X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 20 maja 2023, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malakejti wrote:
    Gratulacje 😍! Daj znać jak wizyta. Dostałaś duphaston?

    Malakejti, dziękuję bardzo ❤️

    Dostałam luteinę podjęzykowo, potem dopochwowo. Gin powiedział, że mimo że to wczesna ciąża (na usg było widać tylko powiększone endometrium i dosłownie milimetrowy pypeć😍), to super że przyszłam z tymi plamieniami, bo można było od razu zareagować. Ogólnie mega się cieszę z wizyty, teraz mogę spać spokojniej.

    kociamama lubi tę wiadomość

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 20 maja 2023, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1995. wrote:
    Dziewczyny proszę pomóżcie beta z wtorku 24.9 ale w jednostce mIU/ml wczorajsza w innym laboratorium 36.19 w jednostce mUI/ml. Jest jakiś przelicznik czy przyrasta dobrze mimo innych jednostek?

    Aga, wydaje mi się, że to jest to samo. Zarówno UI jak i IU to skrót od international unit, jednostki międzynarodowej, a m to po prostu mili- (czyli milli-international units per milliliter). Dlaczego w tym przypadku literki są zamienione to nie wiem, ale nie sądzę żeby to miało znaczenie. Jeśli ktoś ma inne informacje, to proszę mnie poprawić.

    Jeśli jednostki są rzeczywiście takie same, to po 72 godzinach przyrost powinien być wyższy niestety. :( Ale sprawdź w przyszłym tygodniu jeszcze raz i nie łam się, ważne że nie spada! Tylko dla pewności porównaj wtedy w kalkulatorze wyniki z tymi samymi jednostkami.

    https://bellybestfriend.pl/kalkulator-hcg.html - tu masz link do kalkulatora.

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1155 526

    Wysłany: 20 maja 2023, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś 10 dpo mam betę <2,30 myślicie ze może wzrosnąć ? Robić w pon kolejny taz czy bez sensu ?

  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 21 maja 2023, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1995. wrote:
    Dziewczyny proszę pomóżcie beta z wtorku 24.9 ale w jednostce mIU/ml wczorajsza w innym laboratorium 36.19 w jednostce mUI/ml. Jest jakiś przelicznik czy przyrasta dobrze mimo innych jednostek?
    Wynik może być niemiarodajny przez to, że robiłaś badania w dwóch różnych laboratoriach. Wg mnie powinnaś powtórzyć badanie w tym samym laboratorium.

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 21 maja 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Malakejti, dziękuję bardzo ❤️

    Dostałam luteinę podjęzykowo, potem dopochwowo. Gin powiedział, że mimo że to wczesna ciąża (na usg było widać tylko powiększone endometrium i dosłownie milimetrowy pypeć😍), to super że przyszłam z tymi plamieniami, bo można było od razu zareagować. Ogólnie mega się cieszę z wizyty, teraz mogę spać spokojniej.
    Super wiadomość! Trzymam kciuki, żeby wszystko ładnie się rozwijało ❤ to Twoja pierwsza ciąża?

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 21 maja 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Dziewczyny dziś 10 dpo mam betę <2,30 myślicie ze może wzrosnąć ? Robić w pon kolejny taz czy bez sensu ?
    Pewnie, że może! 10dpo to mogło jeszcze nie dojść do implantacji. Trzymam kciuki, żeby jednak to była ciąża ❤

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • Mandzu Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 maja 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    Czy beta 14 dni dpo w ilości 203,6 jest ok?

  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 maja 2023, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandzu wrote:
    Hej:)
    Czy beta 14 dni dpo w ilości 203,6 jest ok?
    Wyglada bardzo ładnie ❤ ale tak naprawdę najważniejsze są prawidłowe przyrosty, więc warto byłoby powtórzyć badanie po 48h.

    Mandzu lubi tę wiadomość

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 23 maja 2023, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malakejti wrote:
    Super wiadomość! Trzymam kciuki, żeby wszystko ładnie się rozwijało ❤ to Twoja pierwsza ciąża?

    Tak, bardzo wyczekana. ❤️

    Znów trochę się denerwuje. Gin powiedział, że po luteinie plamienie powinno ustąpić po ok. tygodniu, więc czas jeszcze jest, ale dziś rano poleciała mi żywa krew, brzuch pobolewa po prawej stronie... zadzwonię dziś do niego i chyba znów pójdę na betę, żeby zobaczyć jak rośnie, bo inaczej się nie uspokoję.

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 maja 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Tak, bardzo wyczekana. ❤️

    Znów trochę się denerwuje. Gin powiedział, że po luteinie plamienie powinno ustąpić po ok. tygodniu, więc czas jeszcze jest, ale dziś rano poleciała mi żywa krew, brzuch pobolewa po prawej stronie... zadzwonię dziś do niego i chyba znów pójdę na betę, żeby zobaczyć jak rośnie, bo inaczej się nie uspokoję.
    Doskonale Cię rozumiem, sama miałam głupie plamienie 2 tyg temu i też byłam spanikowana, uspokoiłam się dopiero po wizycie u lekarza. A myślałaś o tym żeby jechać na sor jakby Ci się nie udało do niego dostac?

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 24 maja 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malakejti wrote:
    Doskonale Cię rozumiem, sama miałam głupie plamienie 2 tyg temu i też byłam spanikowana, uspokoiłam się dopiero po wizycie u lekarza. A myślałaś o tym żeby jechać na sor jakby Ci się nie udało do niego dostac?

    Póki co zaraz jadę do ginekologa... beta po 5 dniach od ostatniego badania wynosi 38, czyli tragedia. Plamienia jak były, tak są. Temperatura dalej jest podwyższona, ale przestają mnie boleć piersi. Ostatnią godzinę przepłakałam.

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 maja 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Póki co zaraz jadę do ginekologa... beta po 5 dniach od ostatniego badania wynosi 38, czyli tragedia. Plamienia jak były, tak są. Temperatura dalej jest podwyższona, ale przestają mnie boleć piersi. Ostatnią godzinę przepłakałam.
    To musi być dla Ciebie ciężki, pełen niepewności czas 😟 mam nadzieję, że możesz liczyć na wsparcie bliskich. Chcialabym Cię jakoś pocieszyć, ale nigdy nie byłam w tym dobra.

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 25 maja 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg u innego gina - stwierdził, że ciąży nie widzi, ale to naprawdę nie ma NIC. Endometrium miało w piątek grubość 15 mm, dziś już 10 mm. Testy ciążowe nadal z bladą kreską (ale robione po południu). Plamienie powoli ustępuje. Gin kazał powtórzyć betę, ale ogólnie kręcił głową i dał mi do zrozumienia, że to biochem i wszystkie progesterony i leżenie plackiem na łóżku mogę już sobie darować.

    No i nie wiem co mam teraz zrobić. Znów nie będę spać w nocy... od samego początku jest pod górkę w tej ciąży, może lepiej odstawić tą luteinę i poczekać na kolejny cykl? Widocznie coś było nie tak i tak miało być. Z drugiej strony, na tym forum jest tyle niesamowitych historii z happy endem, że aż kusi żeby jeszcze zawalczyć. Rozważam też, czy nie miałam mocno przesuniętej owulacji.

    Czy któraś z Was miała niski przyrost, brak pęcherzyka w 6 tygodniu i nagle cud?

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • Virgo Przyjaciółka
    Postów: 121 25

    Wysłany: 25 maja 2023, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Byłam na usg u innego gina - stwierdził, że ciąży nie widzi, ale to naprawdę nie ma NIC. Endometrium miało w piątek grubość 15 mm, dziś już 10 mm. Testy ciążowe nadal z bladą kreską (ale robione po południu). Plamienie powoli ustępuje. Gin kazał powtórzyć betę, ale ogólnie kręcił głową i dał mi do zrozumienia, że to biochem i wszystkie progesterony i leżenie plackiem na łóżku mogę już sobie darować.

    No i nie wiem co mam teraz zrobić. Znów nie będę spać w nocy... od samego początku jest pod górkę w tej ciąży, może lepiej odstawić tą luteinę i poczekać na kolejny cykl? Widocznie coś było nie tak i tak miało być. Z drugiej strony, na tym forum jest tyle niesamowitych historii z happy endem, że aż kusi żeby jeszcze zawalczyć. Rozważam też, czy nie miałam mocno przesuniętej owulacji.

    Czy któraś z Was miała niski przyrost, brak pęcherzyka w 6 tygodniu i nagle cud?
    Nie poddawaj sie jeszcze, powtórz bete! Organizm to nie kalkulator, moze jeszcze wszystko bedzie dobrze. Ja tak mialam 10lat tamu, lekarz krecil głową bo nic nie było, ale kazal dla pewności wrocic za dwa tyg. A na kolejnej wizycie juz bylo bijące serduszko mojego syna! Wiem, ze to bardzo ciezka sytuacja ale walcz do końca ❤️ wspieram, cokolwiek sie nie wydarzy.

    Patisonek lubi tę wiadomość

    ♂️35
    potwierdzona azoospermia

    ♀️37
    09.01.2023 wyciągnięcie spirali Mirena
    03.2023 cb
    03.04.2023 anemia mikrocytarna, pęknięcie cysty na lewym jajniku, treść cysty rozlała się na jelito powodując stan zapalny jelita.
    13.04.2023 jajnik wygojony, została tylko blizna
    08.2023 kolejna cb
  • Marcin Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 maja 2023, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    w sobotę wieczorem zastrzyk z ovitrelle. Cykl stymulowany. 7 dni po owulacji i 2 dni po zastrzyku zrobione wyniki progesteronu - na poziomie 30. Dwa dni później, czyli 9 dni po owulacji i 4 dni po zastrzyku beta na poziomie 43 i progesteron na poziomie 43. Co o tym myślicie? Zastrzyk był robiony bo okazało sie, że jest jeszcze drugi pęcherzyk i on pewnie pękł 6 dni po pierwszej owulacji.

  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 maja 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcin wrote:
    Cześć
    w sobotę wieczorem zastrzyk z ovitrelle. Cykl stymulowany. 7 dni po owulacji i 2 dni po zastrzyku zrobione wyniki progesteronu - na poziomie 30. Dwa dni później, czyli 9 dni po owulacji i 4 dni po zastrzyku beta na poziomie 43 i progesteron na poziomie 43. Co o tym myślicie? Zastrzyk był robiony bo okazało sie, że jest jeszcze drugi pęcherzyk i on pewnie pękł 6 dni po pierwszej owulacji.
    Nie sprawdza się bety tak wcześnie po zastrzyku, ponieważ zastrzyk będzie miał wpływ na wynik. Powtorz badanie za jakiś tydzien

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 27 maja 2023, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virgo wrote:
    Nie poddawaj sie jeszcze, powtórz bete! Organizm to nie kalkulator, moze jeszcze wszystko bedzie dobrze. Ja tak mialam 10lat tamu, lekarz krecil głową bo nic nie było, ale kazal dla pewności wrocic za dwa tyg. A na kolejnej wizycie juz bylo bijące serduszko mojego syna! Wiem, ze to bardzo ciezka sytuacja ale walcz do końca ❤️ wspieram, cokolwiek sie nie wydarzy.

    Dziękuję za słowa wsparcia. ❤️ Niestety, wczoraj byłam na SOR - poronienie samoistne. :(

    Ale zaraz znów możemy się starać.

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • Virgo Przyjaciółka
    Postów: 121 25

    Wysłany: 27 maja 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Dziękuję za słowa wsparcia. ❤️ Niestety, wczoraj byłam na SOR - poronienie samoistne. :(

    Ale zaraz znów możemy się starać.
    Bardzo mi przykro...wiem, że latwo sie mówi, ale badz silna i nie poddawaj się 😘

    Patisonek lubi tę wiadomość

    ♂️35
    potwierdzona azoospermia

    ♀️37
    09.01.2023 wyciągnięcie spirali Mirena
    03.2023 cb
    03.04.2023 anemia mikrocytarna, pęknięcie cysty na lewym jajniku, treść cysty rozlała się na jelito powodując stan zapalny jelita.
    13.04.2023 jajnik wygojony, została tylko blizna
    08.2023 kolejna cb
  • wgorącejwodziekąpana Autorytet
    Postów: 260 290

    Wysłany: 29 maja 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w pt robiłam betę było 285 a dzisiejsza pokazuje 1009. Czy to nie za duży przyrost? Trochę się martwię.

  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 maja 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wgorącejwodziekąpana wrote:
    Hej dziewczyny, w pt robiłam betę było 285 a dzisiejsza pokazuje 1009. Czy to nie za duży przyrost? Trochę się martwię.
    Niepotrzebnie, bardzo ładna beta 😉

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ