X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • wgorącejwodziekąpana Autorytet
    Postów: 260 290

    Wysłany: 29 maja 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej, bo już się naczytałam jakiś głupot ze jak za dużo przyrasta to tez niedobrze… nie będę nawet cytować co już sobie wkręciłam

  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 30 maja 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej, wiem, że to już pewnie nie ten wątek, ale spróbuje. W piątek poronienie, stwierdzone podczas wizyty na SOR. Dwa dni wcześniej beta 38, przyrost był słaby, krwawienie jak podczas miesiączki, więc sytuacja niby jasna. W wypisie dostałam zalecenie wykonywania bety co tydzień, dopóki nie spadnie do 0. Dziś powtórzyłam więc badanie - beta 75, więc podwojenie wartości w ciągu 6 dni.

    Poroniłam w 6 tyg, lekarz powiedział, że samo się oczyści i w sumie tak było. Ba, nawet wysłałam już materiał poronny do badań. Jechać znowu na SOR? Mój gin się nie odzywa. Wizytę u innego gina mam w czwartek, ale ta sytuacja mnie dobija, potrzebuję odpowiedzi. :(

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • kasiastaxo Koleżanka
    Postów: 61 13

    Wysłany: 30 maja 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Okej, wiem, że to już pewnie nie ten wątek, ale spróbuje. W piątek poronienie, stwierdzone podczas wizyty na SOR. Dwa dni wcześniej beta 38, przyrost był słaby, krwawienie jak podczas miesiączki, więc sytuacja niby jasna. W wypisie dostałam zalecenie wykonywania bety co tydzień, dopóki nie spadnie do 0. Dziś powtórzyłam więc badanie - beta 75, więc podwojenie wartości w ciągu 6 dni.

    Poroniłam w 6 tyg, lekarz powiedział, że samo się oczyści i w sumie tak było. Ba, nawet wysłałam już materiał poronny do badań. Jechać znowu na SOR? Mój gin się nie odzywa. Wizytę u innego gina mam w czwartek, ale ta sytuacja mnie dobija, potrzebuję odpowiedzi. :(

    Sama nie wiem co poradzić, również poroniłam w 6 tygodniu gdy beta spadła do 24, krwawiłam wtedy 8 dni i kolejna miesiączkę dostałam po 36 dniach, ale beta odrazu spadła.. ja na Twoim miejscu zrobiłabym betę jutro bądź po jutrze i zobaczyła co się dzieje, a jeżeli poczujesz się bezpieczniej to jedz na sor..

  • Joan31 Autorytet
    Postów: 519 360

    Wysłany: 30 maja 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Okej, wiem, że to już pewnie nie ten wątek, ale spróbuje. W piątek poronienie, stwierdzone podczas wizyty na SOR. Dwa dni wcześniej beta 38, przyrost był słaby, krwawienie jak podczas miesiączki, więc sytuacja niby jasna. W wypisie dostałam zalecenie wykonywania bety co tydzień, dopóki nie spadnie do 0. Dziś powtórzyłam więc badanie - beta 75, więc podwojenie wartości w ciągu 6 dni.

    Poroniłam w 6 tyg, lekarz powiedział, że samo się oczyści i w sumie tak było. Ba, nawet wysłałam już materiał poronny do badań. Jechać znowu na SOR? Mój gin się nie odzywa. Wizytę u innego gina mam w czwartek, ale ta sytuacja mnie dobija, potrzebuję odpowiedzi. :(
    Myślę że powinnaś jeszcze powtórzyć bete. Lekarz napewno też będzie chciał zobaczyć wyniki.
    Bardzo ci współczuję tej całej sytuacji 😔
    Ale na pocieszenie powiem że znam dużo par które zaraz po poronieniu zachodzą w zdrowa ciążę i mają śliczne bobaski 😊

    preg.png
    age.png
  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 maja 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Okej, wiem, że to już pewnie nie ten wątek, ale spróbuje. W piątek poronienie, stwierdzone podczas wizyty na SOR. Dwa dni wcześniej beta 38, przyrost był słaby, krwawienie jak podczas miesiączki, więc sytuacja niby jasna. W wypisie dostałam zalecenie wykonywania bety co tydzień, dopóki nie spadnie do 0. Dziś powtórzyłam więc badanie - beta 75, więc podwojenie wartości w ciągu 6 dni.

    Poroniłam w 6 tyg, lekarz powiedział, że samo się oczyści i w sumie tak było. Ba, nawet wysłałam już materiał poronny do badań. Jechać znowu na SOR? Mój gin się nie odzywa. Wizytę u innego gina mam w czwartek, ale ta sytuacja mnie dobija, potrzebuję odpowiedzi. :(
    Jedz, przynajmniej będziesz miała spokojniejsza głowę. Wiem, że takie wahania bety góra dół zdarzają się przy ciąży pozamacicznej, ale u Ciebie chyba nie może być o tym mowy skoro stwierdzono poronienie. Daj znać jak będziesz coś wiedzieć. Pewnie musi Cię to wszystko kosztować ogrom nerwów.

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • Nadziejka231 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 31 maja 2023, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Robiłam testy 26,28 i 31 maja w tym dzisiaj jest dwa dni po spodziewanej miesiączce. Czy te testy facelle się tak slabo wybarwiaja czy to jeszcze wcześnie na dwie grube kreski? Trochę się boję o ta bete 😏 na zdjęciu test na samej górze dzisiaj robiony.


    https://zapodaj.net/469f5334eb3a7.jpg.html

  • wgorącejwodziekąpana Autorytet
    Postów: 260 290

    Wysłany: 31 maja 2023, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka231 wrote:
    Hejka. Robiłam testy 26,28 i 31 maja w tym dzisiaj jest dwa dni po spodziewanej miesiączce. Czy te testy facelle się tak slabo wybarwiaja czy to jeszcze wcześnie na dwie grube kreski? Trochę się boję o ta bete 😏 na zdjęciu test na samej górze dzisiaj robiony.


    https://zapodaj.net/469f5334eb3a7.jpg.html


    Piękne kreski!! Leć na betę kochana 💪🏽🥰 nic się nie bój tylko sprawdzaj! Trzymam kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 08:49

    Nadziejka231 lubi tę wiadomość

  • Paula9119 Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 7 lipca 2023, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka231 wrote:
    Hejka. Robiłam testy 26,28 i 31 maja w tym dzisiaj jest dwa dni po spodziewanej miesiączce. Czy te testy facelle się tak slabo wybarwiaja czy to jeszcze wcześnie na dwie grube kreski? Trochę się boję o ta bete 😏 na zdjęciu test na samej górze dzisiaj robiony.


    https://zapodaj.net/469f5334eb3a7.jpg.html
    Wczoraj miałam to samo. Dzis beta 117.4

  • Izabelinka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 lipca 2023, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi bo już sama nie wiem co myśleć.
    Ostatnio bardzo źle się czułam zasypiałam na stojąco totalny brak energi ból mnie brzuch i okolice ledzwi. Czułam że coś jest nie tak ze mną. Dodam że "chyba okres" bo to było bardzo skąpe miałam 27 czerwca i trwał 2 dni.
    06.07 zrobiłam betę wyszła 1.2
    0.8.07 powtórzyłam betę wyszła. 2.3
    Czy to może oznaczać ze jest jakaś szansa??

  • kargulowa Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 16 lipca 2023, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    ile po krwawieniu implantacyjnym test sikany wyjdzie pozytywny? Czy po 7 dniach juz powinien?

  • Aga.f Autorytet
    Postów: 642 113

    Wysłany: 16 lipca 2023, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kargulowa wrote:
    Hej dziewczyny,

    ile po krwawieniu implantacyjnym test sikany wyjdzie pozytywny? Czy po 7 dniach juz powinien?
    Po implantacji to myślę,że po 2 dniach już coś powinien pokazać

  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 54 11

    Wysłany: 20 lipca 2023, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:30

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 216 37

    Wysłany: 20 lipca 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli owulacja była tak, jak piszesz, to już powinno coś wykazać. Ja zawsze robiłam 10dpo, bo nie lubiłam czekać i mieć złudnej nadziei i przy pierwszej biochemicznej mi pokazało 7, a przy drugiej, która trwa, robiłam 12, bo czułam, że implantacja była 9dpo i wyszło mi 39. Później, jeśli nawet by coś zaskoczyło, to jeśli implantacja jest po 9dpo, to szanse na zdrową ciążę maleją.

    preg.png
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 54 11

    Wysłany: 20 lipca 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:30

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7628 9993

    Wysłany: 20 lipca 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Jeśli owulacja była tak, jak piszesz, to już powinno coś wykazać. Ja zawsze robiłam 10dpo, bo nie lubiłam czekać i mieć złudnej nadziei i przy pierwszej biochemicznej mi pokazało 7, a przy drugiej, która trwa, robiłam 12, bo czułam, że implantacja była 9dpo i wyszło mi 39. Później, jeśli nawet by coś zaskoczyło, to jeśli implantacja jest po 9dpo, to szanse na zdrową ciążę maleją.
    Nie wiem co za bzdura... Implantacja wg ostatnich danych może być od 6-14 dpo. I nie ważne czy będzie w 6,9 czy 13 dpo jeśli zarodek jest prawidłowy i prawidłowo się zaimplantuje to ciąża będzie zdrowa. Skąd ta teoria 🤦🏼‍♀️

    Aciunia lubi tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Virgo Przyjaciółka
    Postów: 121 25

    Wysłany: 23 sierpnia 2023, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy to możliwe, aby w dzien spodziewanej miesiączki beta wynosila cos ledwo ponad 8, a bladziochy na teście juz widoczne od 2 dni? 😐

    ♂️35
    potwierdzona azoospermia

    ♀️37
    09.01.2023 wyciągnięcie spirali Mirena
    03.2023 cb
    03.04.2023 anemia mikrocytarna, pęknięcie cysty na lewym jajniku, treść cysty rozlała się na jelito powodując stan zapalny jelita.
    13.04.2023 jajnik wygojony, została tylko blizna
    08.2023 kolejna cb
  • Renata_ Koleżanka
    Postów: 47 52

    Wysłany: 26 sierpnia 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dzisiaj byłam na becie.
    Beta 30.14 mIU/ml w 11 dpo jest ok? Kiedy najlepiej powtórzyć badanie?

    Jest to mój drugi cykl starań więc niedowierzam, że to może być ciąża. Zwłaszcza od 2 tygodni wiem, że mam hiperandrogenizm.

    Zojkaa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2023, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ;)

    Nie było mnie tutaj ponad 2 lata. Mam prawie półtorarocznego synka. Jednak przed „złotą” ciążą był rok starań, w którym 2x poroniłam (7 i 12tydzień). Jednak cały ten rok przetrwałam można powiedzieć dzięki staraczkom właśnie stąd ❤️

    Obecnie staramy się o 2 malucha. Sytuacja wygląda tak:
    14 sierpnia - owulak pozytywny
    14 i 16 było dużo miłości
    26 sierpnia - bladzioch
    30 sierpnia - kreska wciąż blada, ale wyraźniejsza
    31 sierpnia - Beta 20,1
    1 września - Beta 27,9

    Od środy śluz czasem zabarwiony delikatnie na brązowo/żółto, naprawdę śladowe ilości-tylko na papierze


    Biorę duphaston 2x1 i fraxiparine 1x1

    Powiedzcie mi, może być brutalnie.. jest szansa? Czy znów zaczynam starania od biochemu..
    widzę wynik bety, widzę przyrost, ale mózg nie pozwala mi dopuścić myśli, ze nie tym razem..

    Konsultacja z gin. Dramat: „ciąża jest albo nie ma. Proszę czekać” 🤡
    Wizyta u „mojego” gin we środę

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 216 37

    Wysłany: 3 września 2023, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy tak małej becie chyba ok - robiłaś dzień po dniu, 2.09 już mogła być podwojona. Tyle, ze niska, jak na ten dzień, ale z testami owulacyjnymi to wiadomo jak jest a potem dzień zagnieżdżenia, a w przy takich początkach to 1-2 dni mają znaczenie. Szczerze mówiąc, nie da się nic powiedzieć :D, ale się nie stresuj, zrób betę jeszcze raz, to może coś pokaże,a tak to rzeczywiście trzeba czekać :)

    preg.png
  • Paulla1992 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 września 2023, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny proszę powiedzcie Mi co oznacza beta hcg <20 mlU/ml ?
    To jest brak ciąży pewnie co ? Kompletnie nie wiem jak to rozpoznawać a robiłam pierwszy raz.

    Pozdrawiam

‹‹ 207 208 209 210 211 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ