu wiedzieć i szybko ratować :) 10 dzień od owu to chyba takie minimum, wcześniej szkoda wydawać pieniądze. :)


    Ewappp bardzo dziękuję za tak szerokie odpowiedzi❤️

    Teraz zastanawiam się co bardziej warto zrobić. Czy sam progesteron tydzień po owu? Czy może tak jak napisałaś 12 dni po owu zbadać progesteron z beta? Czy może narazie czekać do dnia spodziewanej miesiączki? 🫣🤔

    Co byś poradziła? 😔 Wiem, że to dopiero początek drogi. Że są dziewczyny które starają się miesiącami czy latami. I że ja przy nich to pikuś. Ale myślę, że każdy miesiąc starań jest dla każdej z nas tak samo ważny.

    🙋‍♀️ 26l
    🙋 33l

    05.2023 - hiperprolaktynemia (622uIU/ml)

    10.2023 💊Norprolac 💊glucophage XR 500

    11.2023 prolaktyna zbita - w normie 😊
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 435 350

    Wysłany: 18 listopada 2023, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka🌼 wrote:
    Ewappp bardzo dziękuję za tak szerokie odpowiedzi❤️

    Teraz zastanawiam się co bardziej warto zrobić. Czy sam progesteron tydzień po owu? Czy może tak jak napisałaś 12 dni po owu zbadać progesteron z beta? Czy może narazie czekać do dnia spodziewanej miesiączki? 🫣🤔

    Co byś poradziła? 😔 Wiem, że to dopiero początek drogi. Że są dziewczyny które starają się miesiącami czy latami. I że ja przy nich to pikuś. Ale myślę, że każdy miesiąc starań jest dla każdej z nas tak samo ważny.

    Nie ważne ile się starasz, masz prawo czuć niepokój i stres. To są emocje jak najbardziej zrozumiałe :) Co do tego kiedy badac progesteron, to ciężko powiedzieć. Najlepiej jest go oczywiście zbadać kilkukrotnie tak jak pisałam, no ale wiadomo to są koszty. Jednak jeśli boisz się że coś może być nie tak to może lepiej zbadać. Jeśli na razie nie chcesz badac aż tak dokładnie to może na początek zrób tylko tydzien po owu. 12 dni po owu jesli nie będzie ciazy to wynik nic Ci nie powie, poza tym że była owulacja, bo progesteron będzie już spadał przed miesiączką. Jeśli chcesz wiedzieć że owu na pewno była i kiedy bez badania krwi to moze zacznij mierzyć temperaturę :)

    100krotka🌼 lubi tę wiadomość

  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 27 listopada 2023, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakąś masakra w tym cyklu :( temp mi ładnie spadła na owu. A testy coraz jaśniejsze 😭 myślicie że owu mogła być wcześniej czy tym razem raczej nie przyjdzie? Pije ziółka ojca sroki. Możliwe że przyspieszyły owulację ?

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • Daga121222 Ekspertka
    Postów: 142 114

    Wysłany: 27 listopada 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zastanawiam się, czy zioła ojca Sroki przyspieszają owu 🤔 bo od 7 dnia cyklu miałam już śluz płodny (dzień po skończonej @), a jajnik bolał już w 9 dc

    👱🏻‍♀️28
    🧑🏻‍🦱28

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015
    💍2019
    💒12.08.2022


    Starania od: 02.2023

    💊 magnez, olej z wiesiołka, wit D, fertistim, omega 3
  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 28 listopada 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga121222 wrote:
    Ja też zastanawiam się, czy zioła ojca Sroki przyspieszają owu 🤔 bo od 7 dnia cyklu miałam już śluz płodny (dzień po skończonej @), a jajnik bolał już w 9 dc
    Czyli jednak wychodzi na to że owu mogła by wcześniej. Poczekam jeszcze że 2 dni . Jak temp wzrośnie to znaczy że już po :( albo wcale nie było owu 😭

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • Daga121222 Ekspertka
    Postów: 142 114

    Wysłany: 28 listopada 2023, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaaa4 wrote:
    Czyli jednak wychodzi na to że owu mogła by wcześniej. Poczekam jeszcze że 2 dni . Jak temp wzrośnie to znaczy że już po :( albo wcale nie było owu 😭

    Na razie się nie zamartwiaj 🙂 bo stres może źle wpłynąć na cały cykl.

    👱🏻‍♀️28
    🧑🏻‍🦱28

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015
    💍2019
    💒12.08.2022


    Starania od: 02.2023

    💊 magnez, olej z wiesiołka, wit D, fertistim, omega 3
  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 29 listopada 2023, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba znowu ciemnieje :D zastanawiam sie tylko czy nie za bardzo rozcienczony mocz miałam :( mysle czy nie powtorzyc kolo 19 i nie pić nic do tego czasu jak myslicie? Czy może lepiej jutro ? https://zapodaj.net/plik-Bxsb9wrKce

    Edit: Brzuch boli
    Test powtórzyłam
    Nie potrzebnie się tak martwiłam 🤣
    https://zapodaj.net/plik-xv1kK5HdXq

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2023, 21:27

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • ariete Koleżanka
    Postów: 191 10

    Wysłany: 30 listopada 2023, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywny? U góry z wczoraj a ten na dole z dzisiaj.

    Dzisiaj pik, jak myślicie?

    https://zapodaj.net/plik-o5zlEuMxn7

    💔 03.2024 cb
  • BluBlu Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 30 listopada 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Pozytywny? U góry z wczoraj a ten na dole z dzisiaj.

    Dzisiaj pik, jak myślicie?

    https://zapodaj.net/plik-o5zlEuMxn7


    Pozytywny 😊

  • Olaxxk Koleżanka
    Postów: 73 9

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane staram się od pol roku, korzystam z tych testów z rossmana. Powiedzcie mi kiedy najlepiej współżyć i ile razy w tygodniu płodnym?

  • ariete Koleżanka
    Postów: 191 10

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ktoś podpowie o co chodzi :-)
    Cykle mam 36 dniowe od kilku miesięcy niezmiennie. Ostatni okres 2.11 więc owulacja powinna wypaść w tym miesiącu 23.11.

    Testy owulacyjne moim zdaniem wychodziły pozytywnie:
    https://zapodaj.net/plik-tMyIrqvVAP

    Problem polega na tym, że wychodzą tak cały czas. Mam wrażenie że tylko w niedzielę wyszły słabsze więc uznałam że już po owu. Ale w poniedziałek znowu to samo... a dzisiaj są aż bordowe. (Pierwszy zrobiony ok. godz. 13 i drugi po 18)
    https://zapodaj.net/plik-9H5mHMSSZm

    Temperatura w tych dniach:

    Wcześniejsze dni cyklu to temp. w przedziale 36.50-36.60
    I następnie:
    23.11 - 36.57
    24.11 - 36.41
    25.11 - 36.51
    26.11 - 36.60
    27.11 - 36.87
    28.11 - 36.67
    29.11 - 36.57
    30.11 - 36.58
    01.02 - 36.74

    Owulacja przesunęła się o tydzień? Dopiero będzie? Szykuje się cykl bezowulacyjny? Jakieś inne pomysły? Będę wdzięczna za pomoc 🙂

    💔 03.2024 cb
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 435 350

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Może ktoś podpowie o co chodzi :-)
    Cykle mam 36 dniowe od kilku miesięcy niezmiennie. Ostatni okres 2.11 więc owulacja powinna wypaść w tym miesiącu 23.11.

    Testy owulacyjne moim zdaniem wychodziły pozytywnie:
    https://zapodaj.net/plik-tMyIrqvVAP

    Problem polega na tym, że wychodzą tak cały czas. Mam wrażenie że tylko w niedzielę wyszły słabsze więc uznałam że już po owu. Ale w poniedziałek znowu to samo... a dzisiaj są aż bordowe. (Pierwszy zrobiony ok. godz. 13 i drugi po 18)
    https://zapodaj.net/plik-9H5mHMSSZm

    Temperatura w tych dniach:

    Wcześniejsze dni cyklu to temp. w przedziale 36.50-36.60
    I następnie:
    23.11 - 36.57
    24.11 - 36.41
    25.11 - 36.51
    26.11 - 36.60
    27.11 - 36.87
    28.11 - 36.67
    29.11 - 36.57
    30.11 - 36.58
    01.02 - 36.74

    Owulacja przesunęła się o tydzień? Dopiero będzie? Szykuje się cykl bezowulacyjny? Jakieś inne pomysły? Będę wdzięczna za pomoc 🙂

    Po temperaturach raczej nie widac owulacji... A badalas sobie kiedyś poziom LH na początku cyklu? Przy podwyższonym LH testy mogą wychodzić fałszywie pozytywne. Wysokie LH, wyższe od FSH dwukrotnie i więcej może świadczyć o PCOS

  • ariete Koleżanka
    Postów: 191 10

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Po temperaturach raczej nie widac owulacji... A badalas sobie kiedyś poziom LH na początku cyklu? Przy podwyższonym LH testy mogą wychodzić fałszywie pozytywne. Wysokie LH, wyższe od FSH dwukrotnie i więcej może świadczyć o PCOS

    Nie badałam.
    Ale testy nie wychodzą pozytywne od początku. Po okresie są negatywne - nawet nie ma drugiej kreseczki. Pojawia się ona dopiero bliżej owulacji i ciemnieje z każdym dniem, czasami utrzymuje się jeszcze kilka dni po owu ale już jaśniejsza.
    W tamtym cyklu (zresztą jak w poprzednich), na drugi dzień po pozytywnym teście temperatura skoczyła na 36,9 i taka była aż do pierwszego dnia okresu.
    Ten cykl jest przeciwieństwem kilku z ostatnich miesięcy. A tymi testami z dzisiaj jestem ogromnie zaskoczona, nigdy nie miałam tak intensywnego koloru testu. Ale fakt- temperatura nie wskazuje na to że owu się odbyła.

    💔 03.2024 cb
‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ