X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica Mala wrote:
    Ej, Laseczki! Macie pomysł, gdzie mogą szybko zrobić i równie szybko dać wynik bety w Warszawie? Najlepiej też bez jakiejś kosmicznej opłaty?

    Robiłam kiedyś w Diagnostyce za bodaj 28zł, co prawda w Krakowie, ale w Wawie chyba też widziałam ich punkty.
    Ponoć niedrogie laboratorium ma szpital na Karowej, ale nie wiem, sama nigdy nie korzyystałam. Mam tam jutro zajęcia, więc mogę zapytać.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • soraya Autorytet
    Postów: 433 581

    Wysłany: 17 listopada 2014, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Stezenie hcg we krwi nie zalezy wiec od godziny ?

    We krwi nie, natomiast w moczu tak.

    ex2bio4pqp2v2j0d.png
    f2wlx1hpuaamvhk2.png
  • Marciik Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 21 listopada 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Dziewczyny ...

    Moja beta od początku idealna - wzrost książkowy - ciąża pozamaciczna. Naszczęście ciąża nie pękła i mam jajowód ale monitorujcie, nie czekajcie do 8 tygodnia żeby lekarz potwierdził. Ja poszłam w 5 i już było wiadomo...

    DreAms86 lubi tę wiadomość

    Marciik
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam już w innym wątku,ale mam pytanie.. 8 dpo zrobiłam betę i wyszła 2 mlU/ml, idę powtórzyć po 7 dniach czyli to będzie 15 dpo, czy jest szansa, że jednak coś wyjdzie z tego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margarett, implantacja ma miejsce miedzy 6 a 11 dc a wiec tak, moze cos z tego wyjsc :)

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jest, 8dpo to wcześnie na betę :)

    BeriBlue lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nonka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochaniutkie !

    a co o tym myślicie...pokrótce opiszę swoją sytuację.
    problem z PCOS i hiperprolaktynemia, przez 6 lat tebletki anty.
    W tym cyklu od 2. do 7. dc - clostilbegyt, potem duphaston od 20. do 25. dc.
    od 20. do 23. dc ból lewego jajnika, potem bóle podbrzusza i jajników co jakis czas.
    miesiaczki mam nieregularne ale srednio 32,34.
    od 30. do 36 dc plamienie i dwa razy krwawienie, ale to wyglądało tak, że poszłam do toalety, podtarłam sie a na papierze duzo jasnej krwi, wiec stwierdzilam ze to okres, zaaplikowałam tampon, kiedy go wyjełam bylo juz tylko plamienie. Bóle kręgosłupa i brzucha oraz piersi jak na miesiączkę.
    Mdłości i pozostałe objawy skłoniły mnie do zrobienia badania na bete hcg.
    I tu pojawia się mój problem, w 34 dc była 5,4, a norma podana prze laboralorium to 5,8 dla 1 tyg. Dziś (36 dc) zrobiłam ponownie ęi jest .. taka sama, bez zmian.
    Co o tym sadzicie?
    Dodam, ze jak sprawdziłam 1 wynik bety do od razu brałam duphaston żeby w razie co podtrzymać :)

    odpiszcie coś, proszę. Nie wiem co dalej robić, a lekarze mają wolne:(

  • nonka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam, że oba badania były robione w tym samym laboratorium.
    normy:
    nieciezarne: 0-2,7
    1 - 3tydz : 5,8-71,2

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nonka nie znajdziesz żadnego lekarza?
    bierz duphaston i powtórz badanie
    ale lekarza bym szukała mimo wszystko!
    a testu "sikanego" nie robiłaś?

    nonka lubi tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nonka no wg wyników to ciąży nie ma skoro jest poniżej 5,8. Tym bardziej jeśli przez kilka dni nic się nie zmienilo :(
    a jak dupka będziesz brać to chyba raczej @ nie przyjdzie - tak jest przy luteinie - póki ja bierzesz to @ nie będzie. Zrób test sikany i jak będzie 1 kreska to ja bym odstawiła duphaston i czekała spokojnie na @.

    nonka lubi tę wiadomość

  • nonka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiu-m-b mam dzwonic do lekarza dzis o 20, wiec zobaczymy co mi powie przez tel...
    testu sikanego nie robiłam, bo bylam dzis i dwa dni temu na becie. Duzo objawów ciąży mam (albo to moje pragnienia jej). Dzis jeszcze wzielam duphaston, plamienia nie mam dzis pierwszy dzien.

    skabarko te wartosci bety.. skoro brak ciazy to dlaczego taki wysoki jej poziom? nie miesci sie ona w ramach zadnego przedzialu :/

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze
    faktycznie nie wiadomo co myśleć.. ja mam nadzieję, że to jednak ciąża :)
    Daj znać co powiedział lekarz.

    takie coś znalazłam w artykule:
    Beta HCG:

    kobiety nie będące w ciąży: < 5,0 mIU/ml
    3 - 4 tydzień: 9 - 130 mIU/ml
    4 - 5 tydzień: 75 - 2 600 mIU/ml
    5 - 6 tydzień: 850 - 20 800 mIU/ml
    6 - 7 tydzień: 4 000 - 100 200 mIU/ml
    7 - 12 tydzień: 11 500 - 289 000 mIU/ml

    więc u Ciebie jednak powyżej 5!

    ale Skarbarka ma rację z testem sikanym też bym go zrobiła, by wiedzieć czy odstawić duphaston.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2014, 18:21

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nonka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i właśnie, po pierwszym wyniku badania byłam pełna nadziei, że w końcu się udało. Od lutego staramy się z mężem, w tym od sierpnia na stymulacji clostilbegytem. Jednak po dzisiejszym wyniku, który był taki sam nie wiem co myśleć, tym bardziej, że naczytałam się w internecie.
    Skoro ciąża, to dlaczego nie wzrasta poziom hormonu :(

    już pomału mam dość, tej nadziei, która przeradza się w smutek po negatywnych wynikach testów.

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nonka bardzo dobrze cię rozumiem, ale musimy mieć nadzieję, że będzie dobrze!

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Od kilku miesięcy poczytuję ovufriend i staram się dyscyplinować przy mierzeniu tempki-różnie to wychodzi.
    Za mną pierwszy cykl starań, chyba nic z tego nie wyjdzie.
    Dzisiaj beta wyszła mi 0,1 (10dpo) i zaczęło się delikatne plamienie. @ spodziewam się raczej 2/3/4 stycznia, cykle mam ostatnio dość nieregularne (nowa praca, stres :/).

    Myślicie, że powinnam powtórzyć betę czy raczej czekać na @?

    Btw – w tym miesiącu testowałam testy ovu kupione na allegro, wszystkie wychodziły mi idealnie negatywne. Przy aptecznych nigdy tak nie miałam, zawsze można było śledzić zmianę intensywności kreski. Z tempki i bólu ovu wydaje mi się, że ovu była na bank. Co myślicie?

    Dzięki za pomoc :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2014, 21:11

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nonka, beta nie rośnie, to nie ciąża. Jest wynik w "szarej strefie", nie jest wysoki tak jak mówisz, ale też wykracza poza nieciezarne. No ale nie rośnie, odstaw Dupka i zaczynaj kolejny cykl, szkoda czasu...

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf, dzisiejsza beta może być jeszcze ujemna, nie bardzo jest sens robienia jej przed 11dpo jeśli chcesz mieć pewny wynik.

    Swoją drogą odradzam robienie bet w każdym cyklu, zwłaszcza jeśli dopiero zaczęłas starania - to nie jest badanie ani zalecane ani tym bardziej konieczne. Tylko się będziesz stresować a to nie sprzyja niczemu. Wystarczy sikaniec następnego dnia po spodziewanej @ jeśli ta nie przyjdzie. Test z krwi 3-4 dni wcześniej naprawdę nie jest wart nerwów i pieniędzy.

    Taka rada od staraczki-weteranki...

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagodaP, dziękuję za odpowiedź:)

    Wiem, że masz rację i powinnam być mniej niecierpliwa. Spróbuję zatem nie koncentrować się tak na wyniku, to niczemu nie służy, zwłaszcza mojemu związkowi.
    Poczekam jeszcze kilka dni.


  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nonka wrote:
    no i właśnie, po pierwszym wyniku badania byłam pełna nadziei, że w końcu się udało. Od lutego staramy się z mężem, w tym od sierpnia na stymulacji clostilbegytem. Jednak po dzisiejszym wyniku, który był taki sam nie wiem co myśleć, tym bardziej, że naczytałam się w internecie.
    Skoro ciąża, to dlaczego nie wzrasta poziom hormonu :(

    już pomału mam dość, tej nadziei, która przeradza się w smutek po negatywnych wynikach testów.
    Nonka odezwij się. Co powiedział lekarz?

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nonka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz stwierdził żebym duphaston jeszcze wzięła, bo to nie zaszkodzi, a dzisiaj idę do lekarza, wiec zobaczymy. pomimo brania duphastonu dwa razy dzienni. Dostałam właśnie plamienia.

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ