X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morusek wrote:
    Cabrera to razem zaczynamy nasz 1dzien ciąży :) szkoda tylko że u mnie ciągle pada... I na dodatek w pracy jestem.. I już na chłopa zdążyłam się wkurzyć... Ech...

    Łączę się w niedoli :(

    Ja tak sobie zniknęłam, bo jadąc ostatnio na Hel ( bazylkove następnym razem na pewno dam znać, tym razem byliśmy tylko na weekend ;)) i siedząc 5 godzin w aucie, niestety ustaliliśmy, że zostajemy przy staraniach naturalnych :(, mimo, że lekarze zalecają coś innego (kwestia światopoglądu :().
    I niby nie mogę się gniewać, bo wiedziałam wcześniej (choć M. wspominał, że jak będzie trzeba, to się zdecyduje), ale czuję, że mam wewnętrzny żal do M...

    No ładnie, wpadam z znienacka (jak ten Senegalczyk, który w pierwszym meczu strzelił nam bramkę ;)) i sieje dolinę..przepraszam, postaram, się poprawić ;)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Łączę się w niedoli :(

    Ja tak sobie zniknęłam, bo jadąc ostatnio na Hel ( bazylkove następnym razem na pewno dam znać, tym razem byliśmy tylko na weekend ;)) i siedząc 5 godzin w aucie, niestety ustaliliśmy, że zostajemy przy staraniach naturalnych :(, mimo, że lekarze zalecają coś innego (kwestia światopoglądu :().
    I niby nie mogę się gniewać, bo wiedziałam wcześniej (choć M. wspominał, że jak będzie trzeba, to się zdecyduje), ale czuję, że mam wewnętrzny żal do M...

    No ładnie, wpadam z znienacka (jak ten Senegalczyk, który w pierwszym meczu strzelił nam bramkę ;)) i sieje dolinę..przepraszam, postaram, się poprawić ;)

    Mam nadzieję, że przynajmniej dobrze spędziliście razem ten weekend :) U nas były wianki i trochę się pobujaliśmy na koncertach :)

    A co do IVF to niestety ciężki kaliber. Mój też jeszcze rok temu był na NIE, a teraz już jest świadomy, że może to jest nasza szansa na dziecko.

    Może Twój też potrzebuje czasu, żeby do tego dojrzeć bo w gruncie rzeczy to nie jest łatwa decyzja :/

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bazylkove powiedzmy tak: mój M. ma już 41 lat, więc dość mało czasu na dojrzewanie ;)
    Tak serio, to staram się zrozumieć, ale kurde mimo szczerych chęci, czuję narastający żal :(

    a na Helu byliśmy jakoś ok. 16/17.06 i było rewelacyjnie: wiało (M. mógł popływać na kite), a ja się opaliłam :)

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera mam nadzieję, ze uda się w takim razie naturalnie, albo emek jednak sobie to jakoś przemyśli.

    Mam pytanie, czy przed robieniem krzywej cukrowej i insulinowej powinnam się jakoś przygotować fizycznie, czy tylko psychicznie na wypicie tego ulepu?

    A jak będziecie miały czas i ochotę to zapraszam na sierpniowy wątek :* (choć mam nadzieję, ze już nikomu nie będzie potrzebny :P


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Dziewczyny nie wiem co się dzieje. W środę stwierdzony cykl bezovu tak jak pisałam od czwartku mega plodny śluz z lekkim bólem jajników. 30 powinnam dostać @. Myślicie że gin się pomylił i jednak u mnie późna owluka. U mnie to by oznaczało katastrofę bo nie zagram się z emkiem :/

    A masz możliwość podejścia teraz do gina na monitoring? Bo to by w sumie wyjaśniło czy coś tak się wykluło czy nie..

    Malgonia tylko psychicznie. Jak masz przynieść glukozę ze sobą to kup cytrynową, jak podadzą Ci swoją to kup cytrynę. U mnie potem bolała głowa z nadmiaru cukru i bardzo chciało mi się spać, pomogła mocna kawa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2018, 14:48

    Malgonia lubi tę wiadomość

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gracjas Kargo :) w sumie to nie pytałam o tą glukozę, ale rozejrzę się za tą cytrynową, bo ponoć cytrynę nie zawsze pozwalają :P


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera kurcze, może w takim razie uda się na naturalnym? Jaki plan ma Twój doktor?

    Malgoniu kup cytrynę i poproś żeby Ci zrobili cytrynową glukozę, trochę mniej obrzydliwa będzie :P No i obowiązkowo weź słuchawki albo książkę dla zabicia czasu :)

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kargo31 wrote:
    A masz możliwość podejścia teraz do gina na monitoring? Bo to by w sumie wyjaśniło czy coś tak się wykluło czy nie
    Właśnie nie, wizyta moglaby byc dopiero w przyszłym tygodniu to już trochę za późno. Ja nie wiem czemu tak sobie wszystko igraj że mną. To nie na moje nerwy

    Cheresta lubi tę wiadomość


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w ogóle Dziewczyny, to bardzo dobrze Was tu wszystkie widzieć razem :) naprawdę :)

    Malgonia, Kingulla, Czrna 81 lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa a może zrób estradiol. Tylko to musiałabyś tak jutro, bo na samą owulację spada i wtedy ciężko by było zinterpretować wynik.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera ciężko cokolwiek doradzić. Mężczyzna nigdy nie poczuje tej potrzeby posiadania dziecka tak silnie jak kobieta. Tak poza tym to dla mnie temat rzeka, bardzo drażliwy więc nie będę się uzewnętrzniać :) trzymam za Was mocno kciuki :*

    Cabrera lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bazylkove generalnie dał nam kilka miesięcy po laparo, która była w lutym, w międzyczasie M. poprawił wyniki (na konsultacji Lekarz też kazał mu nie zwlekać z IVF), no i te miesiące jakoś tak lecą...
    Ostatnio odechciało mi się monitoringów, ale pojawiły się plamienia i ten cykl trwał krócej niż zwykle, więc nie wróży to niczego dobrego.

    jak sytuacja się w tym cyklu powtórzy, to pójdę na kontrolę, ale mi się tam nie spieszy, bo jeśli endomenda wraca, to dadzą mi antyki na wyciszenie, a ja chyba wolę się łudzić, że może się uda naturalnie ;)
    szansa marna, ale zawsze szansa ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2018, 15:09

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Jezuu Dziewczyny, szukałam Was ;)

    człowiek na chwilę w depresję wpada, na forum nie zagląda, a tu jakby wszystkich wymiotło ;)

    To teraz oficjalnie, Anaa można??

    Mam wkupne pyszne ciacho w wczoraj ;)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/40a31bddcb77.jpg
    Obśliniłam telefon. Marzy mi się takie coś po nocach. Niedługo stuknie mi rok bez węglowodanów - rozpaczliwie za nimi tęsknię!

    Cabrera lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzis mega doła :( coś nam sie nie układa ostatnio z M. i widac to coraz bardziej w codziennym zyciu. Coraz blizej nam ostatnio do rozstania niz do budowania rodziny :(
    Bardzo bym chciala zostac jeszcze mama ale gdy patrzę realnie na Nas to nie wiem czy to dobry pomysl. On tez chce ale mowilam mu ze dziecko nie jest dobrym lekarstwem na zwiazek a wrecz przeciwnie.
    Siedze wlasnie pod gabieneten i czekam na usg. Chyba juz ostatnie. Przyjechalismy tu ponad 40 km w totalnej ciszy. Dowiem sie pewnie zaraz ze mam kilka pecherzykow i ze mamy działać a zadne z nas nie ma na to ochoty... nie wiem po co tu przyjechalam :(

    Wybaczcie smutki ale placz mam na koncu nosa :(

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna z wielu prenatal uno jest fajny, bo ma krótki skład - same potrzebne rzeczy.

    Jedna_z_Wielu lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera, a Ty ile masz lat? Bo mąż już faktycznie trochę nie ma się co zastanawiać, a Ty jesteś dużo młodsza?

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    http://allegro.pl/swanson-kwas-foliowy-250k-folic-acid-800-mcg-ciaza-i6291898401.html

    Kochane pilne, zamówiłam to sobie - dobre czy strata kasy ??
    Jak nie masz mutacji to dobry ;)
    Ta dawka jest spora, więc jak Ci się czasem zapomni łyknąć to spoko. I wtedy już nie bierz innych rzeczy z kwasem foliowym np prentalu czy witamin na piękne włosy

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do Reset, o ile znajdziesz czas pomiędzy bzykankami:)
    O ile dobrze kojarze, mamy to samo ubezpieczenie i chciałam się zapytać o usg. Wysłałam fakturę z wizyty na której mi ginekolog robil usg, ale napisali, ze jak nie mam skierowania na to usg to jest odmowa zwrotu. Tobie tez się coś takiego przydarzyło? Znaczy się zanim pójdę do ginekologa prywatnie to mam mieć skierowanie na badanie usg?:/ bez sensu, przecież to standardowo na wizycie robi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2018, 15:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    Ja mam dzis mega doła :( coś nam sie nie układa ostatnio z M. i widac to coraz bardziej w codziennym zyciu. Coraz blizej nam ostatnio do rozstania niz do budowania rodziny :(
    Bardzo bym chciala zostac jeszcze mama ale gdy patrzę realnie na Nas to nie wiem czy to dobry pomysl. On tez chce ale mowilam mu ze dziecko nie jest dobrym lekarstwem na zwiazek a wrecz przeciwnie.
    Siedze wlasnie pod gabieneten i czekam na usg. Chyba juz ostatnie. Przyjechalismy tu ponad 40 km w totalnej ciszy. Dowiem sie pewnie zaraz ze mam kilka pecherzykow i ze mamy działać a zadne z nas nie ma na to ochoty... nie wiem po co tu przyjechalam :(

    Wybaczcie smutki ale placz mam na koncu nosa :(

    Kochana, z jednej strony masz rację, że to nie jest sposób na ratowanie związku.
    Ale jeśli ta trudna sytuacja wynika tylko z problemów z zajściem z drugą ciążę, to może po pojawieniu się dziecka zniknie problem "0" i będzie dobrze??

    Trzymam kciuki za wizytę!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia wrote:
    Cabrera, a Ty ile masz lat? Bo mąż już faktycznie trochę nie ma się co zastanawiać, a Ty jesteś dużo młodsza?

    do grudnia jeszcze 34 ;) więc dinozaur pełną gębą ;)

    Ps. jeśli dobrze kojarzę, to pisałaś o bolesnej owulce po laparo...nie wiem, czy cię to pocieszy, ale ja po laparo miałam 6 cykli, w tym 4 z owulką z operowanego jajnika i te z operowanego jajnika były meeega bolesne...latałam jak głupia na monitoring, bo myślałam, że dzieje się coś nie tak, a owulki były jako to lekarz określił "książkowe", tylko baaardzo bolesne...

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ