X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • BasiaCzarna Koleżanka
    Postów: 32 6

    Wysłany: 14 marca 2023, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaśminowa wrote:
    Hej 💛 byłam tu 3 - 4 lata temu starając się o dziecko , wróciłam starać się o kolejne 🤩
    Mam odrazu pytanie do was moje drogie . Zrobiłam betę w sobotę w 8 dpo i wynosiła 3.70 ( myślałam że to resztka zastrzyku ) ale zrobiłam betę w poniedziałek ( 10 dpo) i wynosiła już 11 . Trochę się martwię bo test ciążowy wczoraj i dzisiaj z facelli pokazuje mi taki sam cień . Niewiem czy ona przyrasta prawidłowo czy poprostu nie robić już tych testów , moja głowa oszaleje zaraz . A wiem jak było 4 lata temu, ile było zawodu i czekania jak coś nie wyszło .

    Najlepiej jeśli po kolejnych 48 godzinach powtórzysz betę i najlepiej zrób jeszcze poziom progesteronu. Nie denerwuj się bo tym na pewno nie pomożesz. Beta jest jeszcze niska więc na tym etapie może być różnie. Trzymam kciuki żeby jednak wszystko skończyło się pomyślnie 🤞

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy beta hcg 19 dni po owulacji da wiarygodny wynik ?

  • niemamnicku Ekspertka
    Postów: 189 339

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaśminowa wrote:
    Hej 💛 byłam tu 3 - 4 lata temu starając się o dziecko , wróciłam starać się o kolejne 🤩
    Mam odrazu pytanie do was moje drogie . Zrobiłam betę w sobotę w 8 dpo i wynosiła 3.70 ( myślałam że to resztka zastrzyku ) ale zrobiłam betę w poniedziałek ( 10 dpo) i wynosiła już 11 . Trochę się martwię bo test ciążowy wczoraj i dzisiaj z facelli pokazuje mi taki sam cień . Niewiem czy ona przyrasta prawidłowo czy poprostu nie robić już tych testów , moja głowa oszaleje zaraz . A wiem jak było 4 lata temu, ile było zawodu i czekania jak coś nie wyszło .

    Przy tak maleńkiej becie kreska nie będzie jeszcze jakos spektakularnie ciemniec. Poczekaj chwile i powtórz betę, jakby nie patrzeć to przyrosła ksiazkowo :)

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 15 marca 2023, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, podpowiedzcie mi, bo widzę, że macie dużą wiedzę :) Nie wiem czy mam czegokolwiek oczekiwać, OM miałam 9.02, stosunek 26.02, pamiętam dokładnie XD. Dwa dni po spodziewanej miesiączce, w niedzielę, zrobiłam test i były dwie kreseczki. W poniedziałek 13.03 (16dpo) byłam na becie i wynik 93. Dziś powtarzam, ale zastanawiam się czy nie jest za mała jak na ten czas? Dwa tygodnie po stosunku chyba byłaby większa, co myślicie?

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 15 marca 2023, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela wrote:
    Cześć dziewczyny, podpowiedzcie mi, bo widzę, że macie dużą wiedzę :) Nie wiem czy mam czegokolwiek oczekiwać, OM miałam 9.02, stosunek 26.02, pamiętam dokładnie XD. Dwa dni po spodziewanej miesiączce, w niedzielę, zrobiłam test i były dwie kreseczki. W poniedziałek 13.03 (16dpo) byłam na becie i wynik 93. Dziś powtarzam, ale zastanawiam się czy nie jest za mała jak na ten czas? Dwa tygodnie po stosunku chyba byłaby większa, co myślicie?
    Nie ma czegoś takiego jak za mała beta ☺️ liczy się właśnie przyrost, możliwe że było później zagnieżdżenie, sprawdź na spokojnie dzisiaj ta betę I wtedy będzie wiadomo ✊️✊️

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 15 marca 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejszy wynik 253, ale to już 18dpo. Jak tak czytam inne wyniki to są już w tysiącach, a tu ledwo ponad 200 :/

    iv096iyenbdfaarq.png
  • BasiaCzarna Koleżanka
    Postów: 32 6

    Wysłany: 15 marca 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela wrote:
    Dzisiejszy wynik 253, ale to już 18dpo. Jak tak czytam inne wyniki to są już w tysiącach, a tu ledwo ponad 200 :/
    Przyrost jest prswidłowy :) Nie martw się na zapas, jesteś w ciąży, gratulacje!

    AnnaIzabela lubi tę wiadomość

  • Nusiaaa89 Przyjaciółka
    Postów: 108 50

    Wysłany: 18 marca 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny, wracam do was po prawie 2 latach i trzech poronieniach.
    Przedwczoraj wieczór dwie kreski,
    Wczoraj rano dwie kreski
    Zrobiłam betę i wyszło 123. Wychodzi że to 4t+3d. Nie za niska ta beta?
    Dostałam progesteron 2x400 mg dopochwowo plus 2x 150 mg aspiryny.
    Od wczoraj mam bóle podbrzusza, nie ciągle ale są, brzuch jak balon, uczycie pełności.

    Czy to może być pierwszy objaw poronienia? Bo już panikuje... Poprzednio właśnie bólami zaczynały się poronienia ale te bóle były jakieś inne i plamienie dość szybko się pojawiało, teraz go nie ma. Możliwe, że to przez progesteron?

  • Ropuszka Ekspertka
    Postów: 312 53

    Wysłany: 18 marca 2023, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bole podbrzusza związane może być z rozciąganiem macicy więc myśl pozytywnie bo nerwy na pewno nie pomogą. Jeżeli chodzi o betę to ważny jest przyrost więc co dwa dni kontroluj 😊

    Nusiaaa89 lubi tę wiadomość

  • Nusiaaa89 Przyjaciółka
    Postów: 108 50

    Wysłany: 18 marca 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ropuszka wrote:
    Bole podbrzusza związane może być z rozciąganiem macicy więc myśl pozytywnie bo nerwy na pewno nie pomogą. Jeżeli chodzi o betę to ważny jest przyrost więc co dwa dni kontroluj 😊

    Staram się ale ciężko to idzie. Doszły dziś od rana straszne zawroty głowy, to dopiero kilka dni przecież po braku spodziewanej @.... A od stosunku dopiero 13 dni minęło, miała któraś takie objawy? Ostatnia moja beta przy poronieniu była 43 więc ta jest 3 razy taka jutro dopiero kolejna beta a ja mam stresa jak nigdy 😑 bardzo nakręciłam się na fa ciążę, obiecałam sobie że nie będę się nakręcać bo później jets płacz i załamanie nerwowe no ale po tych wszystkich łzach i niepowodzeniach fajnie by było w końcu mieć powód do radości ;) po tyyylu latach starań ...

  • Paula9292 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 18 marca 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja tak miałam jutro rozpoczynam 9 tydzień, wciąż świeża ciaza , wciąż niedowierzanie. Także teraz życzę spokoju i cierpliwości ♥️

  • goska000 Autorytet
    Postów: 4839 8420

    Wysłany: 19 marca 2023, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Byłam tutaj 8 lat temu. Mój Leon skończył niedawno 7 lat. Nadszedł czas na drugie. Codziennie słyszymy,że chce rodzeństwo więc trzeba mu je sprawić :D

    Mam do Was pytanie. Wczoraj pozytywny test z moczu ( bladzioch - po kilkunastu sekundach ). Dwie małe kropki różowej krwi rano. Poleciałam do labo, beta < 2.3, progesteron 14.5 ( biorę luteinę ). Test z moczu z dziś pozytywny, bardzo wyraźny, po kilku sekundach. Szyjka wysoko, śluz kremowy, objawy ze strony podbrzusza takie jak pamiętam z pierwszej ciąży ( kłucie jajników, ból lekki podbrzusza, lekki ból pleców, osłabienie, żołądek nie funkcjonuje jak zawsze ).
    Temperatura od tygodnia wysoko między 37.02, a 37.12. Za tydzień powinnam dostać okres, miesiączki 32 dniowe, kochaliśmy się w dobrym czasie, jesteśmy zdrowi :) Jutro pojadę na betę raz jeszcze do innego laboratorium. Powiem szczerze, że zgłupiałam.

    Co o tym myślicie?

    02.2016r. Leon Kameleon 🦎♥️

    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    24.02.2024r. ⏸️🥹
    26.02 - beta 52,2. Progesteron 27,5. TSH - 2,02.

    28.02. 2024 r. - 💔

    11.04. 2024 r. - 💔
  • BasiaCzarna Koleżanka
    Postów: 32 6

    Wysłany: 19 marca 2023, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goska000 wrote:
    Cześć Dziewczyny :) Byłam tutaj 8 lat temu. Mój Leon skończył niedawno 7 lat. Nadszedł czas na drugie. Codziennie słyszymy,że chce rodzeństwo więc trzeba mu je sprawić :D

    Mam do Was pytanie. Wczoraj pozytywny test z moczu ( bladzioch - po kilkunastu sekundach ). Dwie małe kropki różowej krwi rano. Poleciałam do labo, beta < 2.3, progesteron 14.5 ( biorę luteinę ). Test z moczu z dziś pozytywny, bardzo wyraźny, po kilku sekundach. Szyjka wysoko, śluz kremowy, objawy ze strony podbrzusza takie jak pamiętam z pierwszej ciąży ( kłucie jajników, ból lekki podbrzusza, lekki ból pleców, osłabienie, żołądek nie funkcjonuje jak zawsze ).
    Temperatura od tygodnia wysoko między 37.02, a 37.12. Za tydzień powinnam dostać okres, miesiączki 32 dniowe, kochaliśmy się w dobrym czasie, jesteśmy zdrowi :) Jutro pojadę na betę raz jeszcze do innego laboratorium. Powiem szczerze, że zgłupiałam.

    Co o tym myślicie?
    Hej, do miesiączki jeszcze sporo czasu więc może beta właśnie zaczyna rosnąć? Sprawę wyjaśni jutrzejszą beta, ale trzymam kciuki 🤞. Możesz pokazać zdjęcia tych testów?

  • goska000 Autorytet
    Postów: 4839 8420

    Wysłany: 19 marca 2023, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczorajsza druga kreska na pewno nie będzie widoczna, dzisiejszy podeślę w wolnej chwili :)

    HCG z krwi wyjdzie szybciej niż z moczu, u mnie jest odwrotnie. Z Młodym 11 dpo miałam betę 34 i progesteron 30. Wiem, że nie powinnam porównywać,ale samo się dzieje :)

    Jako ratownik medyczny zdaję sobie sprawę, że może być różnie. Jak większość z Nas po dupie dostałam już nie raz, ale nadzieja jakaś tam się we mnie tli :)

    Miłej niedzieli Basiu 🌻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2023, 07:47

    BasiaCzarna lubi tę wiadomość

    02.2016r. Leon Kameleon 🦎♥️

    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    24.02.2024r. ⏸️🥹
    26.02 - beta 52,2. Progesteron 27,5. TSH - 2,02.

    28.02. 2024 r. - 💔

    11.04. 2024 r. - 💔
  • Nusiaaa89 Przyjaciółka
    Postów: 108 50

    Wysłany: 19 marca 2023, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey w niedzielę.
    Powtórzyłam dziś bete -rowno 48 h po poprzedniej i mamy ponad 300. Juhuu 😍 wiadomo że to jeszcze nic wielkiego i na tym etapie może być różnie tym bardziej z dużym mięśniakiem i polipem ale zrobiłoi to dzień dziś💛

    Jestem też na progesteronie jak wspominałam, 2x dziennie po 400mg(800mg w sumie), koleżanka powiedziała mi że to końska dawka, że większość lasek jest na połowie tej dawki co ja, na prawdę?

  • Virgo Przyjaciółka
    Postów: 121 25

    Wysłany: 19 marca 2023, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusiaaa89 wrote:
    Hey w niedzielę.
    Powtórzyłam dziś bete -rowno 48 h po poprzedniej i mamy ponad 300. Juhuu 😍 wiadomo że to jeszcze nic wielkiego i na tym etapie może być różnie tym bardziej z dużym mięśniakiem i polipem ale zrobiłoi to dzień dziś💛

    Jestem też na progesteronie jak wspominałam, 2x dziennie po 400mg(800mg w sumie), koleżanka powiedziała mi że to końska dawka, że większość lasek jest na połowie tej dawki co ja, na prawdę?
    Gratulacje!!! Dużo zdrówka i powodzenia 😊

    Nusiaaa89 lubi tę wiadomość

    ♂️35
    potwierdzona azoospermia

    ♀️37
    09.01.2023 wyciągnięcie spirali Mirena
    03.2023 cb
    03.04.2023 anemia mikrocytarna, pęknięcie cysty na lewym jajniku, treść cysty rozlała się na jelito powodując stan zapalny jelita.
    13.04.2023 jajnik wygojony, została tylko blizna
    08.2023 kolejna cb
  • goska000 Autorytet
    Postów: 4839 8420

    Wysłany: 19 marca 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia. Z Młodym brałam 2x50mg / dobę. Teraz progesteron mam niższy niż wtedy i biorę 2x100mg/ dobę. Moim zdaniem dawka faktycznie końska. Zwłaszcza, że progesteron może powodować wiele skutków obocznych. Zatrzymywanie wody to najmniejszy problem. Lekarz tak zalecił?

    02.2016r. Leon Kameleon 🦎♥️

    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    24.02.2024r. ⏸️🥹
    26.02 - beta 52,2. Progesteron 27,5. TSH - 2,02.

    28.02. 2024 r. - 💔

    11.04. 2024 r. - 💔
  • goska000 Autorytet
    Postów: 4839 8420

    Wysłany: 19 marca 2023, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I na pocieszenie dodam,że u mnie wraz z dzieckiem rosła torbiel. Na pierwszym USG zarodek ledwo widoczny,a torbiel 6 cm. Byłam przerażona,ale wchłonęła się. Mam nadzieję, że u Ciebie polip i mięśniak nie będą stanowiły żadnego problemu. Gratulacje i spokojnej ciąży ☀️

    Nusiaaa89 lubi tę wiadomość

    02.2016r. Leon Kameleon 🦎♥️

    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    24.02.2024r. ⏸️🥹
    26.02 - beta 52,2. Progesteron 27,5. TSH - 2,02.

    28.02. 2024 r. - 💔

    11.04. 2024 r. - 💔
  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 19 marca 2023, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusiaaa89 wrote:
    Hey w niedzielę.
    Powtórzyłam dziś bete -rowno 48 h po poprzedniej i mamy ponad 300. Juhuu 😍 wiadomo że to jeszcze nic wielkiego i na tym etapie może być różnie tym bardziej z dużym mięśniakiem i polipem ale zrobiłoi to dzień dziś💛

    Jestem też na progesteronie jak wspominałam, 2x dziennie po 400mg(800mg w sumie), koleżanka powiedziała mi że to końska dawka, że większość lasek jest na połowie tej dawki co ja, na prawdę?

    U mnie progesteron na etapie starań 1x400.
    Ale podejrzenia są że u mnie właśnie jest problem z progesteronem przez pcos. I jeśli wyjdzie pozytywny test ciążowy to wtedy i zależy na jakim poziomie będzie progesteron, ale będzie rozważana opcja oprócz czopków to również zastrzyki.

  • Nusiaaa89 Przyjaciółka
    Postów: 108 50

    Wysłany: 19 marca 2023, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goska000 wrote:
    Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia. Z Młodym brałam 2x50mg / dobę. Teraz progesteron mam niższy niż wtedy i biorę 2x100mg/ dobę. Moim zdaniem dawka faktycznie końska. Zwłaszcza, że progesteron może powodować wiele skutków obocznych. Zatrzymywanie wody to najmniejszy problem. Lekarz tak zalecił?
    Tak, wlansie tak zalecil, w czopkach dopochwowo przy ostatnim poronieniu progesteron był w granicach 2-3 więc może dlatego tak wysoko. Póki co nie odczuwam skutków ubocznych progesteronu. Dopiero 2 dni go biorę.

‹‹ 201 202 203 204 205 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ