X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czerwcowe staraczki :)
Odpowiedz

Czerwcowe staraczki :)

Oceń ten wątek:
  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak niektórzy maja równe podejścia :/ my staramy sie od września, w styczniu niestety Aniołek :( potem daliśmy sobie chwilkę przerwy i od nowa- ale idąc do gin mowie jej, ze chce zrobic wszystkie badania i zabrać sie do tego konkretnie - wcześniejsi olewali ta na szczęście jest taka konkretna babka ale podsumowała nasze spotkanie tak, ze ludzie to by od razu chcieli mieć dziecko a to nie każdy tak ma ;) dobrze, ze masz synka ;) my jeszcze na pierwsza dzidzie czekamy :(

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • K22 Autorytet
    Postów: 1165 130

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lis87 wrote:
    No tak niektórzy maja równe podejścia :/ my staramy sie od września, w styczniu niestety Aniołek :( potem daliśmy sobie chwilkę przerwy i od nowa- ale idąc do gin mowie jej, ze chce zrobic wszystkie badania i zabrać sie do tego konkretnie - wcześniejsi olewali ta na szczęście jest taka konkretna babka ale podsumowała nasze spotkanie tak, ze ludzie to by od razu chcieli mieć dziecko a to nie każdy tak ma ;) dobrze, ze masz synka ;) my jeszcze na pierwsza dzidzie czekamy :(
    My nigdy się nie zabezpieczaliśmy i tak jakoś przez 4,5 roku nic się nie wydarzyło. Potem 1,5 roku już tak na maksa i też lipa. Jak się udało, to niestety krótko trwała radość. Ale coś Wam powiem, choć nie wiem czy na pocieszenie czy nie. Siostra mojego M starała się o dziecko 10 lat. W 2010 była w Katowicach w jakimś szpitalu i badali ja z każdej strony jak królika doświadczalnego. Nie znaleźli nic. Stwierdzili, że oboje z mężem są zdrowi i problem jest u niej w głowie. Ktoś polecił jej jakiegoś lekarza w Mysłowicach. Sprawdził jej wszystkie wyniki, które miała, zrobił USG i stwierdził, że poprostu ma endometriozę. Zlecił usunięcie laparoskopem i kilka miesięcy później była już w ciąży w wieku 41 lat. Miała cesarskie cięcie i przez dwa lata nie mogła być w ciąży, potem jakiś konował stwierdził, że endometrioza wróciła, poza tym nie ma wystarczającej rezerwy i wogole nie ma szans na dziecko. Miała już 43 lata i juz nie chciała więcej dzieci, więc wiadomość, że nie może nie zrobiła na niej wrażenia. W wieku 44 lat urodziła kolejne dziecko. Z jednej strony mnie to pociesza, bo jednak można, a z drugiej strasznie dołuje, bo w tym czasie, kiedy my teoretycznie zdrowi nie zmajstrowalismy nic, ona której lekarze nie dawali szans dorobił się dwóch sztuk :)

    gosia89 lubi tę wiadomość

    zem3j44jc7tr2m3s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, K22 a to ciekawe że wczesniej nie wykryli u niej endometriozy. czy to ciezko wykryc?

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Poczytalam sobie was. Ja odstawilam pigulki rok temu. Od wtedy sie nie zabezpieczamy. Przez ten czas nie mialam tez sluzu plodnego ani objawow owulacji. Teraz drugi cykl pije zioła ojca sroki. I od poczatku mam piekny śluz, i odczuwam jajnik ktory w danym miesiącu pracuje. Potwierdzone usg. Jutro testuje. Trzymajcie kciuki :)

    Emiliana lubi tę wiadomość

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • K22 Autorytet
    Postów: 1165 130

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie. Jak na studiach powiedziałam, że ona to ma, to odezwał się chórek koleżanek, które też to mają, tyle tylko, że to były dziewczyny po dwadzieścia parę lat i dla nich to, że mają endometriozę nie było żadną tajemnicą, więc podejrzewam, że trzeba zrobić podstawowe badania, dodać dwa do dwóch i po problemie.

    zem3j44jc7tr2m3s.png
  • Helmi Autorytet
    Postów: 709 373

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny beta 121 :)
    w srode powtórka, oby był dobry przyrost

    gosia89, 91Ewela09, kika77, Olcc., Emiliana, Malwa30, lis87, panan12, Czincja, Dorciaa lubią tę wiadomość

    7v8r3e3k6t0s43kt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandri trzymam kciuki ;)

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    witam, K22 a to ciekawe że wczesniej nie wykryli u niej endometriozy. czy to ciezko wykryc?
    mnie podczas laparoskopii, która miała sprawdzić drożność jajowodów lekarz wyciął 2 ogniska endometriozy. Niby endometriozy nie mam, ale takie ogniska mogą pojawić się u każdej z nas, jednak dopiero po otwarciu u mnie je zobaczyli, nie wiem sama czy można je inaczej zdiagnozować.


    Pisałam w sobotę z prośbą o radę bo bolał mnie brzuch- byłam dzisiaj u lekarza okazało się że 5 dni po inseminacji wylała się jakaś ciecz poza macicę. To powodowało bardzo duży ból. Dostałam leki, ma to oczyścić organizm z tego płynu i nie mieć wpływu na wynik inseminacji niby :)


    Helmi super wynik gratulacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2016, 21:38

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam takie może dziwnie pytanie. Czy jak macie wizytę u gin z badaniem, to dzień wcześniej wstrzymujecie się z ♥? Przy staraniu się to chyba nie powinno się wstrzymywac, ale sama już nie wiem.

    Awf3p2.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie jak często serduszkujecie w okresie plodnym ?

  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marciaa z tego co widać po udostępnionych wykresach, to zależy od pary. Niektórzy codziennie, inni co 2 dni, jeszcze inni wg zaleceń lekarza. Najlepiej tak, jak macie ochotę ;)

    Awf3p2.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ochota jest codziennie :p

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasianiaczek - mnie się zdarzało często dzień przed, raz nawet w tym samym dniu, ale wiedzialam że samo usg będzie robione :)

    Marciaa- jak już zbliżały się płodne to co dwa dni a w dniu owulacji i dzien po też były starania. Teraz to już 3-4 dni przed owulacją lekarz zabrania, ale to dlatego że pobieraja nasienie od męża i z niego wyciągaja najlepszą armię :)

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja się zastanawiam czy co 2 dni. Czy można codziennie

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    To ochota jest codziennie :p
    skoro ochota jest to nie daj się zwariować, wiadomo że lepiej dać dzień luzu, ale nie ma podporządkować swojego życia erotycznego staraniom. Chociaż po pewnym czasie ciężko jest oddzielić sex z przyjemności a taki a zegarkiem w ręku i z teksem "już ten czas"- nie daj się w to wciągnąć :)

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliana, oj nie nie chce się w to wciągnąć bo wiem że to nie ułatwia.
    Jednak nic nie poradzę ze zawsze miałam wysokie libido :-)
    A już w okresie plodnym to w ogóle

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to elegancko- pozazdrościć tylko :)

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale zobaczymy jak będzie bo dopiero zaczęliśmy starania :)
    Jednak marzy mi się na dzień ojca niespodzianka taka dla męża

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj przerabiałam takie coś. Super jakby na święta jedne lub drugie, urodziny, dzien dziecka, dzien ojca, rocznica slubu... I póki co każde z takich świat przechodziło obok bez dzidziusia. A co najciekawsze- wielkie plany jak juz się dowiem że jestem w ciąży to niewiadomo wjaki sposób powiem mężowi o nie, a jak kilka miesiecy temu zobaczyłam bladziutka kreskę to od razu z toalety z tym obsikanym testem do niego poleciałam ;) później beta ciut się podniosła wiec przez tel sie dowiedział, później niestety spadła.

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa kiedy idziesz na betę ?

    f2w3k0s3plke7odf.png
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ