X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czerwcowe testowanie, czyli wakacje z pasażerem na gapę ;)
Odpowiedz

Czerwcowe testowanie, czyli wakacje z pasażerem na gapę ;)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola,co do piwa,to powiem tak.W pierwszej ciąży miałam takie zalecenie od lekarza z powodu kolki nerkowej,pozwolił wypić od czasu do czasu.Dziecko w pełni zdrowe.Rozumiem,gdybym piła często,ale ja w tej ciąży wypiłam raptem jedno piwo wczoraj,sytuacja mnie przerosła.Również jestem przeciwna piciu i paleniu,tak samo tego nie toleruję jak wy,no ale cóż...życie.

    Vivanillka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka7 wrote:
    No ok. Ale czy Ty paląc fajke "ratowalas" swoje dziecko?
    Sorry, ale ja nigdy takiego zachowania nie zrozumiem.
    To było w chwili kiedy kazali wziąć leki i powiedzieli, że nie ma szans na ratunek. Ale nie będę się tłumaczyć

  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue00 wrote:
    Rucola,co do piwa,to powiem tak.W pierwszej ciąży miałam takie zalecenie od lekarza z powodu kolki nerkowej,pozwolił wypić od czasu do czasu.Dziecko w pełni zdrowe.Rozumiem,gdybym piła często,ale ja w tej ciąży wypiłam raptem jedno piwo wczoraj,sytuacja mnie przerosła.Również jestem przeciwna piciu i paleniu,tak samo tego nie toleruję jak wy,no ale cóż...życie.
    Ja wszystko jestem w stanie zrozumieć ale.jak to piwo mogło wpłynąć 'bo sytuacja cie przerosła ' nie rozumiem przecież wypicie 0.5 l piwa to nie impuls. Nie rozumiem akurat tego. I nawet mała dawka alkoholu może zaszkodzić

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy ostatnio na szkole rodzenia temat alkoholu w ciąży i przy karmieniu. Było powiedziane, że po 40 minutach od spożycia alkoholu stężenie we krwi płodu osiąga taki sam poziom jak we krwi matki i o ile dla nas takie 0,1 czy 0,2 promila to nic, tak dla takiego maluszka, którego wątroba nie jest jeszcze ukształtowana (wątroba dziecka dojrzewa całkowicie dopiero w 12 roku życia) jest to bardzo duże obciążenie, dlatego twierdzi się że żadna dawka nie jest w ciąży bezpieczna.

    SusieOne, Karolina90, lara88, Malinka7, StaraczkaNika, Achia, Nadzieja22, moyeu, KateKum, Yoselyn82, Lavendova, Tosia2323, Karma88, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Mieliśmy ostatnio na szkole rodzenia temat alkoholu w ciąży i przy karmieniu. Było powiedziane, że po 40 minutach od spożycia alkoholu stężenie we krwi płodu osiąga taki sam poziom jak we krwi matki i o ile dla nas takie 0,1 czy 0,2 promila to nic, tak dla takiego maluszka, którego wątroba nie jest jeszcze ukształtowana (wątroba dziecka dojrzewa całkowicie dopiero w 12 roku życia) jest to bardzo duże obciążenie, dlatego twierdzi się że żadna dawka nie jest w ciąży bezpieczna.
    Dzięki ze to napisałaś ;*

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam powiem tak - gdyby któraś uczyła dzieciaka z FAS, to by nawet czekoladki z likierem w ciąży nie zjadła. Można jednym piwem zrobić dziecku krzywdę na całe życie. Bo są potwierdzone przypadki, że nawet takie ilości mogą FAS wywołać. Szkoda, że mało kto o samym FAS słyszał, a jeśli juz to uważa się, że to dotyka tylko dzieci alkoholików.

    Ale błagam, starajmy się nie oceniać działania w emocjach, których nie znamy. Malinka, jestem pewna, że jakbyś spytała wczoraj naszą Blue, czy by się jej kiedykolwiek zdarzyło tak zapomniec, żeby chwycić za piwo w ciąży to powiedziałaby nie. A zadziała się sytuacja, której żadnej z nas nie życzę i coś się zmieniło. Mam nadzieję, że już żadnej z nas nie dotkną takie emocje, w których człowiek sam nie wie, co wyprawia.

    ef36, blue00, Aga9090, SusieOne, summer86, lamka, Achia, Nadzieja22, m_d_f, KateKum, Tosia2323, Nat90, Czrna 81, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue00 wrote:
    Ale robić afere z jednego papierosa czy piwa?Nie życzę wam byście musiały przechodzić przez takie trudne życiowe sytuacje,które zmuszają do takich czy innych działań.To były jednorazowe sprawy,a krzywda przez to dziecku się nie stała,takie moje zdanie.
    To żadne argumenty. Wyraziłam tylko moje zdanie, spokojnie :D
    Inni też mają problemy, ja też. I nie będę sie licytować kto gorsze. Mimo to zdania nie zmienię i zeby sie działa najgorsza krzywda to nigdy nie pilabym alkoholu czy palila w ciąży. Kazdy ma inne podejscie do tego i tego nie zmienimy.
    Na pewno to tez dziecku nie pomogło. Ale nie sprzeczajmy się. Tak jak napisałam - jesteśmy dorośli i każdy robi to co uważa za stosowne.

    SusieOne, StaraczkaNika, Nadzieja22, Karma88, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3672 3490

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Kotowa i Koteczka - jakiś zły czas dla Was, więc gdybyście potrzebowały wspólnego dopingowania, żeby się nie poddawać, to na szczęście znacie adres. Domyślam się, jak bardzo jest do du..., ale to się może w każdej chwili odmienić.

    Koteczka, no co to za idiotyczny pomysł z antykoncepcją? Kaprysi ten Twój facet bardziej niż każda jedna baba na naszym forum! Powiedz mu to!

    Nika to nie jest tak jak myślisz. Po drugim poronieniu mój mąż powiedział że nie chce drugiego dziecka. Po kilku miesiącach od poronienia wiedząc jak bardzo ja chcę mieć dziecko zgodził się jeszcze raz spróbować umówiliśmy się że daje mi czas do końca roku (był wrzesień) do końca roku nie wyszło więc zgodził się dać mi jeszcze trochę czasu. W marcu była biochemiczna i znowu rozczarowanie. Ostatnio poza tymi dniami niewiele miałam ochoty na sex i w ogóle straciłam zapał i energię do wszystkiego i chyba to wszystko sprawiło że mąż powiedział dosyć :-(
    Teraz przed wyjazdem już nie dam rady pójść do lekarza więc zostaje tak jak jest.

    Mam prośbę módlcie się, odprawiajcie czary, plujcie, kichajcie i zróbcie wszystko żeby za kilka dni okazało się że jestem w ciąży i to silnej zdrowej, która dotrwa do 9 miesiąca.
    O ewentualnej ciąży dowiem się dzień przed wyjazdem na urlop i lotem albo już na wyjeździe bo licząc że ovu było w 16 dniu cyklu to testować będę w 10 ewentualnie 11 dpo.

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, dlatego ja nikogo nie oceniam, bo każdy sam decyduje co robi, ale gdy padaja hasła, że taka ilość na pewno nie szkodzi to jest mi trudno milczeć. U nas w społeczenstwie jest duże przyzwolenie na picie małych ilości alkoholu w ciąży.. niejednokrotnie na spotkaniach dalsza rodzina czy znajomi proponowali mi lampkę wina lub szampana, bo to nie zaszkodzi.

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Zgadzam się nie znając sytuacji i naszych uczuć łatwo jest ocenić.
    Nie życzę nikomu tego co nas spotkało
    Ale sluchajcie, nie tylko wy macie problemy. To żadne usprawiedliwienie. No ale...

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój mąż koteczka ma dziwne podejście jakby ciąża zależała od ciebie ' daje ci czas ', szkoda. Musiało go to przerosnac

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka7 wrote:
    Ale sluchajcie, nie tylko wy macie problemy. To żadne usprawiedliwienie. No ale...
    Już zamilkne, bo nie będę gównoburzy wywoływać

  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Już zamilkne, bo nie będę gównoburzy wywoływać
    Koniec tematu. Aga najwazniejsze jest to, że Twoje maleństwo ma się dobrze. :)

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4707 3471

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! :) długo się nie odzywałam, bo u mnie nic nowego. We wtorek stawiam się w szpitalu na laparoskopie, więc nie chcę tu też jojczyc, że się boję itd. :P

    Kotowa jest mi tak strasznie przykro :( mimo wszystko będę trzymała kciuki!

    Yos chyba nie gratulowalam, bo sporadycznie bywam. Więc szczerze gratuluję! I życzę spokoju i czekamy na telefon!

    Blue wiesz... Miałam się nie odnosic. Ale chyba nie mogę. Mój ojciec był alkoholikiem i to najgorsze co mógł nam zgotować. Narzekasz na swojego partnera, a sama pijesz piwo w ciąży! Na litość... Sytuacji się nie ocenia, ale każdy ma swój rozum i nie wiem w czym to piwo Ci pomogło.

    I tak na prawdę jeżeli ktoś się nie pucuje na forum że swoimi problemami to nie znaczy, że ich nie ma. Więc teksty typu: bo nie macie takich problemow są średnio na miejscu.

    Za wszystkie Was trzymam mocno kciuki! I kibicuje na razie z ukrycia. Zatestuje dopiero w sierpniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2018, 18:15

    SusieOne, lamka, Kotowa, Malinka7, Nadzieja22, Yoselyn82, Bajkaaa, Malgonia, Karma88, Nat90, Czrna 81, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczka82 wrote:
    Nika to nie jest tak jak myślisz. Po drugim poronieniu mój mąż powiedział że nie chce drugiego dziecka. Po kilku miesiącach od poronienia wiedząc jak bardzo ja chcę mieć dziecko zgodził się jeszcze raz spróbować umówiliśmy się że daje mi czas do końca roku (był wrzesień) do końca roku nie wyszło więc zgodził się dać mi jeszcze trochę czasu. W marcu była biochemiczna i znowu rozczarowanie. Ostatnio poza tymi dniami niewiele miałam ochoty na sex i w ogóle straciłam zapał i energię do wszystkiego i chyba to wszystko sprawiło że mąż powiedział dosyć :-(
    Teraz przed wyjazdem już nie dam rady pójść do lekarza więc zostaje tak jak jest.

    Mam prośbę módlcie się, odprawiajcie czary, plujcie, kichajcie i zróbcie wszystko żeby za kilka dni okazało się że jestem w ciąży i to silnej zdrowej, która dotrwa do 9 miesiąca.
    O ewentualnej ciąży dowiem się dzień przed wyjazdem na urlop i lotem albo już na wyjeździe bo licząc że ovu było w 16 dniu cyklu to testować będę w 10 ewentualnie 11 dpo.
    Oj, no to chyba że tak. Pewnie sam też potrzebuje wyluzować. Ale po co antykoncepcja. Na to się nie zgadzaj! I tak trzymam kciuki, żeby Was jakaś ciąża wzięła z zaskoczenia na wakacjach!

    Koteczka82 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, we wtorek jestem myślami z Tobą! <3

    Karolina90 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mogą zranić słowa, że ktoś ma.wieksze problemy. A skąd to takie pewne?
    Ja niestety musze napisać, że w życiu nie wypilabym piwa e ciąży juz nie mówiąc o innym.alkoholu.... Jestem dorosła mogę inaczej 'odreagowac ' poza tym alkohol nie jest po to chyba że się jest alkoholikiem to wtedy rzeczywiście pije się na odreagowanie

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ugryzę się w język.Dochodzę do wniosku,że najlepiej jest nic się nie odzywać,a już tym bardziej "pucować".

    Aga9090 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina tu nie chodzi o licytacje kto ma gorzej, kto lepiej... Miałam co innego na myśli..
    Ja się przyznałam, zapaliłam w sytuacji kiedy już nie miałam nadziejii.
    Na dzień dobry lekarze mówili po jednym usg, że dziecko nie jest w macicy, podają leki i na stół operacyjny.. Kupiłam paczkę fajek zapaliłam 3 i wrzuciłam. Wieczorem mieli zrobić usg którego nie wykonali.. Gdyby nie rozmowa z dziewczynami na sali to bym się zgodziła na te leki.Rano przychodzi ordynator z papierami do podpisania zgody na podanie leków, gdybym się nie uparła na usg to bym nie była w ciąży. Okazało się, że dziecko jest tam gdzie powinno

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4707 3471

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga wiem,znam Twoja sytuację. Nie było to personalnie do Ciebie :) choć też tego nie uznaje bo dziecko było jeszcze w Tobie. Ale to są dwie różne sytuacje. I dokładnie, nie ma co licytować:) jak to mówi moja babcia, każdy niesie swój krzyż.

    Aga9090, ef36, Rucola lubią tę wiadomość

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
‹‹ 248 249 250 251 252 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ