X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b2bea4d994d2.png

    Pomozecie?

  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikus, moje jajowody są drożne, oba:p chodzi o to, ze ten lewy jest uszkodzony po stanie zapalnym i on najprawdopodobniej w środku nie działa dobrze, te rzeski nie pracują, a tego się już nie da poprawić. Poprostu zapłodniona komórka jajowa się nie przemieszcza w nim samodzielnie, musza działać te rzeski, jak nie działają to ona się może tam umiejscowić i jest pozamaciczna. Zobaczymy co powie dr M. jak będę u niego w czwartek.

  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia, na mthfr napewno metylowany kwas foliowy - kupisz w aptece internetowej - wpisz metylowany kwas foliowy albo quatrefolic. A PAI tez mam heterozygotyczny i to lepiej ze mamy hetero a nie homo, bo znaczy ze z dwóch genów jeden mamy prawidłowy a drugi nie, a jak jest homo to dwa są nieprawidłowe.

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia wrote:
    Nikus, moje jajowody są drożne, oba:p chodzi o to, ze ten lewy jest uszkodzony po stanie zapalnym i on najprawdopodobniej w środku nie działa dobrze, te rzeski nie pracują, a tego się już nie da poprawić. Poprostu zapłodniona komórka jajowa się nie przemieszcza w nim samodzielnie, musza działać te rzeski, jak nie działają to ona się może tam umiejscowić i jest pozamaciczna. Zobaczymy co powie dr M. jak będę u niego w czwartek.
    Aaa, to takie rzeczy. Kurczaki. Ale organizm jest madry - jak będzie owu z dobrego jajnika, to przecież on nie odda komórki do chorego. Emilka przecież zawsze polowała na owu z drożnej strony, właśnie zeby uniknąć pozamacicznej i wyszło w końcu :) Ciekawe jakie są szanse na takie przejęcie komórki - pewnie to kategoria "zdarza się że". Mam nadzieję, że Twoj gin podoła sytuacji i coś fajnego wymyśli!

    Emiilka lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia2323 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b2bea4d994d2.png

    Pomozecie?
    Tak jak Ptysia mówi - koniecznie metylowany kwas, bo przy homozygocie możesz praktycznie nie przyswajać syntetycznego. Wit. B też nie przyswajasz - kup methyl b-complex czy inny zestaw z metylokobalaminą i p-5-p.
    Zbadaj:
    Homocysteinę (w labom ktore bada to na miejscu)
    Kwas foliowy
    Wit b12
    Dobrze by było tez brać acard a od owu lub || heparynę.

    PAI masz tylko heterozygotę - to dobrze. Z tego co pamiętam to badałaś sobie krzepliwość i wychodziła ok, więc tym sie tak bardzo nie przejmuj.
    Przy PAI warto właśnie pobadać krzepliwość i zrobić krzywą insulinową.

    Jak będziesz u immunologa, pokaż te wyniki - powinien Ci wypisac taką diagnozę, że wymagasz heparyny od pozytywnej bety - wtedy każdy gin czy rodzinny musi Ci wypisać receptę jak pokażesz wynik bety :)

    Rucola lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia wrote:
    Tosia, na mthfr napewno metylowany kwas foliowy - kupisz w aptece internetowej - wpisz metylowany kwas foliowy albo quatrefolic. A PAI tez mam heterozygotyczny i to lepiej ze mamy hetero a nie homo, bo znaczy ze z dwóch genów jeden mamy prawidłowy a drugi nie, a jak jest homo to dwa są nieprawidłowe.

    Brałam przez miesiąc kiedyś metylowany a tak to zwykły ale poziom kwasu mam w normie. A co bierzecie na pai hetero?

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia, nie wiem jak Cię pocieszyć, ale siebie pocieszam tym, że cuda się zdarzają i nieważne jakie problemy mamy i z której strony, to wierzę że pewnego dnia zdarzy nam się jakaś super komórka i plemnik, który jest zbudowany tak jak trzeba, no i zostaniemy rodzicami. Przecież tak niewiele trzeba... Wiem że po dwóch latach bezskutecznych starań to brzmi głupio, ale tylko to mnie trzyma przy życiu. Jak już przyjdzie ten dzień to będę najszczęśliwsza mama na swiecie, i Ty tez, i każda z nas, mimo że niektórzy twierdzą że się nie da... Jak kiedyś przestanę w to wierzyć to najpewniej stąd zniknę.

    Frezyjciada napisałam do Ciebie na priv :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 16:59

    frezyjciada lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mąż mnie zabrał do Ikei <3 sam z siebie!

    Pozdrawiamy już z domu ze Stasiem!
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/edfcb298c518.jpg

    Yoselyn82, Malgonia, Anaaa90, Rucola, Cabrera lubią tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia2323 wrote:
    Brałam przez miesiąc kiedyś metylowany a tak to zwykły ale poziom kwasu mam w normie. A co bierzecie na pai hetero?
    Jak są dobre wyniki krzepliwości to nic, ewentualnie acard.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Tak jak Ptysia mówi - koniecznie metylowany kwas, bo przy homozygocie możesz praktycznie nie przyswajać syntetycznego. Wit. B też nie przyswajasz - kup methyl b-complex czy inny zestaw z metylokobalaminą i p-5-p.
    Zbadaj:
    Homocysteinę (w labom ktore bada to na miejscu)
    Kwas foliowy
    Wit b12
    Dobrze by było tez brać acard a od owu lub || heparynę.

    PAI masz tylko heterozygotę - to dobrze. Z tego co pamiętam to badałaś sobie krzepliwość i wychodziła ok, więc tym sie tak bardzo nie przejmuj.
    Przy PAI warto właśnie pobadać krzepliwość i zrobić krzywą insulinową.

    Jak będziesz u immunologa, pokaż te wyniki - powinien Ci wypisac taką diagnozę, że wymagasz heparyny od pozytywnej bety - wtedy każdy gin czy rodzinny musi Ci wypisać receptę jak pokażesz wynik bety :)

    Dzięki za odpowiedz :* Pasnika mam dopiero 10 września, ale w środę idę do gina. No badałam białko s i było ok. Tylko antykoagulant tocznia wyszedł mi podwyższony a to ponoc tez wpływa na krzepliwość.

    Kwas foliowy w normie a reszty nie badałam jeszcze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 17:03

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia, to może w takim razie przy okazji kiedys zrób zwykłe INR i APTT + np. fibrynogen? Tak żeby gin/dr P miał lepszy obraz czy mutacja przekłada się na nadkrzepliwość (bo heterozygota znaczy tylko, ze możesz mieć pewne skłonności a nie ze koniecznie je masz).

    Ja mam już homozygotę i część wyników wskazywała na nadrzepliwość. Warto to sobie sprawdzić. Ja do końca marnego żywota bedę teraz łykać acard. Gdyby nie starania, awet bym nie wiedziała, ze mi to potrzebne!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 17:08

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, Izape ja tez jeszcze cały czas wierze, ze będzie dobrze, w końcu w organizmie człowieka bić nie jest biało czarne i lekarze tez czasem mówią jedno a organizm robi swoje i potem się każdy dziwi ze się udało albo ze się właśnie nie udało. Chce wierzyć, ze dobra połowa nie odda walkowerem zapłodnionej komórki - o ile dojdzie do zapłodnienia. Prędzej na chłopski rozum ta zdrowa strona powinna przejąć komórkę od tej złej:p

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z ta heparyna nie wiem jak jest do końca, bo jak poszłam do hematologa prywatnie j do immunologa to ani jeden ani drugi nie powiedział ze mam brać heparynę i nic mi nie wypisał, chociaż pytałam o ta heparynę:/ nie wiem czy ja na takich trafiłam czy o co chodzi:p
    Tosiu, ja tez poziom kwasu miałam w normie, ale biorę cały czas metylowany, bo podobno jak się ma muatcje to on się nie wchłania i wole brać taki co mam pewność ze jest we krwi a nie krąży mi po organizmie i ma działanie niekorzystne. Ty masz homo wiec na bank nie przyswajasz syntetycznego kwasu.

  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape a wogole co u Ciebie wyszło nie tak, ze narazie nic się nie udalo? Robiłaś już jakieś badania?

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia ja to sobie mysle, ze skoto tam nie ma rzesek zeby wypchnac komirke do macicy to nie ma rez takich co ja wciagna. Choc czytalam i o takich cudach ze komorka bez jajowodu dostala sie do macicy i ponoc takie rzeczy sie dzieja. Mydle ze wiele jeszcze nie wiemy.

    Tosiu mi teraz przy tym pai kazal brac gin 150 acardu. Ze ponoc sa jakies badania, ze przy 150 jest efekt. Od ciazy mam miec heparyne mimo, ze wyniki krzepniecia poki co sa ok, ale to tak na wszelki wypadek by pomoc zarodkowi :)

    Melevis lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tez sobie tak myślałam, ze może jak te rzeski nie działają to może wogole nie działają i kij im w oko, a nie ze wybiórczo: wyciągniemy jajko z jajnika a potem nie prześlemy zapłodnionego dalej - No tożto złośliwość własnego organizmu by była a ja dla niego taka dobra jestem:p Jakoś mi już lepiej trochę, głowa muru nie przebije i jakoś muszę żyć dalej, liczę na to, że za dwa-trzy- cztery lata ta cała sytuacja już będzie ni się wydawać jakimś złym snem, a my sobie będziemy z dzidziem spacerować:) zreszta jak trzeba będzie to invitro tez przejdziemy jakoś, do tej pory nie przypuszczałam, ze poradzę sobie z laparoskopia, ze ja jestem za słaba na takie akcje a poszło mi całkiem dobrze i nawet cewnikowanie na żywca przeszłam jak mi się mocz zatrzymał:p także jestem silniejsza niż mi się wydaje! Pomyśleć, ze jeszcze kilka lat temu przerażała mnie wizyta u gina raz za czas, a teraz musimy latać tam non stop.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 6 lipca 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jutro mam szkolenie dodatkowe z Osrodka ktore odbedzie sie w kinie , tak mi sie nie chce isc. No ale jak mus to mus.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 lipca 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yos, moze nie bedzie tak zle. Wiem, ze jest goraco i pewnie jestes teraz mega zmeczona, ale jak juz tam dojedziesz to na pewno sie zmobilizujesz :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 6 lipca 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Yos, moze nie bedzie tak zle. Wiem, ze jest goraco i pewnie jestes teraz mega zmeczona, ale jak juz tam dojedziesz to na pewno sie zmobilizujesz :)

    poki co walcze z chorobskiem. Ale powoli dochodze do siebie.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ