Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Odpowiedz

Beta HCG

Oceń ten wątek:
  • Gosia333 Koleżanka

Wysłany: 3 września 2013, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny czy myślicie, że beta 13,97 jest prawidłowa?
    Beta z 31 dc (4 tydzień 3 dzień ciąży) przy cyklach średnio 30 dniowych. Owulacja na bank 15 dc stwierdzona monitoringiem. Jutro powtarzam, ale bardzo się denerwuję. Wprawdzie norma jest od 9, ale to i tak wydaje mi się niepokojąco mało. Jeszcze nie spotkałam się z tym, aby ktokolwiek miał taką niską betę. Proszę o opinię;)

Borys i Igor 04.10.2015r.
  • Gosia333 Koleżanka

Wysłany: 3 września 2013, 12:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo proszę o odpowiedź;)

• madeline Znajoma

Wysłany: 3 września 2013, 19:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy podobną sytuację. Moja beta w 30 dc wyszła 14,48 mIU/ml, z tym że testy ciążowe wychodzą negatywne :( (tylko jeden jakiś z allegro pokazał po 7 minutach delikatną kreseczkę). Też mi się wydaje, że coś niska... Jutro idę powtórzyć betę i boję się :(

Jeszcze w moim laboratorium są jakieś dziwne normy, kompletnie niezrozumiałe:
    "Kobiety nie będące w ciąży: < 5,0
    1-10 tydzień 201,64 - > 225000,00
    11-15 tydzień 22536,49 - > 225000,00
    16-22 tydzień 8006,62 - 50238,60
    23-40 tydzień 1599,80 - 49412,65."

• Gosia333 Koleżanka

Wysłany: 3 września 2013, 19:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moich testach też blade krechy, więc się nie przejmuj. Nie pozostaje nam nic innego jak powtórzyć betę i liczyć na porządny wzrost;)serdecznie Ci tego życzę i sobie też;)

madeline, Maggiejak lubią tę wiadomość

• Renia1613 Nowa

Wysłany: 3 września 2013, 20:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie błagam moja beta-hcg:2082 mIU/ml tylko według tego co mam napisane nie mieści się w normie. Norma to 4-5 tydz ciąży 2560-8230. Normy są według tego co się orjętuje dla hcg a nie dla beta-hcg. Nie wiem jaka jest różnica i boje się że za mało. Jutro będe powtarzać badanie.

• ash Autorytet

Wysłany: 4 września 2013, 13:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

dziś odebrałam wynik i mam 7241,0 mIU/ml.
    Nie umiem tego rozszyfrować, najbardziej pasuje do 5 tc.
    Dodatkowo miałam bardzo nieregularne cykle ostatnio, więc nie wiem kiedy była OWU.

ug3715nmrb0zdbvc.png

• madeline Znajoma

Wysłany: 4 września 2013, 17:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta dziś 7,62 mIU/ml i spadek temperatury, także wszystko wiadomo :(

• Gosia333 Koleżanka

Wysłany: 4 września 2013, 19:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    przykro mi, u mnie też dziś niedobrze beta niecałe 18...

• madeline Znajoma

Wysłany: 5 września 2013, 15:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( Byłaś u ginekologa ? U Ciebie chociaż idzie w górę...Może da się jeszcze coś zrobić ?

• Beata86 Przyjaciółka

Wysłany: 10 września 2013, 21:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wczoraj robiłam bete (11 dpo)bo miałam objawy ciazy i wyszła <1,2. Czy jest mozliwośc ze zrobiłam za wcześnie? Myslicie że jeszcze może wzrosnąć? Jutro powinnam dostac @ ale jakoś nie czuje żeby miała przyjść. nie umiem przestać o tym myśleć. Może ktoś miał taka sytuację jak ja i okazało się ze jednak byla ciąża?

CZEKAMY NA CIEBIE KRUSZYNKO<3<3

bfarxzdv3th8qr08.png
  • malinka1984 Autorytet

Wysłany: 11 września 2013, 21:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, moja beta z wczoraj 1.28 niby z późnej owu napewno po 20dc bo w 20dc progesteron 2.01 więc gdyby nie było owu to i by beta ne wyszła (??)

Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Beata86 Przyjaciółka

Wysłany: 11 września 2013, 21:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka zobacz co znalazłam w sieci:
    Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji (choć może potrwać nawet 12 dni), to już 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie hCG (wyższe niż 1 mIU/ml). Wówczas otwiera się możliwość przeprowadzenia testu ciążowego.

Ze względu na możliwość wystąpienia mikroporonienia (mimo zapłodnienia nie dochodzi do zagnieżdżenia w macicy i zapłodniona komórka jest wydalana na zewnątrz organizmu), dopiero hCG powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę. Można więc przyjąć, że każdy wynik poniżej 5 mIU/ml (5 IU/L) to wynik negatywny. Tymczasem rezultat powyżej 25 mIU/ml (25 IU/L) jednoznacznie oznacza ciążę. Przy niejednoznacznym wyniku, należy powtórzyć badanie po kilku dniach, przy czym wzrost stężenia hCG sugeruje ciążę.

Mysle że za pare dni powinnaś zrobić ponownie bete i sprawdzic czy przyrasta. Jestem w tej samej sytuacji co ty. bete robiłam w 24 dniu cyklu 11 dni po owulacji) przy cyklach 26 dniowych i wyszlo mi <1,2. Mozliwe że za wczesnie zrobiłam. Dziś termin planowanej miesiaczki i puki co zamiast krwi mam brązowe plamienia ze uzywam tylko wkładki. Mam nadzieje ze @ sie bardziej nie rozkreci. Jesli plamienia nie przerodzą sie w @ to w piątek robie powtórnie bete i ide do gina. Z tego co wywnioskowałam z tego tekstu, jezeli bete mam powyzej 1 to doszło do zagniezdzenia. Teraz fasolka walczy o swoje byc albo nie być.
    Trzymam kciuki za Ciebie i za siebie:), oby sie udalo. a zapomnialam dodac ze tempka mi nie spadła a zawsze na okres mocno spada w dół więc mam wielką nadzieję...

Brychra lubi tę wiadomość

bfarxzdv3th8qr08.png
  • malinka1984 Autorytet

Wysłany: 11 września 2013, 22:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata86 trzymam mocno kciuki za Ciebie, ja biorę Duphaston więc puki co u mnie nie ma żadnych plamień itd. ale z tą betą to tak czarno to widzę,myślę żeby w piątek iść na powtórkę jeśli nie spadnie <0.1 to będzie cud o który się modlę już 10cykli.

Czekamy na Kacperka
  • Beata86 Przyjaciółka

Wysłany: 11 września 2013, 22:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslisz ze powinnam isc do gina po cos na podtrzymanie? Strasznie się boję ze moja fasolka (o ile tam jest) może nie przetrwać.

bfarxzdv3th8qr08.png
  • malinka1984 Autorytet

Wysłany: 11 września 2013, 22:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata86 powiem tak jeśli beta wzrośnie to można iść po Duphaston,nic Ci innego nie da.Jeśli beta spadnie no cóż wtedy czekać na @. Mi lekarka kazała brać Duphaston 10 dni i właśnie minie to w sobote i znając moją betę napisała mi że mam odstawić normalne i czekać na rozwój wydarzeń następne 10 dni, nawet mi bety nie kazała powtarzać...

Czekamy na Kacperka
  • Beata86 Przyjaciółka

Wysłany: 11 września 2013, 22:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka84 również trzymam kciuki za Ciebie. Oby sie nam udało. My staramy się z mężem 4 cykl, bardzo bym chciała żeby sie wreszcie udało. Pozostaje tylko czekać na rozwoj wypadków.

martika lubi tę wiadomość

bfarxzdv3th8qr08.png
  • Beata86 Przyjaciółka

Wysłany: 11 września 2013, 22:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak moja @ sie nie rozkreci (a licze na to) to w piatek robie bete i dam znac jak wyszła. Pozdrawiam ciepło I życze wszystkiego dobrego.

bfarxzdv3th8qr08.png
  • Beata86 Przyjaciółka

Wysłany: 12 września 2013, 19:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ przyszła, jestem załamana. w nocy obudziły mnie straszne skurcze brzucha
    ;((. Takiego bólu brzucha podczas okresu jeszcze nie miałam. Nawet apap extra nie pomaga. Mysle że miałam poronienie samoistne :(

bfarxzdv3th8qr08.png
  • malinka1984 Autorytet

Wysłany: 12 września 2013, 20:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata86 baardzo mi przykro, tulę Cię mocno.
    U mnie pewnie @nie ma tylko dlatego że biorę Duphaston...ehh
    Nie wiem sama czy jutro iść na betę, czy jest sens...Załamana jestem

Czekamy na Kacperka
  • malinka1984 Autorytet

Wysłany: 14 września 2013, 09:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 37dc wczoraj powtórzyłam betę i rośnie 4.20 ale nadal jest poniżej normy, wczoraj miałam lekkie plamienie ale jak się pojawiło tak szybko zniknęło i dobrze.W pon. zrobię teściora bo już kłuć się nie chce a powinna beta być powyżej 10 a tyle już test pokazuje coś.

Czekamy na Kacperka
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego