X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 30dc. Okres powinnam dostać 4 sierpnia. Dzisiaj zrobilam poziom beta HCG i wynik 4277,22 - nie za wysoki na taki etap?

    Martunianiunia lubi tę wiadomość

    Aneczka80

  • Kasiairl Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was. Wiem ze jak zwykle malo kto moze mi pomoc na takich forach ale mam jedno pytanie. Moja historia wyglada tak. Choruje na nadczynnosc tarczycy. Nie staram sie z chlopakiem o dzidziusia ale myslalam ze moze zdazyl sie jakis cud i sie udalo. Miesiaczke mialam 5 sierpnia. Trwala ona 5 dni jak zwykle i od dnia kiedy sie skonczyla zaczely bolec mnie jajniki. Jeszcze nigdy tak nie mialam. Brzuch ciagle wzdety. Czulam sie pelna. Wiekszosc dni pelna gazow. Wspolzylismy bardzo czesto i ogolnie nie myslalam o zachodzeniu w ciaze. Bylam zrelaksowana. W ciaglym bolu czekalam na @.po jakims czasie zaczely bolec mnie piersi. Nie byl to silny bol. Jakby wrazliwe po bokach i takze sutki. Czesto bolala mnie glowa i odbijalo mi sie po wszystkim i po niczym. Doszly do tego plecy, pachwiny i uda. Nie pamietam w którym dniu ale z dnia na dzuen poczulam sie jakby przeziebiona. Robilam test. Wyszedl negatywny. W 26dc czyli wczoraj 30 sierpnia dostalam plamien a potem @ sie troche bardziej rozwinela ale nie tam jak zwykle. Dodam jeszcze ze piersi nie bolaly mnie od kiedy skonczylam uzywac plastry czyli jakies 10 miesięcy temu. A teraz bola caly czas i sa troche pelniejsze. Pytanie brzmi czy z taka @ powinnam jednak zrobic jeszcze badanie z krwi?czy jest jakas szansa? Czy moze to jest poronienie?wiem ze musze isc do gina. Ale zrobie to po ustaniu krwawienia. Czy ktoras z was tak miala? Jajniki dalej okropnie bola. To samo pachwiny i uda. Troche brzuch i wrazliwe piersi.

  • Ania :) Przyjaciółka
    Postów: 69 67

    Wysłany: 19 września 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny,

    Pisze tutaj pierwszy raz.. Staramy się z Mężem o dzidziusia okolo 6 miesiecy, ostatnią @ miałam 29 sierpnia, testy owulacyjne wyszły pozytywne 8 i 9 wrzesnia, kochaliśmy się 7,8,10 wrzesnia, dzisiaj zrobiłam beta HCG i wynik wyszedł 2,4 - jak mam to interpretować? Będę wdzięczna za odpowiedz, bo za niedługo zwariuje :( Pozdrawiam

    Ania
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie masz normy dla Twoje labolatorium? Inaczej nie uda sie interpretować :)

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 19 września 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania :) wrote:
    Witajcie Dziewczyny,

    Pisze tutaj pierwszy raz.. Staramy się z Mężem o dzidziusia okolo 6 miesiecy, ostatnią @ miałam 29 sierpnia, testy owulacyjne wyszły pozytywne 8 i 9 wrzesnia, kochaliśmy się 7,8,10 wrzesnia, dzisiaj zrobiłam beta HCG i wynik wyszedł 2,4 - jak mam to interpretować? Będę wdzięczna za odpowiedz, bo za niedługo zwariuje :( Pozdrawiam
    Powtórz betę za 2 dni, innej opcji nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2016, 22:40

    Tyyskaa lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Ania :) Przyjaciółka
    Postów: 69 67

    Wysłany: 20 września 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie te normy są jakieś inne niż wszystkie
    1-10 tydzień 44-257000
    11-15 tydzień 11600-265000
    16-22 tydzień 7500-112000
    23-40 tydzień 1500-10200 mlU/ml

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 21:01

    Ania
  • Ania :) Przyjaciółka
    Postów: 69 67

    Wysłany: 20 września 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój wynik dokładnie był <2,4

    Ania
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 20 września 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania :) wrote:
    A mój wynik dokładnie był <2,4
    Wynik jest niestety negatywny, ale mogło być jeszcze za wcześnie. Jeśli ovu było 10 września to zrobiłaś betę 9 dpo, a beta 9 dpo może nie być wiarygodna. Za kilka dni zrób test albo powtórz betę.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 21 września 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałaś wyniku 2,4 tylko poniżej 2,4 co zapewne w laboratorium jest jako norma poniżej ciąży.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli wynik jest poniżej norm laboratoryjnych to wynik jest negatywny. Jeżeli jednaj uważasz inaczej odczekaj kilka dni i powtórz badanie albo poprostu zrób test ciążowy

  • squam Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 września 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa Dziewczyny zaraz zwariuję!
    Wiem, pewnie już były podobne watki- ale chyba zwyczajnie musze sie komuś wygadać- a nie chcę truć mojemu mężowi nad głową...
    Więc tak...
    Dzis mija mój 37 dc - cykle mam bardzo regularne co 29-30 dni. 32 dc i 33dc zrobiłam test płytkowy - obydwa negatywne. 33dc zrobiłam betę która wyniosła równe 0 - więc zrobiło mi sie przykro. Staramy sie z mężem o drugie dzieciątko już 4 cykl, myślałamj że tym razem się udało - tymbardziej, że nigdy nie miałam aż tak dużego opóźnienia!!!
    własnie w 32 i 33 dc bolało mnie podbrzusze, lędźwie - myślałam że @ rano przyjdzie, a tu nic. Dziś mamy 37 dc nadal cisza- bola mnie strasznie piersi, kłuje jajnik do tego mam lekkie zawroty głowy- no cholercia o co chodzi?! Dzis po proacy ide zapisac sie do lekarza, a jesli @ nie przyjdzie to jutro rano mam w planach zrobic kolejny test płytkowy- tymbardziej że naczytałam sie iż zdażają się przypadki, że beta wychodzi ujemna a i tak kobieta jest w ciązy.
    Dodam że niespełna miesiąc temu miałam robioną bardzo szczegółową morfologie od poziomu poszczególnych witamin, bolerioze, tsh, glukoze itp. - wyszła idealnie- ZDROWA JAK KOŃ JESTEM!
    Więc o co chodzi? :(

    iph
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squam wrote:
    aaaa Dziewczyny zaraz zwariuję!
    Wiem, pewnie już były podobne watki- ale chyba zwyczajnie musze sie komuś wygadać- a nie chcę truć mojemu mężowi nad głową...
    Więc tak...
    Dzis mija mój 37 dc - cykle mam bardzo regularne co 29-30 dni. 32 dc i 33dc zrobiłam test płytkowy - obydwa negatywne. 33dc zrobiłam betę która wyniosła równe 0 - więc zrobiło mi sie przykro. Staramy sie z mężem o drugie dzieciątko już 4 cykl, myślałamj że tym razem się udało - tymbardziej, że nigdy nie miałam aż tak dużego opóźnienia!!!
    własnie w 32 i 33 dc bolało mnie podbrzusze, lędźwie - myślałam że @ rano przyjdzie, a tu nic. Dziś mamy 37 dc nadal cisza- bola mnie strasznie piersi, kłuje jajnik do tego mam lekkie zawroty głowy- no cholercia o co chodzi?! Dzis po proacy ide zapisac sie do lekarza, a jesli @ nie przyjdzie to jutro rano mam w planach zrobic kolejny test płytkowy- tymbardziej że naczytałam sie iż zdażają się przypadki, że beta wychodzi ujemna a i tak kobieta jest w ciązy.
    Dodam że niespełna miesiąc temu miałam robioną bardzo szczegółową morfologie od poziomu poszczególnych witamin, bolerioze, tsh, glukoze itp. - wyszła idealnie- ZDROWA JAK KOŃ JESTEM!
    Więc o co chodzi? :(

    Robiłaś sobie kiedyś badania prolaktyny?
    Wysoki poziom zatrzymuje owulacje i @. Bo jeżeli testy wszystkie negatywne to wątpię żeby to była ciąża. A moze poprostu w tym miesiącu organizm płata figle i trzeba bedzie wziąć leki na wywołanie @. Tak czy siak umów sie do gin.

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 23 września 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam do Was pytanie bo kompletnie się na tym nie znam, jaka jest różnica wyników bhcg z tego samego labolatorium:
    - 3 miesiące temu : <0,1000
    - dzisiaj: 0,10
    obudwie ujemne, ale inny wynik, któraś z Was wie coś może w temacie?
    Pozdrawiam

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 23 września 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    Hej dziewczyny, mam do Was pytanie bo kompletnie się na tym nie znam, jaka jest różnica wyników bhcg z tego samego labolatorium:
    - 3 miesiące temu : <0,1000
    - dzisiaj: 0,10
    obudwie ujemne, ale inny wynik, któraś z Was wie coś może w temacie?
    Pozdrawiam
    Badania robiłaś w 2 różnych laboratoriach?

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 23 września 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie własnie w tym samym, więc nie rozumiem czemu inaczej przedstawiają ujemny wynik.
    Informacja jest, że ciąża 3 tydzień od 5,8

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 23 września 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście w obu tych badaniach skala wyznaczania ciązy jest identyczna, jak napisałam powyżej ale inaczej jest podany wynik, może zależy to od laboranta, który wykonywał badanie?

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 23 września 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi wynik podano Ci dokładny 0.1 :) niższych nie oznaczają i dają uogólnienie do <0,1

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 23 września 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heheh myślałam, że ujemny zawsze oznacza się jednakowo :) dzięki za odpowiedź, nie jestem obeznana w temacie jeszcze ;)

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Karinio Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 27 września 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, poradźcie coś :( 23.09 (piątek)robiłam pierwszy raz betę. Wyniosła 170. 26.09 (poniedziałek, czyli po 72 godzinach później powtórka i beta wyniosła 353. Przyrost niby jest, kalkulator wyliczył, że w ciągu 48 godz. beta wzrosła o 62 %. Niby belly pokazuje, że w normie, ale i beta niska i wzrost nie taki duży. Nie jest to wymagane 66% i strasznie się denerwuję, zwłaszcza, że w tamtym roku miałam puste jajo płodowe i zabieg. Wiem, ze zagnieżdżenie miałam dość późno - ok. 10 dni po owulacji - 15.09(miałam jednorazowe plamienie), a beta zrobiona 7 dni po owulacji 13.09 wyniosła <1,2. Czy powtarzać betę czy czekać i za jakiś czas pójść do gina?

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 27 września 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zadzwoń do swojego ginekologa i zapytaj co masz robić. I nie martw się na zapas! Pamiętaj, że wszystkie wartości są umowne i wyznaczane na podstawie większości populacji, co daje spory margines na odstępstwa od tej normy. Bo niby czemu 66% ma być ok, a 65% już na pewno nie?

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ