X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czerwcowe testowanie, czyli wakacje z pasażerem na gapę ;)
Odpowiedz

Czerwcowe testowanie, czyli wakacje z pasażerem na gapę ;)

Oceń ten wątek:
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue właśnie dlatego obstawiam torbiel. Bo testy wychodzą od paru dni blade. Nawet tutaj ich nie wstawiam bo są bladzioszki naprawdę i potem wygląda jakbym tu wsyawiala kreski widmo ;), na żywo wyglądają znacznie lepiej. Ale gdyby był dzidziuś to tak jak mówisz, byłaby kreska ciemniejsza.
    Męczące to jest strasznie.

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia gratulacje :) przystojniak z tego Twojego synka :)

    Aga9090 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia2323 wrote:
    Miło, że pytasz. Trzymam się całkiem nieźle. Nadal mam gorsze chwile i zdarza mi się popłakać, ale już nie leżę w łożku całymi dniami. Czasem się z kimś spotkam czy nawet na zakupy wyjdę. Wiadomo, że to już nie jest to co było i podejrzewam, że już nigdy tak nie będzie. Najbardziej mnie dobija ta bezczynność. Chciałabym już móc wrócić do starań. To chyba w tej chwili jedyne lekarstwo dla mnie. Czekam na wyniki hist-pat i mutacji to umówię się do gina na kontrolę po zabiegu, bo jeszcze nie byłam.

    Na forum jestem codziennie, także cały czas trzymam kciuki. Nie udzielam się za bardzo, bo i tak nic nie wniosę, to tylko ograniczam sie do polubienia dobrych informacji, a ostatnio ich tu dużo :)

    Pozwoliłam sobie wrócić do Twoich wpisów z czasów poronienia i widziałam, że dopiero po badaniach hist-pat robiłaś genetyczne. Każdy szpital tak długo przechowuje "materiał" (nie lubię bardzo tego słowa, ale ciężko inaczej nazwać)? Zastanawiam się czasami czy jednak nie zrobić tych genetycznych... Cały czas myślę, że to dziecko było zdrowe i przeze mnie sie nie udało
    U mnie nie wydali by "materiału" - tez nienawidzę tego słowa - zanim by go nie przebadali. Zresztą to w trakcie badania histopatologicznego wybiera się fragmenty najlepiej zachowane z dna zarodka i szykuje je do badań.
    U mnie czekanie na wyniki histopatologiczne się przeciągnęły, bo pierwsze badanie spieprzyli i musiałam żądać powtórzenia.
    To był straszny magiel emocjonalny - nie polecam.
    Zresztą i tak nie przyniosło mi to żadnych odowiedzi.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, umów się może do ginekologa, bo się zmęczysz tymi myślami :)

    monika_85 lubi tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja albo lepiej do psychiatry :P

    Nadzieja22 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika - idź jutro ma betę. Zniszczysz sobie wzrok na porównuwaniu testów!

    Yosel, Blue, Aga - cieszę się i na tym wątku z Waszych udanych wizyt :D

    Bonda, super przyrost!

    Ja dziś zdycham po dentyście- poszłam wymienić plombę, ale że w ciąży mam strasznue wrażliwe zęby i dziąsła to była straszna, krwawa historia. Musiałam to odespać. Połowę dzisiaj przeczytałam jeszcze na wpół śpiąc, więc przepraszam, jeśli kogoś pominęłam.

    A chyba jeszcze sobie pośpię, tylko się najem ;)

    Aga9090, Yoselyn82, blue00 lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Monika - idź jutro ma betę. Zniszczysz sobie wzrok na porównuwaniu testów!

    Yosel, Blue, Aga - cieszę się i na tym wątku z Waszych udanych wizyt :D

    Bonda, super przyrost!

    Ja dziś zdycham po dentyście- poszłam wymienić plombę, ale że w ciąży mam strasznue wrażliwe zęby i dziąsła to była straszna, krwawa historia. Musiałam to odespać. Połowę dzisiaj przeczytałam jeszcze na wpół śpiąc, więc przepraszam, jeśli kogoś pominęłam.

    A chyba jeszcze sobie pośpię, tylko się najem ;)
    Nika dostałaś znieczulenie? Bo mnie chyba też to czeka.. a ja nie cierpię dentysty, jak niczego na świecie :p
    A fajnego masz dentystę? drogiego?

  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamawiała któraś z was może bobo testy na allegro? Ja się przymierzam aby tam zamówić, ale zastanawiam sie czy sa ok, bo cena dosyć niska :)

    Nenusia - synek jak marzenie, gratulacje! :) niech dalej rośnie zdrowo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2018, 20:05

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie.

    7dpo wraz z progiem należy coś jeszcze zbadać?

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • Bonda Autorytet
    Postów: 299 360

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Monika - idź jutro ma betę. Zniszczysz sobie wzrok na porównuwaniu testów!

    Yosel, Blue, Aga - cieszę się i na tym wątku z Waszych udanych wizyt :D

    Bonda, super przyrost!

    Ja dziś zdycham po dentyście- poszłam wymienić plombę, ale że w ciąży mam strasznue wrażliwe zęby i dziąsła to była straszna, krwawa historia. Musiałam to odespać. Połowę dzisiaj przeczytałam jeszcze na wpół śpiąc, więc przepraszam, jeśli kogoś pominęłam.

    A chyba jeszcze sobie pośpię, tylko się najem ;)
    A no właśnie, jak z dentystą w ciąży? Są podobno znieczulenia dla ciężarnych?

    f2w3rjjgl4va9bg3.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka7 wrote:
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie.

    7dpo wraz z progiem należy coś jeszcze zbadać?

    Zależy z czym masz problem oraz co badalas przed owulacją, by mieć porównanie. Cześć dziewczyny bada jeszcze estradiol,część kontrolnie TSH, bo ono lubi skakać w ciąży.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka7 wrote:
    Zamawiała któraś z was może bobo testy na allegro? Ja się przymierzam aby tam zamówić, ale zastanawiam sie czy sa ok, bo cena dosyć niska :)
    Ja zamawiałam w tym miesiącu. Pokazały ciążę, więc dobre :P. A tak serio to chyba 3 z 5 latał pasek testowy w środku. Poza tym spoko. To chyba zresztą dotyczy wszystkich bobotestów, bo kilka osób już tu o tym pisało.

    Malinka7 lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, ja chodzę do BaltiMedu u mnie na osiedlu - obie babki są tu mega delikatne i fajnie leczą. Za leczenie wychodzi srednio 150-170 zeta za zęba. Nie wiem, yo chyba normalnie jak na Gdańsk.
    Ja nigdy nie biorę znieczuleń, zresztą akurat wymiana plomby to wcale nie boli. Tylko u mnie teraz wystarczy zahaczyć lekko dziąsło i już krwotok. Namęczyła się moja pani Agnieszka strasznie, żeby mnie całkiem nie zalało. Ale po wszystkim spuchł mi polik :(
    A jutro jeszcze idę doszlifować - zawsze wracam na drugi dzień, bo jak zaczynam silniej zaciskać szczękę to jednak mi coś nie pasuje.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonda wrote:
    A no właśnie, jak z dentystą w ciąży? Są podobno znieczulenia dla ciężarnych?
    Są znieczulenia bezpieczne w ciąży ale i tak lepiej zaczekać z grubszymi sprawami do 2 trymestru - wtedy jest najlepszy czas na leczenie.
    W ciązy przysługuje darmowe piaskowanie - ja się cieszę, że skorzystałam na początku ciąży - teraz bym nie dała rady. Dużo dziewczyn ma s ciąży problemy z krwaweiem dziąseł lub nadwrażliwością - to niestety utrudnia zabiegi pielęgnacyjne. Ja chyba niedługo przestanę nitkować! Niech się dzieje co chce!

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Nat90 Ekspertka
    Postów: 232 165

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka7 wrote:
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie.

    7dpo wraz z progiem należy coś jeszcze zbadać?



    tu masz b. fajną ściągę:
    https://ovufriend.pl/forum/w-oczekiwaniu-na-owulacje/jakie-badania-wykonac-podczas-staran,13821.html

    Malinka7 lubi tę wiadomość

    34bwvkcbc86rh45f.png
  • kubekkawy Ekspertka
    Postów: 232 84

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, też jestem za, abyś zrobiła betę :) Leć jutro!

    monika_85 lubi tę wiadomość

    To będzie dobry dzień, ale najpierw kawa.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika-a no faktycznie. Cena w sumie jak wszędzie. No nic. Przejdę się na przegląd, mam nadzieję że nic głębszego nie znajdą. W zeszłym roku miałam i kanałowe i usuwaną 8, ale ja nawet plombę muszę mieć ze znieczuleniem. Tak jak generalnie mało co mnie rusza, tak leczenie zębów to wręcz traumatyczne przeżycie. Nie wiem co mi dentysta zrobił w poprzednim wcieleniu, bo w dzieciństwie miałam bardzo fajną i ortodontę i dentystę więc nie skąd taka reakcja :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2018, 22:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej ja rodziłam bez znieczulenia, a wchodząc do dentysty zanim powiem: "dzien dobry" to mówię "proszę znieczulenie". Mam taką fobię dentystyczną... Po pierwszej ciąży byłam u dentysty i wszystko było cacy, a poszłam teraz(pół roku po kontroli) i 8zebow do zrobienia!!!! Na szczęście szybko się uwinelysmy. Ja mam mega problemy z krwawieniem dziąseł, więc Nika rozumiem Twój ból. Nawet jak gryzę jabłko to mi krwawią. Dentystka poleciła mo płyn do płukania perio aid, ale guzik pomaga :( boję się, że nabawie się jakiegoś zapalenia dziąseł czy coś takiego.... Mycie zębów to krwawica ;(

  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika beta to najlepsze wyjście :)
    Malinka ja 7dpo badałam też estradiol
    Ja to sie zastanawiam czy iść do dentysty na nfz, bo wiadomo gorszy mają sprzęt niż prywatnie, chociaż u mnie nie widać żadnej dziurki ani nic mnie nie boli ale może powinnam iść skontrolować :)
    Trzymam kciuki dziewczyny, żeby końcówka czerwca była owocna w 2 kreseczki!! Miłego dnia :)

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wisienka, ja chodziłam i na NFZ i prywatnie i mają taki sam sprzęt i warunki, wręcz na NFZ czasem lepszy ;) Tym bardziej że chcesz tylko skontrolować :)

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ