X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie GRUDNIOWE **CUDA** - testowanie
Odpowiedz

GRUDNIOWE **CUDA** - testowanie

Oceń ten wątek:
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Argument jest jeden i bardzo dobry - jak są bakterie w pochwie, to przy hsg mogą zostać (a de facto zostaną) przepchnięte w głąb organizmu. Skutki tego mogą być bardzo niefajne :( Lepiej robić te posiewy (sama chyba przez posiew będę przekładać hsg, ale co zrobić...)

    A no właśnie. Mi jeszcze kazali brać antybiotyk po HSG, aby do zera zniwelować ryzyko jakiś infekcji czy zapalenia. Najważniejsze, że pozwolili się bzykać od razu :)


    age.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka, nie wiem co Ci radzić, nie chcę Cię nakręcać negatywnie czy coś, ale może też bym próbowała tą receptę jakoś zdobyć. Może masz wśród rodziny, koleżanek kogoś kto jest w ciąży lub był niedawno i jest szansa, ze jej coś zostało. Trzymam kciuki.

    Dziewczyny, mam pytanie, czy któraś by była łaskawa rzucić swym okiem znawcy na mój wykres i powiedzieć, czy to jest możliwe bym miała owulacje? pierwszy raz mierzę temperaturę, trochę się zdziwiłam, ze mi wykryło owulację. Raczej spodziewam się skoku po 0,2-0,3 stopnia a nie 0,01.
    Co prawda już zapowiedziałam mężowi, ze teraz to wszystkie ręce na pokład i do końca weekendu najlepiej codziennie, ale jestem realistką i wiem, ze on nie da rady tyle :/ a nie chcę go też zużyć za wcześnie :P


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f6efdd762b25.jpg



    oto wyniki,może któraś z was mniej więcej wie o co chodzi,czy wszystko ok?do lekarza wybiorę się chyba w pt

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    agulineczka, nie wiem co Ci radzić, nie chcę Cię nakręcać negatywnie czy coś, ale może też bym próbowała tą receptę jakoś zdobyć. Może masz wśród rodziny, koleżanek kogoś kto jest w ciąży lub był niedawno i jest szansa, ze jej coś zostało. Trzymam kciuki.

    Dziewczyny, mam pytanie, czy któraś by była łaskawa rzucić swym okiem znawcy na mój wykres i powiedzieć, czy to jest możliwe bym miała owulacje? pierwszy raz mierzę temperaturę, trochę się zdziwiłam, ze mi wykryło owulację. Raczej spodziewam się skoku po 0,2-0,3 stopnia a nie 0,01.
    Co prawda już zapowiedziałam mężowi, ze teraz to wszystkie ręce na pokład i do końca weekendu najlepiej codziennie, ale jestem realistką i wiem, ze on nie da rady tyle :/ a nie chcę go też zużyć za wcześnie :P

    Ovu może potwierdzić tylko usg. Wykres nie wygląda jeszcze na fazę wyższych temperatur.
    A ovu może wystąpić 2-4 dni przed skokiem lub po dlatego jedynie wizyta u ginekologa byłaby pewniakiem.

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Frelcia, chyba ok. Niby górne granice, ale ciągle norma.

    17,4 ng/ml - 33 dzień cyklu październikowego
    22,4 ng/ml - 5 dzień cyklu listopadowego (badanie robione dzień po stresującym egzaminie, po 6,5 godz. snu)
    18,2 ng/ml - 3 dc bieżącego

    normy: 4,8 — 23,3

    Moja siostra jest lekarzem i zawsze mówi, że nawet jak są wyniki lekko powyżej normy to jeszcze jest ok, więc u Ciebie jest super :)

    reset lubi tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Aga !!! Chcesz żeby mi jajka popękały przed weekendem? :D okrutna Ty !!!! chyba zaczynam mieć płodny śluz po tym filmie :P

    NIka <3 pozdrowienia dla fasolinki <3 ciocia uwielbia takie bąbelunie :D

    Blue Nie ma jeszcze @ więc czekamy!
    Frelcia Jupiiii !!! :D

    Halo, halo Pani IZo! Jak tam w Zakopanem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 11:26

    lamka, Agniechaaaa, StaraczkaNika lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue00 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f6efdd762b25.jpg



    oto wyniki,może któraś z was mniej więcej wie o co chodzi,czy wszystko ok?do lekarza wybiorę się chyba w pt
    Wszystko ok :)

    blue00, Karma88 lubią tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3672 3490

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia super wieści!!! Bardzo się cieszę że wszystko się udało!!

    Nika wszystko wygląda dobrze!!! Za dwa tygodnie będzie piękne serduszko!!!

    Izap mocno przytulam!!! Następny cykl będzie twój!!!

    Blu czekam na twoje wyniki bety. Trzymam kciuki!!!

    U mnie biel vizira :-(
    Zrobiłam dwa testy bobo i nic :-(
    @ też nie mam. Jest mi smutno :-(

    Śluz biały a szyjka jest tak głęboko że nie mogłam jej sięgnąć.
    Czuję się trochę jak na @ bo bolą mnie biodra ciekawe kiedy małpa przyjdzie.

    Boję się że po drugim poronieniu i zabiegu coś jest u mnie nie tak :-( zawsze dość szybko zachodzilam w ciążę.

    Grudzień dopada ze staraniami bo mąż ma w pracy tyle dyżurów że prawie nie będziemy się widzieć nie mówiąc już o przytulankach :-(



    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Możesz mieć prolaktynę czynnościową tak jak ja. Leki nic tutaj nie dały a wynik miałam przeważnie w górnej granicy i podobny do Twoich- bez względu na dc.

    Jutro nie dam rady zrobić prolaktyny po obciążeniu, mam rozprawę rano i zdążę tylko upuścić krew, nie mam czasu czekać. Czy tą czynnościową prolaktynę się jakoś leczy? Na szybko przeczytałam internet, że wzrost może być spowodowany wszystkim (stres choćby), więc ja tych czynników z życia nie mam jak wyeliminować.

    Raczej nie mam żadnego gruczolaka przysadki, bo z powodu problemów neurologicznych w marcu tego roku miałam rezonans głowy i było ok.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a takie pytanie z innej beczki. Jaka powinna być temperatura w pochwie w ciąży? w sensie są jakieś widełki? np. 37-38 st.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia graty! :D widac tak miało być :)

    Czekam na Wasze wyniki bet a w radiu leci "Driving home for Christmas" Chrisa Rea mmmm moja ulubiona piosenka świąteczna <3

    Frelcia lubi tę wiadomość

  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Dziewczyny a takie pytanie z innej beczki. Jaka powinna być temperatura w pochwie w ciąży? w sensie są jakieś widełki? np. 37-38 st.
    generalnie mówią, że powyżej 37...
    al to b. indywidualne... czytałam też gdzieś że temp po owu powinna być o 0.3 wyższa od podstawowej, a po implantacji o kolejne 0.3 (lub 0.2, tego nie pamiętam), czyli o 0.5-0.6 stopnia wyższa od podstawowej... ale to też nie jest regułą patrząc na niektóre wykresy...

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Wszystko ok :)
    Serio? Te ropne nacieki to norma? Ja nigdy nie badałam resztek wiec nie ogarniam.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobię wieczorem, ale już dziękuję Wam za całe wsparcie. Mam nadzieję, że jutrzejsza beta powie, że nie zastopował. O 13:40 mam spotkanie z położną (po co? Kazał iść). Z nerwów mało tam nie zemdlałam, nie spytałam co z progiem i glucophage. Spytam się tej położnej - moze mi załatwi recepty, a jak nie to coś wymyślę... innego gina na przykład. Ten mnie stresuje. L4 nie dał, skoro fizycznie czuję się świetnie. Grr

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Jutro nie dam rady zrobić prolaktyny po obciążeniu, mam rozprawę rano i zdążę tylko upuścić krew, nie mam czasu czekać. Czy tą czynnościową prolaktynę się jakoś leczy? Na szybko przeczytałam internet, że wzrost może być spowodowany wszystkim (stres choćby), więc ja tych czynników z życia nie mam jak wyeliminować.

    Raczej nie mam żadnego gruczolaka przysadki, bo z powodu problemów neurologicznych w marcu tego roku miałam rezonans głowy i było ok.

    Ja miałam najpierw 47. Dostałam Norprolac (brak ubocznych) i zeszło poniżej 20. I tak przy braniu od kwietnia się utrzymywało 15-18. Z obciążeniem nigdy nie robiłam. Co cykl jedynie sprawdzenie poziomu i poniżej tego pułapu już nie zeszłam. Było ok.

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Ja miałam najpierw 47. Dostałam Norprolac (brak ubocznych) i zeszło poniżej 20. I tak przy braniu od kwietnia się utrzymywało 15-18. Z obciążeniem nigdy nie robiłam. Co cykl jedynie sprawdzenie poziomu i poniżej tego pułapu już nie zeszłam. Było ok.

    Dzięki! Zrobię sobie jutro znów, zobaczymy co wyjdzie. Dawniej miałam faktycznie podwyższoną, brałam Dostinex, ale teraz liczyłam, że przynajmniej z tym będzie spokój.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 11:46

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha - popieram Lunaris, przez Ciebie nie mogę śluzu zbadać przez ten filmik :-D

    Nika - daj znać po spotkaniu z położną :-)

    Dziewczyny, bo ja tak powątpiewam w tę swoją owulację, czy to możliwe, że mam wyższe temp przez lekki katar rano?

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia popatrz sobie do galerii wykresów- zaznacz opcję tylko ciążowe i zobaczysz że nie ma reguły. Chodzi o to żeby był wyraźny skok miedzy pierwszą a drugą fazą cyklu.
    lamka wrote:
    Dziewczyny, bo ja tak powątpiewam w tę swoją owulację, czy to możliwe, że mam wyższe temp przez lekki katar rano?

    nie sądzę... jeśli nie masz gorączki to raczej owulka. Męczyłam się 3 tygodnie z zapaleniem zatok i krtani (bez gorączki) ale nie wpłynęło to na tempki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 11:55

    lamka lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie coś w dzisiejszym klimacie, przynajmniej u mnie : D
    https://instagram.com/p/BcVKl82F6Pm/

    Reset ja mam hiperprolaktynemie czynnościowa i biorę bromergon 3 miesiac, po obciążeniu wynik podstawowy wzrósł mi ponad 75 razy . Czyli leczysz tak jak normalna hiperprolaktynemie, przynajmniej ja tak to zrozumiałam : )


    Frelcia bardzo dobre wieści na Mikołaja !!! : )
    Nika uspokój sie, spokojnie napij sie melisy i nie martw sie na zapas. Zobaczysz ze jutrzejsza beta pieknie przyrośnie !; )a z drugiej strony strasznie to głupie ze lekarz nie da L4 bo czujesz sie dobrze -.- No kurka człowiek pracuje non stop a jak potrzebuje wolnego bo sa takie okoliczności jakie sa to nikt nie chce dać bo musisz ryć dalej, a ZUS to co ? Ja rozumiem ze niektórzy nadużywają tego, ale czasem raz dwa razy w życiu można z tego skorzystać! I Ci sie to należy... samopoczucie to jedno, a stres? I sytuacje których nie da sie przewidzieć?

    lamka, KateHawke lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)
    zabieram się za rozplanowywanie mebelków żłobkowych na tym co mam.

    olik321, lamka, KateHawke lubią tę wiadomość

‹‹ 155 156 157 158 159 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ