X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie czy jest sens robić test?
Odpowiedz

czy jest sens robić test?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, proszę o radę: czy jest sens robić test ciążowy? czy w moim przypadku w ogóle możliwe było zajścię w ciążę w obecnym cyklu?
    Jest to mój 2 cykl po odstawieniu tabletek anty; wczoraj miała być @, a nie przyszła i w ogóle w ciele brak jakichkolwiek oznak by przyjść miała...
    czy jeszcze poczekać tak z tydzień?

    f39a45a4c258518644434b49baefd2cb.png

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj wykres wyglada podobnie .. tez mialam dostac wczoraj @ , tak jak i u ciebie nadal sie nie pojawila.. ( to chyba dobrze :D :D ) ja np mam bardzo dlugie cykle,mimo ze termin @ byl wczoraj, chyba jeszcze troche poczekam.

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż, wykres temperatur wskazuje na cykl bezowulacyjny - pewnie Twój organizm wraca do równowagi po hormonach. Też tak miałam - to normalne, musisz się uzbroić w cierpliwość, każdy kolejny powinien być coraz bardziej regularny:)

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że nie jestem osamotniona ;) Aga241 Ty też jesteś świeżo po odstawieniu tabletek? kiedy będziesz robić test?
    Jakie ja mam cykle dokładnie to nie pamiętem; brałam tabletki jakieś 10 lat. Z tego co mi świta przed hormonalną antykoncepcją miałam bardzo długie i nieregularne cykle; dlatego ginekolog zaleciła mi branie tabletek aż do "końca" i od razu po odstawieniu starać się. teraz od 2-go cyklu prowadzę obserwacje, ale wiadomo jak to po hormonach, śluz dziwny, temperatury skaczą jak głupie i nic nie da się wywnioskować. Nawet ovu nie zaznaczyło owulacji w tym cyklu ;)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • czarownica222 Przyjaciółka
    Postów: 94 27

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, zgadzam się z Lulu wykres wskazuje na cykl bezowulacyjny więc powodzenia w następnym cyklu:) może przebadaj na wszelki wypadek hormony aby wiedzieć czy wszystko w porządku :) pozdrawiam

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu a to nie jest tak, że po odstawieniu pomimo skaczących temperatur i zaburzonego śluzu mimo to może wystąpić owulacja? Czy jak nie ma rozdzielania na niskie i wysokie temperatury to nie ma szans na to, że wystąpiła owulacja...

    201710037452.png
    201505144565.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh a ja specjalnie czekałam z odstawieniem hormonów do czasu starania, by wykorzystać niby zwiększoną płodność do 3 m-cy po odstawieniu tabletek...a tu taki klops w postaci bezowulacyjnych cykli :/
    no nic, teraz cierpliwie będzie trzeba poczekać na @ i potem zacząć od nowa :)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małolata wrote:
    Lulu a to nie jest tak, że po odstawieniu pomimo skaczących temperatur i zaburzonego śluzu mimo to może wystąpić owulacja? Czy jak nie ma rozdzielania na niskie i wysokie temperatury to nie ma szans na to, że wystąpiła owulacja...

    Wiesz, lekarzem nie jestem :) Ale szansa jest zawsze, powiem wręcz, że ostatnio w galerii wykresów widziałam wykres wyglądający na bezowulacyjny a zakończony zieloną kropką :)

    Ale jednak całe te nasze pomiary i obserwacje opierają się na tym, że w prawidłowym cyklu w pierwszej fazie mamy temperatury niższe, w dniach okołoowulacyjnych następuje skok i w drugiej połowie utrzymują się wyższe, standardowo wówczas owulacja występuje w okolicach skoku (bo niekoniecznie w tym samym dniu). Wykres taki, jak Twój, nie ma tej typowej struktury, więc statystycznie rzecz ujmując raczej albo był bezowulacyjny albo będzie bardzo długi i owulka dopiero się odbędzie.
    Wiem, że to łatwo powiedzieć, ale nie nakręcaj się, obserwuj objawy na spokojnie, tylko na tym zyskasz i w razie wizyty u lekarza będziesz miała więcej danych do rozmowy.

    vanessa lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady :)
    w sumie każdy organizm jest inny i trzeba po prostu być cierpliwą ;) jednak ciężko być jak już by się dzidzię chciało ;)
    nie pozostaje mi nic innego jak dalej dzielnie mierzyć temp i śluz obserwować, czekać na @ i ewentualnie w przyszłym tyg zrobić test by zobaczyć na czym stoję ;)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małolata wrote:
    Cieszę się, że nie jestem osamotniona ;) Aga241 Ty też jesteś świeżo po odstawieniu tabletek? kiedy będziesz robić test?
    Jakie ja mam cykle dokładnie to nie pamiętem; brałam tabletki jakieś 10 lat. Z tego co mi świta przed hormonalną antykoncepcją miałam bardzo długie i nieregularne cykle; dlatego ginekolog zaleciła mi branie tabletek aż do "końca" i od razu po odstawieniu starać się. teraz od 2-go cyklu prowadzę obserwacje, ale wiadomo jak to po hormonach, śluz dziwny, temperatury skaczą jak głupie i nic nie da się wywnioskować. Nawet ovu nie zaznaczyło owulacji w tym cyklu ;)


    Nie.. nigdy nie bralam tabletek anty, zawsze mialam dlugie cykle,i czesto bezowulacyjne..ale mam juz jedno dziecko,wiec byl i owulacyjny =) nie tracilam nadzieji, i tym razem tez nie trace.. z testem poczekam jeszcze z pare dni,zeby potem sie nie rozczarowac. Odczekaj jak mowisz z tydzien i tez zrob.. Za szybko nie ma co,szkoda nerwow i rozczarowania. Bynajmniej ja tak uwazam. Trzymam kciuki =)

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też tak miałam przed tabletkami anty: długooooo i pewnie często bez owulacji. Nawet czasami brałam luteinę by w ogóle miesiączki wywołać. Ale wtedy miałam naście lat i za bardzo nie myślałam, by swoje cykle obserwować ;) a potem już zaczęła się era tabetek aż do tego roku ;)
    no moja mama miała podobne problemy, mówiono jej że ma małe szanse na dziecko, a jakoś ja się pojawiłam na świecie a potem mój brat ;)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nasze fasolki tez w krotce sie pojawia =)

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pewnie! :) tylko musimy wykazać się cierpliwością co nie do końca jest takie proste ;)

    Aga241 lubi tę wiadomość

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tym sie z toba zgodze, a najgorsze to czekanie na @ :/

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja teraz to przeżywam...a tu nawet najmniejszej oznaki na @ nie ma...ciekawe ile przyjdzie mi na nią poczekać...
    jeśli po ok. 40 dniach nie przyjdzie to robie test; gdy będzie negatywny chyba powinnam przejść się do ginekologa...

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez na nia czekam .. powinnam miec wczoraj .. U mnie dzis juz 35 dzien, jak sie nie pokaze to w niedziele zrobie test =) trzymam za nas kciuki =) Moze sie nam udalo, iskierka nadzieji jest =)

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daj znać jak już będziesz po testach i trzymam kciuki byś w niedziele ujrzała II kreseczki! :)

    Aga241 lubi tę wiadomość

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje,jak narazie jeszcze @ mnie nie odwiedzila.Tak bardzo bym chciala aby tym razem sie udalo :) Nie potrafie o niczym innym myslec..co chwile biegam do lazienki i sprawdzam, no chyba oszaleje :/ a u ciebie jak? Oczywiscie dam w niedziele znac,jesli @ nie nadejdzie.

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dalej nic, ani @ ani jakichkolwiek oznak na @. jedynie wczoraj masa białego kleistego śluzu była (nigdy wcześniej tak przed @ nie miałam). ale sama widziałaś jak mój wykres się prezentuje, wiec jakoś w tym cyklu na ciaze nie liczę.

    201710037452.png
    201505144565.png
  • Czarna_88 Autorytet
    Postów: 1457 994

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za was kciuki ;-)

    Z Miłości Stworzeni
    ♡Kacper♡ Naszą Miłością Jest ♡
    zrz6p07wp0k766o1.png
    ♡Naszą Miłością Pozostaną♡
    3.10.2013r [*]Michałek[*] <3
    30.01.2014[*]Moja Bratanica <3
    26.06.2014[*] <3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ