X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie GRUDNIOWE **CUDA** - testowanie
Odpowiedz

GRUDNIOWE **CUDA** - testowanie

Oceń ten wątek:
  • Izape_91 Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    A teraz po nadrobieniu postów:

Nika piękny dzidziuś Ci rośnie!! niedługo serduszko usłyszysz <3

Achia Mikołaj się nie popisał ale może uda się znaleźć coś wcześniej?

Izape ktoś tam na górze buduje sobie nie fajnie napięcie... ale jest jeszcze szansa w tym roku! :* <3 tulę

Blue daj znać jak będziesz po!
    resecik ja bym jeszcze progesteron zrobiła :)
    No jakby niw mogło to zaczekać do jutraaa :((( siedzę i zdychammmmmmm

Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Hmm, a to nie jest tak, że plemniki powinny się regenerować i wytrysk co dwa dni jest lepszy? :)

Pytanie ogólne- dziś mi tempka skoczyła w górę, ale rozumiem, że owulacja może być też po skoku?

Kolejne pytanie - idę jutro na badanie tsh, ft3 i ft4. Znów mam skierowanie in blanco, więc sobie mogę dorzucić tam kilka badań ekstra - rozumiem, że warto teraz sparwdzić ponownie estradiol, fsh i lh, gdy robiłam je w 3 dc.? Czy coś jeszcze sprawdzić jutro?

Ja się nie trzymałam w sumie nigdy tego. Żyłam normalnie i sikałam kiedy miałam ochotę i potrzebę a kreski i tak wychodziły ;) Więc na mnie to nie działało że musiałam nie pić. Raczej podejdź do tego na luzie i bardziej jako ciekawość. Bez spiny że trzeba już, natychmiast itd. bo test jest +.
    My w tym cyklu mieliśmy mega kłótnię bo jak trzeba było to M nie był w stanie. A jak był ostatni dzwonek to ja powiedziałam że koniec starań, że nie chcę, kończę chodzenie po lekarzach, badania itd. Wykrzyczałam mu to właśnie wtedy kiedy był 'ten dzień' na <3 i powiedziałam że nie dam się już dotknąć.
    Przeważnie <3 były codziennie, co 2 dni. A w tym cyklu przez to wszystko wyszło co 3... i może ta przymusowa dłuższa przerwa pomogła.

A jak chcesz robić wyniki, to powtarzałam przeważnie co 2-3 dni w okolicach ovu samo lh i estradiol. Więcej nie potrzeba. Jak będziesz widziała że testy ciemnieją to warto wtedy te wyniki robić i patrzeć na przyrost. Ewentualnie możesz dorzucić sobie proga żeby potwierdzić czy już jest po ovu czy jeszcze przed. Ja brałam wartość >2,50 do przyjęcia Dupka, bo temperatura może rosnąć 2-4 dni po owulce lub przed. A wynik to wynik i masz spokojną głowę że proga można już brać.

• agulineczka Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    kurde kobieto weź się ogarnij! albo chcesz ciąże dziecko i walczysz albo już się poddaj!. Kurka no! bierz dupe i jedż do gina bez kolejki i niech da Ci dziś recepte, pokaż wyniki, powiedz ze ciąża wczesna i już! No kurna no troche jakiegoś zdecydowania w działaniu! litości, jakbym ja się tak poddawała 4 lata temu to nadal żadnego dziecka bym nie miała!

sory, możesz zwalić na hormowny.

W moim miescie lekarz przyjmuje tylko w poniedzialki i czwartki...jutro podskocze na pewno tylko wkurza mnie jej podejscie. Jako specjalista jest chwalona ( ordynator odzialu gin-pol) ale mam wrazenie ze jest srednio pomocna.Dodzwonic sie do niej to juz sukces.

Zazroszcze Wam lekarzy od serca, do ktorych nawet wystarczy zadzwonic by uzyskac recepte.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 10:40

Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Flowwer Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/99c3096b0037.jpg

Jest moc !!!! Na serduszko jeszcze za wczesnie ale ten prog ...

kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • reset Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu - ten cykl to miał być na luzie, owulacja miała być w czasie urlopu, więc z automatu nie byłoby badań, testów i wiarygodnego mierzenia temperatury (bo wysokość w górach, bo alkohol itp.). A tu chyba jakaś niespodzianka organizmu, że coś zaczęło przyśpieszać, no i niepotrzebnie się nakręciłam. Badania jutro miałam zrobić i tak, bo w piątek mam endokrynologa umówionego trzy tygodnie temu. A że mam pakiet medyczny, który refunduje sporo to stąd te badania jutro. Jakbym miała płacić z własnej kieszeni to nie wiem, czy bym tak radośnie sobie biegła jutro badać wszystko "z ciekawości".

Agulineczka - a rodzinny by ewentualnie nie wystawił Ci recepty jakbyś mu np. pokazała przeterminowaną luteinę i i powiedziała, że to przez przeoczenie, a że generalnie musisz przyjmować ją na cito?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 10:42

relgmg7ymfbmxgyl.png

* 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset a jak tam u Ciebie z prolaktyną?

Izape bo ten los jest taki że lubi sobie z nas zakpić.. ale nie wolno się poddawać ! na umieranie zarzuć nimesil i będziesz normalnie funkcjonować :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczka82 wrote:
    Kochana a Ty jutro testujesz ze mną?

Nie. @ nie ma. Ale nie testuje. Czekam do niedzieli. Daje czas @.... Jam do niedzieli nie przy gdzie wtedy za testuje.

• Siwulec Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobitki :)
    nie jestem w stanie pojąć w jaki sposób Wy to forum tak zapełniacie....
    połowy oczywiście nie przeczytałam, bieganina teraz straszna, w szkole akcje mikołajki, wigilie klasowe, do tego pełno sprawdzianów i jak mam już chwilę by Was odwiedzić to w połowie jednej strony zasypiam - oczywiście tylko i wyłącznie ze zmęczenia.

Widzę że są maleństwa, które się rozwijają u swoich mamusiek - gratuluje serdecznie
    widzę że jest również kilka smutasków - tulę, ściskam i proponuje dzisiaj spróbować się zresetować - wyjdźcie na miasto na kawę lub do kina, zróbcie coś dla siebie ot tak - jesteście wyjątkowe, bo tylko te najsilniejsze się nie poddają i zostają prędzej czy później nagrodzone :* :* :*

za wszystkie dzisiejsze testy i bety ściskam kciukasy i wierzę że dzisiaj Mikołaj będzie dla Was łaskawy :)

Flowwer, KateHawke lubią tę wiadomość

relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż mi kupił wielką kawę moją ulubioną z mc'donald chai latte,dostał tam tekturową maskę mikołaja,założył i mi tak podał kawę- uśmiałam się :)
    wróciłam do domu,zadzwoniłam do szpitala w tczewie, trochę dalej,ale co zrobić...i termin na 24.01. nie chcą posiewów-nie rozumiem,czemu jeden szpital chce,a drugi nie? i tak zrobię dla pewności..

Siwulec, Koteczka82, Frelcia, KateHawke, Bea25 lubią tę wiadomość

• emi2016 Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tu Was nadrobić ? :P

StaraczkaNika - cudo !!!

Flo - kiedy wynik bety ? :)

Izape - przykro mi z powodu @ :(

Blue, agulineczka - trzymam kciuki <3

3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • JuicyB Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia - 24.01. to już nie tak długo. Ale do tej pory mimo wszystko warto infekcję wyleczyć i potem znowu sprawdzić posiew.
    Mi kazali robić i mieli dobre argumenty, ale oczywiście już nie pamiętam jakie :(
    Czekając na HSG warto też sobie cytologię zrobić.

age.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Mąż mi kupił wielką kawę moją ulubioną z mc'donald chai latte,dostał tam tekturową maskę mikołaja,założył i mi tak podał kawę- uśmiałam się :)
    wróciłam do domu,zadzwoniłam do szpitala w tczewie, trochę dalej,ale co zrobić...i termin na 24.01. nie chcą posiewów-nie rozumiem,czemu jeden szpital chce,a drugi nie? i tak zrobię dla pewności..

Ja jak szłam na hsk to w jednym chcieli cytologię a w drugim nie...
    I weź tu bądź mądry co dla siebie jest korzystniejsze...

• justyna14 Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    W moim miescie lekarz przyjmuje tylko w poniedzialki i czwartki...jutro podskocze na pewno tylko wkurza mnie jej podejscie. Jako specjalista jest chwalona ( ordynator odzialu gin-pol) ale mam wrazenie ze jest srednio pomocna.Dodzwonic sie do niej to juz sukces.

Zazroszcze Wam lekarzy od serca, do ktorych nawet wystarczy zadzwonic by uzyskac recepte.
    mieszkam na wsi a ginek przyjmuje częściej. Jakiś dramat. a nie możesz gdzieś prywatnie podjechać już dziś? Bo wyniki prog masz z poniedziałku dziś mogą być niższe, żeby nie było za późno.

relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Maja84 Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika śliczny pęcherzyk. Wszystko będzie dobrze <3

Siwulec lubi tę wiadomość

2nn3dqk32lub7s72.png
    16cs - szczęśliwy! <3
    27.11 - beta 462 mlU/ml
    29.11 - beta 1114 mlU/ml
    01.12 - beta 2901 mlU/ml
    04.12 - beta 7617 mlU/ml
  • reset Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    reset a jak tam u Ciebie z prolaktyną?

Frelcia, chyba ok. Niby górne granice, ale ciągle norma.

17,4 ng/ml - 33 dzień cyklu październikowego
    22,4 ng/ml - 5 dzień cyklu listopadowego (badanie robione dzień po stresującym egzaminie, po 6,5 godz. snu)
    18,2 ng/ml - 3 dc bieżącego

normy: 4,8 — 23,3

relgmg7ymfbmxgyl.png

* 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • reset Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Achia - 24.01. to już nie tak długo. Ale do tej pory mimo wszystko warto infekcję wyleczyć i potem znowu sprawdzić posiew.
    Mi kazali robić i mieli dobre argumenty, ale oczywiście już nie pamiętam jakie :(
    Czekając na HSG warto też sobie cytologię zrobić.

Argument jest jeden i bardzo dobry - jak są bakterie w pochwie, to przy hsg mogą zostać (a de facto zostaną) przepchnięte w głąb organizmu. Skutki tego mogą być bardzo niefajne :( Lepiej robić te posiewy (sama chyba przez posiew będę przekładać hsg, ale co zrobić...)

relgmg7ymfbmxgyl.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Frelcia, chyba ok. Niby górne granice, ale ciągle norma.

17,4 ng/ml - 33 dzień cyklu październikowego
    22,4 ng/ml - 5 dzień cyklu listopadowego (badanie robione dzień po stresującym egzaminie, po 6,5 godz. snu)
    18,2 ng/ml - 3 dc bieżącego

normy: 4,8 — 23,3

Możesz mieć prolaktynę czynnościową tak jak ja. Leki nic tutaj nie dały a wynik miałam przeważnie w górnej granicy i podobny do Twoich- bez względu na dc.

• summer86 Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam z doskoku, bo musiałam sprawdzić co u Niki.
    Piękne zdjęcie kochana <3 cieszę się bardzo

StaraczkaNika lubi tę wiadomość

3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Argument jest jeden i bardzo dobry - jak są bakterie w pochwie, to przy hsg mogą zostać (a de facto zostaną) przepchnięte w głąb organizmu. Skutki tego mogą być bardzo niefajne :( Lepiej robić te posiewy (sama chyba przez posiew będę przekładać hsg, ale co zrobić...)

Tak,zrobię posiew na pewno jakoś po najbliższej @-chyba że nie przyjdzie :D
    Cytologie akurat tez miałam teraz robić:)

• Siwulec Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka doskonale Cię rozumiem, ja również pochodzę z małej mieściny i tam gin było 2 ale do jednej się nie chodziło bo wszystkim proponowała tabletki "dzień po " albo aborcję.... straszna baba, druga natomiast przyjmowała 2 razy w tyg. bez rejestracji... zaczynała od godz 13:00 i przyjmowała do ostatniego pacjenta, mój rekord to 7h w kolejce :( dobrze że chociaż szwy po porodzie ściągała bez kolejki...
    teraz żyję w większym mieście i pamiętam jaki to był dla mnie szok jak się dowiedziałam że nawet dentysta przyjmuje 24h :)

relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ