X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta HCG

Oceń ten wątek:
  • Gosia333 Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 3 września 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny czy myślicie, że beta 13,97 jest prawidłowa?
    Beta z 31 dc (4 tydzień 3 dzień ciąży) przy cyklach średnio 30 dniowych. Owulacja na bank 15 dc stwierdzona monitoringiem. Jutro powtarzam, ale bardzo się denerwuję. Wprawdzie norma jest od 9, ale to i tak wydaje mi się niepokojąco mało. Jeszcze nie spotkałam się z tym, aby ktokolwiek miał taką niską betę. Proszę o opinię;)

    Borys i Igor 04.10.2015r.
  • Gosia333 Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 3 września 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo proszę o odpowiedź;)

    Borys i Igor 04.10.2015r.
  • madeline Znajoma
    Postów: 24 2

    Wysłany: 3 września 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy podobną sytuację. Moja beta w 30 dc wyszła 14,48 mIU/ml, z tym że testy ciążowe wychodzą negatywne :( (tylko jeden jakiś z allegro pokazał po 7 minutach delikatną kreseczkę). Też mi się wydaje, że coś niska... Jutro idę powtórzyć betę i boję się :(

    Jeszcze w moim laboratorium są jakieś dziwne normy, kompletnie niezrozumiałe:
    "Kobiety nie będące w ciąży: < 5,0
    1-10 tydzień 201,64 - > 225000,00
    11-15 tydzień 22536,49 - > 225000,00
    16-22 tydzień 8006,62 - 50238,60
    23-40 tydzień 1599,80 - 49412,65."

  • Gosia333 Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 3 września 2013, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moich testach też blade krechy, więc się nie przejmuj. Nie pozostaje nam nic innego jak powtórzyć betę i liczyć na porządny wzrost;)serdecznie Ci tego życzę i sobie też;)

    madeline, Maggiejak lubią tę wiadomość

    Borys i Igor 04.10.2015r.
  • Renia1613 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 września 2013, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie błagam moja beta-hcg:2082 mIU/ml tylko według tego co mam napisane nie mieści się w normie. Norma to 4-5 tydz ciąży 2560-8230. Normy są według tego co się orjętuje dla hcg a nie dla beta-hcg. Nie wiem jaka jest różnica i boje się że za mało. Jutro będe powtarzać badanie.

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 4 września 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    dziś odebrałam wynik i mam 7241,0 mIU/ml.
    Nie umiem tego rozszyfrować, najbardziej pasuje do 5 tc.
    Dodatkowo miałam bardzo nieregularne cykle ostatnio, więc nie wiem kiedy była OWU.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • madeline Znajoma
    Postów: 24 2

    Wysłany: 4 września 2013, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta dziś 7,62 mIU/ml i spadek temperatury, także wszystko wiadomo :(

  • Gosia333 Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 4 września 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przykro mi, u mnie też dziś niedobrze beta niecałe 18...

    Borys i Igor 04.10.2015r.
  • madeline Znajoma
    Postów: 24 2

    Wysłany: 5 września 2013, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( Byłaś u ginekologa ? U Ciebie chociaż idzie w górę...Może da się jeszcze coś zrobić ?

  • Beata86 Przyjaciółka
    Postów: 77 28

    Wysłany: 10 września 2013, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wczoraj robiłam bete (11 dpo)bo miałam objawy ciazy i wyszła <1,2. Czy jest mozliwośc ze zrobiłam za wcześnie? Myslicie że jeszcze może wzrosnąć? Jutro powinnam dostac @ ale jakoś nie czuje żeby miała przyjść. nie umiem przestać o tym myśleć. Może ktoś miał taka sytuację jak ja i okazało się ze jednak byla ciąża?

    CZEKAMY NA CIEBIE KRUSZYNKO<3<3

    bfarxzdv3th8qr08.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 11 września 2013, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, moja beta z wczoraj 1.28 niby z późnej owu napewno po 20dc bo w 20dc progesteron 2.01 więc gdyby nie było owu to i by beta ne wyszła (??)

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Beata86 Przyjaciółka
    Postów: 77 28

    Wysłany: 11 września 2013, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka zobacz co znalazłam w sieci:
    Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji (choć może potrwać nawet 12 dni), to już 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie hCG (wyższe niż 1 mIU/ml). Wówczas otwiera się możliwość przeprowadzenia testu ciążowego.

    Ze względu na możliwość wystąpienia mikroporonienia (mimo zapłodnienia nie dochodzi do zagnieżdżenia w macicy i zapłodniona komórka jest wydalana na zewnątrz organizmu), dopiero hCG powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę. Można więc przyjąć, że każdy wynik poniżej 5 mIU/ml (5 IU/L) to wynik negatywny. Tymczasem rezultat powyżej 25 mIU/ml (25 IU/L) jednoznacznie oznacza ciążę. Przy niejednoznacznym wyniku, należy powtórzyć badanie po kilku dniach, przy czym wzrost stężenia hCG sugeruje ciążę.

    Mysle że za pare dni powinnaś zrobić ponownie bete i sprawdzic czy przyrasta. Jestem w tej samej sytuacji co ty. bete robiłam w 24 dniu cyklu 11 dni po owulacji) przy cyklach 26 dniowych i wyszlo mi <1,2. Mozliwe że za wczesnie zrobiłam. Dziś termin planowanej miesiaczki i puki co zamiast krwi mam brązowe plamienia ze uzywam tylko wkładki. Mam nadzieje ze @ sie bardziej nie rozkreci. Jesli plamienia nie przerodzą sie w @ to w piątek robie powtórnie bete i ide do gina. Z tego co wywnioskowałam z tego tekstu, jezeli bete mam powyzej 1 to doszło do zagniezdzenia. Teraz fasolka walczy o swoje byc albo nie być.
    Trzymam kciuki za Ciebie i za siebie:), oby sie udalo. a zapomnialam dodac ze tempka mi nie spadła a zawsze na okres mocno spada w dół więc mam wielką nadzieję...

    Brychra lubi tę wiadomość

    CZEKAMY NA CIEBIE KRUSZYNKO<3<3

    bfarxzdv3th8qr08.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 11 września 2013, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata86 trzymam mocno kciuki za Ciebie, ja biorę Duphaston więc puki co u mnie nie ma żadnych plamień itd. ale z tą betą to tak czarno to widzę,myślę żeby w piątek iść na powtórkę jeśli nie spadnie <0.1 to będzie cud o który się modlę już 10cykli.

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Beata86 Przyjaciółka
    Postów: 77 28

    Wysłany: 11 września 2013, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslisz ze powinnam isc do gina po cos na podtrzymanie? Strasznie się boję ze moja fasolka (o ile tam jest) może nie przetrwać.

    Monia! lubi tę wiadomość

    CZEKAMY NA CIEBIE KRUSZYNKO<3<3

    bfarxzdv3th8qr08.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 11 września 2013, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata86 powiem tak jeśli beta wzrośnie to można iść po Duphaston,nic Ci innego nie da.Jeśli beta spadnie no cóż wtedy czekać na @. Mi lekarka kazała brać Duphaston 10 dni i właśnie minie to w sobote i znając moją betę napisała mi że mam odstawić normalne i czekać na rozwój wydarzeń następne 10 dni, nawet mi bety nie kazała powtarzać...

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Beata86 Przyjaciółka
    Postów: 77 28

    Wysłany: 11 września 2013, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka84 również trzymam kciuki za Ciebie. Oby sie nam udało. My staramy się z mężem 4 cykl, bardzo bym chciała żeby sie wreszcie udało. Pozostaje tylko czekać na rozwoj wypadków.

    martika lubi tę wiadomość

    CZEKAMY NA CIEBIE KRUSZYNKO<3<3

    bfarxzdv3th8qr08.png
  • Beata86 Przyjaciółka
    Postów: 77 28

    Wysłany: 11 września 2013, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak moja @ sie nie rozkreci (a licze na to) to w piatek robie bete i dam znac jak wyszła. Pozdrawiam ciepło I życze wszystkiego dobrego.

    CZEKAMY NA CIEBIE KRUSZYNKO<3<3

    bfarxzdv3th8qr08.png
  • Beata86 Przyjaciółka
    Postów: 77 28

    Wysłany: 12 września 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ przyszła, jestem załamana. w nocy obudziły mnie straszne skurcze brzucha
    ;((. Takiego bólu brzucha podczas okresu jeszcze nie miałam. Nawet apap extra nie pomaga. Mysle że miałam poronienie samoistne :(

    CZEKAMY NA CIEBIE KRUSZYNKO<3<3

    bfarxzdv3th8qr08.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 12 września 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata86 baardzo mi przykro, tulę Cię mocno.
    U mnie pewnie @nie ma tylko dlatego że biorę Duphaston...ehh
    Nie wiem sama czy jutro iść na betę, czy jest sens...Załamana jestem

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 14 września 2013, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 37dc wczoraj powtórzyłam betę i rośnie 4.20 ale nadal jest poniżej normy, wczoraj miałam lekkie plamienie ale jak się pojawiło tak szybko zniknęło i dobrze.W pon. zrobię teściora bo już kłuć się nie chce a powinna beta być powyżej 10 a tyle już test pokazuje coś.

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ