X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuję porady. Ostatnią @ miałam 11.02. Cykle 26 dniowe. Zrobiłam dzisiaj rano bobo test i wyszły dwie kreski. Druga jaśniejsza, ale widoczna gołym okiem. Poszłam na bete. Odbieram wynik a pani w laboratorium mówi mi, że wynik wątpliwy (niejednoznaczny)albo coś zakłóca wynik albo bardzo wczesna ciąża. Owu najprawdopodobniej była 22 lub 23.02. Wracając do domu kupiłam test o czułości 10 i znowu blada kreska. Bete mam powtórzyć w środę. Jestem skołowana. Czy to ciąża biochemiczna czy może coś się jeszcze rozwinie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, że w styczniu miałam zabieg łyżeczkowania. W 9tc pusty pęcherzyk ciążowy.

  • Monika1986 Koleżanka
    Postów: 35 13

    Wysłany: 10 marca 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggy wszystko zależy od tego kiedy było ewentualne zagnieżdżenie bo dopiero wtedy zaczyna być wydzielane hcg. A nie miałaś w tym cyklu czasami później owulacji niż zwykle? Tak czy inaczej dopiero powtórka bety da Ci pewność czy wszystko ok. Trzymam kciuki żeby się udało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam wynik bhcg- 19,55. W środę mam przyjść na kolejne badanie i sprawdzić czy przyrasta.

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggy, trzymam mocno kciuki :)

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 marca 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sikaniec daje kreske, to z krwi też musi wyjść. Wiadomo, błędy w laboratoriach też się zdarzają, choć rzadko. Tak czy inaczzej musisz powtórzyć po 48h jeśli to ma być wiarygoodny wynik. Ja też trzymam kciuki :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam od lekarza. Prawdopodobnie to ciąża biochemiczna albo pozamaciczna. Bhcg jest za niskie jak na ten tydzień ciąży. Według ostatniej @ to 5tc a poziom hcg wskazuje na 3-4. Wynik powinien być już trzycyfrowy. Poza tym macica jest twarda a szyjka lekko otwarta jakbym zaraz miała dostać @. Trafiłam na fajną panią ginekolog. Powiedziała mi, że trochę za szybko zaczęliśmy się starać. Jej zdaniem po zabiegu trzeba odczekać 3 miesiące. Może dlatego teraz się nie udało, że za szybko. Ciężko powiedzieć. Jutro i we wtorek mam jeszcze zrobić bhcg a za tydzień na kontrolę. Jak do tego czasu nie będę miała @ to dostanę leki na wywołanie. Wcale nie jest mi jakoś źle. Dobrze, że wszystko się wyjaśniło teraz a nie za kilka tygodni.

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 12 marca 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciesze się Peggy, że tak do tego podchodzisz. Rzeczywiście mówi się o 3, a nawet 6 miesiącach przerwy. Możliwe, że jest tak jak mówisz. Czekaj więc na @ i będzie dobrze :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dzisiejszy wynik bhcg to 72,75. Już nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

  • ~~Ania~~ Przyjaciółka
    Postów: 64 36

    Wysłany: 12 marca 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    U mnie dziwnie się to wszystko okazało. 16.02 hsg, przewidywana @ 10.03, od ok 4-5.03 nękają mnie potworne bóle brzucha, jak na @ ale 1000 razy mocniejsze :( Najgorzej, że w nocy mnie wybudzają :( Dosłownie płaczę z bólu. Wyjątkowo wrażliwe piersi mi się zrobiły, puls mi skoczył i szybko się męczę. W poniedziałek (9.03) nie wytrzymałam i zadzwoniłam do gina, a od niechcenia zrobiłam wieczorem (wizyta 19.30) test. Jaka byłam zszokowana, gdy zobaczyłam bladziutką kreskę! Staramy się od dawna, wyniki wszystkie dobre, a po ciąży biochemicznej (ponad rok) cisza. Gin przepisał luteinę 2x1, magnez, nie ma nic co może niepokoić - plamienia, krwawienia, torbieli. Na usg widac było ciałko żółte w prawym jajniku, który jest powiększony. Trzeba czekać...

    Wczoraj powtórzyłam sikańce, 2 testy, na obu 2 kreski. Jutro idę na betę. Nie chcę nastawiać. Już raz musiałam się pogodzić z porażką. Boję się... :(

    vhyHp2.png
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 13 marca 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie nie ma się czym martwić Aniu. Wiem, że teraz każde II kreski będą przypominały o ciąży biochemicznej, ale wcale tak być nie musi. Trzymam kciuki, żeby pojawiła się fasolina :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    postanowiłam napisać o swoim przypadku czytając wasze.
    Otóż, miesiączkę dostałam 15.02, był pęcherzyk , który był monitorowany na usg i na pewno pękł- potwierdziło to usg wykonane 01.03. Oczywiście 3 dni wcześniej - codziennie było przytulanie z mężem. 10 marca robiłam hcg wyszło 1,2. Dzisiaj powtórzyłam hcg wynik bez zmian - 1,2. Nie wiem co o tym myśleć???Dodam jeszcze , że miesiączki mam bardzo nieregularne z uwagi na policystyczność jajników.
    Pozdrawiam wszystkie oczekujące na 2 kreseczki na teście...

  • śnieżka.kropka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 14 marca 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaha wrote:
    Hej dziewczyny,
    postanowiłam napisać o swoim przypadku czytając wasze.
    Otóż, miesiączkę dostałam 15.02, był pęcherzyk , który był monitorowany na usg i na pewno pękł- potwierdziło to usg wykonane 01.03. Oczywiście 3 dni wcześniej - codziennie było przytulanie z mężem. 10 marca robiłam hcg wyszło 1,2. Dzisiaj powtórzyłam hcg wynik bez zmian - 1,2. Nie wiem co o tym myśleć???Dodam jeszcze , że miesiączki mam bardzo nieregularne z uwagi na policystyczność jajników.
    Pozdrawiam wszystkie oczekujące na 2 kreseczki na teście...

    Skoro masz nieregularne miesiaczki to ciezko bedzie zgadnac na oko czy jestes w ciazy czy nie skoro nie znasz swojej fazy lutealnej, jednak skoro owu miałas 01.03 wiec mineło 14 dni po owulacji wiec beta powinna być pozytywna . Twój wynik wskazuje ze ciazy nie ma tzn że nie jesteś w ciązy

    17 tc [*]
    Oddała bym wiele za Ciebie Aniele !
    13.03.2015-beta 20,1 :)
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 15 marca 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie minęło 14 dni od owulacji, betę Sylwiaha robiła 13 marca, czyli 12dpo jeśli dobrze rozumiem.
    Na tę chwilę wynik badania jest ujemny. Powtórz betę jutro i wtedy będziesz mmiała już pewność. Tylko się nie załamuj jak będzie ujemny - to że była owulacja jeszcze nie znaczy, że będzie ciąża, statystycznie tylko 20% owulacyjnych cykli kończy się ciążą, a jeszcze mniej tych ciąż jest prawidłowych i będą utrzymane. Z PCOS sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, ale DA SIĘ - może troszkę później co najwyżej.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki!

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • marta1987 Autorytet
    Postów: 499 210

    Wysłany: 16 marca 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile płacicie za wynik bety i ile się czeka na wyniki badania?

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 16 marca 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koszt jest rzędu kilkunastu zł (12-17zł) a wyniki są najczęściej po kilkunastu godzinach albo następnego dnia.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Foto_Anna Autorytet
    Postów: 549 965

    Wysłany: 16 marca 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam dziś 8 dpo i dzisiejszy wynik bety to 0,16.
    Wiem, że dziś wcześnie i dlatego powtórzę pojutrze ale prawda, że jeszcze jest szansa???? :)

    justa183 lubi tę wiadomość

    zem3anlikdzagrk5.png

    Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić :)
  • justa183 Ekspertka
    Postów: 186 295

    Wysłany: 17 marca 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto_Anna wrote:
    Cześć Dziewczyny, mam dziś 8 dpo i dzisiejszy wynik bety to 0,16.
    Wiem, że dziś wcześnie i dlatego powtórzę pojutrze ale prawda, że jeszcze jest szansa???? :)


    Pewnie, że jest szansa. Przecież to nie <1,2 :D Kiedy powtarzasz?

    AsiaEl lubi tę wiadomość

    zem3tv7317jpvd05.png
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 17 marca 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny u mnie dzis prawdopodobnie 11 dni po owulacji beta 3,1 w poprzednim cyklu 1,6 i brak ciąży co o tym myślicie ??

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • Karaluch Koleżanka
    Postów: 44 9

    Wysłany: 17 marca 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Cześć dziewczyny u mnie dzis prawdopodobnie 11 dni po owulacji beta 3,1 w poprzednim cyklu 1,6 i brak ciąży co o tym myślicie ??


    przy jakich normach lab?

    yyl801z.png
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ