X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ciąża urojona?
Odpowiedz

Ciąża urojona?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 9 maja 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki. Jestem po dwóch poronieniach (listopad tego roku). Nie ukrywam, że bardzo chcemy dzidziusia. Przy każdej zbliżającej się @ czuję się "dziwnie". Jednak tym razem jest trochę inaczej... "Wiem" jak czuję się w ciąży. Spóźnia mi się miesiączka, od dwóch dni mam hmm "plamienie"(?) Raczej taki śluz podbarwiony krwią. Strasznie bolą mnie piersi (na @ boli mnie JEDNA, może to dziwne). Kłucie jajnika, a na @ ból podbrzusza. Test dziś negatywny (nie z porannego moczu gdyż byłam w pracy na nocce). I teraz pytanie. Czy owulacja może tak bardzo się opóźnić, że to plamienie owulacyjne? A jeśli to zagnieżdżanie kiedy zrobić test,bądź iść na betę? Całuje Was i liczę na pomoc :*

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 maja 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być owulacja (chociaż jeśli nigdy nie miałaś takich długich cyklów to raczej mało prawdopodobne, choć nie niemożliwe), może być zagnieżdżenie, a mogą to być niestety jakieś zaburzenia hormonalne. Czy robiłaś po poronieniach jakieś badania? Powtórz test ciążowy za dwa dni z porannego moczu, jeśli do tego czasu nie przyjdzie @. Jeśli wyjdzie negatywny, to ja bym się wybrała do ginekologa, ustalić co się dzieje, skąd te plamienia i czemu jeszcze nie ma @.

    golonat lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 9 maja 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja raczej nie, prędzej zaburzenia hormonalne lub faktycznie zagnieżdzenie. Niektóre kobiety w ciąży w terminie miesiączki mają plamienia więc jak @ się nie rozkręci to najlepiej zrobić betę. Ja staram się od lutego, ale niestety pierwszy strzał i ciąża biochemiczna. Po krwawieniu dostałam miesiączkę równo 29dc czyli tak jak to zazwyczaj u mnie bywa. Powiem Ci, że co dziwne znowu miałam sporo objawów ciażowych. Teraz jestem pod koniec pierwszego "normalnego" cyklu po biochemicznej i mam wrażenie że coś mi się jednak hormony rozjechały (chociaż mój gin twierdzi, że jest ok). Test owulacyjny dopiero 17dc a od wczoraj czyli 25dc śluz dosłownie jak woda z domieszką krwi, widoczną tylko podczas badania szyjki. Nigdy tak nie miałam przed @. Zawsze albo suchy, biały śluz albo susza. Progesteron nie jakiś szałowy, bo 21dc 11,80 ale chyba na niedomogę to nie wygląda. Skąd ta krew nie wiem, ale mimo że to początek moich starań powoli przestaje mnie cokolwie dziwić. Tylko, że ja panikuję bo mam 33 lata i staram się o pierwsze dziecko.

  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 9 maja 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poronieniach nie miałam badań. Jak to lekarz powiedział "do trzech to normalne". Jedyne badanie to była cytologia a później zielone światełko na starania.

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 9 maja 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura93 wrote:
    Po poronieniach nie miałam badań. Jak to lekarz powiedział "do trzech to normalne". Jedyne badanie to była cytologia a później zielone światełko na starania.
    "Do trzech to normalne"??!! Straszne rzeczy ;/

    golonat lubi tę wiadomość

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie usłyszałam... Na własną rękę póki co mogę zrobić, ale kwoty są przerażające.

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 9 maja 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura93 wrote:
    Tak właśnie usłyszałam... Na własną rękę póki co mogę zrobić, ale kwoty są przerażające.

    Koniecznie w takim razie zmień lekarza. Badania hormonalne to podstawa. Może się okazać, że masz np za niski progesteron. Czasami przyczyny braku ciąży czy poronień są "prozaiczne" ale tego nie można wiedzieć bez podstawowych badań. Trzymam kciuki.

    m_d_f lubi tę wiadomość

  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 10 maja 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki. Zrobiłam rano test i cień cienia wyszedł. Czuję się okropnie i pojechałam na badanie krwi. Wynik 2,44

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania hormonów nie sa mega drogie...okolo 20zl za hormon...a np progesteron warto badac 7dpo..bo jesli jest za niski to zadna ciaza sie nie utrzyma i trzeba sie wspomoc luteina..

    Test Ci wyszedł, a beta nie? Bardzo dziwne...

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 maja 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura93 wrote:
    Hej kobietki. Zrobiłam rano test i cień cienia wyszedł. Czuję się okropnie i pojechałam na badanie krwi. Wynik 2,44
    Hej, ja mialam taka w 9dpo ;) i albo wzrosnie albo orzez krwawienie jest po wszystkim... ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2018, 15:19

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 10 maja 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy ciążowe sikane są od 10 mlU. Ja miałam betę 17 i musiałam dopatrywać się drugiej kreski niemalże pod mikroskopem. W większości laboratoriów beta pozytywna jest powyżej 5. Jesteś pewna, że widziałaś cień cienia?

  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 10 maja 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Poza tym te wszystkie objawy.Tak czy siak będę musiała powtórzyć bete. Test mi nie wyszedł wczoraj. A dzisiejsza beta tak jak pisałam 2.44. Co do luteiny mój lekarz kazał brać duphaston 3x dziennie jeśli z krwi coś wyjdzie ze względu na te wcześniejsze poronienia. A badań mi nie zlecono przy poprzednich ciążach, więc ich nie robiłam. Jadę dzisiaj na wizytę to poproszę o skierowanie jak tak radzicie :) Czy duphaston działa tak samo jak luteina ?

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 maja 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura93 wrote:
    Tak. Poza tym te wszystkie objawy.Tak czy siak będę musiała powtórzyć bete. Test mi nie wyszedł wczoraj. A dzisiejsza beta tak jak pisałam 2.44. Co do luteiny mój lekarz kazał brać duphaston 3x dziennie jeśli z krwi coś wyjdzie ze względu na te wcześniejsze poronienia. A badań mi nie zlecono przy poprzednich ciążach, więc ich nie robiłam. Jadę dzisiaj na wizytę to poproszę o skierowanie jak tak radzicie :) Czy duphaston działa tak samo jak luteina ?

    Tak, a nie lepiej brac po owulacji? Nie rozumiem jak mogli nie porobic badan...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 10 maja 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jak czytam to co piszecie jestem zła na siebie, że nie zrobiłam tych badań. Jednak ginekolog bardzo polecany tak mi powiedział to posłuchałam. Dzisiaj idę do innego i zobaczymy czy coś tam się wykluwa. I koniecznie badania

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 10 maja 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać po wizycie czego się dowiedziałaś

  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 10 maja 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórzyć betę. Ale jak zapytałam o progesteron to usłyszałam, że w tak wczesnej ciąży się go nie bada

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na jakim etapie ciazy byly te poronienia? Dwa po sobie to napewno nie jest normalne, mysle ze powinnas sie diagnozowac, sprawdzic krzepliwosc, io, tsh, zespol antyfosfolipidowy itd

    Do bety dorzuc ten progesteron, to sa grosze a moze faktycznie masz niedomoge i sie ciaze nie moga utrzymac. Luteina tez podobno dziala lepiej niz duphaston.

  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 11 maja 2018, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze 7tc a drugie jakiś 4tc. Tsh robiłam i wszystko w normie. A co do poronień to podobno druga ciąża za szybko była po zabiegu...

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 11 maja 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dzisiaj takie dziwne coś na teście wyszło.

    https://drive.google.com/folderview?id=1Bb2oiXZv4EzMjYxXqC-iG-X0K8GlUdWA

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 maja 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widać, że już mocno wyschnięty albo coś nie tak z nim. Powtórzyłaś betę?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ